Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    sweet chick Аватара на Simoni7
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Question Стволови клетки?

Здравейте мами от ЮК!
    Живо ме интересува въпросът със замразяване и запазване на стволови клетки след раждане на дете? Има ли някой опит и повече инфо? Аз опитах на доста места,включително и в клиниката в която съм на консултации и бях изключително изненадана,че немогат да ми предоставят информация?! Моля za help!!!
    Thanks!
    Човек е толкова щастлив, колкото сам реши да бъде!Защото най-мъдрите хора на света са онези ,които знаят как да бъдат щастливи!

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Стволови клетки?

Цитирай Първоначално написано от Simoni7 Виж мнението
    Здравейте мами от ЮК!
    Живо ме интересува въпросът със замразяване и запазване на стволови клетки след раждане на дете? Има ли някой опит и повече инфо? Аз опитах на доста места,включително и в клиниката в която съм на консултации и бях изключително изненадана,че немогат да ми предоставят информация?! Моля za help!!!
    Thanks!
    мисля че от пъпната връв се взимаха
    а може ли да попитам защо те интересува, с каква цел
    може би не това е решението на въпроса който те вълнува и затова да не са могли да ти отговорят на въпроса.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

trakon
    Guest

Here You go:
    Stem cells research - Cord blood banks - Welcome

Stem Cell Storage Umbilical Cord Blood Stem Cells Banking UK

Тая услуга се извършва от частни компании на които плащаш и идва на място венопунктист когато раждаш да ги вземе от плацентарните съдове.
    Удоволствието струва около Ј1500-2000

4. БЛАГОДАРЯ Simoni7, polii thanked for this post
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Стволови клетки?

Здравейте на всички!
    Радвам се да ви съобщя,че резултат на търсенето за извличане и съхранение на стволови клетки вече имаме.Направихме контакт с клиника в ЮК ,която ни израти пакета с нужната информация.Ще прикрепя сайт ,за да може да е полезно и за други хора търсещи подобна инфо:

Това е бг сайт с подробно обяснение за стволовите клетки:

http://www.stvolovikletki.com/
    Човек е толкова щастлив, колкото сам реши да бъде!Защото най-мъдрите хора на света са онези ,които знаят как да бъдат щастливи!

6. БЛАГОДАРЯ polii, merry thanked for this post
    Happy MUM Аватара на polii
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Question Относно: Стволови клетки?

Цитирай Първоначално написано от Simoni7 Виж мнението
    Здравейте на всички!
    Радвам се да ви съобщя,че резултат на търсенето за извличане и съхранение на стволови клетки вече имаме.Направихме контакт с клиника в ЮК ,която ни израти пакета с нужната информация.Ще прикрепя сайт ,за да може да е полезно и за други хора търсещи подобна инфо:

Това е бг сайт с подробно обяснение за стволовите клетки:

http://www.stvolovikletki.com/

Здравей те,
    това е много добре че сте постнали линк за стволовите клетки, но имам въпрос: Тази клиника не е в Лондон! Аз съм в Лондон случайно да знаете някоя която извършва тези услуги в Лондон!? Говорих с акушерката ми и тя ми отговори, че в болницата която трябва да раждам не предлагат тази услуга и аз трябда си намеря клиниката която извършва тези процедури по взимането и съхраняването на стволовите клетки. Гледах в интернет, но така и не съм на ясно и немога да намеря никаква информация за подобна клиника в Лондон като тази която сте дали линк към нея. Ако някой има информация моля нека ми пише, благодаря предварително!

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По принцип вече и тук и в БГ съществува тази услуга. Например майки родилки могат да поискат да им бъдат съхранени стволови клетки от пъпната връв/плацентата за детето им за в бъдеще. При желание идва специален пакет по пощата с брошура, упътване и епруветки и подръчни материали нужни за събиране на клетките. За пакета си плащате, вътре им и инструкции и картинки как се събират точно стволовите клетки от пъпната връв. Отивате в болницата, в която ще раждате и молите акушерките да се съгласят да съберат клетките по време на раждането. Идват уговорени предварително специални медицински куриери, които ги транспортират и замразят в частната клиника, където си си платил за storage-съхранение. Те се замразяват и се държат на storage някъде в някои частна клиника, за което в БГ се заплаща 3000 лева на година, а тук е 1500 лири на година.
    За в бъдеще, ако детето ви се разболее от левкемия или гръбначни заболявания може да се използват стволовите клетки, които сте замразили предвидливо и да се излекува детето ви, както и негови братчета и сестричета, тъй като ще са свързани генетично.
    Дано не се налага, но това е един доста удачен вариант. Не знам дали помните имаше случаи преди годинa как едно семейство си родиха бебче, за да спасят по-голямото си дете от левкемия? Е, ако имате съхранени стволови клетки това не би било нужно.
    Официално вече се правят операции за трансплантиране на стволови клетки почти във всички силно развити икономически Европейски държави, както и в Скандинавските страни - Норвегия най вече, а също и в Рyсuя.
    Най-бързо регенериращите и възпроизвеждащи се стволови клетки са тези в пъпната връв при родилките и в хрущяла на носа (ноcoвата кухина).
    Няма значение къде се намират клиниките, те изпращат специални медицински куриери, които превозват стволовите клетки до лабораторията, където първо се култивират и изследват и след това се замразяват.
    Ако им звънните ще ви обяснят всичко по телефона.
    Ето няколко такива компании:

Virgin Health Bank - Stem cell storage, stem cells cord blood bank

Europe's Most Advanced Cord Blood Stem Cell Processing And Storage Facility Opens Near London Heathrow

А тези предлагат тази услуга и в България, както и в много други страни.
    Umbilical Cord Blood Stem Cell Storage from Smart Cells International
    Успех!
    Последно редактирано от ElinaT : 09-03-2010 на 15:51

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

9. БЛАГОДАРЯ polii, merry thanked for this post
    Happy MUM Аватара на polii
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Question Относно: Стволови клетки?

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    По принцип вече и тук и в БГ съществува тази услуга. Например майки родилки могат да поискат да им бъдат съхранени стволови клетки от пъпната връв/плацентата за детето им за в бъдеще. При желание идва специален пакет по пощата с брошура, упътване и епруветки и подръчни материали нужни за събиране на клетките. За пакета си плащате, вътре им и инструкции и картинки как се събират точно стволовите клетки от пъпната връв. Отивате в болницата, в която ще раждате и молите акушерките да се съгласят да съберат клетките по време на раждането. Идват уговорени предварително специални медицински куриери, които ги транспортират и замразят в частната клиника, където си си платил за storage-съхранение. Те се замразяват и се държат на storage някъде в някои частна клиника, за което в БГ се заплаща 3000 лева на година, а тук е 1500 лири на година.
    За в бъдеще, ако детето ви се разболее от левкемия или гръбначни заболявания може да се използват стволовите клетки, които сте замразили предвидливо и да се излекува детето ви, както и негови братчета и сестричета, тъй като ще са свързани генетично.
    Дано не се налага, но това е един доста удачен вариант. Не знам дали помните имаше случаи преди годинa как едно семейство си родиха бебче, за да спасят по-голямото си дете от левкемия? Е, ако имате съхранени стволови клетки това не би било нужно.
    Официално вече се правят операции за трансплантиране на стволови клетки почти във всички силно развити икономически Европейски държави, както и в Скандинавските страни - Норвегия най вече, а също и в Рyсuя.
    Най-бързо регенериращите и възпроизвеждащи се стволови клетки са тези в пъпната връв при родилките и в хрущяла на носа (ноcoвата кухина).
    Няма значение къде се намират клиниките, те изпращат специални медицински куриери, които превозват стволовите клетки до лабораторията, където първо се култивират и изследват и след това се замразяват.
    Ако им звънните ще ви обяснят всичко по телефона.
    Ето няколко такива компании:

Virgin Health Bank - Stem cell storage, stem cells cord blood bank

Europe's Most Advanced Cord Blood Stem Cell Processing And Storage Facility Opens Near London Heathrow

А тези предлагат тази услуга и в България, както и в много други страни.
    Umbilical Cord Blood Stem Cell Storage from Smart Cells International
    Успех!
    Да станаха ми ясни тези неща, но аз търся клиника която да е в Лондон,защото нямам намерение да се моля на някого да ми събира стволовите клетки при раждането. Искам да дойде човек и да си ги вземе както му е реда! Все пак нали за това си плащаме, но уви немога да намеря такава клиника!

Град
    UK
    Post Thanks / Like

Не се ядосвай Поли ,ние със съпругът ми също се сблъскахме с подобен проблем.Още повече,че сме в Сев.Ирландия,а ти в Лондон щом неможеш да намериш подходящи хора и инфо ,какво остава за нас.Но важното е да не се отказваш! Ние се обадихме на посочените тел.в Стемселс и от там ни изпратиха нужния пакет с инструкции.Интересното беше ,че всъщност ние сами трябва да си намерим подходящия човек-мед.лице,което да извърши процедурата по иземване на клетъчния материал и съответно изпращането му в клиниката за съхранение!Така ,че сега сме на по-горно ниво разрешаването на този проблем.
    Наистина е нелогично в днешно време,в толкова развита страна,като ЮК да няма изградена система и практика да се извършват тези процедури в болницата в която ражда една жена!?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте, на всички мами!
    понеже и на мен ми предстои да ставам мама и в стремежа си да подготвя всичко за бъдещото допълнение към семейството ни, се поразрових доста сериозно по въпросната тема. мисля че проучването наистина си заслужаваше, беше наистина сериозно и старателно, но след като и аз достигнах до абсолютно същите изводи и заключения, със съпруга ми решихме да се оставим на късмета и добрата случайност.
    разочарова ни факта, че именно дори и в страна като uk не можеш да се оставиш напално в ръцете на който и да било за да събере необходимия материал както трябва и естествено да го транспортира и сахранява както е редно, независимо от квалификацията било то на лекар или куриер и най-вече да даде пълна гаранция, за която сме готови да платим всякаква цена.
    абсолютно всички фондации, банки, клиники и лаборатории имат политика в това отношение, да не споменавам и самото обслужване, не дай си боже ако се наложи! всички се застраховат по един или друг начин и в крайна сметка ако се задълбочите и четете наистина между редовете ще установите че никой от тях не дава бъпросната пълна гаранция. как в такъв случай бихме могли да се доверим (особено най-милото си) и да разчитаме на техните услуги, въпреки че си плащаме, сами организираме взимането на материала и още повече че никога не можем да сме напълно сигурни че имено той няма да се използа за други цели и ще е на наше разположение точно в дадения момент.
    не знам дали знаете но nhs има безплатна банка за донори. предлагат вземане , изследване и съхраняване на stem cells, като дарение. не се плаща нищо, но клетките са на разположение на международната банка. така помагаш и на други...
    но те също са се застраховали, или по точно- измили ръцете, със сходни клаузи, и така като цяло единствения плюс на частните stem cells банки e че не чакаш ред след като си си платил. естествено! но това е в случай че нещо със самите клетки не се е прецакало, че банката не е затворила и най-вече че си си плащал като поп, дори и когато незнайно как и защо цените са започнали в последствие да се покачват особено при наближаването на края на периода за съхранение....
    Накой да е още на същата страница?

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

ама че тема...или ми се гади понеже съм махмурлия ......доколкото ми е известно жените всеки месец снасят по едно яйце!!!!..........защо не си ги колекционирате яйцата в някоя хладилна чанта и като се прецака детето ......с малко сокче от тати си забърквате друго......

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    ама че тема...или ми се гади понеже съм махмурлия ......доколкото ми е известно жените всеки месец снасят по едно яйце!!!!..........защо не си ги колекционирате яйцата в някоя хладилна чанта и като се прецака детето ......с малко сокче от тати си забърквате друго......
    грубо казано, ама и аз точно това си помислих като четях темата...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Как може такова нещо? Дори в такава държава като Англия никой да не ти дава гаранция Сдържах се, ама като се оплаквате самолета за България и там с гаранции (100% ще ви ги дадат, там всичко дават) си родете децата. Не ви трябва да раждате тук - тук не ви приемат в полу разрушена болница, пълна с хлебарки, и мухлясали стаи с по 7-8 жени. Тук не ви взимат децата след като се родят и ви ги носят за по 15 мин да ги нахраните. Тук не се заплаща таткото да присъства на раждането на детенцето. Тук няма да ви забравят след като родите, ще ви пращат една консултантка да ви досажда и проверява бебето след като се приберете в къщи. Абе смотано е тука, няма какво да си изкривяваме душите.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

16. БЛАГОДАРЯ RNOH, KOMITA, IRST, rex, krasi_asenowa thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

какво е общото между иронизирания патриотизъм и започнатата тема?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Чудни хора сте. Колко двойки според вас си пазят стволовите клетки? Единици, дори и стотици да са на фона на популацията на земята това е може би по-малко от 1%. Е, за какви гаранции говорим? Осъзнайте се малко какво искате. Кой ти дава 100% гаранция за 10-20 30 години за каквато и да е техника? Измивали си ръцете, не не си измиват ръцете, дават ти достоверно инфо, за да решиш сама дали си заслужава да продължиш с процеса или не, информираност му се казва.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

19. БЛАГОДАРЯ muffin thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами понеже съм се информирала достатъчно добре, за това със съпруга ми сме взели и съответното решение! но пак не доуточнихте връзката с бг?! както и да е.... не искам да сам груба, но вероятно за вас всеки е на почивка тука!! о, или вие определяте последното.... или още повече кой какво иска..... искрено ви благодаря все пак за коментара! поне ми помогнахте да не се чувствам сама на тая стр

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, скоро попаднах в този сайт и търся връзка в UK с български родители на деца с увреждания. Трябва ми инфо за специализираните центрове или училища за деца с увреждания.
    Ако не съм попаднала на точния форум-моля за извинение.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички.Аз работих тук в UK,като флеботомист в частна компаний,и вземах кръв от плацентата за да се извлекат стволови клетки.Компаниите са различни и имат различни услуги(едни съхраняват цялата кръв,други кръв и от майката и извличат стволови клетки).Гаранций неможе да има поради много причини..например закъсняване за раждането,стволовите клетки много бързо мигрират до около1h и след това е невъзможно да бъдат взети.Има техники,които могат да мултиплицират стволовите клетки.Също така количеството взета кръв не е = на много krav=mnogo стволови клетки.Ако има хора които още се интересуват ще се опитам да помогна.Аз лично смятам,че това е задължително да се направи за бъдещото дете.
    Предполагам,че повечето хора във форума са найсно,че от стволовите клетки се развива всеки орган в организма и са 100% съвместими с пациента и дори други членове на семиството(докато марров боне collection не е).

23. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    всезнайко :) Аватара на gerry
    Град
    Enfiled
    Post Thanks / Like

Здравейте разбрах за няколко болници в Лондон, който предлагат тази услуга като една от тях е Barnet hospital. Плюса е, 4е е напълно безплатно. но пък минуса е 4е не ги пазят за твоето семейство а ако се намери нуждаещ, който може да се съчетае с това ДНА се използват, а на теб или член от твоето семейство се дава каквото има когато ти потрябва. А като се замислиш ако си гледал едно детенце 15 години за нищо на света не искаш да го гледаш как умира нали ?!!!

25. БЛАГОДАРЯ krasi_asenowa thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ембрионални стволови клетки в медицината
    От Wolf във форум Интересни статии
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-10-2010, 14:46
  2. Вливане(трансплантация) на стволови клетки
    От Alxambra във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-10-2009, 22:56
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 29-10-2007, 22:42
  4. Отговори: 0