Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител Аватара на sergos
    Post Thanks / Like

Smile ако се замине с фирма за УК,може ли след 1г.работа да се подадат докум. за синя карта

Здравейте бих искала някой да ми помогне със съвет.Искаме с приятеля ми да заминем за УК чрез фирма,по програма за студенти и младежи.Ако пристигнем в УК и работим една година,това е легално(ако фирмата е такава)и ще можем ли след тази една година да подадем документи за синя карта.Четах много из форума и намерих за такива,които сами си намират работа в УК и се регистрират като селф емплой,и след една година кандидатстват за синя карта.А в нашия случай дали е възможно тов а.Благодаря предварително.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ако се замине с фирма за УК,може ли след 1г.работа да се подадат докум. за с

Цитирай Първоначално написано от sergos Виж мнението
    Здравейте бих искала някой да ми помогне със съвет.Искаме с приятеля ми да заминем за УК чрез фирма,по програма за студенти и младежи.Ако пристигнем в УК и работим една година,това е легално(ако фирмата е такава)и ще можем ли след тази една година да подадем документи за синя карта.Четах много из форума и намерих за такива,които сами си намират работа в УК и се регистрират като селф емплой,и след една година кандидатстват за синя карта.А в нашия случай дали е възможно тов а.Благодаря предварително.
    Една година работа като селф-емплойд не води до синя карта. Ако по какъвто и да е начин успеете да работите законно 12 месеца без прекъсване (освен за отпуска), наети по договор, може да кандидатствате за синя карта, веднага след изтичането на тази година.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ sergos thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ако се замине с фирма за УК,може ли след 1г.работа да се подадат докум. за с

Благодаря ти Milla,
    отговора ти ми е от полза.Четах много из форума и не видях никъде как стоят нещата ако дойдеш в УК чрез фирма.За това реших да питам.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sergos Виж мнението
    Благодаря ти Milla,
    отговора ти ми е от полза.Четах много из форума и не видях никъде как стоят нещата ако дойдеш в УК чрез фирма.За това реших да питам.
    Как да ти отговорим, като не знаем какво ти предлага фирмата? Има фирми, които те регистрират като селф-емплойд - тогава няма как да получите сини карти. Има фирми, които те регистрират като студент по програма NVQ. Тогава след 1 година "учене" и работа можете да кандидатствате. Има фирми които пращат във ферми по програма SAWS (Seasonal Agricultural Workers Scheme) - там, до колкото знам, ти издават workers card за определен период (6м) така, че няма как да направите 12 месеца легален емплоймънт.

Във всички случаи имайте напредвид, че има много некоректни фирми. Във форума и в нета има хиляди истории, така че първо проверявайте дадена фирма, преди да им платите.

6. БЛАГОДАРЯ Мила, sergos, vladur1, padina.pavonia thanked for this post
    Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

здравейте,мисля да отида по програма saws.някой знае ли като ти дават разрешителното за работа,дали получаваш нин? и ако да след това можеш ли да го използваш същия да се регистрираш като селф-емплойд?ще сам много благодарна ако някой помогне.иначе няма спасение,а тя е дълга и широка

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bakari Виж мнението
    здравейте,мисля да отида по програма saws.някой знае ли като ти дават разрешителното за работа,дали получаваш нин? и ако да след това можеш ли да го използваш същия да се регистрираш като селф-емплойд?ще сам много благодарна ако някой помогне.иначе няма спасение,а тя е дълга и широка
    Ако всичко е наред, да, трябва да получиш НИН. И можеш да го използваш после и за регистрация като селф-имплойд. Но ако смяташ да работиш като селф, не ми е много ясно защо трябва да минеш през програма saws.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Внимавай само фирмата да не е МЕРИДИАН CONSULT защото можеш да се върнеш в България преди да си започнала работа и да се окаже даже че им \"дължиш\" пари .

Напреднал Аватара на EastSideMan
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Ако всичко е наред, да, трябва да получиш НИН. И можеш да го използваш после и за регистрация като селф-имплойд. Но ако смяташ да работиш като селф, не ми е много ясно защо трябва да минеш през програма saws.
    Аз мисля че това може да е доста добър ход. Отиваш на бригада. Почваш работа, издават ти НИН без да правиш нищо. Изкарваш си парички за добър старт и спокоиствие. Работеики си оформяш документите. Поправете ме ако греша някъде.

Post Thanks / Like

една от коректните фирми,която аз съм ползвала e студенски и младежки програми,ето линк към сайта Младежки и Студентски Програми

Град
    London
    Post Thanks / Like

ами да радослав е прав-това е някакси най-краткият ми път да си осигуря НИН.вярно е че трябва да поработя във ферма за 6 месеца,но за сега това е единственият ми възможен начин.хем ще изкарам нещо хем ще получа и заплащане.а и все пак имам 2 дечица ще трябва да им изпращам.мила,тъй като не мога да отделя средства за евентуално 2 месечно уреждане на документи за НИН и селф ,след двеседмично четене на форумите тук реших че за мен това е по-удачният вариант.всичко написано тук много ми помогна.само дето няма изобщо да ми е спокойно без мойте дечковци.

Град
    London
    Post Thanks / Like

а иначе по принцип моят случай е малко по-особен,но съм нова и не знам как да започна тема.благодаря на всички за отговорите.откакто разбрах че наистина заминавам съм в лек потрес.знаете-внимавай какво си пожелаваш,току виж се сбъднало

Post Thanks / Like

ами да радослав е прав-това е някакси най-краткият ми път да си осигуря НИН.вярно е че трябва да поработя във ферма за 6 месеца,но за сега това е единственият ми възможен начин.хем ще изкарам нещо хем ще получа и заплащане.а и все пак имам 2 дечица ще трябва да им изпращам.мила,тъй като не мога да отделя средства за евентуално 2 месечно уреждане на документи за НИН и селф ,след двеседмично четене на форумите тук реших че за мен това е по-удачният вариант.всичко написано тук много ми помогна.само дето няма изобщо да ми е спокойно без мойте дечковци.
    Бакари, нямах това предвид... Вярно е, че ако почнеш през ферма, ще получиш НИН, но това значи, че като свърши работата във фермата, ще трябва да почваш отново с намиране на квартира, с търсене на клиенти и т.н., за да продължиш като селф-имплойд.Т.е. имането на НИН не решава основния проблем - да си намериш работа. Пак напомням, че българите, в общия случай, ако не са изключение, НЯМАТ ПРАВО ДА РАБОТЯТ ПО ДОГОВОР, дори и ако имат НИН. Напомням също, че тук нещата със селф-имплоймънта са по обратния път (поне на българите им изглежда така) - първо започваш да търсиш клиенти, после ги намираш, после работиш с тях, после получаваш референции, издаваш фактури, контактуваш със счетоводител - и чак след това кандидатстваш за НИН и се регистрираш като селф-имплойд. В България е обратно, знам - но тук не е. Основното е да си намериш клиенти - имаш ли тях, имаш и препитание, и пари, и с документите върви добре. Всичкото това - в рамките на 3 месеца. В твоя случай ще бъде в първите 3 месеца след като приключи работата ти във фермата.

Сърдечно ти пожелавам да намериш такава ферма, която да ти позволява хем да се издържаш, хем да изпратиш на дечицата пари, хем да посъбереш, за да можеш после да платиш наем и депозит за квартира, и да изкараш времето, в което ще си още без пълна работна седмица като селф-имплойд - дано да е по-кратко... Защото, по описания, едва ли ще е възможно да се работи дълги часове във ферма, да се урежда друга работа и квартира. Но пък може и ти да можеш - в края на краищата, късметът си е личен на всеки.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Град
    London
    Post Thanks / Like

много благодаря Мила.това е кратко ,но полезно описание на всичко което изчетох във форума през последният месец.не отивам с голямя кошница-знам колко ще е трудно.не мисля че там е земният рай,но човек трябва да се бори за мечтите си.колкото и да им е странно на някои на мен ми се живее по правила.аз си знам как ще оставя мъжът ми сам да гледа децата,но всяко нещо си има начало и то никога не е леко.

Post Thanks / Like

много благодаря Мила.това е кратко ,но полезно описание на всичко което изчетох във форума през последният месец.не отивам с голямя кошница-знам колко ще е трудно.не мисля че там е земният рай,но човек трябва да се бори за мечтите си.колкото и да им е странно на някои на мен ми се живее по правила.аз си знам как ще оставя мъжът ми сам да гледа децата,но всяко нещо си има начало и то никога не е леко.
    Искрено ти пожелавам успех! Дано твоето начало да е по-леко и по-успешно - като те чета колко си твърдо решена, вероятно ще върви по-леко!

Гугъл търсачка на форума

17. БЛАГОДАРЯ bakari thanked for this post
    Напреднал Аватара на EastSideMan
    Post Thanks / Like

Искам и аз да ти пожелая успех. Дано да случиш на ферма. И след време ще е хубаво да споделиш как са се развили нещата.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Работа със синя карта след self-employed
    От bobgi във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-12-2012, 20:07
  2. Отговори: 38
    Последно мнение: 20-12-2012, 03:16
  3. Отговори: 6
    Последно мнение: 02-05-2012, 23:49
  4. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-02-2012, 01:40
  5. Отговори: 8