Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Напреднал Аватара на EastSideMan
    Post Thanks / Like

По подразбиране От SAWS към селф?

Здравейте. Имам следния въпрос. Ходя на студентски бригади от 5 години. Имам НИН и банкова сметка. Мога ли да се регистрирам като селф без проблеми от тук HM Revenue & Customs:First steps to register as self-employed ? Трябва ли да правя още нещо?
    Тази година също ще работя с работна карта за период от 6 месеца. Проблем ли ще е ако се регистритам като селф (ако мога) и ще пречи ли едното на другото. Смисъл ако се регистрирам като селф ще трябва ли да спра работа като SAWS работник?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: От SAWS към селф?

ako не е тайна каква ти е целта с регистрацията като селф?? бизнес ли ще развиваш и гледаш да си платиш данък върху печалбата??

Напреднал Аватара на EastSideMan
    Post Thanks / Like

Значи така. Двамата с приятелката ми ще работим на студентка бригада. Мислим да се оженим тая година и искаме да останем в англия. Разбрах че ако тя вземе жълта карта аз ще мога да кандидатствам за синя на база неината. Миналата година собственика много ни иска да останем, тои се опита да ни извади розови карти но нестана. И сега мисля че това е вариант за нас.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ok.
    регистрацията на селф не пречи да работиш пo saws, . за на1чина на регистрация, правилно си се ориентирал, най-бързо е по телефона.
    накрая на финансовата година, когато си попъ;ваш данъчната декларация, наред с дохода от селф, не забравяй, че трябва да опишеш и този от бригадата.
    успех

5. БЛАГОДАРЯ EastSideMan, sergos thanked for this post
    Нов потребител Аватара на sergos
    Post Thanks / Like

Здравейте,за мене беше полезно всичко казано до тук.Ние с приятеля ми също искаме да се регистрираме като селф-емплоед,за да останем тук след бригадата да работум.По телефона става бързо,но може ли да ми кажете колко бързо е горе долу.И какво питат служителите.Много Ви благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте , дали се плаща допълнителен данък ако по време на тази програма SAWS си се регистрирал като селф импой и колко е ? И възможно ли е след като работиш по тази програма pay slip - овете които получаваш явно разбирам ,че се водят като седмични и не могат да се използват като доказателство за синя карта да се използват като някакво доказателство за жълта карта или нямат значение ?
    Възможно ли е записването на два последователни курса ,за да се продължи статут на студент след свършването на SAWS програмата за да се използват като доказатеслтво за синя карата в последствие?
    Ако някой може да внесе яснота ще бъда благодарен.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Self Emploed + NIN + UTR

Извинявам се , че малко встрани от темата се включвам,но след последния пост мисля ,че тук е и моето място.Във ферма съм ,но поради голямата дискриминация към българите тук и симпатия към румънците, съм леко притеснен и за себе си.Възнамерявах така или иначе да остана в ук като селф,но въпросът ми е ако сега се регистрирам като селф докато все още съм във фермата и ако 2-3 месеца все още работя тук-какви ще са последствията за мен.Очевидно първо ще съм излъгал при самата регистрация ,че вече осъществявам дейност и второ работейки по сезонната заетост нямам право да работя другаде ( не че работя,но пък се регистрирам,че по същото време уж извършвам дейност като селф).Някой може ли да ми даде малко разяснение, изчетох набързо мненията в темите за SAWS,но не намерих отговор.Целта ми да се регистрирам като селф, е за да имам утр, за да мога възможно най-бързо да започна работа в строителството,ако работата тук свърши (ако не бих си изкарал до края на договора и после пак ще тъсря работа в строителството).Ще съм много благодарен ,ако някой ми отговори,понеже освен за себе си , ифото ще е полезно и за приятел,който вече е сторил горната процедура,но също няма идея за последствията.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Self Emploed + NIN + UTR

Виж тази тема.
    Последно редактирано от Doondie : 14-03-2012 на 22:09

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. SAWS и НИН
    От tokich във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 8
    Последно мнение: 12-10-2012, 11:43
  2. SAWS
    От mech0 във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-12-2008, 05:13
  3. От SAWS към Workpermit ?
    От vall1984 във форум Общ форум
    Отговори: 2