Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Регистрация за Insurance Number

Тук съм със students visa и по закон имам право на работа up to 20hrs. При попълването на различни молби за работа винаги има и графа 'Insurance Number'.
    Някой знае ли как става регистрацията за получаване на такъв, какви документи са необходими, колко време се чака и т.н.? Задължително условие ли е първо да си започнал работа някъде и да имаш писмо от работодателя и pay slip, или може да се мине и без това? Къде бих могла да проверя за изискванията и процедурата?

Great Warrior's Killer Аватара на DARK WARRIOR
    Град
    London's Jungle
    Post Thanks / Like

Здрасти,аз в сряда съм на интервю за иншурънс номер...
    ще разкажа как е минало,ако разбира се си тръгна от там!...отивам без паспорт(в хом офиса е) и ме гони параноя,дали пък да не решат да ме задаржат и депортират?!?!? :o какво ли не си мисли 4овек,като чува какво се случва и на какво гонение сме подложени!
    утре,ако имам повече време ще сканирам списъка с документи и ще го постна тук.
    Stand and fight
    Live by your heart
    Always one more try
    I'm not afraid to die
    Stand and fight
    Say what you feel
    Born with a heart of steel
    .

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

10x, 10x..........
    ами желая ти късмет.............. дано няма проблеми и скоро се 'видим' пак във форума. Всъщност ти с каква виза беше тук и за каква чакаш?

Къде го пипнеш, там знае Аватара на xb00t
    Град
    Погледни зад теб...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мисля че можеш да въведеш временен номер. Тои излежда така:
    ТN-yy-mm-dd-S
    TN - Temporary number
    yy - дата на раждане
    mm - месец на раждане
    dd - дата на раждане
    S - Sex (пол)

Например аз съм роден на 23 Декември 1987 (23/12/87) и съм мъжко чедо и моят номер ще изглежда така - TN871223M. Пак казвам - незнам колко важи.

Усмивката... Аватара на GreenApple
    Post Thanks / Like

По подразбиране

xb00t, някъде минава номера, някъде не. аз си изкарах времето в англия с такъв временен номер. повечето се заяждат естествено. но нищо не и пречи на Cricket и тя да се пробва като нас.
    а ако отиде да си вади нешънъл после да сподели с мен как става, че ми предстои
    а да и като те питат от къде имаш този номер недей да казваш че сама си си го дала
    кажи че в някоя recruitment агенция са ти го дали или нещо подобно
    аз поне така си го получих моя, поне лъжата ти ще е легална
    Последно редактирано от GreenApple : 09-02-2005 на 02:26
    Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
    Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!

Напреднал Аватара на Kissy
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Може да се пробваш с този временния номер. Аз така изкарах година и половина. Казваш им, че това ти е временния и че си си подал документите в NI Centre и чакаш за интервю.
    Иначе отиваш в Job Centre, който е в района ти на живеене. Там ти дават да попълниш application form и ти дават лист с инструкции, какви документи трябва да подготвиш в зависимост от типа виза, който имаш. След това ти определят дата за интервю, която може да бъде след няколко дни, а може и след няколко месеца. Моята беше след 6 месеца.
    Успех!
    I'm the little girl that pushes, pushes and makes them cry!

Нов потребител Аватара на Red
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Не ти е необходим такъв номер за да започнеш работа - просто оставяш полето празно. На лица, които още не са се регистрирали за Назионална Застраховка, работодателят автоматично издава временен номер. По-лесен е живота така, отколкото с тарикатстване. Особено след като на теб като студент не ти е необходимо тарикатстването, защото можеш да работиш законно каквото си искаш. Дори доста от работните места се предлагат именно непълен работен ден и се предпочитат студенти - считат ги за съвестни.
    В Бюрата по труда са подозрителни към чужденци, докато работотаделите имат нужда от работници и отношението е по-добро. След като получиш трудовия си договор, отиваш тогава да си вадиш Номер на Нац. Застраховка. Излиза за около две седмици. :d
    На интервюто въпросите са конкретни и малобройни, например колко часа ще работиш, кога си дошъл в Англия и т.н.
    Вместо трудов договор може да се престави и писмо от работодателя, съдържащо същите данни, но ако си чужденец обикновено настояват да видят договор. Също, показва се паспорта - за идентификация, и визата - за да покажеш, че имаш право на работа.
    В центровете има и гише информация.
    Това че лелките са сериозни и си знаят работата, не означава, че се заяждат. Тук липсва идеята да се прескачат законите щото си им симпатичен.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. National Insurance Number
    От alexandropolis във форум Професии и работа
    Отговори: 26
    Последно мнение: 24-10-2013, 21:05
  2. NIN - National Insurance Number
    От ivokz във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 56
    Последно мнение: 11-05-2013, 12:32
  3. National Insurance Number???
    От peretasi във форум Self-Employed
    Отговори: 42