Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Мога ли да съм от помощ ако имам УК паспорт?

Сестра ми, 30, е решила да си пробва късмета в УК. Тя има медицинска диплома от България и е практикувала в Испания последните две години, но няма испански паспорт. Проблемът е, че не говори английски и няма да има право на работа като дойде тук ( или поне аз така предполагам ). Просто бих искал да попитам аз като "британец" мога ли да и помогна по някакъв начин? Не съм се интересувал от години и не ми се занимава наново с това, но все пак ако мога да получа от вас най-последната информация, бих бил признателен. Благодаря предварително!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Мога ли да съм от помощ ако имам УК паспорт?

Цитирай Първоначално написано от Zohanne Виж мнението
    Сестра ми, 30, е решила да си пробва късмета в УК. Тя има медицинска диплома от България и е практикувала в Испания последните две години, но няма испански паспорт. Проблемът е, че не говори английски и няма да има право на работа като дойде тук ( или поне аз така предполагам ). Просто бих искал да попитам аз като "британец" мога ли да и помогна по някакъв начин? Не съм се интересувал от години и не ми се занимава наново с това, но все пак ако мога да получа от вас най-последната информация, бих бил признателен. Благодаря предварително!
    Какаво значи да и помогнеш? Можеш да посочиш,че е зависима от теб само ако е инвалид или в случаи когато не може да се обслужва сама.....иначе с нищо друго.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз не виждам какво би могъл да й помогнеш относно работа като мед сестра при положение, че тя не знае английски.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Да не говорим, че след като има българска диплома от преди години, вероятно няма да може да я ползва тук без доучване, т.е. дори и да понаучи малко английски, ще може да работи само като care assistant или нещо подобно за минималната работна заплата. Виж в раздела за професиите - има специална тема за медицинските сестри - доста дългичък е пътят за приравняването. Моя позната доучваше година-две в България, защото й излизаше по-евтино само да ходи на някакви кратки очни занятия и да полага изпити, май два пъти годишно.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. В UK от юни 2007, имам ли право на британски паспорт?
    От guna във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 07-05-2013, 14:44
  2. Без БГ паспорт ако имам Британски?
    От krastavica във форум Британско поданство
    Отговори: 24
    Последно мнение: 17-02-2012, 09:33
  3. Имам НИН мога ли да се регистрирам за СЕ
    От Merdjanov във форум Self-Employed
    Отговори: 6
    Последно мнение: 12-03-2010, 20:48
  4. С нов паспорт и нова фамилия - ами сега?
    От temelkovm във форум Правна
    Отговори: 15
    Последно мнение: 14-06-2009, 08:25
  5. Помощ! - загубен паспорт
    От Мила във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 26-04-2006, 15:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове