Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: зимна приказка от virginblack

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    не си прав за липсата на база за сравнение,но не ми се навлиза във води в който ще ми лъсне голия задник.
    иначе си прав за съпорта.колкото разбирам от литература,колкото и субективно да е,тя е най-добрият жив бг ъндърграунд автор(неиздаван)
    За теб знам че гледаш безпристрастно, понеже четеше много преди да ме познаваш. Абе шубе ме е. То накрая се посираме, нали знаеш, дето гледах в един пдпис, ама важното е да не се изложим. . Абе дреме ми, кой рабрал, разбрал, кой не разбрал - има време.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: зимна приказка от virginblack

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    е tonio разказа точно това казва че не всичко е черно,ледено и зло,и дори черното,леденото и злото има нещо добро в себе си просто нещо друго трябва да го отключи ,и няма нищо по-подходящо от едно дете....аз поне така разбирам приказката.....
    Анджък.

3. БЛАГОДАРЯ stanz thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: зимна приказка от virginblack

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    хех,като си написал във фантазията ми изникна катината на репин-казаци пишат писмо до султана,само че казаците са родни емигранти и са се събрали на барбекю в двора на...аре да го прескоча,че фантазията ми е малко тенденциозна тая година и един е седнал и чете на глас,а разгърдените от алкохола емигранти попиват вокали,като соса на салатата с топъл хляб изпечен в бредмейкъра на чевръстата домакиня!
    нищо лично,чуклев!успех в заниманията!
    забравих картината бе!

Уникален талант си,нЕмаш равен,пич!!!!
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    В една друга тема оприличих едни писания като подобни на нейни и казах, че ми харесва.Хищника и зимната приказка нямат нищо общо по между си(като жанр, начин на писане и т.н.) за да ги сравняваш.
    Кажи, че става дума за съпорт и ако обичаш обясни какво имаш в предвид ! Иначе така както е пуснато можем само да благодарим и да оставим някои хора да си пишат квот им падне (as usual).
    Е,така де,да си дойдем на думата...
    Става дума за съпорт,а не за изказване на мнения...
    Ок,приказката е супер,книгата излиза,писателката е съпортната с 1 глас от мен /пред читателите/,всичко е наред!!!!

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    Ок,приказката е супер,книгата излиза,писателката е съпортната с 1 глас от мен /пред читателите/,всичко е наред!!!!
    Знаеш ли, че само в редки случаи се държиш по-човешки от героинята на приказката?Няма нужда в случая от надменната ти подкрепа.
    Tо какво ли да се очаква от човек, който пише във форума само за да се набива името на фирма Тонио по-често.
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 08-12-2010 на 12:18
    Не поглеждай с гняв назад.

7. БЛАГОДАРЯ gala333, iliyan65, ambarica thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Знаеш ли, че само в редки случаи се държиш по-човешки от героинята на приказката?Няма нужда в случая от надменната ти подкрепа.
    Кой си ти ,за да съдиш?
    И кой си ти,за да определяш кой,от какво,колко,кога има нужда?
    Взел си се много на сериозно,а това не винаги е много добре.

Post Thanks / Like

Някъде да съм хленчила за съпорт или да апелирам да си я купите? Или да хленча "моля помогнете?" Благодаря, нямах нужда.

10. БЛАГОДАРЯ ambarica thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Никой не чака добро от критиците, то за това са критици. То за това и много стойностни неща остават неиздавани. Отделно да не забравяме, че в БГ малко са тези, които купуват книги (няма пари, има нет).

За детските приказки, тези, които си ги знаем. Снежанка да вземем например- ловецът я завел в гората да я убие и да й вземе черния дроб и да го занесе на кралицата, която го изяла. Сега- убийство, канибализъм. Дивите лебеди не е ли за едно изгонено от дома си момиченце, че и магията направена на братята й? Дето се скитало само из горите. Пепеляшка - експлоатирана и завряна сред мишките, сираче....е, да доброто побеждава. Имам есе по темата дали децата трябва да знаят от рано истината, че доброто не побеждава, поне не винаги, или трябва да им се остави свободата да се радват на феи и Питър Пан. И аз лично реших за моето дете да я оставя в тоя магичски свят докато не дойде време аз да сляза обратно в реалния. Когато съм готова. Когато не ми се струва толкова гнусен. Нищо, че думата "копеле" я научи в чужбина на кристалн български език. Това, на което се научи е да игнорира простаците и да ги заобикаля с изплезен език, защото влизат в неразмътеното море на душата й. И е много трудно да се влиза там. А и не бива да се рови много, убива се флората и фауната.
    По повод прказките пак в детски учебник по английски имаше приказка за добрата Берта. Вълкът я изял цалата защото не могала да бяга много бързо за път към двореца. Защо не мжела да бяга бързо? Защото имала закачени на роклията си три медала- най- добро дете, най- спретнато дете, никога не закъснява за учлище. След прикаката децата трябва да направят рабор и да кажат каква е поуката. И тя е?
    Знаеш ли...,ти мислиш доста върху това как се чувства детето ти и то е ,защото искаш да бъдеш добър родител,и аз вярвам,че си.
    Но по никакъв начин не мога да се съглася,че децата трябва да растат в черен и мрачен свят,дори той да е такъв за майката.Децата трябва да получат огромна доза любов и вяра в доброто,вяра в това,че света в крайна сметка е прекрасен.Говоря от човешки,житейски,родителски и прародителски опит.Хората,неполучили в детството си любов,топлина и вяра в доброто,стават неуспели хора в живота.Навсякъде наоколо съзират вражда,съмняват се във всеки и във всичко,нямат вяра ,с две думи-не са позитивни.Това съсипва тях и хората около тях.Затова личното ми мнение за подобни приказки е отрицателно,а не че не харесвам автора.Щях да напиша това свое мнение ако ще и автора да беше най-добрия световно известен.Да децата обичат страшни приказки.Родителите -също.Твоята приказка вероятно е уникат,но за мен по принцип зловещите студени ледове звучат зловещо дори в приказка за възрастни.Надявам се не се сърдиш,че не възхвалявам произведението ти ,както всички останали,просто мисля различно.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

... не възхвалявам произведението ти ,както всички останали,просто мисля различно.
    Като можеш да мислиш различно, ти предлагам да сътвориш нещо подходящо за твоя умствен багаж.
    После го пусни тук и ние ще го коментираме.
    Не поглеждай с гняв назад.

13. БЛАГОДАРЯ ambarica thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Като можеш да мислиш различно, ти предлагам да сътвориш нещо подходящо за твоя умствен багаж.
    После го пусни тук и ние ще го коментираме.
    Ама нали се разбрахме,че не си фактор и не си човека,който на мен да ми казва аз какво да правя.Аз не мога да пиша приказки и не го правя.Но мога да си пиша мнението колкото искам,и точно това правя.

Post Thanks / Like

Надявам се не се сърдиш,че не възхвалявам произведението ти ,както всички останали,просто мисля различно.
    кои всички ? кои останали? уф айде, хубаво молих някой да я махне шибаната приказка. деба и приказката. мога да я направя "Кралицата на езерата" и да смяня леда със зелена гора и цъфнали цветя и сини езерни води и да я направя великденска и пак да запазя смисъла й. Пак няма угодия. Черно било. Ми каво да е. Докато има майки дето си хвърлят децата на боклука - така ще е, докато бягаме да градим кариери и ги оставяме на възпитанието на улицата...ми няма да е светло. Като им осираме живота заради шибаните материални блага и комфорт, под който после лягаме, а не вземаме със себе си. Нали знаете колко малко, колко късо е времето, дадено ни да ЖИВЕЕМ? Защо е цялата тая патаклама? Аз съм шастлива и не ми пука кой какво и как. Нищо, ама нищо друго няма значение.

кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

Артуре стига с тея реклами и фирми,темата не е за това ....
    върджин да кажеш като излезе книгата стискам палци и съм сигурен че ще се хареса на много
    все пак както се казва не всичко е цветя и рози,сори ако на някой му разваля розовия свят разказ като тоя,по надолу изкочи и друг разказ,детето знае че има добро и лошо може да ги разграничава и това му помага да оцелее,нали за тва е сичко оцеляване...не всеки е излязал от златна п***а

fight the power!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    не всеки е излязал от златна п***а
    хахахаха. да, ама може да има златен косъм и да се е разчуло тук там. Абе съжалявам, просто имам набото око за такива работи, не мога да пиша смешни неща, понеже не съм достатъчно добра. По- лесно е да разплачеш някого, отколкото да го накараш да се засмее.

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Снощи писах по темата-после се отказах да го публикувам.Но гледам,че страстите се нажежават.Приказката си е приказка-и за деца,и за възрастни.Била страшна,била тъжна...А нима приказките на братя Грим не са страшни?А тези на Ханс Кристиян Андерсен не са ли тъжни?Спомняте ли си Малката русалка,Оловният войник,Малката кибритопродавачка?..И много други...Чел съм и един роман на Андерсен-"Двете баронеси" ,написан в стила на приказките и също толкова тъжен.Но и толкова човешки...Ние винаги сме скептично настроени към хората,които познаваме,които са ни близки.Оценките ни едва ли са обективни,но са си наши и са искрени.А на критиците (литературни,филмови,музикални...) това им е работата-да критикуват.Те си имат професионално изкривяване и се чудя дори,дали могат да видят и да почувстват хубавото в едно произведение.Понякога стигат до крайности,да обясняват на автора какво е искал да каже.
    Чел съм и други неща на virginblack.Не всичко ми е харесвало,но нещата,които Кептан-а пусна тук,определено ми харесват.Истински са!И не само това.Книгата ѝ ще излезе на английски-не всички ще могат да я прочетат.Но се надявам да ни позволи,или самата тя да публикува нещата си и на български.
    И накрая:критикувайте,изказвайте мнения,но не се заяждайте.Не очаквайте и не искайте virginblack да е велика.Тя е такава,каквато е-една от нас.Може би с по-трудна съдба от мнозина,с чувствителна душа и талант да пише...
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Tonio виж какво се чете от тукашните деца....

The secret garden

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Фирма/работници за строеж на зимна градина (conservatory)
    От Калоян-Борис във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-09-2012, 12:38
  2. ЗИМНА ПРИКАЗКА
    От niknolt62 във форум Четиво
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-12-2010, 09:55
  3. Зимна Олимпиада 2010
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Спорт
    Отговори: 12
    Последно мнение: 28-02-2010, 20:47
  4. Ще ходите ли на зимна ваканция тази година???
    От Mudkip във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 54
    Последно мнение: 27-02-2007, 12:42

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker