Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    юрист Аватара на sanico
    Post Thanks / Like

По подразбиране Жълта - синя карта отново :)

Здравейте,

Въпросът ми може да е малко тъпичък, ама ми е любопитно дали ако се запиша на NVQ курс и въз основа на него ми издадат жълта карта за студент, мога ли без да упражнявам правото си на работа до 20 часа седмично, да кандидатствам успешно за синя карта?
    Благодаря предварително.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Жълта - синя карта отново :)

Цитирай Първоначално написано от sanico Виж мнението
    Здравейте,

Въпросът ми може да е малко тъпичък, ама ми е любопитно дали ако се запиша на NVQ курс и въз основа на него ми издадат жълта карта за студент, мога ли без да упражнявам правото си на работа до 20 часа седмично, да кандидатствам успешно за синя карта?
    Благодаря предварително.
    Не. Условието за синя карта не е притежанието на жълта за една година, а една година законна работа.

От друга страна как така няма да работиш с NVQ курс? До колкото знам NVQ представлява учене и оценяване в работна среда.

Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Жълта - синя карта отново :)

не разбира се!!!!!!NVQ е програма,при която можеш да работиш full time,и part time,при първия случаи само по специалноста на които си се записал в колежа,! за получаване на синя карта е нужно....12 пай слипа,документ от колежа че си завършил нивото на vocational.за part time по друга спрзялност,не знам как издават синя карта защото това е vocational program,според мен работата трябва да е само по тази специалност за която си кандидатствал.може ли да кажеш за какво NVQ става въпрос???

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жълта - синя карта отново :)

Здравейте,

не успях да намеря подобен въпрос затова реших да го задам тук - Как точно се съпоставя месечното възнаграждение (monthly payslip) към часовете изработени за седмица при полежение, че не всеки месец завършва в края на седмицата и съответно не всеки месец започва с началото на седмицата (и примерно възнаграждението се получава всеки последен петък на месеца)? И да разширя малко въпроса, ако през този едногодишен период си започнал на едно възнаграждение през изпитателния период, получиш увеличение на заплащането след да речем 3-те месеца пробейшън и през Януари месец заплащането отново се покачи - това означава ли директен отказа от Хоум Офис с причината - работа повече от 20 часа на седмица? Как е правилно да се процедира в такава ситуация при кандидатстване за синя карта на база 12 месеца работа със студентски жълт сертификат?

Благодаря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жълта - синя карта отново :)

Мисля че в някой случаи пише не само общата сума, а и броят часове и часовата ставка. Може би не винаги.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 23
    Последно мнение: 26-08-2013, 13:17
  2. Отговори: 18
    Последно мнение: 01-04-2013, 23:40
  3. Отговори: 60
    Последно мнение: 13-11-2012, 00:49
  4. Отговори: 14
    Последно мнение: 02-02-2012, 11:33
  5. Отговори: 12
    Последно мнение: 12-10-2011, 21:22

Отметки