Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 35 от общо 35
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?

от скоро съм в ЮК и като чета направо се плаша какво ме чака в бъдеще. а уж посолствата са за да помагат.. :Х

Dimitry
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosepetal Виж мнението
    от скоро съм в ЮК и като чета направо се плаша какво ме чака в бъдеще. а уж посолствата са за да помагат.. :Х
    Изобщо не разчитаи на посолствата. Аз от 15 години съм извън БГ и единственото посолство в което се отнасяха с сънародници добре беше в Мароко, но за Испанското БГ посолство и за Англииското неми се говори.

На мен ми изтича личната карта след 20 ден за съжаление бях забравил за съществуването и. Та реших да си запазя час в посолството, ма ко става: влизам в саита вкарвам си даните и кво излиза наи близък час за юни. Викам еи, чакаи малко мен картат ми изтича след 20 дена кака така юни. Та си викам иа да им звъна да видя кво ще ми изчуроликат тези от там. Звъня и наи лубезно питам: имали някаква възмойност да си запазя за по рано час тъи като картата ми изтича след 20 дена. И горкиа маи незнае къде се намира, с едно много неадекватно говорене ми казвам ами там в саита си запазете час.
    Замилихсе с един доста учуден поглед: не му ли казах че няма часове в саита за по рано от уни? Хм викам си. Я пак да му обясня по подробно. Пак обяснявам аз, в саита има само след юни месец дати за записване, имали начин да се запише час за по рано или каво друго може да се направи или просто като се пребера лятото до БГ да си платя една глоба там? Отговор от БГ ПОСОЛСТВО : ами вие си решете как да напаравите.
    Това беше никъв друг отговор или обяснение за това че заради техните проблеми аз ще закъснея с подновяването на личната ми карта или в такива ситуации каккво се прави, тъи като вв закона не са описани такъв вид ситуации. От делно немога да разбера как може дори след като са им сложили новите системи за биометрично пупълване те се бавят толкова. Като разбиращ от технологии и софтуеари и от делно след като съм попълвал толкова форми из интеренет и по различни администрации знам че за да се попълни една форма неса нужни повече от 2/3 минути.

Да предположим че има 200 000 хиляди българи в Англия та значи. Та нека сега да разделим пурво един 8 часов работен ден на по 3 мин. Това са около 20 формуляра на час. Всичко се попълва на компа неса им нужни никакви листа. Та по 20 форми на час за 8 часа са 160 и ако ги сложим грубо за 300 работни дни в годината това илиза 48000 попълнени форми от една служителка и ако са две служителки 96000 за година работа. За две годин или от както са влезли новите документи в сила можеха да са подновили на всички Българи в Англия документите от посолството.

Ама както гледам дори и супер компютър да им сложат да им върши работата пак ше си намерят извинение да не работят независмо че ние им плащаме заплатите.

Препоръка за Българи: неразчитаите на посолството ни, ще ви излезне по ефтино да си платите една глоба в БГ като се приберете на почивка. И ще си спестите главоболия причинени от прости администратори/ки.
    Последно редактирано от bojan6 : 03-03-2012 на 10:38

Старо куче Аватара на Aira25
    Град
    London
    Post Thanks / Like

айде стига сте се притеснявали с тея паспорти и лични карти.скоро сменях личната си карта и беше с изтекъл срок.Никой няма да ви глоби в посолството. На детето ми е изтекъл паспорта от 4 месеца. Казаха ми д аотида когато имат децата ваканция и няма да платя глоба. Изрично попитах дали ще има глоба.Когато се вади паспорт на дете искат и двамата родители да присъстват и там на мяасто правят снимка.

carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Изтичане на паспорт

На моя близка и изтича скоро паспорта.
    Някой, който скоро си е вадил паспорт може ли да каже колко време реално е чакал докато си получи новия?
    Как се разбира кога да идеш да си го вземеш новите документи?
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Изтичане на паспорт

Цитирай Първоначално написано от Jorkaeff Виж мнението
    На моя близка и изтича скоро паспорта.
    Някой, който скоро си е вадил паспорт може ли да каже колко време реално е чакал докато си получи новия?
    Как се разбира кога да идеш да си го вземеш новите документи?
    Тя къде ще го вади?
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

в Бг посолство в Лондон
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bojan6 Виж мнението
    Изобщо не разчитаи на посолствата. Аз от 15 години съм извън БГ и единственото посолство в което се отнасяха с сънародници добре беше в Мароко, но за Испанското БГ посолство и за Англииското неми се говори.

На мен ми изтича личната карта след 20 ден за съжаление бях забравил за съществуването и. Та реших да си запазя час в посолството, ма ко става: влизам в саита вкарвам си даните и кво излиза наи близък час за юни. Викам еи, чакаи малко мен картат ми изтича след 20 дена кака така юни. Та си викам иа да им звъна да видя кво ще ми изчуроликат тези от там. Звъня и наи лубезно питам: имали някаква възмойност да си запазя за по рано час тъи като картата ми изтича след 20 дена. И горкиа маи незнае къде се намира, с едно много неадекватно говорене ми казвам ами там в саита си запазете час.
    Замилихсе с един доста учуден поглед: не му ли казах че няма часове в саита за по рано от уни? Хм викам си. Я пак да му обясня по подробно. Пак обяснявам аз, в саита има само след юни месец дати за записване, имали начин да се запише час за по рано или каво друго може да се направи или просто като се пребера лятото до БГ да си платя една глоба там? Отговор от БГ ПОСОЛСТВО : ами вие си решете как да напаравите.
    Това беше никъв друг отговор или обяснение за това че заради техните проблеми аз ще закъснея с подновяването на личната ми карта или в такива ситуации каккво се прави, тъи като вв закона не са описани такъв вид ситуации. От делно немога да разбера как може дори след като са им сложили новите системи за биометрично пупълване те се бавят толкова. Като разбиращ от технологии и софтуеари и от делно след като съм попълвал толкова форми из интеренет и по различни администрации знам че за да се попълни една форма неса нужни повече от 2/3 минути.

Да предположим че има 200 000 хиляди българи в Англия та значи. Та нека сега да разделим пурво един 8 часов работен ден на по 3 мин. Това са около 20 формуляра на час. Всичко се попълва на компа неса им нужни никакви листа. Та по 20 форми на час за 8 часа са 160 и ако ги сложим грубо за 300 работни дни в годината това илиза 48000 попълнени форми от една служителка и ако са две служителки 96000 за година работа. За две годин или от както са влезли новите документи в сила можеха да са подновили на всички Българи в Англия документите от посолството.

Ама както гледам дори и супер компютър да им сложат да им върши работата пак ше си намерят извинение да не работят независмо че ние им плащаме заплатите.

Препоръка за Българи: неразчитаите на посолството ни, ще ви излезне по ефтино да си платите една глоба в БГ като се приберете на почивка. И ще си спестите главоболия причинени от прости администратори/ки.
    братле Вселената съществува от 4 милиарда години ..какво са една - две години повече или по-малко чакане за паспорт ........все тая от вселенска гледна точка .........иначе за твоя случай иди и кажи ,че си загубил паспорта или са ти откраднали чантата с него вътре......анулират го на момента и можеш да си го изкaраш кoгато поискаш отново без глоби ..аз губих и паспорт и лична карта тва е процедурата -попълваш един хвърчащ лист ...............

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?

Здравейте ,аз съм още със старите докъменти .паспорта ми изтича април,личната карта през 2020година. Мога ли да не си сменям паспорта тук във UK ,и да пътувам със личната ми карта? Задължително ли е да си подменям личната карта ако не е изтекла? Благодаря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от karina6677 Виж мнението
    Здравейте ,аз съм още със старите докъменти .паспорта ми изтича април,личната карта през 2020година. Мога ли да не си сменям паспорта тук във UK ,и да пътувам със личната ми карта? Задължително ли е да си подменям личната карта ако не е изтекла? Благодаря
    Да, можеш да пътуваш в целият ЕС само с лична карта. Паспорта след изтичане на срока не е задължително да се преиздава - задължително е да се върне старият. Задължително е за се подменя само ЛК на която и е изтекъл срока.
    Паспорта можеш да си подмениш (ако решиш че ти трябва) чрез посолството.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Антибиотик с изтекъл срок!?
    От Sarah във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 30
    Последно мнение: 11-06-2013, 21:26
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 09-11-2011, 09:59
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 22-12-2008, 00:04
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 31-01-2007, 23:08
  5. Някой все пак прибирал ли се е с изтекъл срок на паспорта
    От nikolayradev във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-05-2006, 21:04

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker