Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител Аватара на morskia72
    Град
    Haslemere,Surrey
    Post Thanks / Like

Question Визи за Куба

Здравейте,
    чудех се дали някой е ходил на почивка в Куба,и как става ваденето на виза.Дали туроператора извършва тази услуга или се спасяваш сам?
    Мисля да букна холидей он лайн и не съм наясно точно как става с визите.
    Благодаря на всички!
    п.п. Не притежавам Бритиш паспорт

Напреднал Аватара на BukuTy
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Визи за Куба

Ако сте направили резервацията през англ. туроператор, те не се занимават с визи. Трябва сами да си организирате ходенето до кубинското посолство. Погледни в сайта им какви са изискванията за европ. граждани. Приятно пътуване! По мнение на мои близки, изберете 5-звезден хотел. Казват, че е много евтино.
    The journey of thousand miles begins with a single step.

Нов потребител Аватара на griban
    Post Thanks / Like

Ако ще ходиш с тур оператор ще ти я изкарат те,ако не можеш да си я поръчаш от посолството,мисля че става и на място,но не съм сигурен,сруваше към 15 -20 паунда,представлява едно хвърчащо листче,инресното е че кубинците не слагар визи в паспорта заради САЩ.Моят съвет е ако ще ходиш на курорт,комбинирай го така че да бъдеш поне 5 дни в Хавана,пурите дето ги продават местните може и да са менте но са хубави,приготви си поне 1000 кинта кеш,щото за цредитните кари има 10% отгоре и не можеш да ги ползваш почти никаде,научи малко испански щото англииски говорят само във Варадеро и мошенците и сутеньорите,ако си трезвеник или непушач недей да ходиш в Куба,иначе мястото е е върха,мене ме изкефи много,палми слънце,море ,мохито ,салса и красиви мулатки,готино е,ще отида пак като се опарича.
    Bad things happen when good people do nothing

4. БЛАГОДАРЯ morskia72, slanchece thanked for this post
    Нов потребител Аватара на griban
    Post Thanks / Like

що се отнася до 5* ните хотели те са евтини само през тур оператор иначе са към 150-200$ което за мене е скъпо,има си квартири по 20 $.Манджата в Карибите някъде не струва,така че е без значение къде ще се храниш,все е е безвкусно-хаха.
    Bad things happen when good people do nothing

Напреднал Аватара на Kalitko
    Град
    london
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от griban Виж мнението
    Ако ще ходиш с тур оператор ще ти я изкарат те,ако не можеш да си я поръчаш от посолството,мисля че става и на място,но не съм сигурен,сруваше към 15 -20 паунда,представлява едно хвърчащо листче,инресното е че кубинците не слагар визи в паспорта заради САЩ.Моят съвет е ако ще ходиш на курорт,комбинирай го така че да бъдеш поне 5 дни в Хавана,пурите дето ги продават местните може и да са менте но са хубави,приготви си поне 1000 кинта кеш,щото за цредитните кари има 10% отгоре и не можеш да ги ползваш почти никаде,научи малко испански щото англииски говорят само във Варадеро и мошенците и сутеньорите,ако си трезвеник или непушач недей да ходиш в Куба,иначе мястото е е върха,мене ме изкефи много,палми слънце,море ,мохито ,салса и красиви мулатки,готино е,ще отида пак като се опарича.
    Съгласен на 100%,много ми хареса и на мен,само да допълня да провериш за урагани преди да букнеш(сега им е сезона)

Напреднал Аватара на Kalitko
    Град
    london
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от griban Виж мнението
    що се отнася до 5* ните хотели те са евтини само през тур оператор иначе са към 150-200$ което за мене е скъпо,има си квартири по 20 $.Манджата в Карибите някъде не струва,така че е без значение къде ще се храниш,все е е безвкусно-хаха.
    На мен кухнята им ми допада много.Особено пържените скариди с чесънче))

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз бях с Тома Кук, и беше last minute онлайн никъде не споменаха че ще дадат виза, така че си извадих сам мисля беше Ј30. Визовият отдел е близо до Holborn, ще намериш адреса и работното време на страницата на кубинското посолство. Трябва ти паспорт и подробности за резервацията име на хотела, адрес. Не отнема повече от половин час ако няма много опашка. Когато отидох преди полета на бюрото на Томас Кук да си взема пакета се оказа че в него има виза, така че ако си запазиш достатъчно време предварително може да видиш какво ще ти изпратят като пакет от туроператора или да им се обадиш и да питаш. Иначе за Куба много е хубаво ще се чувстваш като немски турист на Слънчев бряг осемдесетте години. С добавка страхотни плажове, палми и и невероятното отношение на кубинците. Хотела в който бях имаше 4 звезди, Томас Кук го продаваха за 3+, беше чудесен. Пакета беше All inclusive 14 дни струваше около Ј650 март месец времето беше малко ветровито но топло около 25-26 градуса водата също толкова. All inclusive вклзчваше ядене на бюфет с ваяска вечер различна куня, имаше италиански и кубински ресторант с предварителна резервация, ресторант на плажа и няколко бара единия във басейа и друг на плажа. Даваха плажни хавлии които мойеш да си сменяш колкото искаш често. Всички водни атракции също бяха безплатни. Имаше много добра вечерна програма като самият хотел си имаше балет и оркестър. 10% такса има ако обменяш американски долари, не можеш да ползваш кредитни/дебитни карти издадени от американски банки (нампример Egg) , другите си ги ползваш със стандартните за твоята банка такси. Vodafone си имаха покритие, въпреки че на страницата им Куба липсваше като страна, с която имат роуминг. Гостите на хотела бяхе предимно канадци, имаше амлко англичани, германци и италианци но съотношението кандци/европейци беше 10:1.Вероятно заради два пъти о половина по късото време за пътуване. Полетът до Куба е 10 часа от Лондон. Нямах никакъв проблем с разбирането на английски с целият персонал на хотела вкл камериерката можеше да се разбереш на английски на френски италиански или немски без проблем. Предполагам ако пътуваш сам в провинцията ще ти е нужен испански, но в рамките на курортите английският ще е напълно достатъчен.Курсът с кубинското конвертируемо песо е убийствен мисля че беше Ј1 - 1.20 peso тогава, а примерно една хубава картичка струва около 3 песо. от магазините няма какво да си купиш представи си България 1980 година. само че без Кореком. Страната е много бедна нямат пътища нямат транспорт, единствените автобуси возят туристите или работниците за хотелите. Местното население се придвижва пеша, на колело с каруци иликамиони с каросерии пригодени да се качват хора. Но иначе наистина е страхотно и се заслужава да се отиде. Мога да пиша още много но най-добре и ти сам да си събереш впечатления.
    Последно редактирано от ALEXIAN : 19-10-2009 на 23:05 Причина: Допълнение

9. БЛАГОДАРЯ Zara, priestess, няма, morskia72, Monika_33 and 4 others thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN Виж мнението
    Аз бях с Тома Кук,....Пакета беше All inclusive 14 дни струваше около Ј650 март месец
    и ние ще ходим януари. сега гледам томас куук пакетите са по 550 лири за 7 дни ол-ин. твоя е почти толкова но за 14, това защото е ласт минет ли е?
    Значи ли, че и оператора ти вади виза също? щото спомена че е имало виза в пакета - с две визи ли се оказа?
    Курса песо - лира звучи невероятно! 1:1,20 баси, но пък има ли какво да си купиш от там? В курорта може ли да се пазарува с лири/долари и как са цените?

Нов потребител Аватара на morskia72
    Град
    Haslemere,Surrey
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petvas Виж мнението
    и ние ще ходим януари. сега гледам томас куук пакетите са по 550 лири за 7 дни ол-ин. твоя е почти толкова но за 14, това защото е ласт минет ли е?
    Значи ли, че и оператора ти вади виза също? щото спомена че е имало виза в пакета - с две визи ли се оказа?
    Курса песо - лира звучи невероятно! 1:1,20 баси, но пък има ли какво да си купиш от там? В курорта може ли да се пазарува с лири/долари и как са цените?
    Ние сме се ориентирали за февруари,също с томас кук.излиза около 660 на човек.виж кво ще наппавите с визите и сподели опит.
    п.п. Офертата е за Кайо Коко,3+ звезди

Нов потребител
    Post Thanks / Like

При нас се случи същото.Резервирахме през The holiday place(препоръчвам го , ниски цени готини хотели 4 и 5 звезди, 14 дни от които 4 в Хавана и 10 Варадеро, което ни излезе по 850 поунда на човек). извадихме си визи сами и после се оказа, че от агенцията са ни извадили също. Ползвахме тези, които сами извадихме, но и другите си бяха ок, но валдни само за определен период и само за тази агенция. Пепоръчвам горещо да резервирате няколко дни в Хавана, защото курортите са хубави, но почти няма какво да се прави. Ходихме на няколко екскурзии, но те се заплащат отделно и хич не са евтини. Весело изкарване!

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ходих март месец тази година и цената беше такава самата оферта не беше last minute, просто аз запазих две три седмици преди заминаването. Курсът е такъв защото се определя от държавата и няма свободен пазар на валута, както едно време доларът беше 98ст ако го обмениш легално. За купуване имат хубаво кафе, ром и пури. Пурите в магазините са много скъпи на черно може да се намерят по евтино но не знаеш какво купуваш. Ром можеш да си купиш и тук на същата цена. Има пазари, на които се продават всякакви неща ръчна изработка от дърво, картини, дрехи може да си харесаш нещо. Екскурзиите на място излизат доста скъпички при този курс. Не можеш да пазаруваш с валута. Единственият начин на разплащане е конверируемото песо при съответния курс. Имат си местно песо, с което имат право да пазаруват само местните.

14. БЛАГОДАРЯ няма, morskia72, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал Аватара на TinaT
    Post Thanks / Like

здр и от мен!какви визи говорите бре хора??особенно тези ,които вече сте били...то такова нещо няма!!!
    била съм там миналата година.за българите не ни трябват визи!това,което се плаща е такса на излизане от стрваната ,които плащат всички чужденци-не само българи!!!беше около 30 -40 долара/не си спомням точно!плашат се къш ,когато напускатъе страната.
    за мен там най-добре е варадеро,по простата причина,че си на 2 часа път от Хавана.Във всеки хотел има инфо point с различни оферти за развлечение из Куба.
    Да оцеднеш в три звезден хотел-не го препоръчвам.Ние бихме в 4 звезден и пак не отговаряше на такъв.
    Moiat syvet e -otsednete v 5 zveden fhotel All Inclusive.колкото и да си мислите ,че ви харесва хранара-не се заблуждавайте,там на място може и а не ви хареса.
    При нас имаше много руснаци-пиене от 10 сутринта,пиянски вечери....в менюто редовно имаше свински крачета/за ужас на англичаните/...но те си тачат братска ръся,повечето от тях/кубинзите/са с руски имена и знаят перфектно руски език.
    До Хавана идете задължително,пзаете си чантите и не се накичвайте със злато,за да си нямате неприятности/някой да ви обере в движение.Задължително поситете и Тропицана Show..от времето на Ал Капоне...много може да се види ...
    Куба е прекрасна....друг е въпроса,че кубинзите сте напаравят всичко да ти вземат парите...за валута няма смисъл да обяснивам,вече го прочетохте в друг пост по темата.
    Страхотен holiday...заслужава си да биеш 10 часа полет,но поне останете 2 седмици и най-малко търсете хотел по около 700-800 на човек за този период...и поне около 1000 паунда наистина с вас!

16. БЛАГОДАРЯ няма, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Cuba, Passport/Visa

Passport/Visa: Country Passport Required Visa Required Return Ticket Required
    British Yes 1 Yes
    Australian Yes 1 Yes
    Canadian Yes 1 Yes
    USA Yes 1 Yes
    Other EU Yes 1 Yes
    Japanese Yes 1 Yes

Passports: Passports valid for at least six months after the departure date from Cuba required by all nationals without diplomatic representation in Cuba.

Note: Persons of Cuban origin who are nationals of other countries must travel with a Cuban passport if they left Cuba after 1970.

Visas: Required by all except:
    a) those nationals whose countries have signed visa-exemption agreements with Cuba (contact the Consulate for further information);
    b) 1. holders of a Tourist Visa Card. Certain tour operators, travel agencies and airlines can issue a Tourist Visa Card valid for one single trip of up to 30 days, although the stay can be extended in Cuba. Stipulations are that the traveller pre-books and pre-pays hotel accommodation in Cuba through an officially recognised tour operator. The card must be bought in the country where the trip has been arranged. All passengers must hold tickets and other documentation required for their onward or return journey unless holding special annotation issued by a Cuban Consulate;
    c) transit passengers continuing their journey to a third country within 72 hours, provided they hold confirmed onward tickets and US$50 per day.

Note: (a) All business travellers (except journalists, those attending a conference or those wishing to study) need a visa, regardless of nationality. (b) Neither visa exemptions nor Tourist Visa Card facilities are applicable to foreign passport holders born in Cuba, unless holding a document proving withdrawal of Cuban citizenship.

Exit permits: Required by those whose stay in Cuba exceeds 90 days.

Types of visa and cost: Tourist Visa Card: Ј15. All visas are Ј49.99.

Cost of Visa Conversion Table: Ј10 US$18
    Ј20 US$36
    Ј30 US$55
    Ј40 US$73
    Ј50 US$91
    Ј60 US$109
    Ј70 US$127
    Ј80 US$146
    Ј90 US$164
    Ј100 US$182
    Ј110 US$200
    Ј120 US$218
    Ј130 US$236
    Ј140 US$255
    Ј150 US$273

Note: (a) With the exception of tourist visa cards, all visas have an additional charge of Ј15 for expenses in connection with visa authorisation. (b) Journalist visas must be authorised by the Centro de Prensa Internacional del Ministerio de Relaciones Exteriores de Cuba.

Validity: Tourist visa cards must be used within 180 days of issue, with one entry permitted. Tourist visa cards and tourist and business visas are valid for 30 days from date of entry; extensions of a further 30 days are possible.

Application to: Consulate (or Consular section at Embassy); see Contact Addresses section. Application forms for tourist visa cards can be obtained from certain tour operators and travel agents.

Application requirements: Tourist Visa Card: (a) One completed application form. (b) Photocopy of valid passport. (c) Photocopy of return ticket or travel agent voucher for pre-paid package tour, plus proof of accommodation. (d) Fee (payable in cash or by postal order). Business: (a) Valid passport. (b) Two completed application forms. (c) Two passport-size photos. (d) Details of business contact in Cuba. (e) Letter of invitation from Cuban company, organisation or institution. (f) Fee (payable in cash, by postal order or bank counter-cheque). Journalist: (a) Valid passport with photocopy. (b) Two completed application forms. (c) Two passport-size photos. (d) A sponsor letter from employer and a written version of your journalistic project, plus a list of photographic/filming equipment that applicant is intending to bring into Cuba. (e) Fee (payable by postal order or bank counter-cheque).

Note: (a) Once a Journalist visa has been issued, the individual must report to the Centro de Prensa Internacional for accreditation. They should take two photos and US$60. (b) All applications by post require a self-addressed envelope; recorded mail or special delivery is especially recommended.

Working days required: Tourist visa card: One day (seven days for postal applications). Tourist visa: Seven to 10 days. Business visa: 10 days (two weeks for postal applications). Journalist visa: Six weeks minimum.

Temporary residence: Enquire at Embassy.

18. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Иска да уточня, че това което ти е нужно като притежател на български паспорт е Tourist card(вид виза). Повечето агенции тук ги издават. Но е задължителна, Аз пътувах май месец, така че си мисля инфорацията ми да е актуална. На връщане се плаща изходна такса на летището(както и в Мексико), което обаче е отделно и задължително за всеки турист. Да не говорим че отношението на кубинците към българите не е много позитивно, мислят ни за руснаци, а тях не ги обичат много...На мен лично и пребъркаха основно куфара, имах рокля на пайети които не знам за какво бяха помислили, но една яка кубинка ми обърна куфара наопаки и през циялото време ме сочеше и разправяше на другите че съм рускиня...Но това не попречи на прекрасното ми прекарване в Хавана и Варадеро.

20. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Обичам Куба...за жалост няма да е това,кото е била преди и сега след още 5-10 години.Виза за българи наистина няма.Тази такса за влизане се заплаща от туроператора,пълна глупост е даа се вади предварително.На излизане пак се заплаща-за всички националности.Съгласна съм,че и в Мексико е така/върнах се от там преди месец/.
    Трябва да правим и разлика -Куба е бедна страна.Все още могат да се видят незавършените магистрали от американците...красива и бедна.Може би хората там не го осъзнават,тъй като телевизори имат броящи се от тях и се гледат само кубинска телевизия/в хотелите е друго/.В смисъл те едва ли подозират за другият свят/с изключение на тези около 6 милиона кубинци които са в Америка.
    Преди 2002 г.е имало само една валута,но Фидел решава,че ще направи втора такава,която се ползва само от туристите-с проста цел печалба и високи цени.Прието да се оставя поне 1 конверт.песо за бакшиш.Казват ,че те работят за 14 такива не месец...?!В хотелската част на Варадеро/и аз бях там/ не се допускат кубици,които не работят там.Охраняема е ,друг е въпросът,че докато си плувате и хоп пред вас кубинец във водата..появил се незнайно от къде ви предлага сувенири или пури.Хавана е стара,красива и нчкакси стои гордо,отстъпила на годините,ураганите/още има следи по сградите от тях...На главната ,където ще ви оставят повечето екскурзоводи,наистина бъдете внимателни за крадци и за тези накипрени в типични кубински рокли девойки,които искат пари за да се снимате с тях.Задължително посетете Бакарди ром Музей и Бар Флоридита,от където всъщност започва веригата заведения по света..именно там Хемингуей е пил своето обичано Дайкири...Мухито,слънце,невероятната кубинска музика и многото цветове,които се реят навсякъде..това е Куба през моят поглед....

23. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

забравих да ви предупредя-няма от къде тук В Юк да си купите кубиска валута.Само там на място,но спокойно,всички хотели правят чендж на нармални цени.Когато си тръгвате-не си оставяйте кубински парички,тук никой няма да ви ги смени!!

25. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Визи за Куба

Едни приятели посетиха Куба и общо взето затвърдиха мнението ми, Куба е място за почивка и посещение, едва след като сте посетили всичко друго по света и искате да видите нещо различно.
    Единия от тях е отслабнал 4 килограма от почивката....оказа се че им е излязло доста скъпо и смятат че е страна не от третия свят ама 5-тия.
    Беще ми интересно да чуя разказите им и науча неща за Куба.

Най-важното беше не ходи там.
    Изгледах и това сериалче документално http://www.imdb.com/title/tt6335696/
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 11-05-2012, 22:46
  2. Чужденец да си в Куба!
    От vladur1 във форум Интересни статии
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-03-2012, 09:08
  3. Възможни ли са бунтове в Китай, Северна Корея и Куба?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 02-03-2011, 21:28
  4. Визи за Куба
    От morskia72 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-10-2009, 12:40
  5. Визи до 333 дни?????
    От Edna във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 7
    Последно мнение: 29-01-2006, 12:17

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker