Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Неполучена пратка

Здрасти

на 24/09 изпратих един кашон към с Royal Mail и ми казаха, че ще пристигне меду 28/09 и 02/10. Вече 2-ра седмица свършва и колет все още няма.

Идеята ми е дали да чакам още една седмица или да се свъжа с хората, проблема, е че пратката е непроследима и дори да се е забавила няма да разбера. Все още не съм им погледал сайта да видя какво трябва да се прави в такъв случей, но мисля да се поровя в понеделник, ако и тогава все още не е пристигнала пратката ми.

Някой от вас сблъсквал ли се е с нещо подобно и какво беше решенито.

Всички коментари положителни и отрицателни, полезни и хапливи ще бъдат спокойно приети от мен искрено ваш Любо, вече Вуйчо

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Неполучена пратка

И на мен една пратка ми закъснява, за първи път от толкова години ми се случва, но ще изчакам още една две седмици - да не забравяме, че пощите са в стачка, а досега нищо ми се е губило.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

3. БЛАГОДАРЯ ElinaT, HoOki®™ thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

сложен казус ......доколкото знам Royal Mail пак ще стачкуват.................другаде пък четох ,че едно писмо пристигнало след 12 г. ....което си е съвсем разумен срок, ако като мен си добре с нервите и приемаш нещата с мъдро поклащане на плешивата си глава ....
    Последно редактирано от steve : 09-10-2009 на 16:46

5. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ще ме извиняваш ама си предпочитам обещетението.

Някой да е наясно дали се взима лесно моето е в размер на до Ј150 ако това има значение.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ами ако нямаш доказателство и застраховка на пратката може да получиш 10-20 паунда по преценка на гледащия жалбата ти. На един познат преди години някаква картичка не му беше пристигнала и му платиха около левче, даже и разписка нямаше, но сега не знам как е. Моите пратки вече си ги пращам signed for. Бутам 7 лева отгоре, но пък си казвам някаква сума като 50 паунда и ако стане нещо поне знам, че минимума, който ще ми платят е толкова.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

8. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, Didkus thanked for this post
    български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ами аз платих за мойта пратка Ј60 да ми я доставят.
    А за какво доказателство говориш не мога да разбера?

Нов потребител Аватара на tanceroza
    Post Thanks / Like

На мен ми се изгуби един колет преди нова година като и аз направих голямата грешка да го пратя с обикновенна пратка. След като из4аках близо 2 месеца разбрах 4е няма да отиде и направих claim(можеш да го намериш на саита им или в пощата ) КАТО ИЗПРАТИХ касовата бележка за доказателство. В колета има6е неща за около Ј75 но след проучване ми изплатиха чек за Ј35 защото не съм го била застраховала допълнително. Взех си урока -сега праштам само "sign for" Успех на теб и наистина изчакай защото понякога ми е отивал колет и за 25 дена.

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

От началото на лятото насам ми се загубиха две пратки до България пуснати с Роял Мейл, от тогава не пускам с тях. Това са ми първите случаи с изчезнали пратки откакто съм в ЮК. Един приятел ми беше казал навремето: щом си пуснал колет по пощата значи вече си го прежалил
    bla bla

12. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мене специално ме питаха какво имам в колета и на каква стойност е та не мисля, че биха ме прецакали да ми дадът по малко от колкото сруват.

Аз просто се чудех кога да се оплача поради простат причина, че ми казаха кога точно ще пристигне. Дадоха ми точен срок от 1 седмица не са ми казвали, че има възможност да се забави месец, два или година.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

има специален формуляр в пощата за попълване.мисля,че се попълваше 2 месеца след случката-за lost,stolen or damaged.към формата се прилагат и касови бележки за стойността на съдържанието.после се правят на ударени,но след безброй емейл атаки от моя страна,ми изпратиха чек.моят случаи беше малко по-различен,моят колет беше пътувал до боливия вместо българия,и се върна при мен с печат боливия,ла пас.снимах го и прикрепих снимките към клейма ми,и ми отговориха,че тяхната машина не чете аттачменти.накрая ги заплаших с postwatch,и ми изпратиха чек със стойността на колета
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Неполучена пратка

Р.М. пак се готвят за безсрочна стачка от 18ти, така че забравете за получаване на колети навреме. Аз съм поръчала неща от ибей преди месец, някои от тях получих с 3 седмици закъснение, а за други още чакам. Казаха, че за да нормализират изпращането на всички пратки от последния месец, на РМ ще им трябват няколко месеца, а с нова стачка, това значи до Коледа ако си получим всички неща, пак добре. Гадове с гадовете! Доколкото разбрах Амазон са спряли договора си с Р.М и ще работят с друга куриерска фирма.
    Wild is the wind

16. БЛАГОДАРЯ emodonkov thanked for this post
    български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мене много много не ме интересува дали стачкуват или не. Давам им още една седмица щото съм готин , и след това ги почвам всеки ден тормоз!

ПП Май малко съм подпилнал като го пиша тоя пост.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Неполучен хонорар
    От Ralitsa_Hristova във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-11-2011, 12:28
  2. Моля за малко помощ (неполучена заплата)
    От bakara във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-07-2011, 21:40
  3. Пратка от БГ до УК
    От mitakoff85 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-01-2009, 16:54
  4. Пратка до БГ
    От storm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 19
    Последно мнение: 06-12-2008, 11:00
  5. Чакам Flr, който изтича неполучен ноември..
    От peter във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 23-11-2005, 22:57

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker