Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал Аватара на Katya
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пукнатина на предното стъкло

Потърсих за подобни теми тук, но не можах да намеря. Имам пукнатина на предното стъкло на колата, точно зад огледалото, която не е по-голяма от монета от 2 лири. Пуснах запитвания във различни фирми за поправяне на стъклото и ми дадоха цени от 70 до 90 лири ако дойдат на място да ми го поправят, като за идването място таксата е около 10 лири. Сумата включва и гаранция, че после тази пукнатина няма да се появи отново. Дали това е нормална цена? Колата ми е VW Passat, 99 г. Ако някой има опит със това или може да ми препоръча къде да го поправя, ще съм благодарна.

Старо куче Аватара на NIBIRU76
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Пукнатина на предното стъкло

Това е напълно нормална цена.Друг е въпросът,дали искаш да я оправяш.Те ще ти кажат ,че може да стане по-голяма,но аз преди имах два такива,,crack-а изkарах почти три години.Ако наистина не е повече от 2-3 сантиметра,нямаш и проблеми с МОТ.Но ,ако все пак си решила да я оправиш виж в
    http://www.autoglass.co.uk/.Те ще дойдат и ти оправят пукнатината на място,даже в сайта е описан и целия процес как става това

3. БЛАГОДАРЯ Katya thanked for this post
    селски тип
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NIBIRU76 Виж мнението
    Това е напълно нормална цена.Друг е въпросът,дали искаш да я оправяш.Те ще ти кажат ,че може да стане по-голяма,но аз преди имах два такива,,crack-а изkарах почти три години.Ако наистина не е повече от 2-3 сантиметра,нямаш и проблеми с МОТ.Но ,ако все пак си решила да я оправиш виж в
    http://www.autoglass.co.uk/.Те ще дойдат и ти оправят пукнатината на място,даже в сайта е описан и целия процес как става това
    Аутоглас са наи големите скъпари от целия пазар, за смяна на задно стъкло на Мерцедес ми искаха Ј1200, смениха ми го други за Ј260, вие си правете сметките......

Старо куче Аватара на NIBIRU76
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от goro Виж мнението
    Аутоглас са наи големите скъпари от целия пазар, за смяна на задно стъкло на Мерцедес ми искаха Ј1200, смениха ми го други за Ј260, вие си правете сметките......
    Ако имаш comprehensive застраховка,тя ти покрива смяната на стъклото.На братовчед ми му искаха 350 за предно стъклло,но със застраховката му излезе 70 с аutoglass.

6. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Не се покрива от застраховката ми за съжаление. Точно Autoglass ми дадоха цена 90 лири като дойдат на място, но ми казаха, че това включва и доживотна гаранция. Затова и питам тук, ако някой има опит със това и знае как вървят цените.

селски тип
    Post Thanks / Like

Ако имаш comprehensive застраховка,тя ти покрива смяната на стъклото.На братовчед ми му искаха 350 за предно стъклло,но със застраховката му излезе 70 с аutoglass.
    В моя случаи не покриваше....иначе е така както казваш...

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Гледай филмчето - подозрително е, но върши работа - пробвал съм го.
    Не е нужно да е точно GOGO Auto - такива комплекти се продават навсякъде.
    Лепилото се втвърдява на от УВ лъчи и може да се купи навсякъде. Върши работа и при пукнатини - трябва да поглеждаш отвътре доколко е проникнало в пукнатината.

По принцип целия комплект струва жъулти стотинки в еБей.

Остава малка следа на стъклото, но си решаваш проблема бързо и евтино.

Аре успех

Последно редактирано от Bassman : 17-08-2009 на 17:17

10. БЛАГОДАРЯ emodonkov, edin balgarin, Katya thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Оправиха ми стъклото за 45 лири, което е сравнително добра цена, човека даже каза, че ако имам проблеми с това място, на което беше пукнатината, ще ми я поправи безплатно; ще ми върне парите или ще ми ги приспадне от поръчката на ново стъкло.
    Басмане, гледах филмчето, ама ме беше страх да не вкарам въздух и да го рачупя цялото вместо да направя вакуум. Иначе, благодаря за идеята, би ми спестила пари, определено.

12. БЛАГОДАРЯ NIBIRU76 thanked for this post
    Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Скъпо бре!!!
    Аз имах crack на предното стъкло. Застраховката ми е fully comprehensive, запазих си час при AUTOGLASS и ми смениха стъклото за Ј25 с гаранция. Но това е при положение, че застр. ми е fully comp. Много съм доволен! А пък само за chip дори е безплатно дори и да дойдат на място.
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ggeoreto Виж мнението
    Скъпо бре!!!
    Аз имах crack на предното стъкло. Застраховката ми е fully comprehensive, запазих си час при AUTOGLASS и ми смениха стъклото за Ј25 с гаранция. Но това е при положение, че застр. ми е fully comp. Много съм доволен! А пък само за chip дори е безплатно дори и да дойдат на място.
    Да, мойта не е fully comprehensive, а и да беше - има минимален excess от 70 лири, което значи, че пак аз щях да си ги покрия тези 45 лири. Ама както и да е, дано не ми се налага повече да се занимавам с това.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Мен ми е чудно каква е уловката в случай когато стъклото не се сменя, а само се оправя. Понеже повечето Winscreen Covers имат excess за смяна, но не и за поправка и реално застрахователната компания бърка в джоба си. Вероятно на края на годината си правят нужните калкулации и просто вдигат застраховките за всички

Аз лично имам 2 chips на предното стъкло и мисля да я закарам да ги оправят щом е безплатно
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

И аз имам пукнатина и то от 4 години-големина на монета от 1/2 р
    Застраховката ми е full comp.Много се притеснявах,че няма да мога да мина на преглед-МОТ,но там нямаше пробреми.
    Веднага извиках auto glass -по телефона говорих и казаха,че ще дойдат на място пред нас,като за crack-a нямало да платя нищо(само за идването им Ј10 -транспорт)
    Дойдоха,но както каза някой по горе след като огледаха пукнатината казаха,че пукнатините са 2една до друга-после и аз видях-така беше- имало опасност да се пукне цялото стъкло затова по добре било смяна на цялото предно стъкло.
    Хвана ме страх( съпруга ми беше на работа,а и той все ми повтаряше,че няма страшно и може да изкара така години) и казах,че се отказвам.
    Платих (DD -още,като говориш по телефона или net искат банкова сметка)Ј10 и така 4 години до сега.
    Много ми се иска да я оправя пукнатината,а и другото,което видяхме и ни хареса-ако сменяме цялото стъкло да го сменим с ново с вградено
    термо(дори да си доплатим)Един колега на съпруга ми имал и никога не чегъртал през зимата.
    Не знам колко дразни за видимостта само?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    И аз имам пукнатина и то от 4 години-големина на монета от 1/2 р
    Застраховката ми е full comp.Много се притеснявах,че няма да мога да мина на преглед-МОТ,но там нямаше пробреми.
    Веднага извиках auto glass -по телефона говорих и казаха,че ще дойдат на място пред нас,като за crack-a нямало да платя нищо(само за идването им Ј10 -транспорт)
    Дойдоха,но както каза някой по горе след като огледаха пукнатината казаха,че пукнатините са 2една до друга-после и аз видях-така беше- имало опасност да се пукне цялото стъкло затова по добре било смяна на цялото предно стъкло.
    Хвана ме страх( съпруга ми беше на работа,а и той все ми повтаряше,че няма страшно и може да изкара така години) и казах,че се отказвам.
    Платих (DD -още,като говориш по телефона или net искат банкова сметка)Ј10 и така 4 години до сега.
    Много ми се иска да я оправя пукнатината,а и другото,което видяхме и ни хареса-ако сменяме цялото стъкло да го сменим с ново с вградено
    термо(дори да си доплатим)Един колега на съпруга ми имал и никога не чегъртал през зимата.
    Не знам колко дразни за видимостта само?
    Видимостта с "термото" не е проблем ! Всички модели Форд , Ровър, повечето Джагуари и други, вече се произвеждат с такива стъкла . Не дразни.

Относно смяната на предното стъкло съшествува риск ако някой не си свърши съвестно работота много скоро да започне да пропуска вода!
    Както и ако е сложено накриво да се спука при по-голяма вибрация!

Ако "точките" не те дразнят, щом нямаш проблеми с МОТ-а моя съвет е да не го сменяш.
    Аз също имам 2 но съвсем,съвсем малки и нямам нямерение да го сменям.

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

18. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. MOT и предно стъкло
    От Kearny във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-05-2012, 14:59

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •