Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 44
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране за детските градини, гледачките и работата

МОЖЕ ЛИ МАЙКИТЕ С МАЛКИ ДЕЦА ДА ХОДЯТ НА РАБОТА В UK?Здравейте на всички майчета.Аз съм нов потребител на сайта, но всичко ми е страшно интересно и ме вълнyва,тъй като и аз имам малки деца-момче на 7 год. и момиче на 3 год.Имам обаче една мисъл,която не ми дава мира напоследък.А тя е"Как може майка с 2 малки деца да помага на семейството си финансово т.е. да работи в UK?"Сигурно има и други майки в моята позиция и ще ми е интересно те да споделят своето мнение по въпроса.Мерси предварително.
    Последно редактирано от lady : 27-06-2005 на 23:26 Причина: кирилица

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Малко ти е объркан въпроса. Какво точно искаш да знаеш? Нямаш право да работиш - но искаш или пък си ангажирана с децата и не можеш да работиш........каквото и да е - имаш ли желание да работиш - ще работиш. Голямото ти дете би трябвало да е на училище,малкото на nursery ,е, ще трябва да бачкаш part time,освен ако нямаш някои в помощ( да ги поне прибира от училище) etc......аз в момента сам на maternity leave,но не мога да си позволя лукса да си седя в къщи,колкото и да ми се иска. Затова,бебо става на 6 м и е в nursery-то , а аз съм обратно на работа. Имам поне предимството,че мога да си правя flexible часовете,стига да си направя full time за седмицата. Също за теб зависи къде живееш,може да се окаже,че твойта заплата сте върви само за градина и по-добре да си стоиш в къщи...ами знам ли,всеки знае себе си...
    Последно редактирано от lady : 27-06-2005 на 23:28 Причина: кирилица

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране stratford

Завиждам на смелостта ти,Зара,че толкова малко детенце можеш да го оставиш в детската градина.Е,не че ще си спокойна,то е ясно че постоянно ще го мислиш докато си на работа.Но когато 1 семейство е с 1 дете нещата са много по-прости по отношение на ангажиментите с детето.С 2 вече всичко е по-сложно.Колкото сметки сам си направила и наистина май че излиза,че ще работя само за детската градина и плеи грyпата/занималния преди и след училище/.Имам 2 избора на работа-да работя нощна смяна или надомна работа.Е,не мога да кажа,че са идеални предложения,но е по-добре от нищо.Някои няма ли някакви предложения за такава работа,по-конкретно надомна,ще ми е по-удобно. Иначе имам право на работа,легално сам в UK.
    Последно редактирано от lady : 27-06-2005 на 23:30 Причина: кирилица

Post Thanks / Like

По подразбиране

Не знам какво би могло да се работи надомно в къщи,но ако се намери нещо бих си стояла в къщи. За детската градина не е смелост,просто нямам избор,немога да стоя в къщи,колкото и да ми се иска. Иначе градината е много хубава(private), има си отделен box само за бебетата,като по правило не могат да бъдат повече от 3 на възраст от 0 м до 12 м и има един човек,който се занимава само с тях,така,че аз пак ще го мисля детенцето,ама все пак ще е в ръцете на квалифицирани хора. Плюс nursery-то е Ј105/week за full time,а моята седмична плата е по голяма,така,че ще остава нещо и за бюджета. Ами както го казах вече - сложна е,ама,,,трябва да се оправяме,помощ няма отникъде.
    Последно редактирано от lady : 27-06-2005 на 23:33 Причина: кирилица

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Имам приятелка с две малки деца на близо 3 и другото е на годинка и половина.Тя е намерила някаъв на4ин засега да си помага колкото може с парите.Работи два пъти в седмицата/петък и събота/ в един стар4ески дом и взема Ј120.Т.е взема за 4Ј480 и всъщност тя плаща квартирата а съпругът и другата 4аст-храна,дрехи и т.н.Мисля 4е съвсем спокойно можеш да потърсиш нещо такова а и още пове4е де4ицата ти са що годе големи4ки.А ина4е има рази редложения за надомна работа като правенето и пакетирането на сандви4и,но имаш ли деца малко ще е сложно.Каквото и да решиш-успех ти желая

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мерси за предложението ти за успех,Анyш. Еx,да можеше всичко да е така лесно...То пък тогава нямаше да има стимyл за живот ако не се бориш,нали? А спечеленото с пот на челото най-много се цени. Да, сякаш предложението за нощна работа е добър вариант,но не и по 5 нощи за седмица,защото не виждам време през деня да се наспивам.Със сина ми нямам проблем с оставянето сам в къщи, но малкото е само на 3 год.,а те не са чак толкова голяма възраст,за да е самостоятелен човек.Вързана сам в ръцете,но в края на краищата които има деца да си ги гледа,нали така?
    Последно редактирано от lady : 27-06-2005 на 23:37 Причина: кирилица

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от nina nik
    Със сина ми нямам проблем с оставянето сам в къщи, но малкото е само на 3 год.,а те не са чак толкова голяма възраст,за да е самостоятелен човек.Вързана сам в ръцете,но в края на краищата които има деца да си ги гледа,нали така?
    Предупреди детето да не казва,че го оставяш само в къщи, защото тук нямаш право да го правиш докато то не навърши 12 години. Много са стриктни към това и трябва да се внимава.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Post Thanks / Like

По подразбиране

Hm..Social Service ako razberat - samo big trouble ahead.............

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Taka li? Naistina ne znaex,4e e tolkova striktno tyk.Spored men tova da ostavi6 deteto si samo v ka6ti ozna4ava,4e ve4e go smiata6 za porastnalo.Tova e gordost za nego,4e moje samo da poema otgovornosti i da se griji samo za sebe si.V Bg. 7 godi6ni deca spokoino si stoiat v ka6ti i si y4at yrocite.NO,v 4yjda strana sme,s 4yjdi zakoni i triabva da se saobraziavame s tiax.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Tova e v BG.Tuk e drugo.Po zakon niamash pravo da ostaviash dete/deza pod 12 g sami v kasti. Ako niakoi razbere i se obadi naistina na Social service ste si v golemi nepriatnosti...chestna duma,shega niama.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Zdravei Nina.Az imam sin na 2 godini i o6te ne sam go pusnala na detska gradina,po prostata pri4ina 4e e mnogo skapo.Deskite gradini v na6ia raion sa skapi po 37Ј za cial den.Sled kato navar6i 2godini i polovina ima6 pravo na 2.30 chasa bezplatni na den za detska gradina.Tuka pove4eto sasedki prez tova vreme rabotiat v mestnia magazin,za po 2 chasa,poniakoga otivat i ve4er sld kato ba6tite sa se pribrali,pak za po niakolko 4asa.Taka 4e moje6 da pomisle6 i za tozi variant.Kasmet!

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от maya
    Zdravei Nina.Az imam sin na 2 godini i o6te ne sam go pusnala na detska gradina,po prostata pri4ina 4e e mnogo skapo.Deskite gradini v na6ia raion sa skapi po 37Ј za cial den.Sled kato navar6i 2godini i polovina ima6 pravo na 2.30 chasa bezplatni na den za detska gradina.Tuka pove4eto sasedki prez tova vreme rabotiat v mestnia magazin,za po 2 chasa,poniakoga otivat i ve4er sld kato ba6tite sa se pribrali,pak za po niakolko 4asa.Taka 4e moje6 da pomisle6 i za tozi variant.Kasmet!
    Аз знам, че е безплатно след 3 години, а не 2,5. Записала съм го за 2,5 и ще плащаме... Къде живеете?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Vsi4kite tezi raboti i az ve4e gi znam.Podadox molba za bezplatno nursery za da6teria mi o6te prez mesec ianyari,za da moje da zapo4ne prez septemvri i slava bogy ia priexa.Prieza ia v nursery-to v y4ili6teto na batko i,taka 4e 6te badat na edno miasto,koeto e idealno za men po otno6enie na vodeneto i pribiraneto im.A nursery se rapo4va pri navar6eni 3 godini,nikoi niama da rpieme deteto na 2 god.i polivina ili dori i po-rano.Oba4e se 4ydia naistina kakvo moje da raboti edna maika samo za 2 4asa na den.Dryg variant e jenata da raboti no6tna smiana.No ako tia izliza za rabota kogato se varne maja i se vra6ta,kogato toi triabva da tragne na rabota 6to za semeistvo e tova.Vapreki,4e znam 4e poniakoga vjivota iziskva jertvi pone za izvestno vreme.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от mdiliev
    Аз знам, че е безплатно след 3 години, а не 2,5. Записала съм го за 2,5 и ще плащаме... Къде живеете?
    Mdiliev,az sam Stratford,pomni6 li me?Smenix si imeto taka zvy4i po-dobre,a i vsi4ki mi vikat taka.Ti kak si sas zdraveto sega?Kak se 4yvstvate dvete ili dvamata s beb4o?

Scouser boy Аватара на tentcho
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Само да допълня и аз нещичко щото като добър баща които очаква скоро семейството му да пристигне в UK попроверих някои неща в моята ареа-Leytonstone.Моя син е на около 2.5 г. и от council ми дадоха списък на state нурсериес-безплатни. оказа се че повечето имат цатчмент ареа-това ще рече нещо като техен район и извън него не вземат деца.Хубавото беше че за тази възраст ми предложиха варианта за 2.5 години т.е. половин ден сутрин или следобяд-безплатно.Сега подадох application и ще видим кво ще стане. А като станело на 3.5 години вече щели да го приемат на пълен ден.Може би за всяка ареа е различно.Ми това е моя опит за сега.Надявам се че и моята жена скоро ще може да се включи тук стига да ги присъединят успешно от БГ.
    Последно редактирано от lady : 28-06-2005 на 21:23 Причина: кирилица
    ThE Only thiNg Ne©essa®y foR thE tRiumPh Of eVil iS foR Good mAn tO dO nOthiNg™

16. БЛАГОДАРЯ rumeto_84 thanked for this post
    grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Не разбирам защо са безплатни...При нас има и от 2 години /n17/, но се плаща- за 3 часа 3,50 лири. Чак след като навърши 3 години е безплатно. А иначе има такива, където е с придружител и е безплатно.

Нина Ник, нали твоята майка е тук-тя не помага ли?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Az znam,4e dete ot 3 do 5 godi6na vazrast pose6tava nursery po 2 4asa i polovina sytrin ili sledobed.Kogato navar6i 5 god. tragva na y4ili6te podgotvitelen klas/resep6an/i saotvetno ve4e pose6tava za po 6 4asa na den y4ili6te.A na saprygata ti pojelavam kasmet pri vadeneto na vizite.Spomniam si i az kak treperix ot strax dali 6te ni dadat,a ne moga da opi6a radostta pri poly4avaneto im.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Mdiliev, ne znam zashto taka se poluchava-obiasniavam si go s razlichnite councils.Kakto vav vseki council uchilishtata svarshvat uchebnata godina po razlichno vreme. A ima i neshto drugo na koeto popadnah-niakoi Primary schools imat Nursery provisions-tova sa si kato vgradeni nurseries v samoto uchilishte.Posle napravo prodaljava v sashtoto Primary uchilishte.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Az znam,4e dete ot 3 do 5 godi6na vazrast pose6tava nursery po 2 4asa i polovina sytrin ili sledobed.Kogato navar6i 5 god. tragva na y4ili6te podgotvitelen klas/resep6an/i saotvetno ve4e pose6tava za po 6 4asa na den y4ili6te.A na saprygata ti pojelavam kasmet pri vadeneto na vizite.Spomniam si i az kak treperix ot strax dali 6te ni dadat,a ne moga da opi6a radostta pri poly4avaneto im.

Blagodaria Nina Nik.Abe da doidat pak she mu mislim posle.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Не разбирам защо са безплатни...При нас има и от 2 години /n17/, но се плаща- за 3 часа 3,50 лири. Чак след като навърши 3 години е безплатно. А иначе има такива, където е с придружител и е безплатно.

Нина Ник, нали твоята майка е тук-тя не помага ли?
    Ima edna mnogo viarna i to4na prikazka"Kakvoto i da ti kazvat znai,4e stava dyma za pari."Tia tyk e mnogo aktyalna.Imam predvid,4e vseki za vsi4ko tyk iska pari.Tova e-ako iska6.A po otno6enie na moiata maika,koiato e tyk.Ti da ne misli6,4e tia e ot babite,koito gledat deca,a i tia samata ima dete.Tyk vseki si gleda jivota.A i tia raboti full time i jivee daleko.Nikoga ne sam raz4itala na strani4na pomo6t otkakto sa ni se rodili decata,ne raz4itam i sega.Da sme jivi i zdravi.

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

За деца над 3 години знам, че може и да са full time, aко родителите отговарят на определени критерии- например, работят full time.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

За деца над 3 години знам, че може и да са full time, aко родителите отговарят на определени критерии- например, работят full time.
    Dobre de,mnogo mi e 4ydno kak stava tova s full time-a.Kak da zapo4ne6 da raboti6 full time kato gleda6 deteto si po 24 h v denono6tie.Kak da dokaje6,4e 6te raboti6 v bade6te i iska6 deteto ti da e na nursery ot 9.00h do 3.00h.To po taia logika vseki 6te iska deteto my da e na nursery po cial den,nali?Moge bi tova vaji za single parent?

Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз пак не мога да разбера какъв е проблема с градините и работата. Тук всичко и навсякаде е пари,така,че и да искаш не можеш да избягаш. Няма никакъв проблем да работиш full time стига да изкарваш достатъчно да платиш градината и да остане нещо след това. Аз казах вече за моя случаи,връщам се на работа,а бебо е на градина - full time за Ј105 седмица от 7.30 до 18.30 . Цената вклучва памперси,храна,освен ако не е на специална диета трябва да си носим сами.
    честно казано вариант да работя 2-3 часа на ден няма и да обмислям,защото нито ще изкарваш достатъчно,а като вклучиш времето за отиване и връщане съвсем си губи смисъла.

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Dobre de,mnogo mi e 4ydno kak stava tova s full time-a.Kak da zapo4ne6 da raboti6 full time kato gleda6 deteto si po 24 h v denono6tie.Kak da dokaje6,4e 6te raboti6 v bade6te i iska6 deteto ti da e na nursery ot 9.00h do 3.00h.To po taia logika vseki 6te iska deteto my da e na nursery po cial den,nali?Moge bi tova vaji za single parent?
    Мисля, че, ако и двамата родители работят, се квалифицираш за фул тайм, но може да има и други изсквания. Наистина не мога да ти кажа, трябва да попиташ на място или, може би, в кансъла. Също, не мога да ти кажа колко са часовете-дали 6 или повече.

Зара, в Лондон е по-скъпо. Когато аз можех да се върна на работа, заплатата ми беше 202 чисто на седмица /бях парт тайм по начало без възможност за повече/. Детската градина беше 170. Като си платя и картата за транспорт /25 паунда/, щях да съм на нула. Още повече, аз го кърмих до 9 месеца. И, като сметнем и разстоянията тук... И аз мислех да търся работа, защото той е вече голям, по-интересно му е с децата, но не ми е хич ясно как да стане. Аз работех секретарка, а обикновено почасовите работи са по-неквалифицирани. И пак, надали ще остават пари и за бюджета. А и, кой да го гледа, докато аз търся??? Друг вариант е, когато таткото е вкъщи, но тогава хич няма да се виждаме... Абе, трудно е, мисля. Или поне не съм го измислила как може да стане.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Taka e,i gradinite sa skapi i childminders sasto,ama tova e chast ot "benefita" da jiveesh v London. Ne si li se zamislila za au-pair,makar,che ne mislia,che e podhodiast variant za malko dete. Imam priatelka(izvan London jivee) , s dve deza ( 5 i 7 g),ima aupair i plasta Ј30/week,no vsichko ostanalo e free - hrana,accomodation etc....studentka e v mestnia college. Dvete si razpredeliat vremeto pomejdu si,moiata priatelka raboti part time (30 chasa),ama tova dori se priema i za full time.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 17-12-2010, 19:14
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 29-10-2008, 12:46
  3. Пак за детските
    От dty във форум Мама
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-01-2008, 11:04
  4. Значението на детските градини
    От lordm във форум Childcare
    Отговори: 2