Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Приключване на година-селф-имплойд

Здравейте,през 2008г.работих в Англия,като селф-имплойд,обаче не съм приключвал година ,съответно не са ми връщали такси,ами начисляват някакви глоби за това.Мога ли да си приключа годината,съответно и 2009(защото не съм си закрил селф-имплойда)от България,и ако може какъв е начина,може ли това да стане по интернет.
    Благодаря Ви предварително!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Приключване на година-селф-имплойд

можеш да си приключиш от БГ като се регистрираш онлайн. влез на уебсайта и прочети как става регистрацията. HM Revenue & Customs: Home Page
    щом имаш глоби е по-добре да се обърнеш към счетоводител да ти оправи бакийте и да ти спести глобите, свен ако не смяташ че можеш да се справиш сам.
    също така зависи кой точно период си бил селф емплойд, финансвите години текат от април до април. тоест не става ясно в коя финансова година си тейдвал. може да е нужно да поплваш само една дан декларация, а не 2.
    успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

нз , дали тук е мястото за моя въпрос , но искам да попитам , ако са ми минали 20000 паунда през сметката , то при приклю4ване на годината ще има ли на4ин да не плащам голями данъци . Да под4ертая 4е не ползвам никакви бенефити , нито ми спират някакви такси .Благодаря предварително

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

данъците не се определят по това колко пари са ти минали през сметката, а по това колко са ти доходите.

20000 лири могат да ти минат през сметката по много различни поводи.

така както си си задал въпроса, няма как да ти се отговори.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

6. БЛАГОДАРЯ goodboy thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Парите са ми преведени от лимитед компани

Нов потребител
    Post Thanks / Like

разходи по4ти нямам

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

тоест това ти е дохода - 20.000 така ли?

на доход 20.000 за 11/12 фин година, данхъка и осигуровките са ти около 3650. ако и тази година очкаваш подобен доход ще трябва да платиш до 31 януари 2012 около 5500 и до 31 юли 2013 около 1900

10. БЛАГОДАРЯ goodboy, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

..
    Последно редактирано от goodboy : 05-08-2012 на 19:31

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

е то има много трикове, ама те не се пишат по форуми а се казват от счетоводители, на които им плащаш такса за да ти ги казват.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

и не рзбрах как така дали о4аквам пак такъв доход , но нчма зна4ение ина4е не не о4аквам такъв доход

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ахам досетих се 4е тук не е мястото sorry

Напреднал
    Post Thanks / Like

данъка не е ли 20 процента и не се ли маха необлагаемия минимум,и разходите -нещо не разбрах сметката.........на 20 000 приходи колко........

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от goodboy Виж мнението
    и не рзбрах как така дали о4аквам пак такъв доход , но нчма зна4ение ина4е не не о4аквам такъв доход
    щом не очакваш такъв доход, данъка който трябва да платиш е само фактиеският данък без авансовото плащане, в твоят случай около 3650.
    това както казах е на база доход 20.000 като селф емплойд за 11/12 фин година
    Последно редактирано от madlena : 05-08-2012 на 20:20

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ladyostrich Виж мнението
    данъка не е ли 20 процента и не се ли маха необлагаемия минимум,и разходите -нещо не разбрах сметката.........на 20 000 приходи колко........
    ако не си разбрала, влизаш тук HM Revenue & Customs: Home Page и четеш

аз нямам нито време нито желание да изнасям лекции по данъчно облагане

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

точно така, маха се необлагаемия минимум, махат се разходите, а останалото се облага с 20 % данък и 9 % осигуровки. после ти искат авансови плащания върху бъдещ доход- една част до юли, а другата до януари
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

19. БЛАГОДАРЯ ALIAHIM thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Приключване на година-селф-имплойд

Здравейте, можете ли да ми кажете необходимо ли е да приключвам годината, в случай че не съм работил никъде след взимането на НИН-а, а имам инвойси само за 1 месец преди интервюто за НИН и тези инвойси съм ги ползвал за интервюто за взимане на НИН. Историята ми е следната. Бях в Лондон месец и половина до интервюто за НИН, през това време работих за малко и имам инвойси за извършената работа. След това се наложи да се прибера в БГ и сега не знам дали трябва да плащам някакви данъци или не.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Приключване на година-селф-имплойд

Другото, което ме интересува е, къде мога да проверя дали съм регистриран като селф-имплойд и дали имам UTR, защото преди да замина за БГ се регистрирах онлайн за селф-имплойд и трябваше да ми изпратят по пощата потвърждение и UTR, но за съжаление трябваше да се прибера в БГ и няма как да науча дали ми е изпращано нещо или не. Ако някой знае телефон или друг наин по който мога да проверя нека да помогне. Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Може ли спешно да ми препоръчате счетоводител за баща ми, който е селф-емплойд в West Sussex (cleaner, labour etc.) с около 12 хил доход за 2012-2013 и никакви бележки за разходи На счетоводителя мога само да изпратя попълнен xsls формат cashbook и от него ще се иска да измисли как по-малко данък да може да се плати. Моля ви препоръчайте някой, на който може да се разчита. Благодаря предварително!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте. Имам следният въпрос. Мой роднина е дошъл в Лондон Май 2013. На 01,06,2013 започва работа като общ работник към агенция GUILD и разполага с pay-slips за всяко плащане. Без НИН и UTR. взел е НИН на 05.03.2014 и до изтичане на финансовата година ще излезе и UTR. Агенцията е спирала 30% данък. Има ли шанс да бъде върната сумата за целия период? Има ли нещо специфично???

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivanovaanna Виж мнението
    Здравейте. Имам следният въпрос. Мой роднина е дошъл в Лондон Май 2013. На 01,06,2013 започва работа като общ работник към агенция GUILD и разполага с pay-slips за всяко плащане. Без НИН и UTR. взел е НИН на 05.03.2014 и до изтичане на финансовата година ще излезе и UTR. Агенцията е спирала 30% данък. Има ли шанс да бъде върната сумата за целия период? Има ли нещо специфично???
    На този въпрос няма как да се отговори с така предоставената информация. Дали ще има сума за връщане, зависи от това, колко е изкарал сумарно и дали то трябва да се обложи с данък. Щом е взел и UTR, ще трябва да подаде и данъчна декларация така или иначе, в която ще си напише приходите и платените данъци и всичко, както му е редът - и ще му се сметне дали ще му върнат или няма.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разбира се че доходите трqбва да се декларират и дължимия данък да се изчисли въпроса ми по скоро е дали сумата от 30% удържана от агенцията ве4е 11 месеца да се счита за такава платена на HMRC. Удържали са му около 80 лири на седмица. Дохода за целия период е около 11000 лири.

Напреднал Аватара на diamonde
    Post Thanks / Like

трябва да си намери счетоводител,разбира се че ще си ги върне,доколкото разбирам са удържани 30 процента за цялото време ,т.е. около 3000 паунда,едва ли ще си върне всичко но определно минимум поне половината....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivanovaanna Виж мнението
    Разбира се че доходите трqбва да се декларират и дължимия данък да се изчисли въпроса ми по скоро е дали сумата от 30% удържана от агенцията ве4е 11 месеца да се счита за такава платена на HMRC. Удържали са му около 80 лири на седмица. Дохода за целия период е около 11000 лири.
    Доколкото аз схванах въпроса - дали удържаните пари от агенцията наистина са внесени по сметката на HMRC. Това могат да го кажат само данъчните.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ще си върне това което е надплатил (почти всичко в неговоят случай)

за да няма проблеми и да не се бави връщането на данъка когато си подаде данъната декларация неговият контрактор трябва да спази правилната процедура когато го минава от 30 на 20 проценат (сега като му излезе утр). също така счетоводителят койтпо му подава дан декларация трябва да следваправилните процедури за да сведе до мими,ум изплащането на парите.

винаги ще си ги върне, това не трябва да го притеснява. важното е колко бързо след подаването на декларацията ще ги върне. ако се спазват правилните процедури, до 7 раб дни.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. приключване на финансова година СЕ+Е?
    От gdd55 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 10-04-2011, 20:47
  2. приключване на финансовата година
    От angel8502 във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-01-2009, 14:51

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове