Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 25 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 623
    Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: На какво се усмихнахте днес?

На мен пък днес денят ми започна без никаква усмивка,дали заради отпадането на Ювето или нещо друго,ама ми беше кофти.После се прибра мойта,някави университетски проблеми и несгоди имала(женски му работи).Та тя отива да спи,а пък на мене ми стана скучно.Отивам аз да се обръсна,обаче реших да си оставя мустак,нещо средно м-у мустака на Цар Борис 3 и "Хитлеровият",после изнамерих една "кутия с готов смях"(де да знам как се нарича,цъкаш бутончето и там на запис се чуват най-различни видове смях-ексцентрични,демонични и т.н)Та седя аз и се гледам в огледалото и слушам смеховете и по едно време изпаднах в истеричен смях.Мойта се събуди и дойде да ме види,като ме видя и тя изпадна в смях.После се отдадохме на ласки,ама нали съм си смехурко,започнах да се хиля в много неподходящ момент,отначало мойта приятелка не доумяваше,ама нали малко или много ме е опознала,та и тя започна да се хили,провалихме си следобедният секс,ама поне се смяхме от сърце

2. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Старо куче Аватара на lin-100
    Post Thanks / Like

Може би е подходящо за тази тема.Поздравямам всички във форума.Раздавайте по вече усмивки.

YouTube - Усмивката
    - АЗ НЕ ДЕЛЯ ХОРАТА НА ГОЛЕМИ И МАЛКИ, А НА ДОСТОЙНИ И ЖАЛКИ..
    http://s13.rimg.info/193f472f755fb77...6499038d52.gif

4. БЛАГОДАРЯ meden linzer 90, Дети thanked for this post
    children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Talking Относно: На какво се усмихнахте днес?

Смехотерапия

Смехотерапията е наложена като терапевтичен метод. В България тя е малко разпространена.
    Хумора задейства механизмите на ума. Доказано е, че смехотерапията не само подобрява настроението, но и способства за усвояването на голямо количество информация, защото докато се смеем, се увеличава кръвообращението

Когато някой се смее, в мозъка му се отделят хормона на щастието, ендорфини, ето защо той започва да се възприема като щастлив и защитен от всичко и всички. Също така изследванията сочат, че този, който обича да се смее и възприема живота с не малка доза ирония - не страда от невроза. Всъщност, със сериозното изучаване на влиянието на смеха учените се занимават от 70-те години на миналия век. В Америка има повече он 600 специалисти. По ефективност смехът може да бъде сравнен с добрата аеробна гимнастика, тъй като задейства 80 групи мускули: движат се рамената, гръдния кош, вибрира диафрагмата, шийните мускули и тези на гърба се отпускат, а лицевите се разтягат (което премахва няколко вида главоболие). Също както при физическите натоварвания се учестява серцебиенето, понижава се нивото на холестерин. Оптимизира се дишането, рязко се подобрява кръвоснабдяването на органите и тъканите.

Смехът стимулира дейността както на имунната, така и на нервната системи, успокоява болката, намалява стресът и нормализира работата на храносмилателната система. Той стимулира изработването на лимфоцити (клетки, борещи се с инфекциите) и ендорфини (веществата, блокиращи болката).

Чувството за хумор и способността да се смеем – са две различни неща. Центъра, отговарящ да нашето умение да веселим околните, е разположен в лявото полушарие на главния мозък и е свързан с центъра на речта. Ето защо учените говорят за морфологична и генетична предрасположеност на чувството за хумор.

А смехът е един от адаптивните механизми у човека към заобикалящата го среда, показател на душевно и физическо здраве.
    Смехът в терапията съвсем не се свежда до шеги по време на терапия, нито до омаловажаване проблемите на пациента. Това е един от трите главни форми на катарзис в терапията освен сълзите и освобождаването на гнева. Със съдействието на клиента си психотерапевтът работи, за да помогне в намирането на инструментите за създаване на смехови катарзис. Всеки клиент е уникален средствата, с които да се играе със сериозни проблеми варират при различните хора. За да се постигне смях, се комбинират игровите моменти със сериозното отношение. Игровите похвати могат да включват различен начин на мислене, игра на думи, фразеология и т.н. Способността да се играе не е синонимна на глуповато поведение, така че не е еноебходимо да се опасяваме от нараняване достойнството на възрастния човек.
    Интересен факт е, че само смехът не би бил достатъчен, за да се справим с проблемите. Когато се докоснат чувствата, плачът, работата с гнева и обсъждането често са необходими спътници на смеха. Емоциите се съдържат в тялото и всички начини на катарзис са необходими за лечението. Кои по-конкретно и колко - това зависи от индивида. Смехът е може би най-важният, защото той освобождава три емоции (гняв, възбуда и скука) и той е най-приятен и най-лесно приемлив. Клиенти, които желаят да използват смеха в терапията като правило ще преодолеят болката си по-бързо.... "

Какво разбирате под смях, които не омаловажава проблема и пази достойнството?
    Имали ли сте опитности на комбинирани "гняв, плач и смях"? В какви последователности комбинациите са ви оказвали лечебен ефект?
    Кога настъпва моментът на преосмислянето на проблема - преди или след смеха?
    Можете ли да дадете пример на смехотерапия, която сте прилагали на себе си в ситуации на сериозни проблеми?
    Вашите рецепти за смехотерапия?

Последно редактирано от meden linzer 90 : 09-12-2009 на 22:56
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

6. БЛАГОДАРЯ няма, Дети, andro5810 thanked for this post
    Roll On Аватара на papinbg
    Post Thanks / Like

Аз пък,когато и да влеза в бгхелп,отляво винаги се усмихва някаква petynka,то бива бива,ама тя направо се смее без причина,вземете я сменете малко тая жена бе

8. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    ohh dear Аватара на Vikkk
    Post Thanks / Like

По навик винаги като казвам добро утро на колегите се съм със усмивка, като казвам 4ао пак със усмивка, като ме попитат как съм, пак със усмивка им отговарям 4е съм добре...то на всяко нещо ве4е се усмихвам еи така като навик ми стана , ина4е нещо което да ме накара да се усмихна от 4иста радост хммм де да знам маи не съм се усмихвала днес от радост а само от любезност....
    I am just a lemon soap....

10. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Днес се смях от сърце на поста на Папи в темата за караваната! Мерси Папи жив и здрав да си и още безброй сполучливи и забавни експерименти ти пожелавам, които след това да споделяш с нас.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

12. БЛАГОДАРЯ Дети, papinbg, няма thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

На това - обичам котета, а това е много добре поднесено.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ ElinaT, Дети thanked for this post
    Напреднал Аватара на wienerin
    Post Thanks / Like

усмихнах се на новината, че мои приятели ще стават родители на госпожичка, днес са видяли пола на бебето и бяха безумно щастливи

16. БЛАГОДАРЯ Дети, elitsa_beykova thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

усмивката винаги е с мен ,когато случайно я забравя... просто я изкарвам от джоба и пак е на лицето ми , но за мен не е важно дали аз съм усмихната , важно е,когато вървя по пътя и хората , които срещам да ми даряват своите усмивки ....
    "Не ми казвай какво да правя и аз няма да ти кажа къде да идеш."

18. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от misskoleva Виж мнението
    усмивката винаги е с мен ,когато случайно я забравя... просто я изкарвам от джоба и пак е на лицето ми , но за мен не е важно дали аз съм усмихната , важно е,когато вървя по пътя и хората , които срещам да ми даряват своите усмивки ....
    Тук доста често ти се усмихват обратно, особено ако се смееш и гледаш налудничаво, ама колко реална усмивка е това само те си знаят. Къде от радост, къде от страх, важното е смях да има.
    Аз пък днес се усмихнах на пощальона и той ми се усмихна обратно и ми пожела приятен и красив ден И не, не се сваляме, просто е много весел и чаровен чичко.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.

Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

20. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

Днес много се смях на следното:
    Онзи ден като излизали да пушат Р.М. помислил, че зад него по стълбите слиза Дж.Б. и без да погледне зад себе си и в типичния си английски стил си пуснал газовете с цел да задуши Дж. Оказало се обаче, че здад него слизала някаква мадама /това е в едни админ. офиси на Рено/ и станала излагация голяма.
    Та тази сутрин отиваме на редовната закуска /инглиш брекфаст естествено до втръсване/ и Дж. Б. казва на Р.М.:
    Р. , виждаш ли кой седи на оная маса /3 мадами бяха сред които и оная от случката от онзи ден/? Отиди им кажи Добро утро, аз съм този от онзи ден, и пак си пусни газовете на масата докато се хранят.
    Попикахме се да се смеем, че и сутринта нямаще много хора още на закуска там, само те трите бяхфа и явно разбраха....
    Ама много се смяхме - хахахахахах
    Football is my religion - LOFTUS ROAD is my church !

22. БЛАГОДАРЯ няма, Дети thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Косата Виж мнението
    Днес много се смях на следното:
    Онзи ден като излизали да пушат Р.М. помислил, че зад него по стълбите слиза Дж.Б. и без да погледне зад себе си и в типичния си английски стил си пуснал газовете с цел да задуши Дж. Оказало се обаче, че здад него слизала някаква мадама /това е в едни админ. офиси на Рено/ и станала излагация голяма.
    Та тази сутрин отиваме на редовната закуска /инглиш брекфаст естествено до втръсване/ и Дж. Б. казва на Р.М.:
    Р. , виждаш ли кой седи на оная маса /3 мадами бяха сред които и оная от случката от онзи ден/? Отиди им кажи Добро утро, аз съм този от онзи ден, и пак си пусни газовете на масата докато се хранят.
    Попикахме се да се смеем, че и сутринта нямаще много хора още на закуска там, само те трите бяхфа и явно разбраха....
    Ама много се смяхме - хахахахахах
    Това само малоумник англичанин може да го направи, който не е чувал за онова място на усамотение наречено тоалетна! Животни! Ей такива най са ми гнусни!

24. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от misskoleva Виж мнението
    Мис Колева, усмихна ме подписа ти - особено годината - много готина!

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ Дети, misskoleva thanked for this post
    Напреднал Аватара на linoge
    Post Thanks / Like

Аз се усмихнах на падащия сняг навън! Всичко е бяло! Като се надигнах и видях как вали и е понатрупало, почнах да си пея "Тихо се сиииииипе белият сняг, галено щииииипе бузките пак....." Много весело ми стана!

28. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Старо куче Аватара на lin-100
    Post Thanks / Like

На моя котарак който се казва Минко ще се засмеете на името нооо така се казва.Та дошъл при мен в леглото и ме събуди като с лапичките си ми скубеше косата.Посмях се в леглото и му се радвах.
    - АЗ НЕ ДЕЛЯ ХОРАТА НА ГОЛЕМИ И МАЛКИ, А НА ДОСТОЙНИ И ЖАЛКИ..
    http://s13.rimg.info/193f472f755fb77...6499038d52.gif

30. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Душата на компанията. Аватара на Дети
    Град
    България,Русе.
    Post Thanks / Like

На първият сняг днес сутринта
    Es gibt drei Sachen im Leben, die nie zurückkommen... DIE ZEIT, DIE WORTE UND DIE GELEGENHEITEN.
    Es gibt drei Sachen, die sie zerstören können... DIE LÜGEN, DEN STOLZ UND DEN NEID.
    Es gibt drei Sachen, die du nicht verlieren darfst... HOFFNUNG, GEDULD und EHRLICHKEIT.
    Aber es gibt drei Sachen mit noch höherem Wert... DIE FAMILIE, DIE LIEBE UND DIE FREUNDSCHAFT.

32. БЛАГОДАРЯ Didkus thanked for this post
    Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

И аз на това се усмихнах Дети..
    "Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното

"Бъди себе си... Защото оригинала винаги си заслужава повече от което и да е копие"

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре – това може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен за останалите."

34. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Душата на компанията. Аватара на Дети
    Град
    България,Русе.
    Post Thanks / Like

И да допълня нещо...
    Аз по принцип сънувам много и най различни сънища,ту приятни и не до там .....,и сутринта като се събудих,се усмихнах на това,че пак до мене е моето мъжле

П.П. То аман вече от тези мои сънища,къде сънувам че съм нейде си извън БГ на екскурзия,ту на някой остров,или другаде,ама като се събудя,поне знам че до мене мястото е топличко и меко,значи е било сън,а и аз всяка сутрин се събуждам с целувка от мъжлето си.
    Последно редактирано от Дети : 12-12-2009 на 10:42
    Es gibt drei Sachen im Leben, die nie zurückkommen... DIE ZEIT, DIE WORTE UND DIE GELEGENHEITEN.
    Es gibt drei Sachen, die sie zerstören können... DIE LÜGEN, DEN STOLZ UND DEN NEID.
    Es gibt drei Sachen, die du nicht verlieren darfst... HOFFNUNG, GEDULD und EHRLICHKEIT.
    Aber es gibt drei Sachen mit noch höherem Wert... DIE FAMILIE, DIE LIEBE UND DIE FREUNDSCHAFT.

Старо куче Аватара на HoOki®™
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Дети Виж мнението
    .....,и сутринта като се събудих,се усмихнах на това,че пак до мене е моето мъжле

37. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Talking Относно: На какво се усмихнахте днес?

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Тук доста често ти се усмихват обратно, особено ако се смееш и гледаш налудничаво, ама колко реална усмивка е това само те си знаят. Къде от радост, къде от страх, важното е смях да има.
    Аз пък днес се усмихнах на пощальона и той ми се усмихна обратно и ми пожела приятен и красив ден И не, не се сваляме, просто е много весел и чаровен чичко.
    Ти продължавай да се усмихваш на чичко пощальон,но не се чуди ако получиш писмо и от него чичковците също имат сърца
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

39. БЛАГОДАРЯ Дети thanked for this post
    Напреднал Аватара на ani_an
    Post Thanks / Like

Усмихнах се на собствената си глупост!
    Писала съм мнение на питане от 2006г.....лелее

41. БЛАГОДАРЯ Мила, Дети, wickedness, Didkus thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

На това:

Гугъл търсачка на форума

43. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И на това:
    Заветната 2002 на Нова година се пада мъжът ми да е на смяна и аз да празнувам сама. За да не ми е самотно 2 приятелки решават да ме вземат на купон и аз цвърча от щастие щото много си падам по купонясването, а и няма да съм сама с речта на президента в 12 часа посред нощ. Бях толкова радостна, че мъжа ми се засегна и успяхме да се скараме яко.
    В 9 решавам, че е още рано да се обличам и гримирам, че приятелките ще дойдат чак в 10 часа и полягвам да погледам телевизия. Това обаче се оказва ужасна грешка! Стоплих се и очите ми започнаха да се затварят. Томислих си "ще ги затворя само за миг" и ... отнесох.
    Има две пояснения, които трябва да направя - едното е, че лявото ми тъпанче е спукано и ако легна на здравото ухо и го запуша няма никакъв шанс да чуя и топовен изстрел в спалнята, но това всъщност знаеха само майка ми и сестра ми.
    А второто пояснение - мъжа ми професионално е доста наясно с кражбите и сложи врата достойна да поеме стоически изстрела на топа дето няма да ме събуди, както писах по-горе.
    Та си помислих "ще затворя очи само за миг" и таман затворих очи, както ми се стори, когато някой леко ме раздруса. Отворих очи и гледам мъжа ми ме гледа тревожно "Добре ли си?" , а зад него* колегата му, ШЕФА МУ!!, двете приятелки, няколко съседа, бившето гадже на сестра ми, няколко приятеля на мъжа ми, братовчед му и още десетина* човека дето не познавам* !?! надигнах глава и ми се стори че чух войната в Бейрут - навън гърми и трещи от пиратки и фоерверки.

Оказа се, че приятелките дошли в 10 и аз не съм отворила, звънели и по телефона, но аз не отговарям. Като верни дружки не ми теглили майната и не заминали да празнуват, а са притеснили. "Дорис да изпусне купон - или е умряла или скоро ще умира!" отсякала едната и се втурнали да търсят мъжа ми. Те обаче негов телефон нямат и къде, къде отишли при бившето гадже на сестра ми. Той на свой ред звъннал на сестра ми, а тя на мъжа ми. Дружките бегом в тръст обратно пред дома ми, а с тях и бившето сестрино гадже.

Мъжа ми долита с колегата и установява, че аз съм заключила от вътре, вземайки всички предпазни мерки предвидени да не бъдем обрани докато спим. Двамата правят силови опити да разбият вратата, с което събират комшиите и техните гости де на сеир де за помощ.

Става ясно, че за вратата трябва техника - мъжа ми звъни на братовчед си и на приятели, междувременно звъни и на шефа си, че нещо не е наред с щурата му жена и затова не е на смяна и го пита дали няма нещо, с което да среже вратата. Шефа се оказва човек и бързо носи каквато има налична техника + още няколко здрави момчета "за всеки случай" ... Братовчеда и няколко приятели също пристигат на място да помагат де с каквото могат.

И така в 12 без десетина минути цялата спасителна група разбила вратата и нахълтала в спалнята, където моя милост по прашки и раздърпана фланелка, увита в олекотена завивка на мечета спя полегнала на чуващото си ухо, за да не си измачкам косата!* :mrgreen:
    Посрещнахме Новата година с какъвто алкохол успяхме да изровим от домашните запаси и всеки пое където го чакаха. А аз започнах годината с топлото усещане, че има поне 20 човека, които са готови да пожертват празника си, за да ме спасят!!!
    Източник: Номинации за най- голяма муня

Гугъл търсачка на форума

45. БЛАГОДАРЯ wickedness, Didkus, Дети, ALIAHIM, zmei4o_pk and 2 others thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

днес такава усмивка направих , като видях енциклопедия World Art и зарибих другите клиенти ...че чак зарадвах продавача в Past Times
    стана много веселко
    "Не ми казвай какво да правя и аз няма да ти кажа къде да идеш."

47. БЛАГОДАРЯ Didkus, Дети thanked for this post
    Напреднал Аватара на deina74
    Град
    Byfleet,Surrey
    Post Thanks / Like

Днес се усмихнах на сина ми-за съжаление по скайпа,но мисълта че наближава времето когато ще мога да го взема при мен ме кара да се усмихвам всеки ден.Живота е красив когато сме усмихнати
    Дори да обиколим света в търсене на красотата,не я ли носим в себе си,не ще я открием

49. БЛАГОДАРЯ Дети, Мила thanked for this post
Страница 2 от 25 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво мъчи българите от древността до днес
    От Wolf във форум Интересни статии
    Отговори: 4
    Последно мнение: 17-11-2010, 10:23
  2. Отговори: 28
    Последно мнение: 20-09-2010, 09:49
  3. Какво ме натъжи днес?!
    От elgry във форум Общ форум
    Отговори: 40
    Последно мнение: 02-05-2010, 02:50
  4. Ако не сте решили какво да правите днес