Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 59 от общо 59
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Nursery за 3- годишните

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Абе писна ми да се тъпче на едно място. държавни детски градини в УК няма .......За мен една детска градина ще е държавна ако детето ми ходи и вместо 800 лири на месец плащам примерно 200 лири а другото ми се субсидира от държавата......Nursery School e nursery към primary school, м
    Correct.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Nursery към Primary School според мен са държавните детски градини. Дали бихте избрали частна градина или държавна към начално училище трябва да ви е ясно, че имате само 15 часа на седмица в продължение на 38 седмици в годината и така до 5-ият им рожден ден или по 2,5 часа на ден субсидирани от държавата и правителството, за всеки друг екстра час се заплаща, според таксата на детската градина.

Доколкото знам, детските градини към училищата обаче, дават възможност само да се използват тези 2,5 часа на ден. Та, ако искате допълнителни часове трябва да вземете детето от там и да го заведете в частната детска градина. Поне при нас беше така.

Та се споразумяхме с частната детска градина и те ни приспаднаха безплатните 15 часа на седмица субсидирани от държавата и си доплащахме само за допълнителните такива, за да не разнасяме детето от детска градина на детска градина.

Та Баса е прав, държавните детски градини са тези към началните училища, но са само за 2,5 часа на ден, след това трябва да се заведе детето на частна такава или да се гледа от детегледачка, докато родителите са свободни да си го приберат. Всичко друго се заплаща според таксите на самата детска градина.

Частните детски градини са тези, които могат да ви предложат грижа за детето от 8 до 18 часа. Всички държавни детски градини или градините към държавните начални училища не предлагат такива условия, а само покриват нормата от държавата 2,5 часа на ден, като дават възможност да се избере сутрешна oт 9-11:30ч. или следобедна от 12:30-15:00ч. сесия.

Освен това е важно да се знае, че само защото детето ви е било в детска градина към начално училище, това не му дава право да продължи автоматично първи клас в същото начално училище. За началните училища се подават наново документи, които минават през общината и се разпределят децата по началните им училища в зависимост от разстоянието от адреса ви до училището.

Така, че ако не работите и искате да се възползвате само от безплатните часове е хубаво да изберете държавна градина към начално училище. Ако обаче работите и прецените, че е по-евтино от детегледачка, ще се наложи да дадете детето на частна детска градина с работно време от 8-18часа. Там цените вече варират от 800-1200 лири на месец според нужните часове и цени, разбира се. Това е, долу горе по-накратко!
    Последно редактирано от ElinaT : 10-10-2011 на 12:00

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

3. БЛАГОДАРЯ madlena, ALIAHIM thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

цялото объркване на всички идва от това че pre-school groups ги наричат детски градини.
    елина го е обяснила много точно.

всички деца като навършат 3 години, независимо в какво учебно заведвние ходят се наричат pre school.
    държавата субсидира 2.5 часа на ден за този pre school education.

pre school education се предлага в частни детски градини (субсидията се използва against fees) и в primary school.

тоест държавно детски градини НЯМА.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

часовете са 5х3, общо 15 на седмица. може да се ползват и като 3х5, ако се споразумеете. в праймскуула към което записах дъщеря ми на нърсери предлагат и платени часове по желание.
    прочетох горе мнение, че 15 безплатни са до 5 год. а на 4 нямат ли право на целодневно обучение в предучилищна /ресепшън/ или и там е само 1/2 ден ?!

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Пред-училищната е нормален цял ден (9am-3pm) Само първата седмица е на половин ден, за да свикне детето. Моето тръгва в сряда и ще бъде голям рев, ако знае, че другите остават, а той трябва да си тръгва на обед. Не знам дали биха направили изключение да си тръгне на цял ден.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

working & studying mammy Аватара на desito07
    Град
    PORTSMOUTH
    Post Thanks / Like

днес със една колежка се разправяхме за тези 15ч на седмица и аз споделих, че мислим да си отидем до БГ за 2 месеца. Тя каза, че трябва да попитам в нърсерито дали ще имам право на тези часове и след като се приберем в ЮК. При нас ситуацията е следната - дъщеря ни навърши 3г на 6.09 тази година и от нърсърито ни обясниха, че ще имаме право на тези безплатни часове чак след Нова година. Това ОК. Ние сме на частна градина и дъщеря ни ходи от 7.30-5-30.
    Няма нищо по-хубаво от това да си победител и нищо по-лошо от това да си извън играта!!!!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

много ясно че имаш право. защо да го губиш. ако отиваш на почивка

този government fund започва да се отпуска от търма след като детотео е наяършило 3
    вашето е навършило 2 преь септември, тоест изпуска септ търм и fund ще му се изплаща от януарският търм. парите са някъде около 500 лири на търм (около 3 мес), които се проспадат от таксата ти за градината.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от desito07 Виж мнението
    днес със една колежка се разправяхме за тези 15ч на седмица и аз споделих, че мислим да си отидем до БГ за 2 месеца. Тя каза, че трябва да попитам в нърсерито дали ще имам право на тези часове и след като се приберем в ЮК. При нас ситуацията е следната - дъщеря ни навърши 3г на 6.09 тази година и от нърсърито ни обясниха, че ще имаме право на тези безплатни часове чак след Нова година. Това ОК. Ние сме на частна градина и дъщеря ни ходи от 7.30-5-30.
    безплатните часове са само в търм таим и когато е холидеи се плаща....При теб специално има право на тези часове от първия скул търм след навършване на 3 г, което е Януари 2012.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ЗДрвейте на всички аз съм нова във форума.Все още сме в България ,но събираме всякаква информация за живота в U.K. и смятаме до 1 година да се изнесем от тук ,че някък стана непосилно вече.Детето ни е на 3 години сега,живот и здраве тогава ще е на 4 години.Като четох внимателно търсих инфо за това дали предучилищната е безплатна(за тези 15 часа седмично разбрах) или не?И един по различен въпрос ,как мислите бихме ли могли да се издържаме спокойно 4 членно семейство в U.K. на север ,с заплатата само на мъжът ми (строител)и аз ако работя почасово?Много ви благодаря за мненията

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 14-09-2015, 14:32
  2. За шофьори новобранци ще се броят и 60-годишните
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 12-03-2009, 16:58
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 07-09-2006, 10:58
  4. Годишните декларации за корпоративни данъци вече в интернет
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0