Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Студентка + съпруг и дете-възможно ли е?

Искам да ви попитам възможно ли е,ако аз се запи6а на 1-годи6ен курс да у4а английски и ми дадат жълта карта ,може ли мъжа ми да дойде с мен и да работи?И дали може детето ни,което е на 2г да дойде с нас и по някакъв на4ин да го дадем в детска градина там .
    Благодаря предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Студентка + съпруг и дете-възможно ли е?

възможно е да се запишеш на курс и кандидатстваш за ълта карта, ко отговаряш на условията за кандидатстване. мъжът ти можеда кандидаства и той и да получи синя карта, а дали ще работи не знаем, може да получи право на работа.
    детето също може да дойде и може да го дадете на градина ако можете да си позволявате да я плащате. тук няма държавни градини (безплатни), цните варират между 45-70 лири на ден в лондон.

3. БЛАГОДАРЯ bubulechkata, няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    възможно е да се запишеш на курс и кандидатстваш за ълта карта, ко отговаряш на условията за кандидатстване. мъжът ти можеда кандидаства и той и да получи синя карта, а дали ще работи не знаем, може да получи право на работа.
    детето също може да дойде и може да го дадете на градина ако можете да си позволявате да я плащате. тук няма държавни градини (безплатни), цните варират между 45-70 лири на ден в лондон.
    А как аз може да полу4а жълта,а той синя карта.Предпо4итаме варианта само аз да у4а,за да може той да работи пове4е 4асове.Нямаме ли някакви преференции като семейство? И наистина ли са толкова скъпи детските градини , на ден ми се струва скъпо дори и за там ?

Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Ти пък сега...45-70 кинта на ден за градина...,ше дойде мама или баба или стринка или вуйна или всичките накуп да го отглеждат безплатно...Дали не може и те да се присъединят към жълтия сертификат или направо цялата рода?!Интересно ми е какво ли ще се получи...
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bubulechkata Виж мнението
    Искам да ви попитам възможно ли е,ако аз се запи6а на 1-годи6ен курс да у4а английски и ми дадат жълта карта ,може ли мъжа ми да дойде с мен и да работи?И дали може детето ни,което е на 2г да дойде с нас и по някакъв на4ин да го дадем в детска градина там .
    Благодаря предварително!
    Оставете детето на баба и дядо и тогава елате в Англия и след като се установите и вземете нужните документи- тогава си го вземете.
    Детските градини са наистина скъпи и то много!
    Трябва да има човек да се грижи за детето, не може да го оставите заключено само в къщи щото ако ви надушат Социалните служби ( а те ще ви надушат от някоя "загрижена" съседка)- ще ви отнемат родителските права и ще ви вземат детето!
    В началото, освен ако не дойдете с мнооогоооо пари (ЈЈЈЈ), ще трябва и давамата да бачкате (освен ако мъжът не някой световноизвестен гении в някоя професия дето се търси в ЮК и за която се плаща много, че да си стоиш у вас да си гледаш лапето).

Забрави за Англия това което ти е разправяла съседката на 5-ия етаж от 3-тия вход, седнете с мъжа си и прочетете из БГ Хелп за да придобиете представа каъв е живота в Англия и дали си заслужава да изоставяте нещо което имате вече в България за една утопия, в което може да се превърне за вас Англия- обърнете внимание пак тук в този форум колко много обяви има от типа "Търся спешно (и отчаяно) работа всякаква".
    Не искам да ви отчайвам, но си направете сметката ПРЕДИ да дойдете в Англия.

Успех!

8. БЛАГОДАРЯ svet67, Zara, madlena, Staki, gomorrah and 2 others thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

А как аз може да полу4а жълта,а той синя карта.Предпо4итаме варианта само аз да у4а,за да може той да работи пове4е 4асове.Нямаме ли някакви преференции като семейство? И наистина ли са толкова скъпи детските градини , на ден ми се струва скъпо дори и за там ?

Няма такъв филм дарлинг....тук не е БГ и ако тръгваш с розовата кошница усети се навреме...преференциите са = бачкаш като луд и иизкарваш пари за градина.....всичко е много скъпо в тази държава....

10. БЛАГОДАРЯ няма, ambarica thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

А как аз може да полу4а жълта,а той синя карта.
    Записваш да учиш нещо в легитимно учебно заведение (в списъка на Home Office). Попълвате форма BR1 - ти като основен апликант, той като депендънт. Прилагате всички документи (в самата форма са описани, а и има писано много във форума) и си чакате картите. Ти ще имаш право на 20 часа на седмица, а той пълно право да бъде наеман, докато ти си студент. Който и от двама ви да направи 12 месеца legal employment, може да кандидатства на тази база за син сертификат, а другия да е депендант и да получи също.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на вси4ки отговорили.Не си мислете,4е хвър4а в облаците.Просто ни е писнало от мизерията в БГ .Все пак вси4ки за това сте там.Ясно ми е,4е се ба4ка яко,но поне да има смисъл.Опциятат да оставин детето за няколко месеца ми изглежда най-добре.О4аквам о6те мнения

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

[QUOTE=bubulechkata;316032]Благодаря на вси4ки отговорили.Не си мислете,4е хвър4а в облаците.Просто ни е писнало от мизерията в БГ .Все пак вси4ки за това сте там.Ясно ми е,4е се ба4ка яко,но поне да има смисъл.Опциятат да оставин детето за няколко месеца ми изглежда най-добре.О4аквам о6те мнения [/QU
    Ами ако детето Ви е тук,а Вие сте студентка и не сте заета по цял ден,може да наемете жена за няколко часа-това също е вариант-и ще ви излиза около 500 паунда на месец.Проблема е в квартирата-и там са 400-500-600-700,зависи от стандартите ви и ,и храна за детето и вас..........и транспорт ,и телефони,и ............излиза,че съпругът Ви дори да работи денонощно парите едва ще покриват разходите ви.Нали целта е да сте по-добре отколкото в БГ?Ако детето остане там и съпруга Ви работи непрекъснато /малко трудно/ нещата ще изглеждат по-розово.

14. БЛАГОДАРЯ ambarica thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Такаа...Разбирам,4е е много трудно и в на4алото 6те сме на мускули,но нали все пак 4овек трябва да тръгне от някъде.Нали и аз 6те имам право на 20-4аса работа и все си мисля,4е за 5-6 месеца без детето 6те можем да си стъпим на крака поне малко.Няма ли някой,който е бил в моето положение да сподели.

Напреднал Аватара на Happy Nick
    Град
    Richmond
    Post Thanks / Like

Такаа...Разбирам,4е е много трудно и в на4алото 6те сме на мускули,но нали все пак 4овек трябва да тръгне от някъде.Нали и аз 6те имам право на 20-4аса работа и все си мисля,4е за 5-6 месеца без детето 6те можем да си стъпим на крака поне малко.Няма ли някой,който е бил в моето положение да сподели.
    Наистина началото е много трудно. Моят съвет е да дойдете без детето.Стъпете си на краката,намерете си достатъчно работа да си покривате разходите. Ако сте достатъчно мотивирани и имате късмет след около 7-8 месеца ще можете да си позволите собствена квартира ,детето ще е достатъчно пораснало да ходи за 2 часа и половина на безплатна градина и полека лека нещата ще си дойдат на мястото. Всичко това го казвам от личен и опит с мои познати. Просто,на потегляне трябва да сте наясно ,че ще е много трудно, но въпреки това ще успеете !

17. БЛАГОДАРЯ bubulechkata thanked for this post
    Напреднал Аватара на Happy Nick
    Град
    Richmond
    Post Thanks / Like

Съдбата ми неволно ме е сблъсквала тук с българи,които са дошли тук с последните си пари ,без английски език и без предварително уредена работа. Но са били без никаква алтернатива, толкова нахъсени да оzелеят и наистина го постигнаха. Не подбираха работа в началото, работеха всичко,за всякакви пари.За 7-8 месеца имаха толкова много работа,че вече те можеха да избират , успяха да си позволят да наемът самостоятелен апартамент и вземат детето си от България. И това не е единичен случай. Просто трябва да снижиш критериите в началото и да приемеш ,че zeлта оправдава средствата!

19. БЛАГОДАРЯ bubulechkata thanked for this post
    Dimitry
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Няама нищто лошо от това да се пробвате ама си направете сметката че докато получите документи щте мине време. И това време парите летяат. В зависимост с какво се занимавате заплатите тука неса толкова високи колкото си мислиат хората. Можеби за специалисти но останалите заплати са доста ниски. Благодарение на поляците, унгарците и чехите. Като за начало ако несте инжинери лекари или някои от сорта специалисти работа като сервитиори или чистачи което както гледам пониакога сервитиорите са по зле платени и от чистачите.
    Помислете хубаво преди да решите да тръгвате или по точно исзсчислете точно колко пари ште ви триабват. Късмет

21. БЛАГОДАРЯ bubulechkata thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Отново благодаря на вси4ки за отделеното време! То4но това,което казва Happy Nick ме мотивира понеже и аз съм сре6тала хора,които без английски и без ни6то са се закрепили и са изкарали по 5-6 години.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Отново благодаря на вси4ки за отделеното време! То4но това,което казва Happy Nick ме мотивира понеже и аз съм сре6тала хора,които без английски и без ни6то са се закрепили и са изкарали по 5-6 години.
    Изкарали са по 5-6 години защото са дошли преди 5-6 години когато нещата опеределено не бяха така както са сега и нямаше финансова криза!Не раз4итай на това 4е някой друг преди време е успял.Ако не знаете английски и ако нямате някой друг приятел в Лондон просто не ви виждам как ще се оправите ...Да не говорим 4е първите 2-3 месеца само ще хар4ите пари и изощо няма да можете да пестите .

24. БЛАГОДАРЯ Zara, bubulechkata thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ambarica Виж мнението
    Изкарали са по 5-6 години защото са дошли преди 5-6 години когато нещата опеределено не бяха така както са сега и нямаше финансова криза!Не раз4итай на това 4е някой друг преди време е успял.Ако не знаете английски и ако нямате някой друг приятел в Лондон просто не ви виждам как ще се оправите ...Да не говорим 4е първите 2-3 месеца само ще хар4ите пари и изощо няма да можете да пестите .
    Със сигурност е така,но все пак и двамата знаем английски ,поне на ниво да се оправим,а и не сме тръгнали утре,аз го казах,4е сме реалистти и поне до края на годината едва ли 6те можем да тръгнем,все пак пари трябват,да се оправат документи и т.н. За това събирам информация и мнения

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Със сигурност е така,но все пак и двамата знаем английски ,поне на ниво да се оправим,а и не сме тръгнали утре,аз го казах,4е сме реалистти и поне до края на годината едва ли 6те можем да тръгнем,все пак пари трябват,да се оправат документи и т.н. За това събирам информация и мнения
    Само си помисли още колко има като теб и какво ти би предложила насреща,че да вземеш ти някоя работа. Всеки си има глава на раменете, но временета сега са други. Преди и аз се чудех коя работа да взема,а сега ако ме поканят за второ интервю съм happy и да не говорим,че са поне по 10 човека за място. Имам познат, готов е на всякаква работа и няма никъде...вече трети месец търси....ако си мислиш,че разни от сорта - които не е дошъл не се е оправил и тн ще ти напълнят банковата сметка или платят градината на детето - няма да стане....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Само си помисли още колко има като теб и какво ти би предложила насреща,че да вземеш ти някоя работа. Всеки си има глава на раменете, но временета сега са други. Преди и аз се чудех коя работа да взема,а сега ако ме поканят за второ интервю съм happy и да не говорим,че са поне по 10 човека за място. Имам познат, готов е на всякаква работа и няма никъде...вече трети месец търси....ако си мислиш,че разни от сорта - които не е дошъл не се е оправил и тн ще ти напълнят банковата сметка или платят градината на детето - няма да стане....
    Не мога да разбера за6то вси4ки искате да ме откажете и ме нападате(или поне 80% от коментарите).Нима по4ти вси4ки не сте били в моето положение,да не мислите,4е в БГ има работа,и 4е тук е екстра,ама аз искам да забогатея в УК.Не, искам да живеем като хора,а не като роби в собствената си страна,независимо колко 6те е трудно в на4алото.Тук никой не пита какво вис6е и колко има6 ве4е,само връзкарите пробиват и това ме дразни.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не мога да разбера за6то вси4ки искате да ме откажете и ме нападате(или поне 80% от коментарите).Нима по4ти вси4ки не сте били в моето положение,да не мислите,4е в БГ има работа,и 4е тук е екстра,ама аз искам да забогатея в УК.Не, искам да живеем като хора,а не като роби в собствената си страна,независимо колко 6те е трудно в на4алото.Тук никой не пита какво вис6е и колко има6 ве4е,само връзкарите пробиват и това ме дразни.
    Мисля, че те разбирам напълно! Аз също съм женен с едно дете, което е почти на две години! Ние сме подали документи за зелена карта в USA -ако не стане ще се пробваме и в Англия но само в краен случай! Схемата е: учиш английски в някой одобрен от HOME OFFICE колеж а пък съпруга ти кандидатства за синя карта! Мислил съм го този вариант но според мен в началото ще ни трябват поне около 3000 паунда! Помисли си хубаво, ако тези пари ги имате то с тях може да си поживеете в България докато поотмине кризата! Голям е риска тези пари да се похарчат на английска земя като при това дори може и да не ви одобрят документите от Хъум Офис! Малко от тези, които вече живеят и работят в Англия биха ти съчувствали, все пак всеки е отишъл там с големи надежди за нов живот и носи голяма доза разочарование и омраза (e, това не се отнася буквално за всички) към всичко българско! Мисля си, че там (в Англия ) ще Ви е доста по-трудно и още повече ще си утежните сегашното положение! Най-разумно е да изчакате докато отпаднат ограниченията за работа в Англия. Мои приятели получиха английско поданство преди години и се прибраха в България за да си отгледат детето на спокойствие!!! Мисля, че последното не се нуждае от коментар!
    Потърпете още малко и не губете надежда-колелото се върти непрекъснато и утре вие може да застанете отгоре! Успех!!!

29. БЛАГОДАРЯ bubulechkata thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dakata_72 Виж мнението
    Мисля, че те разбирам напълно! Аз също съм женен с едно дете, което е почти на две години! Ние сме подали документи за зелена карта в USA -ако не стане ще се пробваме и в Англия но само в краен случай! Схемата е: учиш английски в някой одобрен от HOME OFFICE колеж а пък съпруга ти кандидатства за синя карта! Мислил съм го този вариант но според мен в началото ще ни трябват поне около 3000 паунда! Помисли си хубаво, ако тези пари ги имате то с тях може да си поживеете в България докато поотмине кризата! Голям е риска тези пари да се похарчат на английска земя като при това дори може и да не ви одобрят документите от Хъум Офис! Малко от тези, които вече живеят и работят в Англия биха ти съчувствали, все пак всеки е отишъл там с големи надежди за нов живот и носи голяма доза разочарование и омраза (e, това не се отнася буквално за всички) към всичко българско! Мисля си, че там (в Англия ) ще Ви е доста по-трудно и още повече ще си утежните сегашното положение! Най-разумно е да изчакате докато отпаднат ограниченията за работа в Англия. Мои приятели получиха английско поданство преди години и се прибраха в България за да си отгледат детето на спокойствие!!! Мисля, че последното не се нуждае от коментар!
    Потърпете още малко и не губете надежда-колелото се върти непрекъснато и утре вие може да застанете отгоре! Успех!!!
    Благодаря ти много за милите и окуражителни думи ! И ние сме подали за зелена карта,но знам,4е 6анса ние е 1 към 10000,но нали все пак надеждата крепи 4овека. Ре6или сме тази година да е за проу4ване и за събиране на пари,докато си завър6а магистратурата,пък догодина живот и здраве да станем граждани на света,но ,ако тук не6тата се подаредят много бих се замислила дали да замина,въпреки 4е си мисля,4е в Бг не6тата никога няма да се оправят. Успех и на вас

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Да помогнем на българска студентка да спечели конкурс
    От lordm във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 5
    Последно мнение: 16-12-2013, 23:39
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 12-09-2013, 22:16
  3. Възможно ли е прибиране с дете от Дубай в България?
    От manuella във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-05-2007, 10:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker