Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Анкета за детските градини в Англия - има и награда за попълнилите я!!

Привет,

Какво е мнението ви за нивото на хигиена в яслите и детските градини в Англия? Аз бях потресена като видях как се ходи с едни и същи обувки навън и вътре, например... Или от това каква храна се сервира на деца на 2-3 годинки - кошмар!!

Ако попълните тази анкета имате шанс да спечелите страхотен козметичен комплект на Lavera - нетоксичен и натурален; вижте какво включва (втория competition):

от модератора: дай директен линк към уебсайта, а не към самото проучване.

Ето към сайта: http://www.greenkiddie.co.uk/Competition.php
    Последно редактирано от NDM : 27-12-2009 на 11:07

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Анкета за детските градини в Англия - има и награда за попълнилите я!!

И как се "оттресе"?
    Айде стига с тези глупости, да не би в България да им сменят обувките постоянно, или може би си имат по един чифт и за в тоалетната.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

3. БЛАГОДАРЯ Дети, merry, deina74 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Анкета за детските градини в Англия - има и награда за попълнилите я!!

Не, но в БГ никои не ходи с калните ботуши зимата вън и вътре, аз си спомням, че имахме пантовки. Вие?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

в кой квартал ги видя тези градини, които визираш.
    набивате се по гетата и гледате градините там, ама иначе правите изводи за градините в англия.
    все еедно аз да ида в циганската махала в бг и по градината там да съдя какво са градините в Бояна, примерно.
    и престанете с тези глупав сравнения, свободна си да идеш да си даваш детето на градина в БГ, защо изобщо се тормозиш с градините тук.

6. БЛАГОДАРЯ gomorrah, merry, deina74, zmejche thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Градината е в Hammersmith, който е доста далеч от гетата! Струва му по 1200 паунда на месец и очакваш повече обикновено. Аз живея и работяв Англия от 5 години и тук отглеждам детето си; не мисля да го давам в БГ и нямам нужда от подобни съвети. Професията ми е маркетинг manager и няма как да си стоя вкащи, за да го гледам сама, разчитам на градините тук. Не разбирам фрустрацията ви от анкетата - за мен е важно да събера мнения на майки с деца в ясли и градини - какво те мислят за нивото на хигиена в техните ясли - надяжам се нивото да е добро, но нека дадем право на мнение. Съгласни? Благодаря!

8. БЛАГОДАРЯ DarkFallout thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не вождам какво общо има професията ти с темата?

за 1200 лири на месец (ако става въпрос за дете под 3 год, в лондон), няма как да очакваш повече от обикновено. това е average cena за деца на 1-2 години.
    незнам каква градина си гледала, в градината на моята дъшеря не се е влизало с обувки, всички учители са били с пантофи. в градината след 3 год възраст бяха с обувки. относно храната, има какво да се иска, но това е просто нявсякъде в тази държава, когато става въпрос за обществено хранене. така е за съжаление и нямаш избор.
    Последно редактирано от madlena : 27-12-2009 на 11:58

10. БЛАГОДАРЯ deina74 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря за мнението - бих се радвала да попълните анкетата и още по-добре би било резултатите да са полужителни.
    Благодаря на всички, които отделят 5мин, за да отговорят на няколкото въпроса.
    Весели празници!

Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    И как се "оттресе"?
    Айде стига с тези глупости, да не би в България да им сменят обувките постоянно, или може би си имат по един чифт и за в тоалетната.
    Скоро говорих с един приятел по-тази тема точно. Пращам си детето ми вика и се връща със 100 болести Сополки, кашлица и т.н. В БГ за съжаление се пускат и болни деца в детските градини понеже родителите им са на работа и няма кой да ги гледа.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от HoOki®™ Виж мнението
    Скоро говорих с един приятел по-тази тема точно. Пращам си детето ми вика и се връща със 100 болести Сополки, кашлица и т.н. В БГ за съжаление се пускат и болни деца в детските градини понеже родителите им са на работа и няма кой да ги гледа.
    И тук пускат болни дечица, не мисля, че е много по-различно.
    Синът го пуснах на ясла от 2 и половина години в България, най "елитното" ОДЗ в София, 8-мо. След 3 и половина го преместих в частна градина, Дрита.
    Щерката от 2 и половина години посещава при-скул тук. Основната разлика за мен е вниманието и отношението, което децата получават. А частната градина в България беше точно на нивото на кварталното при-скул. Само където тук връзката родители-учители беше по-добра.
    Няма да участвам в анкетата, защото нямам опит с градините за по-малки деца.

14. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

Така де Поне в детската градина развих имунитет срещу повечето вируси хаха

16. БЛАГОДАРЯ deina74 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Заради чудесната хигиена моето дете има посещение двудневно.Преди доста години съм работила в детска градина и разбирасе,че нещата в България са различни.

children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Talking Относно: Анкета за детските градини в Англия - има и награда за попълнилите я!!

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    в кой квартал ги видя тези градини, които визираш.
    набивате се по гетата и гледате градините там, ама иначе правите изводи за градините в англия.
    все еедно аз да ида в циганската махала в бг и по градината там да съдя какво са градините в Бояна, примерно.
    и престанете с тези глупав сравнения, свободна си да идеш да си даваш детето на градина в БГ, защо изобщо се тормозиш с градините тук.
    Абсолютно права си.В BG съм била на стаж в детска градина от най-добрите.Тук бях хаусекеепер в Day nursery,писала сам много отдавна по тази тема.На мен ми направи впечатление поведението и личната хигиена на nursery nurse асистани.Парцелани.Мърлячки.А за хигиената в градината беше най-най откакто започнах аз да правя почиствания.Защото бях страхлива да не загубя работата си и бачках докато ми прилошее.Така че нека да не правим прибързани изводи и заключения
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз имам впечатления от една детска градина в съседство. Например на обед дават крокети с варени зеленчуци за гарнитура и десерт някакъв кекс залят с кустард + сок. Винаги им се слагат нож и вилица, но никога нямат супа... имат 2 пъти закуска - в 10 и в 16ч. и по една мокра кърпа да си избършат мръсните муцунки след ядене...
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Понеже работя в детска градина не мога да не се включа.При нас персонала работи с обувки,които се ползват само в детската градина,а на децата им се събуват обувките като дойдат,някои родители носят обувки за вътре или пантофки за децата.Храната ни е здравословна,закуска,обяд и следобедна закуска,които се готвят там,в 5ч им даваме бисквитки и мляко,не използваме замръзени храни,кекс4ета и други лакомства се дават на децата само по повод(рожд.дни,коледа,великден....).По принцип даваме на децата под 3 само лъжички,а над 3 и нож и вилица.
    Персонала ни поддържа много добра хигиена,нямаме парцелани и мърлячки.
    Eveline Day Nursery!Проверете сами.
    Успех на всички

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NDM Виж мнението
    Не разбирам фрустрацията ви от анкетата - за мен е важно да събера мнения на майки с деца в ясли и градини - какво те мислят за нивото на хигиена в техните ясли - надяжам се нивото да е добро, но нека дадем право на мнение. Съгласни? Благодаря!
    Не разбрах кое е по-важно за теб-анкетата или мненията за местните ясли и градини?Ако е последното,ето по-стари теми по този въпрос:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%F2%FF%F5.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/child...%E0%F2%E0.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/child...%E8%ED%E8.html

Нов потребител
    Град
    omagh, NI ,UK
    Post Thanks / Like

Здравейте аз работя в детска градина и предварително казвам че е частна в областен град и може да се каже най -предпочитаната от местните тъй като е на центъра на града и се плаща по 140 Ј; на седмица .Така за хигиената наистина вън и вътре с едни същи обувки,родителите влизат с обувки във занималните независимо какво е времето навън,закуска зърнена избор между weetabix ,rice krispies,в 10 часа 2 бисквити и 2 парченца плод,а за обяд аз се изумих chicken cury ,няма супа и десерт,а и не е нужно децата не хапват .Като се нахранят ако някои се сети да измете под масите направо си е напредък.Хранят се на мушами които се забърсват с каквото има под рака.Чиниите които са пластмасови може и да се изплакнат на рака ако няма място в миялната машина .Никаква дезинфекция или стерилизация .За инфекции да не говорим аз като започнах за 1 месец имахме 3 различни вида и мерките бяха да наблюдаваме децата и ако забележим нещо да докладваме,а имаше и уведомително писмо до всеки родител като в него се разясняваше какво представлява инфекцията.Моля ако има някои които работи в Uk като play group leader или assistant да ми пише на лична за обмяна на опит

23. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, katiogi thanked for this post
    girl dragon Аватара на zmejche
    Post Thanks / Like

Разбира се, че децата се разболяват в детската градина - нали общуват с други деца! Не може за всеки сопол или лека кашлица да си седиш вкъщи по 2-3 дни да "оздравее" детето. Аз лично не съм имала особени проблеми с болести - само 1 вирус хванахме.
    Аз съм много доволна от градината на сина ми - от първия ден ходи с желание, а беше доста затворено дете, защото си го гледахме сами вкъщи с баща му преди да тръгне - тръгна на 2,5 години. Чисто е, всеки ден са навън (имат огромен двор), учителките им са страхотни и сина ми много ги обича. Научи ужасно много неща. Храната мисля че е хубава, защото той е капризен на храна, а там си яде всичко. Мият си ръцете преди и след ядене задължително. Всяка сряда идват спортисти от Арсенал и ги учат на разни спортни игри, всеки четвъртък имат форест скуул - ходят в една съседна горичка, събират разни листа и съчки, строят нещо... Водиха ги на музей, имаха страхотно коледно тържество за родителите (бяха подготвили малка пиеса) и отделно друго само за децата с коледен обяд, дядо Коледа, подаръци и т.н.
    Преди да тръгне бях много противоречиво настроена относно градините и много се притеснявах как ще му се отрази, но определено съм много доволна. Сигурна съм обаче, че има и много лоши градини, но за това трябва да се проучи - никога не бих пуснала детето си на градина, която не ми харесва само защото ми е наблизо - всяка сутрин го карам по 40 мин в едната посока за да стигнем до градината. Близките до нас просто не ми харесват.
    do it with style!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 29-10-2008, 12:46
  2. Отговори: 43
    Последно мнение: 10-07-2007, 16:04
  3. Детски градини в Англия - цени?
    От peretasi във форум Мама
    Отговори: 18
    Последно мнение: 23-11-2006, 21:20
  4. Значението на детските градини
    От lordm във форум Childcare
    Отговори: 2