Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Talking Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?

Така...четох аз уж темите,до които се докопах с търсачката и се пообърках малко.От всичко не ми стана ясно заради тези биометрични данни сега мога ли да си сменя паспорта от Лондонското посолство или не?Тоест каква последно е процедурата,някой скоро да го е сменял да даде по пресно инфо?
    Много ще съм ви благодарна ако ми изясните процедурата!Предварително благодаря!

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

working & studying mammy Аватара на desito07
    Град
    PORTSMOUTH
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?

преди няколко дена бяхме в България и съпругът ми си сменя паспорт и лична карта, процедурата е същата както преди - заявление, платена такса, адресна регистрация и старите документи, бърза поръчка за 3 дена излезе около 80лв за двете, не са му казвали за промени по повод новите документи за самоличност с биометрични данни, просто побърза да ги смени, защото сега края на годината изтичат документите на много хора и да не чакаме по опашки по Коледа, а и на летището го предупредиха за изтичане на срока, до колкото знам 6 месеца преди да ти изтече срока на документа трябва да си го смениш!!! Това е за България, а за посолсвото някой друг да каже, просто да знаеш как е в България ако решиш да ги сменяш там!!! Успех
    Няма нищо по-хубаво от това да си победител и нищо по-лошо от това да си извън играта!!!!

3. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

В репортаж по НОВА казаха, че новите документи с биометрични данни могат да се издават с лично присъствие само в БГ, във връзка с новите механизми и техники, които се прилагат .От там нататък, всяко следващо преиздаване може да става без проблем със заявление от чужбина.Така ,че обратно към БГ.

Нямало как от чужбина да се подават заявления ,защото техниките на заснемане и полагане на подписа биле специфични.
    Последно редактирано от Foxy : 09-09-2009 на 10:10

5. БЛАГОДАРЯ dianaiv83 thanked for this post
    ...... Аватара на benasi
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

пътувайте с лична карта , срока и е 10 години

7. БЛАГОДАРЯ няма, евелина thanked for this post
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от benasi Виж мнението
    пътувайте с лична карта , срока и е 10 години
    Правилно. А и който има вече бритиш паспорт ми се вижда излишно да се набутва и за български. Аз поне така мисля да постъпя.

9. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от desito07 Виж мнението
    преди няколко дена бяхме в България и съпругът ми си сменя паспорт и лична карта, процедурата е същата както преди - заявление, платена такса, адресна регистрация и старите документи, бърза поръчка за 3 дена излезе около 80лв за двете, не са му казвали за промени по повод новите документи за самоличност с биометрични данни, просто побърза да ги смени, защото сега края на годината изтичат документите на много хора и да не чакаме по опашки по Коледа, а и на летището го предупредиха за изтичане на срока, до колкото знам 6 месеца преди да ти изтече срока на документа трябва да си го смениш!!! Това е за България, а за посолсвото някой друг да каже, просто да знаеш как е в България ако решиш да ги сменяш там!!! Успех
    Да те разбирам ли, че в момента още не издават от новия вид паспорти с биометрични данни?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

...... Аватара на benasi
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Да те разбирам ли, че в момента още не издават от новия вид паспорти с биометрични данни?
    март 2010 е предвидено пускането им ... бъди сигурна че ще научиш от медиите, защото ще е новина номер 1, както и пускането на магистрала Тракия (и така ще имаме общо 900 км highway, малейй), метрото е факт обаче (след 14 год.), две години определят фирмата и една година пускат процедурата (за 150 МИЛИОНА ЛВ) за паспортите, другите забравиха за това ...абе много тъпа работа, ама многоооо

12. БЛАГОДАРЯ dianaiv83, Мила thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Аз много ти благодаря за инфото наистина,но явно не съм се изразила правилно!Аз не мога в момента да си ходя до българия за един паспорт само,не си струва,все още имам личната карта та ще оцелея,но идеята ми е дали все още вадят паспортите оттук,демек от Англия през нашето посолство!
    Знам,че отнемало от 2-3 месеца,но се преживява някак си!
    Е както и да е,все пак съм ви благодарна,че ми отделихте малко време!
    Поздрави

Цитирай Първоначално написано от desito07 Виж мнението

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Аз много ти благодаря за инфото наистина,но явно не съм се изразила правилно!Аз не мога в момента да си ходя до българия за един паспорт само,не си струва,все още имам личната карта та ще оцелея,но идеята ми е дали все още вадят паспортите оттук,демек от Англия през нашето посолство!
    Знам,че отнемало от 2-3 месеца,но се преживява някак си!
    Е както и да е,все пак съм ви благодарна,че ми отделихте малко време!
    Поздрави
    Каква причина би имало да не издават?
    http://www.bulgarianembassy-london.o...=68&Itemid=136
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

всъщност длъжен ли си да си вадиш нов паспорт по закон, ако ти изтича старият??
    има ли го това черно на бяло?
    на мен примерно не ми трябва нов паспорт, закона задължава ли ме да си го вадя. и длъжна ли съм да се легитирам с бг паспорт на територията на БГ.

...... Аватара на benasi
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    всъщност длъжен ли си да си вадиш нов паспорт по закон, ако ти изтича старият??
    и длъжна ли съм да се легитирам с бг паспорт на територията на БГ.
    Не и Не, затова е личната карта, а на първото само дължиш глоба 30-на лв за просрочен невърнат в срок паспорт

17. БЛАГОДАРЯ madlena, dianaiv83, няма thanked for this post
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Ами и аз не,че се чувствам длъжна към държавата,все пак си имам личната карта която слава Богу е валидна за по дълъг период от време.Просто за всеки случай искам да си го изкарам паспорта.Зная,че мога да пътувам и само с лична карта,също за Хоум Офиса никой не е казал сакън паспорт да е,важното е да можеш да дадеш там някакъв документ,който да може да те идентифицира аджеба кой си и откъде си!Но все пак след като се налага ще им звънна на Лондонското ни посолство да ги запитам най-любезно какво искат от мен за нов паспорт!
    И благодарности за отделеното време момичета!

""

unreal
    Град
    Belfast
    Post Thanks / Like

На мен и личната ми карта и задграничния паспорт изтичат през лятото на 2010, в Белфаст съм и ми е най-удобно да отида до посолството ни в Дъблин. Преди няколко дни прочетох тези постове и написах на консулската служба там. Ето какво ми отговориха:
    Уважаеми Господине/Госпожо,

Намирам се в Белфаст и личната ми карта, и задграничният ми паспорт изтичат през май 2100 г. Нямам никаква възможност да се върна в България, за да ги подменя на място. Мога да упълномощя родителите си да ги подменят, но те ще бъдат в България през март 2100 г. и, доколкото ми е известно, новите документи с биометрични данни ще започнат да бъдат издавани през март следващата година.
    Колко време преди да ми изтече срокът на документите трябва да дойда и да подам заявление за подмяна?
    Благодаря предварително

Уважаема госпожо Йорданова,

Може да подадете заявление за смяна на паспорта и личната карта не по-рано от 6 месеца от изтичането им, във Вашия случай - през м декември 2009 г. Заявлението за лични документи се подава лично.
    При нас става с предварително записан час по телефона - 016603293

С уважение:
    Росица Виделова
    Посолство на Р България в Дъблин

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

мда, и после чакаш 100 години докато ги получиш /6 месеца де/, щото консулската "поща" към бг се изпраща само няколко пъти годишно... ако няма да пътуваш 6 месеа е ок, ама иначе...
    в бг с експресна поръчка са готови за 5 часа, 200 лева общо за лична карта и паспорт.
    аз лично нямах време да се занимавам с малоумниците от посолството и после да чакам цяла вечност, взех 2 дена off и оправих всичко много бързо.

по повод паспортите с биометрични данни - плана в бг е да се започне с издаване на този вид паспорти от Март 2010, но ми обясниха че това е само план, дали ще започнат от тогава е questionable...
    но който си извади паспорт сега, е валиден за 5 години така или иначе.
    аз лично не умирам да давам толкоз много лична инфо на екс-"държавна сигурност" полицайте ни.
    тъй че, 6а почакат...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

21. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    мда, и после чакаш 100 години докато ги получиш /6 месеца де/, щото консулската "поща" към бг се изпраща само няколко пъти годишно... ако няма да пътуваш 6 месеа е ок, ама иначе...
    в бг с експресна поръчка са готови за 5 часа, 200 лева общо за лична карта и паспорт.
    аз лично нямах време да се занимавам с малоумниците от посолството и после да чакам цяла вечност, взех 2 дена off и оправих всичко много бързо.

по повод паспортите с биометрични данни - плана в бг е да се започне с издаване на този вид паспорти от Март 2010, но ми обясниха че това е само план, дали ще започнат от тогава е questionable...
    но който си извади паспорт сега, е валиден за 5 години така или иначе.
    аз лично не умирам да давам толкоз много лична инфо на екс-"държавна сигурност" полицайте ни.
    тъй че, 6а почакат...
    Ако си доплатиш за бърза порачка за подновяване на паспорт,л.карта и т.н. за 2 месеца пристигат.Това е нова услуга, от която са се възползвали вече българите в УК.
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

23. БЛАГОДАРЯ RNOH, няма thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз си пуснах паспсорта мисля че беше края на октомври през БГ посолството и сега средата на Януари трябва да е готов. Ако не го подновите преди да изтече валидността трябва да платите и глоба. Моят бях забравил кога изтича и интересното беше че тъкмо да платя глобата, поглеждам той изтичал на следващият ден.

Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=rburan;294989]
    [I]Намирам се в Белфаст и личната ми карта, и задграничният ми паспорт изтичат през май 2100 г. Нямам никаква възможност да се върна в България, за да ги подменя на място. Мога да упълномощя родителите си да ги подменят, но те ще бъдат в България през март 2100 г. и, доколкото ми е известно, новите документи с биометрични данни ще започнат да бъдат издавани през март следващата година.

Ако съм аз на Росето на мястото бих отговорил кратко и ясно.

Да сме живи и здрави до тогава пък ще видим ....

26. БЛАГОДАРЯ няма, dianaiv83 thanked for this post
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rburan Виж мнението

Намирам се в Белфаст и личната ми карта, и задграничният ми паспорт изтичат през май 2100 г. Мога да упълномощя родителите си да ги подменят, но те ще бъдат в България през март 2100 г.

Когато упълномощиш родителите си да подадат за преиздаване на твои документи, пиши пак каква е схемата. Живо се интересувам. Те хората ясно са го написали, ама няма кой да чете...
    Заявлението за лични документи се подава лично.С уважение:...
    Посолство на Р България в Дъблин
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

28. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Подаването на заявление за издаване/преиздаване на лични документи става лично било то в Българско посолство или в БГ по постоянен адрес.Получаването може и с пълномощно, нотариално заверено.
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

30. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А как се прехвърля визата от паспорта и плаща ли се за това.Мерси
    Животът не се мери с броя на вдишванията,а със миговете които ни остават без дъх

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може, със стриктно следване на стъпките. Пише го в сайта на БГ посолството !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте искам да попитам някои вече пусна ли си документите за смяна на старите паспорти и ID card в посолството ни в Лондон.Аз мислех да си ходя до Бг да ги оправя там ,но май няма да мога и затова ще се наложи да ползвам услугите на посолството ни.Казаха ми че в Бг искали документ за платени данъци и таси включително здравни,а аз от 2004 сам тук и не съм плащала здравните си там,не съм ги и спряла,Знам за документ E102 или нещо такова които трябва да взема от тук.Но всъщност ако ги пусна тук няма да има нужда да се обяснявам за здравните ,нали?Моля ако някои вече си е пуснал документите да сподели опита си и да даде мнение по въпроса,как стоят нещата със скъпият телеф на които си правиш записваnе и т.n. Мерси.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

не е чак толкова скъпо 50 паунда за пращането ..........
    ако неможеш да изкараш за един куриер .....то няма смисъл да си тук .......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Wink Относно: Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?

Цитирай Първоначално написано от snejanaka Виж мнението
    Здравейте искам да попитам някои вече пусна ли си документите за смяна на старите паспорти и ID card в посолството ни в Лондон.Аз мислех да си ходя до Бг да ги оправя там ,но май няма да мога и затова ще се наложи да ползвам услугите на посолството ни.Казаха ми че в Бг искали документ за платени данъци и таси включително здравни,а аз от 2004 сам тук и не съм плащала здравните си там,не съм ги и спряла,Знам за документ E102 или нещо такова които трябва да взема от тук.Но всъщност ако ги пусна тук няма да има нужда да се обяснявам за здравните ,нали?Моля ако някои вече си е пуснал документите да сподели опита си и да даде мнение по въпроса,как стоят нещата със скъпият телеф на които си правиш записваnе и т.n. Мерси.
    можеш да се консултираш по тел с посолството вместо да пишеш фермани тук или си нямаш друга работа.......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от blagoy Виж мнението
    можеш да се консултираш по тел с посолството вместо да пишеш фермани тук или си нямаш друга работа.......
    Да, нямам си и аз друга работа, защото никой не си вдига телефона в посолството, на кой телефон да се обади човек за тези неща... и нищо не е описано изчерпателно точно и ясно.
    Затова и моя ферман - за подмяна на паспорт на дете под 14 години трябва ли: 1. двамата родители да присъстват; 2. Акт за раждане;
    Отделен въпрос относно подмяна на лична карта - изтичаща две седмици преди първия свободен час на посолството -Ще ме глобят ли въпреки че не е по моя вина?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Антибиотик с изтекъл срок!?
    От Sarah във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 30
    Последно мнение: 11-06-2013, 21:26
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 09-11-2011, 08:59
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 21-12-2008, 23:04
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 31-01-2007, 22:08
  5. Някой все пак прибирал ли се е с изтекъл срок на паспорта
    От nikolayradev във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-05-2006, 21:04

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker