Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Необходимо ли е да изненадваме приятно другия за Св. Валентин?

Гласували
22. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, разбира се, ако се обичаме.

9 40,91%
  • Би било добре, но не винаги се сещаме.

4 18,18%
  • Не съм го правил/а досега, но мисля, че е добра идея.

0 0%
  • Няма нужда - тоя празник не е традиционен български.

0 0%
  • Не - трябва да се сещаме всеки ден, а не само на празници.

8 36,36%
  • Това са лиготии.

2 9,09%
  • Друго мнение - моля, посочете в постинг.

0 0%
Анкета с повече от един глас.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 140
    children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Wink 14 февруари-Valentine's day !!!Как смятате да изненадате половинката си???

http://bgkulinar.net/id-1838

На 14 февруари милиони хора по света честват празника на влюбените - деня на свети Валентин. Корените му се губят в далечното минало. В древен Рим на 15 февруари са празнували Луперкалиите - празник на изобилието, посветен на покровителя на стадата Фавън (едно от имената му било Луперк). Предишния ден се посвещавал на римската богиня на брака, майчинството и жените - Юнона. През този ден девойките пишели любовни писма, слагали ги в голяма урна, а след това мъжете изваждали писмата. Всеки мъж трябвало да ухажва девойката, чието писмо е изтеглил, според волята на боговете.

14 февруари е наричан и "Сватбата на птиците", тъй като се смятало, че птиците си избират партньор през втората седмица от втория месец на годината. И накрая най-романтичната версия. През трети век в Рим живял лекар, който се казвал Валентин. Наричали го "гастрономически лекар", защото гледал да предписва вкусни лекарства. За да придаде по-приятен вкус на горчивите билки, той ги смесвал с мляко или мед, а раните промивал с вино (баба ми би трябвало да се поучи от него – като си спомня лютата ракия по ожулените ми колене, още ми се насълзяват очите).

Свети Валентин бил и свещеник, живял по времето на император Клавдий Втори, който водил много войни. Императорът бил затруднен при набирането на нови войници и решил, че причината за това се крие в привързаността на мъжете към съпругите и семействата им. Затова той забранил сватбите и годежите. Валентин тайно венчавал влюбените и се молел за пациентите си. Веднъж при него дошъл надзирател от затвора и го помолил да излекува сляпата му дъщеря. Лекарят знаел, че слепотата била неизлечима, но обещал, че ще направи всичко възможно момичето да прогледне. Направил мехлем за очите й и наредил момичето да дойде пак при него след известно време. Минали няколко седмици, но девойката така и не продледнала. Но нито тя, нито баща и не губили вяра и продължавали с мазането на очите. Един ден римски войници нахълтали в дома на Валентин, унищожили лекарствата, а него го арестували заради религиозните му убеждения. Бащата на сляпата му пациентка искал да му помогне, но нямал тази възможност. Единственото нещо, което успял да направи, било да му занесе хартия и мастило. Свети Валентин написал прощално любовно писмо на девойката, а след няколко часа го екзекутирали. Надзирателят предал бележката на дъщеря си, тя я разгърнала и открила в нея жълт минзухар. На нея пишело: "От твоя Валентин". Станало чудо – девойката прогледнала. Затова и днес картичките се подписват по този начин (истинското име не се пише, смята се, че получателят трябва сам да се досети, кой му изпраща валентинката). През 496 г римският папа Геласиус обявява датата на смъртта на светеца - 14 февруари за ден на св.Валентин.

Как разбираме, че сме влюбени? Зачервени лица, учестено сърцебиене, изпотени ръце – това са само някои от външните признаци на любовта. В самото тяло определени химични реакции доказват, че Купидон ни е улучил със стрелата си. Хелън Фишер от университета Ratgers в Ню Джързи е един от най-големите авторитети в тази област. Според нея ние се влюбваме в три фази, а във всяка от тях стават различни биохимични реакции. Първа фаза - Страстта е подтикната от половите хормони тестостерон и естроген. Тестостеронът се среща не само при мъжете. Доказано е, че той играе важна роля в сексуалния нагон на жените. Втора фаза е Привличане. Това е фазата на истинско ‘заболяване’. Когато хората се влюбват, не могат да мислят за нищо друго. Дори губят апетита си и спят по-малко, за да имат повече време да мислят за любимия/любимата си. Трета фаза е Привързване. Ако връзката продължи, тази фаза следва привличането. Ако хората останат само с привличането, никаква работа не биха свършили. А и човечеството щеше да изчезне.

Какъв подарък да изберем за любимия човек? Ако нямате много пари, сладкишът е добра идея. Можете да го направите във форма на сърце и да го украсите с панделка. Любимият/любимата ще се трогне от вниманието. Мислете в перспектива. Розите са много романтични, но не особено оригинални. Купете цвете в саксия – то е по-трайно и още дълги години ще напомня за милия ви жест. Направете честитка, която може да се изяде – голяма бисквита или меденка, като изпишете пожеланията си с крем, шоколадова или захарна глазура. Можете да платите готварски курс за половинката си, ако е запалена по кулинарията. Ето и няколко други идеи за подаръци: Полет с хеликоптер за него, с балон за нея; дизайнерски часовник за него, бижу с диаманти, за нея.

Последни съвети. Ако сте оставили честитката, подаръка и резервацията за ресторанта за последния момент, не изпадайте в паника. Не всичко е загубено. Просто погледнете съветите по-долу и действайте. Не казвайте на партньора за съвършения подарък, който за малко не сте купили. Вечеря насаме вкъщи обикновено има по-голям успех – по-забавно е, а и не се знае, къде и как може да свърши. Ако все пак държите на ресторанта, не забравяйте портфейла си. Правете често комплименти, добре е от време на време любимата да чува, че е харесвана и желана (все пак жената обича с ушите си). За жените е добре да облекат дрехи, с които да подчертаят качествата и да скрият недостатъците на фигурата си, нещо изпитано и класическо. Свръхмодерните облекла обикновено подхождат на супермоделите, след намесата на добри фризьори, гримьори и фотографи.

Как смятате да изненадате половинката си?
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: 14 февруари-Valentine's day !!!Как смятате да изненадате половинката си???

Аз мойта,смятам да я изненадам,като бъда трезвен,говоря и за външният дълг на Бурунди,глобализмът и икономиката в световен мащаб.А тя,искам да ме изненада,като се е напоркала,клати си краката и говори глупости и ме скъсва от секс,абе като цяло искам разнообразие на този "Св.Валентин"

3. БЛАГОДАРЯ ElinaT, Didkus, meden linzer 90, няма and 4 others thanked for this post
    penelopa
    Guest

По подразбиране Относно: 14 февруари-Valentine's day !!!Как смятате да изненадате половинката си???

Аз ккаво съм замислила............
    Много изненадващо ще бъде и затова няма да го напиша сега.
    Като мине.

5. БЛАГОДАРЯ Didkus, Bobby90 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз лично съм се зарибила нещо по правенето на картички и особенно ми харесва ето тази:
    <3 <3 <3
    Мисля, че е много сладка и мисля да я направя.
    Иначе смята да използвам всички клишета. Най-вече, защото на мен ще ми достави удоволствие, а и предполагам на него.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

много метросекшуъл ми идва 'половинката",когато се говори за партньорът ни.както и да е,това е персонално,хората които говорат меко са по-лигави...колкото за изненадите,хм...убеден съм,че тя не би искала изненади!...от мен поне!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче Аватара на s_nikolova
    Post Thanks / Like

ние вече не се изненадваме, lol
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

9. БЛАГОДАРЯ shinata thanked for this post
    memorable Аватара на Bettina
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elisa_lp Виж мнението
    Аз лично съм се зарибила нещо по правенето на картички и особенно ми харесва ето тази:
    <3 <3 <3
    Мисля, че е много сладка и мисля да я направя.
    Иначе смята да използвам всички клишета. Най-вече, защото на мен ще ми достави удоволствие, а и предполагам на него.

Оригинално е,но ми се струва доста сложничко.Мен лично не ме бива в тези неща.Но пък ми се иска,аз да направя нещичко интересно,различно от романтични вечери,торти и т.н.
    Вярвам в себе си,дори когато никой не го прави!

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bettina Виж мнението
    Оригинално е,но ми се струва доста сложничко.Мен лично не ме бива в тези неща.Но пък ми се иска,аз да направя нещичко интересно,различно от романтични вечери,торти и т.н.
    2-3 камшика, кожени ботуши до кръста, сутиен с кожени чашки с остри върхове...маска...кожени гащички с малка дупчица на определеното място...червени завеси по стените...мариджуана...

в тоя ред нещо...

12. БЛАГОДАРЯ Bettina, mell, shinata thanked for this post
    кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    2-3 камшика, кожени ботуши до кръста, сутиен с кожени чашки с остри върхове...маска...кожени гащички с малка дупчица на определеното място...червени завеси по стените...мариджуана...

в тоя ред нещо...
    ако беше bassgirl щях да ти се изкефя на ентусиазма и въображението,ама не си..... бахти отвратителния честно
    и все пак сигурно ще я изненадаш
    п.п най-голямата изненада е да няма такава ,тей че...

fight the power!

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението

в тоя ред нещо...
    Ееее...казах изненада,това което предложи го правя всяка вечер

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    ако беше bassgirl щях да ти се изкефя на ентусиазма и въображението,ама не си..... бахти отвратителния честно
    и все пак сигурно ще я изненадаш
    п.п най-голямата изненада е да няма такава ,тей че...
    Stanz,хареса ми предложението ти за изненада и мисля,че тази година,ще се възползвам от него!
    Дано само той,да не реши да ме изненада така,че ще играе точилката

mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Какъв Св.Валентин, това си е Трифон Зарезан и си се празнува подобаващо,само съжалявам че не сме в БГ по това време.
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

17. БЛАГОДАРЯ Bettina, llyudo58 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bettina Виж мнението
    Stanz,хареса ми предложението ти за изненада и мисля,че тази година,ще се възползвам от него!
    Дано само той,да не реши да ме изненада така,че ще играе точилката
    къде ще играе? "в малката дупчица на определеното място"?

fight the power!

Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Е вече се изчерпих с идей,то не бяха ходения ,изненади,картички,подаръци и вече незнам какво да измисля.
    Мислех да запазя нощувка в Бат в спа хотел,включва всичко,но се пада понеделник деня никав не ден......Май ще бъде ресторант отново.
    Е и хора вие на годишнини,рожденни дни,св валентин постоянно ли ходите някъде?
    По голяма стръв -по голяма щука.....

Да бъдеш щастлив не означава, че всичко е съвършенно около теб. Това
    означава, че сте решили (и сте успели!) да погледнете отвъд
    несъвършенствата на света, на хората и на нещата, които се случват.

20. БЛАГОДАРЯ Bettina thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mell Виж мнението
    Е и хора вие на годишнини,рожденни дни,св валентин постоянно ли ходите някъде?
    седим си вкъщи
    Rich people spend money in order to save time. Poor people spend time in order to save money.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от s_nikolova Виж мнението
    седим си вкъщи
    Наистина питам,не се базикам защото ние за всеки празник сме някаде,по4ти не сме в къщи

Post Thanks / Like

Наистина питам,не се базикам защото ние за всеки празник сме някаде,по4ти не сме в къщи
    и аз сериозно отговорих, колкото и несериозно да звучи.
    Преди години като че ли повече излизахме, сега - все вкъщи, ние сме boring

24. БЛАГОДАРЯ mell, hasinta thanked for this post
    феноменална коза- паяк :) Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Ако имам половинка, тя няма да ми е половинка, а четвъртинка.
    Мразя празника, понеже е ...организирам празник. Като осми март. Трябва ли да има ден да се чества любовта?
    То не беше ли целогодишно това? Или аз пак се бъркам нещо.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

26. БЛАГОДАРЯ one in a million, shinata, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Ти пък...как е виждаш цяла година вечеря на свещи
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от one in a million Виж мнението
    Зависи за какво ползваш свещите
    Може да разнообразяваш.

29. БЛАГОДАРЯ shinata, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Недей така де...някой знаеш ли какви са дебели
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от one in a million Виж мнението
    мхм ,енергото ако си пада по тебе ......

fight the power!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Ако имам половинка, тя няма да ми е половинка, а четвъртинка.
    Мразя празника, понеже е ...организирам празник. Като осми март. Трябва ли да има ден да се чества любовта?
    То не беше ли целогодишно това? Или аз пак се бъркам нещо.
    Естественно че празнуваме целогодишно,въпроса беше специално за св валентин.Надали на празниците си стоиш в къщи и гледаш тв.,защото примерно си излезнала предишната вечер.:

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Ох, остаряхме вече за това. Ама всеки ден е Свети Валентин за нас- аз обичам жената 365 дни в годината, не само един. Как да не обичаш някого, които те разбира идеялно когато имаш нужда да си разбран? Как да не обичаш човека направил те щастлив с деца, с топъл дом и всичко готово на време- храна, кафе, баня и т.н.?
    Но ще я изненадам разбира се, така както аз си знам.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

34. БЛАГОДАРЯ mell, Firefly77s, shinata thanked for this post
    Post Thanks / Like

Естественно че празнуваме целогодишно,въпроса беше специално за св валентин.Надали на празниците си стоиш в къщи и гледаш тв.,защото примерно си излезнала предишната вечер.:
    Мел, аз никъде не излизам вечер. Не гледам телевизия по принцип. А на празници винаги съм на работа. На св. валентин ще имаме св. валентин weekend. T.е аз ще съм на работа. Колкото и да ми се иска да имам четъртинка, половинка или там някаква част, не мисля че има мъж,който да изтърпи лудостите ми и напълно ги разбирам. За мен страхотно прекарване на подобен празник е да ида да се гмуркам някъде или да идем да скачаме с парашут. Той ако иска може да седи долу и да ме чака да ме хване като падам. Де да знам , някак с времето и с мъжете дето минаха романиката някак отиде във водата от изпраните чорапи. Простете ме за цинизма. Уважавам и се възхищавам на всички влюбени, но мерси, не искам пак да се поболявам. Опитвам се да си държа холистерола никък.

36. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 01-02-2013, 09:45
  2. Happy Valentine's Day
    От meden linzer 90 във форум Честитки
    Отговори: 27
    Последно мнение: 14-02-2010, 22:25
  3. установяване на местоположението на половинката ви!
    От Mona във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-11-2006, 13:53
  4. St. Valentine + St. Trifon = :partyman:
    От tsur4e във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-02-2006, 10:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове