Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране зимна приказка от virginblack

regrets :: Лека нощ, деца и майки

Ледената крлица живеела на север, на север, където е винаги нощ снегът е толкова висок, че дори не можела да излезе от снежния си замък. Живеела сама с няколко виетнамки, които намерили работа в кризата само там и един български готвач, който винаги бил пиян... да забрави. Ледената Кралица –за кратко Лека, имала легло от лед, чашки от лед, завивки от сняг (опреснявали ги всеки ден), една ледена птичка, която никога не чучуригала и едно ледено кученце, което не я правело Дамата с кученцето. Персоналът изгивал от студ, ама какво да се прави- нарича се оцеляване.

Лека била много красива. Кожата й била мека като памук, макар и много бяла, като восъчна. Рядко избивала руменина. Само понякога нощем когато мечтаела за Ледения Принц, какъвто нямало. Била мълчалива и нещастна , дори злобна. Ама какво да прави- семеен бизнес, не мож го заряза и да оставиш майка си и баща си да се обърнат в гроба я. Понякога ледените й депресии избивали в ярост и тогава пращала на хората виелици и бури и с магическия си бинокъл гледала как хората се борят със студа. Но напоследък дори това не я радвало. Загубила апетит и говачът сериозно се притеснил за работата си. Станала нефелна и дори забравяла, че пие чай от ледена чашка и оставяла посудата да се разтопи.

Един ден решила да излезе на разходка. Сложила леденото си наметало и с магически ръце проправяла път сред снежните преспи. Не щеш ли на земята зърнала едно плюшено мече с бележка на него “За Гошко от квартал Славейков, Бургас”. Помислила си “Оня заблуден дядка по Коледа пак е объркал пътеката, кой знае колко брендита е изпил и си е изтървал половината багажи на Коледа”.Взела мечето и го занесла у дома. Опитала се да го накара да говори, ама то седяло като …плюшено мече. После се сетила, че на нея никой не носел подаръци за Коледа и се сдухала като се сетила за прегоялата пуйка, дето била сервирана на ледената й маса на Коледа.

Мислила няколко дни и решила да иде да виде тоз Гошко какво му е толкова специалното, че е заслужил подарък. Извикала един от най- бързите си ветрове- Духни Ветре, за кратко- Духни и му казала “Заведи ме бързо в Славейков в Бургас”. Духни отворил картата и взел да се кьорави, после готвачът, който бил от квартал Зорница в Бургас му се врурнал на помощ (изкарал бакшиш).

Лесна яхнала Духни и за миг били пред прозочето на Гошко. Гошко бил бебе на годинка и месец. Спял кротко в бебешкото си креватче, а маика му безнадеждно плачела в кухнята, че пак не стигали парите. Лека сефте виждала бебе и сълзи. Усетила силно пропукване в сърцето. Все едно се пукали ледените пластове около Антарктида. Свила се от болка. Гледала през прозорчето как жената заравя пръсти в косите си и духа носа си и бърше сълзи в ръкава си и не знаела какво да прави. Дом, бебе, мама, сълзи, мирис не нещо ново. Кралиците умеят всичко казала си Лека. Но за първи път не знаела какво да направи. Влязла, задушавайки се от жега в стаята на Гошко и се надвесила над креватчето му. Сърцето й пукнало пак. Оставила плюшеното мече до главичката на пухкавото същество и излязла тихо, яхнала Духни пак и се прибрала у дома.

Седнала на ледения си трон и се замислила. Тогава усетила нещо топло и солено да тече по восъчно белите й бузи. Сърцето й се свивало все повече и повече. Не спала няколко дни. Една сутрин изкомандорила да извикат Южняка. Ветровете се зачудили каква е тая работа. Дошъл той и се затворили с Лека в една стая няколко часа.

На другия ден пред ледения дворец на Лека се изкиприл огромен замък облянн в топлинка и слънце и зеленина. Имало и пързалки и катерушки и удобни меки легла и храна и топлинка и бебешки басейни. Лека нарекла замъка си “Дом за теб, дете”.

Всички забравени, болни, изоставени, бити, експлоатирани,гладни, нещастни деца били доведени за час с магическата сила на Лека. Тя все не вярвала, че тези деца са толкова много. Наложило се да направят не един, а много замъци и да назначат персонал. Били стотиците деца на Лека. Тя все повече и повече прекарвала времето си с дечицата си и почти не стъпвала в ледения си дворец. Дошли 12 феи да й помагат и да се грижат и да учат децата на …чудеса. И децата ставали феи, феите на Ледената Принцеса и се научили как да правят пролет от лед- най- важното било да накараш леденото сърце да се сгрее и да изкопчиш една сълза или усмивка. Градините на Ледената Принцеса били винаги шумни и детски смях кънтял по 24 часа.

Знам, че не е за вярване, ама я се опитайте да ми отговорите: къде отиват всички забравени деца? Я се опитайте да обясните на едно 6 годишно дете какво става с децата без родители….На мояда дъщеря това място й хареса. Все пак предпочете да си остане с мен.

Мили, родители, ако не знаете какво да си правите децата, ако ви пречат, само повикаите някоя от феите и тя ще отведе нежеланото от вас дете на топло място, където то ще е щастливо. Между другото “Дом за теб, дете” е безплатен.

ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: зимна приказка от virginblack

Много хубава приказка, virginblack!
    На мен ми хареса.
    Не поглеждай с гняв назад.

3. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Много хубава приказка, virginblack!
    На мен ми хареса.
    Наложи се да я редактирам за пред пуританите,а и смених виетнамките с румънки, понеже станаха повече. Наложи се също да махна почти всички мръсни според редакора думи (sex наппример беше подчертано с червено), ама като му видях предложението за изречението "We were all fucked up at birth." реших да ги оставя тук там за цвят, че иначе седи като докторат.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Кажи поне заглавието на книгата!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    Ледената Кралица –за кратко Лека.....

....

Лесна яхнала Духни и за миг били пред прозочето на Гошко.

Малка грешка за оправяне.

Приказката е за майките, на децата едва ли ще им се стори толкова интересна и вълнуваща.

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Малка грешка за оправяне.

Приказката е за майките, на децата едва ли ще им се стори толкова интересна и вълнуваща.
    По мое време децата заспиваха с приказки.С подобна приказка сън няма да ги хване месеци наред милите деца.Нищо лично.Но съм против да учим децата колко жестоко и страшно е всичко наоколо.Децата трябва да растат весели,безгрижни и щастливи.Целият им свят трябва да е в розово,а не в ледено-черно и страшно.Децата трябва да се гледат с топлота и обич,а не сковани от лед и ужаси.Родителите трябва и са длъжни да запазят черните и страшни ,сковани от лед краски единствено за себе си.На децата си трябва да дадат топлина,любов,слънце,радост и щастие.Ако са добри родители-така трябва да направят.Слънце трябва да има в детските очи,а не лед и ужас.....
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    На децата си трябва да дадат топлина,любов,слънце,радост и щастие.Ако са добри родители-така трябва да направят.Слънце трябва да има в детските очи,а не лед и ужас.....
    Сългасен съм, но децата обичат страшни приказки. Обичат обаче страшните фантазии (баба яга, ламята и т.н.), но ако ги посвещаваме от малки в бездушието и несправедливостта на нашия свят, само ще им разбием психиката.

Post Thanks / Like

Сългасен съм, но децата обичат страшни приказки. Обичат обаче страшните фантазии (баба яга, ламята и т.н.), но ако ги посвещаваме от малки в бездушието и несправедливостта на нашия свят, само ще им разбием психиката.
    Честно,това ли обичат децата...
    Не е добре,едно време децата обичаха веселите приказки със щастлив край...И голяма част от тях станаха добри хора.
    Ще ги видим тези,дето обичат ужасите какви ще станат като пораснат....
    И тежко и горко на родителите им...

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

То затова в UK познатата ни Червена Шапчица никога няма да бъде изядена от Вълка. Обаче горната приказка е за възрастни и то за над 25 годишни.

Post Thanks / Like

То затова в UK познатата ни Червена Шапчица никога няма да бъде изядена от Вълка. Обаче горната приказка е за възрастни и то за над 25 годишни.
    Именно, понеже някои не са дочели до края. Приказката не е за деца. Конструктивната критика я приемам когато е обоснована, заглавието на книгата не е подсказва по нищо че е детска. Грешките на БГ са от това че по онова време нямах спел чек за бг и пусках от едно село където има нет точно три часа в деня, ама на английски нямам грижи. Уверявам критикуващите, че мисълта ми тече еднакво добре на двата езика.

Приканвам по-можещите да напишат приказка за големи. Ще се радвам да чета.

Заглавието на книгата е I have strong jaws.

Бях решила да я предложа на внимането на този фурум, но като гледам как се приема, ще изчакам критиката по вестниците. Отдавна бях репила да не пускам нищо тук, ама то не съм аз, така че ...

БТВ: имам и по- страшни приказки.

12. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, madlena, gala333 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението

Главните герои боксьори ли са?

Шегувам се, би било интересно да прочетем нещо и на английски...

Post Thanks / Like

не, крокодили, а поддържащите са ловджийски кучета.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Именно, понеже някои не са дочели до края. Приказката не е за деца. Конструктивната критика я приемам когато е обоснована, заглавието на книгата не е подсказва по нищо че е детска. Грешките на БГ са от това че по онова време нямах спел чек за бг и пусках от едно село където има нет точно три часа в деня, ама на английски нямам грижи. Уверявам критикуващите, че мисълта ми тече еднакво добре на двата езика.

Приканвам по-можещите да напишат приказка за големи. Ще се радвам да чета.

Бях решила да я предложа на внимането на този фурум, но като гледам как се приема, ще изчакам критиката по вестниците. Отдавна бях репила да не пускам нищо тук, ама то не съм аз, така че ...

БТВ: имам и по- страшни приказки.
    Като те е страх от мечки,не бива да ходиш в гората...казваше баба ми.
    Трябва да се научиш да понасяш критиката.След като предлагаш нещо,трябва да очакваш само положителни отзиви ли?Ами хората са различни и мислят различно.Или пък трябва да мислят също като теб???
    Има професия "литературен критик".Т.е.критиката не е винаги злонамерена.Просто се вслушвай в мненията на хората.Някои биха могли да ти бъдат от полза.
    Естествено ясна е аудиторията,към която е насочена творбата ти.
    Но лично на мен ми се струва,че не всичко е ледено,черно,зло,лошо.Това се опитвам да кажа.Личното ми мнение е,че гледайки ведро и позитивно на живота,човек живее по-леко.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Трябва да се научиш да понасяш критиката.След като предлагаш нещо,трябва да очакваш само положителни отзиви ли?Ами хората са различни и мислят различно.Или пък трябва да мислят също като теб???
    Има професия "литературен критик".Т.е.критиката не е винаги злонамерена.Просто се вслушвай в мненията на хората.Някои биха могли да ти бъдат от полза.
    Но лично на мен ми се струва,че не всичко е ледено,черно,зло,лошо.Това се опитвам да кажа.Личното ми мнение е,че гледайки ведро и позитивно на живота,човек живее по-леко.
    Първо, този разказ е качен от Капитана, и то преди 11 месеца. Тогава е останал не забелязан, може някои от критикарите да е бил точно тогава баннат, та затова.
    Второ, разказът е хубав, защото е актуален - идва Коледа - време за възвишени действия - по традиция те се проявяват у нас само по Коледа и Великден.
    Трето, ако трябваше всички да мислят еднакво, Тонке, ти щеше да фалираш първа, щото щеше да има само една банка. По тази причина Virginblack мисли различно и е написала приказка. Ти нещо да си написала напоследък?

17. БЛАГОДАРЯ shopska salata, ambarica, няма thanked for this post
    кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

е tonio разказа точно това казва че не всичко е черно,ледено и зло,и дори черното,леденото и злото има нещо добро в себе си просто нещо друго трябва да го отключи ,и няма нищо по-подходящо от едно дете....аз поне така разбирам приказката.....

fight the power!

19. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Първо, този разказ е качен от Капитана, и то преди 11 месеца. Тогава е останал не забелязан, може някои от критикарите да е бил точно тогава баннат, та затова.
    Второ, разказът е хубав, защото е актуален - идва Коледа - време за възвишени действия - по традиция те се проявяват у нас само по Коледа и Великден.
    Трето, ако трябваше всички да мислят еднакво, Тонке, ти щеше да фалираш първа, щото щеше да има само една банка. По тази причина Virginblack мисли различно и е написала приказка. Ти нещо да си написала напоследък?
    Първо-аз знам от кого е качен този разказ.
    Второ-ти не можеш да си критерий за това,кое е хубаво и кое не,защото всеки мисли различно.
    Трето-точно защото идва Коледа не ми се харесват тъжни и тежки неща.
    Четвърто -не се знае кой кога ще фалира,може пък ти да си първи,знае ли човек,божа работа
    Пето-виж първите четири.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    е tonio разказа точно това казва че не всичко е черно,ледено и зло,и дори черното,леденото и злото има нещо добро в себе си просто нещо друго трябва да го отключи ,и няма нищо по-подходящо от едно дете....аз поне така разбирам приказката.....
    Да,точно.Приказката е написана твърде сложно за приказка.Или пък писателката е твърде сложна личност.Мисля и разсъждавам върху произведението,затова пиша.Не съм критик,но мога да си пиша мнението във форум предполагам.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Да,точно.Приказката е написана твърде сложно за приказка.Или пък писателката е твърде сложна личност.Мисля и разсъждавам върху произведението,затова пиша.Не съм критик,но мога да си пиша мнението във форум предполагам.
    Твърде сложно за някой с праволинейно мислене като твоето.

23. БЛАГОДАРЯ shopska salata, ambarica, gala333 thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Правилно. И като всяка професия - не е за лаици псевдоразбирачи.

Точно заради този пасаж ти споменах, че Капитана е пуснал приказката. Така че, никъде не е казано, че се очаква някакъв критичен разбор. Още повече, за твоя критика е късно да се говори. Скоро книгата ще е на пазара,
    просто защото литературен критик е преценил, че е добра...

25. БЛАГОДАРЯ shopska salata thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: зимна приказка от virginblack

Шегувам се, би било интересно да прочетем нещо и на английски...
    хех,като си написал във фантазията ми изникна катината на репин-казаци пишат писмо до султана,само че казаците са родни емигранти и са се събрали на барбекю в двора на...аре да го прескоча,че фантазията ми е малко тенденциозна тая година и един е седнал и чете на глас,а разгърдените от алкохола емигранти попиват вокали,като соса на салатата с топъл хляб изпечен в бредмейкъра на чевръстата домакиня!
    нищо лично,чуклев!успех в заниманията!
    забравих картината бе!

Последно редактирано от captain caveman : 07-12-2010 на 18:51
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

27. БЛАГОДАРЯ ambarica thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: зимна приказка от virginblack

алооо,сега да подхвана критиците!
    първо,на вас двамката(да оставя настрана мамката),не са ви изобщо ясни тенденцийте в литературата през последните 20-30 години,щото ме съмнява да сте чели нещо по-обемно от пад игото и по-стойностно от да кажам германия-мръсна приказка(тя пък е писана преди 15-20 години,нищо де...
    като гледам как се прехласнахте по побългарения сценарии на хищника,малко съм скептично настроен към това да разберете за кво иде реч в зимната приказка,камо ли да дадете стойностна критика.
    приличате ми на мен,когато за да си направа епистоларна чекия,пиша отговори на постинги във форума,без да съм чел и заглавието на темата.
    пиша тва,щото момичето издава книга и има нужда от малко съпорт!не ви упреквам,че сте гъ-зове,щото тука не е пансион за благородни девици,ами просто да подкрепа върджънбляк в поредния странен момент от нейния живот!
    тя е пич,бе!заслужава подкрепа!
    и е талантлива!(баси,как нема един нормален талант бе!)
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

29. БЛАГОДАРЯ iliyan65, ambarica thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: зимна приказка от virginblack

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    алооо,сега да подхвана критиците!
    първо,на вас двамката(да оставя настрана мамката),не са ви изобщо ясни тенденцийте в литературата през последните 20-30 години,щото ме съмнява да сте чели нещо по-обемно от пад игото и по-стойностно от да кажам германия-мръсна приказка(тя пък е писана преди 15-20 години,нищо де...
    като гледам как се прехласнахте по побългарения сценарии на хищника,малко съм скептично настроен към това да разберете за кво иде реч в зимната приказка,камо ли да дадете стойностна критика.
    приличате ми на мен,когато за да си направа епистоларна чекия,пиша отговори на постинги във форума,без да съм чел и заглавието на темата.
    пиша тва,щото момичето издава книга и има нужда от малко съпорт!не ви упреквам,че сте гъ-зове,щото тука не е пансион за благородни девици,ами просто да подкрепа върджънбляк в поредния странен момент от нейния живот!
    тя е пич,бе!заслужава подкрепа!
    и е талантлива!(баси,как нема един нормален талант бе!)
    В една друга тема оприличих едни писания като подобни на нейни и казах, че ми харесва.Хищника и зимната приказка нямат нищо общо по между си(като жанр, начин на писане и т.н.) за да ги сравняваш.
    Кажи, че става дума за съпорт и ако обичаш обясни какво имаш в предвид ! Иначе така както е пуснато можем само да благодарим и да оставим някои хора да си пишат квот им падне (as usual).
    Последно редактирано от iliyan65 : 07-12-2010 на 21:21

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: зимна приказка от virginblack

не си прав за липсата на база за сравнение,но не ми се навлиза във води в който ще ми лъсне голия задник.
    иначе си прав за съпорта.колкото разбирам от литература,колкото и субективно да е,тя е най-добрият жив бг ъндърграунд автор(неиздаван)
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

32. БЛАГОДАРЯ iliyan65, Arthur's Sword EXCALIBUR, elicka thanked for this post
    Captain Chaos
    Guest

На мен ми звучи много оптимистично тая зимна приказка...Кефи

34. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Никой не чака добро от критиците, то за това са критици. То за това и много стойностни неща остават неиздавани. Отделно да не забравяме, че в БГ малко са тези, които купуват книги (няма пари, има нет).

За детските приказки, тези, които си ги знаем. Снежанка да вземем например- ловецът я завел в гората да я убие и да й вземе черния дроб и да го занесе на кралицата, която го изяла. Сега- убийство, канибализъм. Дивите лебеди не е ли за едно изгонено от дома си момиченце, че и магията направена на братята й? Дето се скитало само из горите. Пепеляшка - експлоатирана и завряна сред мишките, сираче....е, да доброто побеждава. Имам есе по темата дали децата трябва да знаят от рано истината, че доброто не побеждава, поне не винаги, или трябва да им се остави свободата да се радват на феи и Питър Пан. И аз лично реших за моето дете да я оставя в тоя магичски свят докато не дойде време аз да сляза обратно в реалния. Когато съм готова. Когато не ми се струва толкова гнусен. Нищо, че думата "копеле" я научи в чужбина на кристалн български език. Това, на което се научи е да игнорира простаците и да ги заобикаля с изплезен език, защото влизат в неразмътеното море на душата й. И е много трудно да се влиза там. А и не бива да се рови много, убива се флората и фауната.
    По повод прказките пак в детски учебник по английски имаше приказка за добрата Берта. Вълкът я изял цалата защото не могала да бяга много бързо за път към двореца. Защо не мжела да бяга бързо? Защото имала закачени на роклията си три медала- най- добро дете, най- спретнато дете, никога не закъснява за учлище. След прикаката децата трябва да направят рабор и да кажат каква е поуката. И тя е?

36. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Фирма/работници за строеж на зимна градина (conservatory)
    От Калоян-Борис във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-09-2012, 12:38
  2. ЗИМНА ПРИКАЗКА
    От niknolt62 във форум Четиво
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-12-2010, 08:55
  3. Зимна Олимпиада 2010
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Спорт
    Отговори: 12
    Последно мнение: 28-02-2010, 19:47
  4. Ще ходите ли на зимна ваканция тази година???
    От Mudkip във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 54
    Последно мнение: 27-02-2007, 11:42

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker