Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Педиатър за дете родено в България

Здравейте!
    Бих била много благодарна,ако някой може да ми помогне!
    март месец ми предтои да замина със съпруга ми и сина ми за Лондон. Сина ми тогава ще бъде на 6 месеца. Аз отивам с осигурена работа, която веднага ще започна.
    имам два въпроса:
    1. като аз започна работа,това значи ли,че и сина ми има право на здравна помощ, предполагам,че там има също детска консултация, дали ще мога веднага да го запиша при някой педиатър и каква е процедурата?
    2. всички задължителни ваксини до тогава ще му бъдат сложени тук, дали трябва да взема от тукащния му педиатър някакъв документ за това? предполагам,че ще ми бъде необходим и при записване в детска градина?
    Благодаря предварително за всяка информация

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Педиатър за дете родено в България

Цитирай Първоначално написано от greicho Виж мнението
    Здравейте!
    март месец ми предтои да замина със съпруга ми и сина ми за Лондон. Сина ми тогава ще бъде на 6 месеца. Аз отивам с осигурена работа, която веднага ще започна.
    имам два въпроса:
    1. като аз започна работа,това значи ли,че и сина ми има право на здравна помощ, предполагам,че там има също детска консултация, дали ще мога веднага да го запиша при някой педиатър и каква е процедурата?
    2. всички задължителни ваксини до тогава ще му бъдат сложени тук, дали трябва да взема от тукащния му педиатър някакъв документ за това? предполагам,че ще ми бъде необходим и при записване в детска градина?
    Когато аз записвах сина ми (и мен) на GP, ми искаха докзателство за адрес - договор за наем. Задължителните ваксини тук и там се различават, затова си проготви списък със всички ваксини, който дотогава са му били (ако можеш си ги преведи на английски). На мен ми го искаха, и предполагам при което и да е ГП ще е така.

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Може да помислиш и в/у варианта да се движиш по българския ваксинационен календар и да си водиш сина до БГ за всяка ваксина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не знам как си мислиш да му сложиш вси4ки ваксини до 6 месеца - по някаква сгъстена схема ли? Мен ме помолиха да им преведа имунизационния картон на дъщеря ми от Бг /тя бе6е на 1 год като дойдохме/ и тук продължихме с ваксините. Разликите между бг и англ имунизационен календар са мн малки.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами на 6 тийа месец се слага хепатит Б и след това 4ак на година и един месец за морбили, рубеола и паротит, която до колкото четох не се води задължителна,но е добре да се сложи.но както и да е.имах в пред ивд,че повечето (трите поредни петвалетна ще са му сложени). Благодаря много за отговорите на всички. Значи при записване ще ми искат само адрес,а не осигуровка и т.н.

Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

аз в момента съм в Бг и сина ми сега е на 5 месеца,януари се връщаме в Лондон...тогава той ще е на около 8 месеца,тук като му бият ваксините ги записват и в английкия и в българския картон за имунизации..и понеже тук до сега са му били два приема на хепатит б и два приема на пентаксим...следващия месец ще е третия прием на пентаксим,а ре-имунизацията трябва да е началото на февруари и нашата лекарка каза,че може да се бие като се върнем лятото,а следващите ваксини са на година мисля...така,че преведи си ги на английски за всеки случай
    "Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното

"Бъди себе си... Защото оригинала винаги си заслужава повече от което и да е копие"

"Да се роди, да живее, да яде, да пие и накрая да умре – това може и насекомото. Човек трябва да живее живот, полезен за останалите."

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от greicho Виж мнението
    Здравейте!
    имам два въпроса:
    Края на този септември регистрирах детето си,което е на 6 и половина сега при JP така че ми е прясна процедурата.
    Няма нищо сложно в цялата работа и не се притеснявай.
    Отиваш при JP, дават ти да попълниш формуляр за детето ( съответно и за теб може би). За детето не бях приготвила ваксините от БГ и ми ги диктуваха по тел. Записах ги на един лист и дори не ги попълних във формуляра, защото казах, че не знам кое къде да напиша. Просто ми копираха листа. Съответно бях разбрала коя БГ ваксина като име съответства на тяхното наименование.
    Единствената разлика във ваксините се оказа само второто ваксиниране за рубеола.В БГ имаме само една направена а в Англия до 6год. възраст трябва да е 2 пъти.Педиатърката от БГ каза че в БГ я биели по-късно(някъде към 12-13год. възраст на детето).Казах това на GP и се приключи въпроса.Ако искаш друго разяснение по въпроса може да ми пишеш на лични,с радост ще помогна с каквото мога.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Педиатър за дете родено в България

Цитирай Първоначално написано от irp Виж мнението
    Края на този септември регистрирах детето си,което е на 6 и половина сега при JP така че ми е прясна процедурата.
    Няма нищо сложно в цялата работа и не се притеснявай.
    Отиваш при JP, дават ти да попълниш формуляр за детето ( съответно и за теб може би). За детето не бях приготвила ваксините от БГ и ми ги диктуваха по тел. Записах ги на един лист и дори не ги попълних във формуляра, защото казах, че не знам кое къде да напиша. Просто ми копираха листа. Съответно бях разбрала коя БГ ваксина като име съответства на тяхното наименование.
    Единствената разлика във ваксините се оказа само второто ваксиниране за рубеола.В БГ имаме само една направена а в Англия до 6год. възраст трябва да е 2 пъти.Педиатърката от БГ каза че в БГ я биели по-късно(някъде към 12-13год. възраст на детето).Казах това на GP и се приключи въпроса.Ако искаш друго разяснение по въпроса може да ми пишеш на лични,с радост ще помогна с каквото мога.

Zdravei vzex da6terq mi na 9 mesetca ot BG i v momenta se 4udq ot kade da vzema taz red book za6toto tq ima samo bg karton i imunizatcionen pasport .Moje6 li da mi pomogne6 s prevoda na vaksinite .Doktora kaza 4e trqbva da otida do nurse ot tam 6tqli da mi gi napi6at no malko se samnqvam 4e 6te razbere.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Натурализация на дете родено в България
    От maria_alex във форум Британско поданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 23-07-2015, 07:59
  2. Бритaнсkо гражданство на дете родено в България
    От Happy Nick във форум Британско поданство
    Отговори: 29
    Последно мнение: 05-06-2012, 06:19
  3. Пътуване до България с дете родено в UK?
    От niki86 във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 03-02-2012, 03:59
  4. Регистрация в България на дете родено в UK
    От katerina_4u6kova във форум С мама на кафе
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-09-2011, 12:07
  5. Дете родено в България
    От Sibelius във форум Правна
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-07-2011, 08:16

Отметки