Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем с пътуването през Кале днес

Братовчед ми тръгна снощи за БГ, каза ми току-що, че цяла нощ са чакали и още чакат, има огромно задръстване на границата - за кале не пускат никого, работи само норфолклайн - ако пътувате взимайте билети за там.

2. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, RNOH, Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Проблем с пътуването през Кале днес

M20, A20, za Dover е затворено, не работят всичките 8 ферибота, 8 мили е опашката, засега закъсняваме с три часа за букинга на ферито.
    слушайте BBC Kent за подробности за Довър, те са едни от малкото които поне не дезинформират.Онлайн - почти никаква полезна информация, само коментари.

4. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ми точно това казаха по новините по радиото /slu6am Heart Лондон/
    има някъв влак дето се е повредил в тунела затова е блокиран + феритата не вървят изобщо заради ужасни weather conditions
    и които летял да си чекнел полета предварително
    аз летя след 3 дена, дано малко се оправи времето...
    тук е -11 градуса и имаме 2см сняг
    ама като знам за Лондон какво значи да падне 2см сняг....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Update - Eurostar е cancel-upал всички Services до утре вечер

за народа с автомобили съвета е - в никакъв случай не тръгвайте към Dover

моя приятелка тъкмо ми се оплака че Easyjet са канcелирали полетите към Paris преди Коледа, за други полети нямам инфо
    Ryanair засега не са ме информирали за канселиране на полетu към London...
    Последно редактирано от RNOH : 19-12-2009 на 12:06

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

7. БЛАГОДАРЯ Zara, gonzo99, Stanley9 thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Tук при нас няма много сняг,обаче заваля за 15 мин и улиците се задръстиха от трафика. Отне ми около час за 3 мили. Представям си пък какво е в Лондон и наоколо.

Иначе свекърва ми пътува с EasyJet днес, излетяли са от София с около час закъснение......поне пътуват..

безпристрàстен Аватара на dunava
    Post Thanks / Like

Техническите проблеми възникнаха заради студеното време и обилния снеговалеж в северните части на Франция

Очаква се пътническите експреси да започнат да използват тунела по-късно днес. Скоростта им обаче ще бъде доста по-ниска от обикновената поне до средата на неделя.

Нормалното железопътно движение между Лондон и Париж ще бъде възстановено изцяло в понеделник.

news.bg

Eurostar has apologised and cancelled all its services for Saturday.

bbc.co.uk

Предполагам Дувър и Фолкенстоун ще се напълнят с хора ...rosbg не беше ли от второто, може да окаже бгхелп с чай и коняк на измръзналите сънародници ама те едва ли имат интернет ...

Post Thanks / Like

Проблема маи продължава:

Last updated: Sunday 20 December 2009 00:06.30 (GMT)
    Latest Public Transport Incidents : Total 6, Cleared 0 Last updated: 20th December 2009 at 00:01
    1 4 0 1 0 0 0
    Location Incident Report
    Ld Lines - - disrupted Disruption due to adverse weather to train services through the Channel Tunnel, and to ferry services to and from Dover.

Last updated: 19th December 2009 at 23:48, started: 19th December 2009
    Eurotunnel - - disrupted Disruption at Folkestone due to earlier broken down train at Calais. Check with operator before travelling.

Last updated: 19th December 2009 at 23:52, started: 18th December 2009
    Sea France - - disrupted Disruption between Dover and Calais due to adverse weather conditions.

Last updated: 19th December 2009 at 23:52, started: 19th December 2009
    Norfolk Line - - disrupted Disruption between Dover and Dunkerque due to adverse weather conditions and heavy rain.

P and O Ferries - - disrupted Disruption between Dover and Calais due to adverse weather conditions.

Wightlink - - delayed Cancellation between Portsmouth and Fishbourne due to operational reasons.

Last updated: 18th December 2009 at 18:12, started: 16th December 2009

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Following heavy snow in the UK, France and Germany, flights are subject to delay and possible cancellation.
    вчера в тунела са били блокирани 5 Влака и Еуростaр се мъчи да изясни въпроса /обвиняват френчовете/.
    днес влаковете ще отпътуват, но ще се движат със закъснения.

Лутон airport е бил затворен в петък, сега не знам какво е положението

Northern England and Wales would be worst hit but snowfalls could reach 10cm (4in) on high ground in East Anglia and northern England.

The Met Office said 'significant accumulations of snow' would hit western Britain and especially the North.
    Snow and ice also caused continued disruption to flights yesterday and wintry weather is expected to cause more delays and cancellations today.
    Kent Police said queues on the M20 had eased by 4am today after freight traffic on the A20 at Dover was turned around as part of Operation Stack, allowing tourist traffic to pass to the ports.
    -----------------------

Eurotunnel and Port of Dover are operating normally now (8.47h, 20 December), but tourists are being prioritised above freight.
    The French authorities have indicated that freight will not be allowed to enter the country until late today, she added.
    -----------
    'We expect further delays to motorists this morning using the M20 and would therefore reiterate the need to travel only if necessary and, if so, to drive prepared with warm clothing and food.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Update:
    Eurostar cancelled all trains today and warned the backlog would not be cleared before Christmas

Старо куче Аватара на lin-100
    Post Thanks / Like

Тук в БГ времето е ад под небето.Кайто идва на сам да се облече както подобава,защото е някакъв ужас.Не може да се излезе на вън.виелице,поледици дъждове ужаааааааас.Сметнах за необходимо да ви предупредя.
    - АЗ НЕ ДЕЛЯ ХОРАТА НА ГОЛЕМИ И МАЛКИ, А НА ДОСТОЙНИ И ЖАЛКИ..
    http://s13.rimg.info/193f472f755fb77...6499038d52.gif

14. БЛАГОДАРЯ Didkus thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Братовчед ми тръгна снощи за БГ, каза ми току-що, че цяла нощ са чакали и още чакат, има огромно задръстване на границата - за кале не пускат никого, работи само норфолклайн - ако пътувате взимайте билети за там.

Kekata
    Успяли ли са да се качат или чакат все още и с кой пътуват Sea France или P & О . Питам защото и ние имаме билети за Sea France обаче се отказахме да пътуваме по други причини да знам дали мога да искам refund че на техния Customer Services телефон висях 5 минути на hold и се отказах. Да знам дали да упорствам.

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да, минаха около 12:30, но не ги пуснаха с ПО ферис, защото бяха с дей трип - били канселирани всички дейтрипове. Та си купиха билет за Норфолк лайн - 120 лири - и минаха с тях. Казаха че ще им дадат рефънд, но след като се чекнат. Дали им някакъв лист със референс номер.
    Но ти можеш да кажеш, че не сте успели да стигнете до пристанището изобщо. Би трябвало да можеш да си вземеш парите.

17. БЛАГОДАРЯ scarlet thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от scarlet Виж мнението

Kekata
    Успяли ли са да се качат или чакат все още и с кой пътуват Sea France или P & О . Питам защото и ние имаме билети за Sea France обаче се отказахме да пътуваме по други причини да знам дали мога да искам refund че на техния Customer Services телефон висях 5 минути на hold и се отказах. Да знам дали да упорствам.
    Няма да ти върнат нищо,освен ако самия билет не е refundable.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ние ще пътуваме на 28.12 с П/О ,дано дотогава всичко да е наред

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

след като преживях 9h \"полет\" и.е. извозване от Dusseldorf до Frankfurt посред нощите след 3h кибичене на летището, исках само да пожелая good luck на всички други пътуващи.
    в Германия има доста сняг, особено надолу, на юг.
    дори да минете безпроблемно канала, сложете някой-друг час отгоре за пътуването , много от пътищата са заледени.

лек път и весела коледа на всички!

21. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, Zara thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Проблем с пътуването през Кале днес

Големи опашки имало съобщават по новините
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем с пътуването през Кале днес

Имаше. Аз като по чудо се спасих. Само 4 часа закъснение от оригиналния ми план. При положение че има хора от петък вечер на М20.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Имаше. Аз като по чудо се спасих. Само 4 часа закъснение от оригиналния ми план. При положение че има хора от петък вечер на М20.
    Животът е това, което ни се случва, докато си правим ... планове.

Нова дестинация за уикенда - M20! Безценно. И незабравимо.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

25. БЛАГОДАРЯ Zara, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, merry liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Seriously understaffed'
    Police said disruption had been caused by the "vast volume of holiday traffic" coupled with delays caused by heightened security at the border - brought in following recent terror attacks in France.
    However, the Port of Dover authority said the French border control booths in Dover were also "seriously understaffed" on Friday night, with long traffic jams forming on the A2, A20 and M20. :-(
    Има и видео репортаж
    http://www.bbc.co.uk/news/uk-36877177

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Имах букинг за 10,00 часа до Дюнкерк. Тръгнах рано от Северен Лондон по М25 и понеже навсякъде пишеше за голямо закъснение по М20, минах по М2. В 8,00 часа бях на последната бензиностанция преди спускането към порта. От там, вместо за 2 минути - два часа до чекирането. Какво е било по М20 - не знам. Във всички посоки всичко беше покрито с коли. После до 12,00 часа чакане на ферито. След два часа плаване стъпихме на френския бряг и щастливо потеглихме на север. Обаче преди границата с Белгия отново имаше трафик (напълно безсмислен, според мен, но не ми се говори) и ново закъснение от два часа. И пристигнахме в Кьолн късно вечерта, вместо в ранния следобед. Накратко - напълно загубен ден. Разходката из града ще я правим утре до обяд и после към Австрия. И дано няма трафици!
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

28. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от llyudo58 Виж мнението
    Имах букинг за 10,00 часа до Дюнкерк. Тръгнах рано от Северен Лондон по М25 и понеже навсякъде пишеше за голямо закъснение по М20, минах по М2. В 8,00 часа бях на последната бензиностанция преди спускането към порта. От там, вместо за 2 минути - два часа до чекирането. Какво е било по М20 - не знам. Във всички посоки всичко беше покрито с коли. После до 12,00 часа чакане на ферито. След два часа плаване стъпихме на френския бряг и щастливо потеглихме на север. Обаче преди границата с Белгия отново имаше трафик (напълно безсмислен, според мен, но не ми се говори) и ново закъснение от два часа. И пристигнахме в Кьолн късно вечерта, вместо в ранния следобед. Накратко - напълно загубен ден. Разходката из града ще я правим утре до обяд и после към Австрия. И дано няма трафици!
    През Мюнхен имаше много трафик, вчера следобед.

30. БЛАГОДАРЯ llyudo58 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Seriously understaffed'
    Police said disruption had been caused by the "vast volume of holiday traffic" coupled with delays caused by heightened security at the border - brought in following recent terror attacks in France.
    However, the Port of Dover authority said the French border control booths in Dover were also "seriously understaffed" on Friday night, with long traffic jams forming on the A2, A20 and M20. :-(
    Има и видео репортаж
    http://www.bbc.co.uk/news/uk-36877177
    Ами то и британската граница беше "със сериозен недостиг на персонал" на ферибота, като се прибирахме към UK в началото на този месец, преди да станат всичките тия неща. От френската страна французите нищо не проверяваха, абсолютно нищо, а на британската граница от 14 кабини със служители работеха 2. Бях писала в другата тема - французите отвориха допълнителни бариери, за да прекарат колите след техните пунктове и да ги набутат пред британските кабинки, ама 2 работещи кабинки са си 2 работещи кабинки. Казахме на служителката - много е натоварено днес... и тя със смях каза - да бе, къде са тръгнали всички тия хора, не разбирам просто! Естествено, че имаше сериозна опашка. Но пък другото беше кротко - може би защото беше неделя сутрин, а и тези събития не бяха станали още. Видях лагера на бежанците, преди границата - беше ограден с висока ограда с бодлива тел и беше пълно мъртвило там. Иначе когато влизахме във Франция, доста преди това, имаше задръстване в обратна посока, към UK, но не се разбра за какво. Ние някакси го минахме леко - около час само.

През Германия съм минавала само веднъж, но имаше много задръствания - предимно заради ремонти по пътя, с километри наред. Но и във Франция е така и сигурно навсякъде - лятото е времето на тези ремонти.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Людо58 кой ден си пътувал? В неделя ли?
    Ние ще пътуваме в 8 сутринта в събота и си мисля да сме там около 4;30-5ам за да избегнем трафика, ама въобще не знам кво ще се случи, а съм с две малки дечица и най-вече за тях ми е зора...

Sent from my I phone

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

из Белгия винаги има трафици, просто се нагласете психи4ески за това - освен 4е имат ограни4ения за скорост до 100 км/ч, много от пътищата имат отсечки с ремонти

относно Кьолн - гледайте да се качите на А3 (магистралата която от Кьолн на юг минава през Франкфурт -> Бавария-> Виена)
    южно от Кьолн, щото около града и на север е наблъскано с роуд уъркс дето могат да ви скъсат нервите

ако ви се минава през красиво място, където можете да пробвате и домашно вино от региона - спрете за 1-2 дни в Cochem ( южно от Koblenz) - невероятно красиво е, замъкът е стахотен, градчето е много приятно за кратка почивка, в събота всичко работи, ако някой се имава с това или иска да си посади в двора - от там огат да се купят различни видове лози
    от там може да се слезе с кораб надолу по реката, ако имате деца много ще им хареса

34. БЛАГОДАРЯ llyudo58 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, jhoro, Мила, merry liked this post
    Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Людо58 кой ден си пътувал? В неделя ли?
    Ние ще пътуваме в 8 сутринта в събота и си мисля да сме там около 4;30-5ам за да избегнем трафика, ама въобще не знам кво ще се случи, а съм с две малки дечица и най-вече за тях ми е зора...
    Да - в неделя 24 юли. Но това беше първия уикенд след като децата излязоха във ваканция и може би всички са се юрнали да пътуват веднага.А и бяха съобщили, че около три милиона ще се изнесат за два дни. Относно трафика, поне в порта хората и особено децата, не си стояха в колите, а щъкаха наоколо

В Белгия трафик нямаше, а във Франция беше заради властите - принуждаваха всички да се въртят в колона на последното кръгово преди границата. Имаше въоръжени (армия ли , полиция ли - не знам) а до колко са ни оглеждали те си знаят.

В Кьолн беше черешката на тортата - към хотела, навигацията ме прекара от юг, но се оказа, че пътят е затворен заради ремонт и се въртях сума ти време, защото и GPS-а не е ъпгрейдван с години.

А за днес да не говорим. Както казва Зара, около Мюнхен, а и не само там, беше друг кошмар. Не съм засичал, но имам чувството, че минах поне сто километра само на първа и втора предавка. Ще видим след два дена като тръгна към границите на Унгария и Сърбия какво ще е и колко ще се чака.
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Проблем със зъболекуване през NHS
    От redhotman във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-11-2014, 06:35
  2. Само днес 04.11 25% намаление на билети за Ryanair през Януари
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-11-2014, 08:40
  3. Отговори: 14
    Последно мнение: 09-01-2013, 21:42
  4. Изпращене на пари до България през Lloyds - проблем