Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 50 от общо 50
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Докога важат българските автомобилни застраховки във Великобритания?

CanBoy, благодаря ти за отговора. Ако бях изчерпателен с въпроса ми нямаше да се стига до двоен пост.
    Синът ми не е тук. А аз БГ границата я минах без пълномощно а само с негов акт за раждане като родител. Ако отида до съответните служби ( Кой са те? ) ще мога ли да я пререгистрирам при положение, че по талон само фамилията ни е обща и имам един негов акт за раждане?

П.С. Колата я писах на негово име, защото в началото на годината бях в Германия ( изкарах 3 месеца) и после вятъра ме довя тук. В БГ-немските форуми четох, че ако колата не е на твое име, но я управляваш законно (пълномощно, договор за наем и т.н.) минаваш метър с 6-те месеца. А там бях много по-близо до БГ така, че ако положението се беше спекло щях да си я прибера. От тук пътя ми е колкото да им дам ключа с уговорката да си направя "селфи" с нея.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Докога важат българските автомобилни застраховки във Великобритания?

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    CanBoy, благодаря ти за отговора. Ако бях изчерпателен с въпроса ми нямаше да се стига до двоен пост.
    Синът ми не е тук. А аз БГ границата я минах без пълномощно а само с негов акт за раждане като родител. Ако отида до съответните служби ( Кой са те? ) ще мога ли да я пререгистрирам при положение, че по талон само фамилията ни е обща и имам един негов акт за раждане?

П.С. Колата я писах на негово име, защото в началото на годината бях в Германия ( изкарах 3 месеца) и после вятъра ме довя тук. В БГ-немските форуми четох, че ако колата не е на твое име, но я управляваш законно (пълномощно, договор за наем и т.н.) минаваш метър с 6-те месеца. А там бях много по-близо до БГ така, че ако положението се беше спекло щях да си я прибера. От тук пътя ми е колкото да им дам ключа с уговорката да си направя "селфи" с нея.
    Преди месеци звънях в ДВЛА по молба на познат, който има проблем с намирането на такава информация - полицията го спира, с ван на името на баща му. Дава им имената си, пускат ги в компютъра и знаят всичко за него - откога е тук, че работи, НИН и прочие. Дори знаят, че има и друга кола тук. При това положение, му отнемат вана, защото не е пререгистриран, а той е резидент. Ама бил на баща му - ми дреме им... Той ми се обади, притеснен, за да попитам как да действа, за да си освободи колата, от полицията уж го пратили да пита в ДВЛА. Аз се обадих в ДВЛА, казаха ми, че не могат да дадат съвет как да се освободи колата от полицията - това ще му кажат (и са му казали, вероятно), в самата полиция. Иначе, след известно време кандърдисване, ми казаха, че за да се изведе колата от страната, има два пътя - или да се регистрира и застрахова, за да може да излезе на собствен ход от страната - или да се качи на автовоз. Това е. И бащата да дойде, и премиерът да дойде, пак са тези два пътя.

Моят съвет е - ако искаш тази кола да остане тук, си сметни колко ще ти излиза да я караш тук - пререгистрация, пътен данък и застраховка. Ако все още искаш да я караш - си я пререгистрирай. Обади се и питай дали ще има проблем, при положение, че синът ти не е тук и какви документи трябват. Ако не - я изнасяй, докато не са я взели... От доста месеци върви издирване на коли в такова положение и елиминирането на тази възможност за измама... Като ти я вземат, срокът е много кратък - по спомени - две седмици - и ако не я освободиш, колата отива за скрап.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички. Прочетох цялата тема, както и друга подобна информация в интернет. Бих искал да обобщим общите положения към настоящата 2015, като моя казус е следния:
    От октомври 2014 съм в Uk и оттогава имам НИН. Официално договор за работа нямам, но след месец смятам да се регистрирам като Self-employd, като и от средата на февруари имам договор за наем.Закупих си кола, която започвам да карам след 3 дни с UK платен данък, застраховка и преглед. В края на април ще пътувам за България и там ще си я регистрирам с Бг номера и застраховка със зелена карта. След това смятам да се върна в UK с бг регистрацията. Доколкото чета и разбирам имам право да я карам до 6 месеца в UK, след което колата пак заминава в Бг и остава там. Имам няколко въпроса:
    1.Това "вето" се налага върху колата, а не върху шофьора или греша?
    2. Когато колата е с Бг номера (и на мое име) възможно ли е друг в UK да я кара? (почти съм сигурен, че отговора е НЕ, но все пак да попитам).
    3. 6 месечния срок, започва да тече от:
    - влизането на колата в страната
    - след като полицаи те "спипат" и регистрират в базата данни
    - или след получаването ми на НИН през октомври?

Почти съм сигурен в отговорите, които ще получа на зададените въпроси, но все пак би било добре "да сверя часовника" с хората с повече знания и опит в дадената ситуация.

Благодаря и поздрави!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nik7dob Виж мнението
    Здравейте на всички. Прочетох цялата тема, както и друга подобна информация в интернет. Бих искал да обобщим общите положения към настоящата 2015, като моя казус е следния:
    От октомври 2014 съм в Uk и оттогава имам НИН. Официално договор за работа нямам, но след месец смятам да се регистрирам като Self-employd, като и от средата на февруари имам договор за наем.Закупих си кола, която започвам да карам след 3 дни с UK платен данък, застраховка и преглед. В края на април ще пътувам за България и там ще си я регистрирам с Бг номера и застраховка със зелена карта. След това смятам да се върна в UK с бг регистрацията. Доколкото чета и разбирам имам право да я карам до 6 месеца в UK, след което колата пак заминава в Бг и остава там. Имам няколко въпроса:
    2. Когато колата е с Бг номера (и на мое име) възможно ли е друг в UK да я кара? (почти съм сигурен, че отговора е НЕ, но все пак да попитам).

Почти съм сигурен в отговорите, които ще получа на зададените въпроси, но все пак би било добре "да сверя часовника" с хората с повече знания и опит в дадената ситуация.

Благодаря и поздрави!
    Според описанието Ви към момента на пътуването Ви за България ще сте се установили за постоянно във Велиобритания където след това и ще се върнете с колата. Този факт не Ви дава право да регистрирате колата в България. Физически е възможно защото като регистрирате в България се приема, че там се установявате за постоянно без да Ви питат. Завръщайки се във Великобритания при една проверка ще се окаже, че сте си били постоянно установен именно във Великобритания и пререгистрирането е опит за заобикаляне на законодателството. Вие може да твърдите друго. Нпример че сте били във Великобритания, после с намерения за България, но в крайна сметка обстоятелствата са Ви върнали пак във Великобритания. Но всички тези твърдения както от властите така и от вас най-вероятно ще са пред съд. При така подредили се неща по точките понатам е почти безмисленно да се отговаря.
    Последно редактирано от Z1 : 03-03-2015 на 07:24

5. ХАРЕСВАМ! musi, zmei4o_pk liked this post
    Bus.F****.Bus
    Guest

Цитирай Първоначално написано от nik7dob Виж мнението

Благодаря и поздрави!
    Застраховките важат, таксата на колата ти трябва да се прехвърля обратно, и оттам проблемите са с таксуването на колата която трябва да е незабавно в твоя случай. Иначе рискуваш прибиране на "съхранение". Нямаш право на никви шест месеца. Правото е спрямо посетители, с посещаващи автомобили. Ограниченията ти се пораждат от необходимост от пре-регистрация, ако по принцип живееш и работиш в UK...отговорите на 1,2,3...са излишни. Приятно пътуване за БГ.

Всички влизащи автомобили се вкарват в база данни, и от тази година информацията се обменя между органите, макар за сега да е само пилотна схема.

6 месечния срок, започва да тече от:
    1. - влизането на колата в страната
    http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...-to-close.html

Каквото било, било...гоодбъе
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 03-03-2015 на 14:56

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте,да задам и аз един "глупав" въпрос...
    Направих запитване към DVLA,но явно толкова са и разбрали какво искам да направя и нямам отговор повече от две седмици.Тук съм за постоянно,имам автомобил който искам да докарам и да регистрирам тук.Не искам да правя никакви незаконни изпълнения.Как може да се регистрира автомобила тук?Да е с английски номера и застраховка?Знам какво е движението тук,знам какво е с лява дирекция при това движение и т.н.
    Автомобила е с особена ценност и няма да го използвам ежедневно.Ако искате го приемете че просто ще го гледам през прозореца.Не мога да намеря информация или не търся правилно.Ако някой знае процедурата и сумата ориентировачна разбира се ще бъда благодарен.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от linkestis Виж мнението
    Направих запитване към DVLA,но явно толкова са и разбрали какво искам да направя и нямам отговор повече от две седмици.Тук съм за постоянно,имам автомобил който искам да докарам и да регистрирам тук.Не искам да правя никакви незаконни изпълнения.Как може да се регистрира автомобила тук?Да е с английски номера и застраховка?Знам какво е движението тук,знам какво е с лява дирекция при това движение и т.н.
    Автомобила е с особена ценност и няма да го използвам ежедневно.Ако искате го приемете че просто ще го гледам през прозореца.Не мога да намеря информация или не търся правилно.Ако някой знае процедурата и сумата ориентировачна разбира се ще бъда благодарен.
    Из форума има инфо, Мила може да ти препрати линкове не искам да говоря на изуст но трябва си смениш номерата, да си платиш рол таксата, и застраховка, но и идея си нямам колко може да ти струва застраховката на тази незнайна кола, вероятно е и с лява дирекция... късмет !
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Наборче не се казва рол такса
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Сменяш таблото да показва в мили, сменяш фаровете, минаваш на преглед /безкомпромисен и безподкупен/ плащаш си пътната такса и си готов.....и застраховка разбира се, приготви си 2, 3000 пандура най малко щом колата е уникат

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте , мисля да си купя кола от Англия да я за карам и регистрирам в България. После пак ще се върна в Англия но тъй като ще работя 9 месеца ми се ще да пробвам да питам техния КАТ за пребиваване до края на договора ми. Ако не стане сигурно ще я регистрирам пак в Англия.

Възможно ли е да стане мойта магария. От скоро имам книжка и не ми се плаща 1200 паунда иншуранс , като колата струва 1250 а и ще съм само 3 месеца над законовия 6 месечен период

Sent from my A0001 using Tapatalk

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    ........, приготви си 2, 3000 пандура най малко щом колата е уникат
    Това сериозно ли е за сумата или искаш да ме изплашиш.Иначе в момента в цяла Англия се продават три,като цената е от 4000 паунда нагоре.

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Това сериозно ли е за сумата или искаш да ме изплашиш.Иначе в момента в цяла Англия се продават три,като цената е от 4000 паунда нагоре.
    Съмнявам се че иска да те плаши, в почти всички нормални страни в Европа като искаш да регистрираш кола която не е закупена като нова в съответната страна трябва да минеш специален преглед един вид стандартизация която не е никак евтина, един приятел преди време прави подобно нещо в Австрия и му струва 2000 евро за доста обикновенна кола.
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от morgot1989 Виж мнението
    Здравейте , мисля да си купя кола от Англия да я за карам и регистрирам в България. После пак ще се върна в Англия но тъй като ще работя 9 месеца ми се ще да пробвам да питам техния КАТ за пребиваване до края на договора ми. Ако не стане сигурно ще я регистрирам пак в Англия.

Възможно ли е да стане мойта магария. От скоро имам книжка и не ми се плаща 1200 паунда иншуранс , като колата струва 1250 а и ще съм само 3 месеца над законовия 6 месечен период

Sent from my A0001 using Tapatalk
    Защо мислиш че застраховката ти тук ще е 1200 паунда?
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juwele Виж мнението
    Защо мислиш че застраховката ти тук ще е 1200 паунда?

Сигурно е проверил. Аз се опитвам да направя на едни познат на 27 г с книжка от 9 г, с УК книжка от 1.5 г, колата е 53 регистрация, най евтината излиза 2300 лири и разбира се да се плати на части плюс интереса става над 3000 лири.
    разбира се две SP30 не са премълчани.

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Сигурно е проверил. Аз се опитвам да направя на едни познат на 27 г с книжка от 9 г, с УК книжка от 1.5 г, колата е 53 регистрация, най евтината излиза 2300 лири и разбира се да се плати на части плюс интереса става над 3000 лири.
    Меже би тези 53 регистрации да оказват някакво влияние иначе УК книжката едва ли.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juwele Виж мнението
    Меже би тези 53 регистрации да оказват някакво влияние иначе УК книжката едва ли.
    Не е, пробвах с моята кола , на мъжа ми всякакви детайли сменях и под 2к няма.

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Не е, пробвах с моята кола , на мъжа ми всякакви детайли сменях и под 2к няма.
    Моята последна застраховка от ноември 2014 беше 600 паунда.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Някои застраховки са доста по-високи от това, което някои си представят! Аз сега правя застраховка за 17 годишен, който след месец се надявам да вземе книжка и само за да не вкарвам в излишни съждения и стрес форума няма да споменавам сумата. Но който го е правил знае за какво става дума!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Освен възрастта и шоф. стаж на човека и годините (стойността) на колата - не е без значение и мястото, като пос код и като място на нощуване на колата - на улицата, на охраняем паркинг, в гараж ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Да поизтупам и тази тема от прахта с един въпрос/казус.
    Става въпрос за една позната ( живяла и работила доста години в Италия, и тя като geleto, от слънчева Италия в облачна Англия). Та въпросната жена от 5-6 месеца е в Англия, докарвайки личния си автомобил с италианска регистрация. Има Нин, работи, плаща данъци и т.н. Та въпросният автомобил не се ползва, седи като недвижима собственост и от време на време се припалва. Имаше италианска застраховка и преглед, които вече са изтекли. Собственичката казва че незнае какво ще го прави ( колата е 2006 г. купена от нея чисто нова), но засега не иска да я пререгистрира с UK номер. Проблемът й идва от това че колата седи на улицата, пред квартирата й. Та вчера е намерила бележка на колата си, че възноснова на някакви законови актове ( road traffic regulation - 1984 и 2 подобни от 1978 г и 1986 г) ........"under the provisions of the above mentioned acts, this vehicle must be removed within 7 -14 days, otherwise it will be disposed of without further notice". Та, попита ме за съвет, какво да прави. Казах и каквото знам, ама определно този казус не ми е много ясен. Днес, рано сутринта я е преместила ( тя дефакто, колата, от както е дошла е седяла на едно и също място).

Та казусът е " Колата е с италианска регистрация, седи на улицата, няма валидни застраховки и преглед, не се ползва. Какво е възможно да се случи занапред. Тази бележка залепена на прозореца, значи ли, че колата е влязла в някакъв регистър и ако ДА, значи ли ще ако съответната служба/служител я види пак ( обаче на съседната улица), ще я преместят без допълнителни обяснения? Собственичката, по нейни си съображения, засега не предприема нищо ( дето се вика, не ми е работа, казах й каквото знам, ама все пак имам чуството че може да го отнесе много лошо. Та............ няма да й копаме на нивата, ама някой съвет на място няма да е излишен.
    Мерси предварително на отзовалите се !!!

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Да поизтупам и тази тема от прахта с един въпрос/казус.
    Става въпрос за една позната ( живяла и работила доста години в Италия, и тя като geleto, от слънчева Италия в облачна Англия). Та въпросната жена от 5-6 месеца е в Англия, докарвайки личния си автомобил с италианска регистрация. Има Нин, работи, плаща данъци и т.н. Та въпросният автомобил не се ползва, седи като недвижима собственост и от време на време се припалва. Имаше италианска застраховка и преглед, които вече са изтекли. Собственичката казва че незнае какво ще го прави ( колата е 2006 г. купена от нея чисто нова), но засега не иска да я пререгистрира с UK номер. Проблемът й идва от това че колата седи на улицата, пред квартирата й. Та вчера е намерила бележка на колата си, че възноснова на някакви законови актове ( road traffic regulation - 1984 и 2 подобни от 1978 г и 1986 г) ........"under the provisions of the above mentioned acts, this vehicle must be removed within 7 -14 days, otherwise it will be disposed of without further notice". Та, попита ме за съвет, какво да прави. Казах и каквото знам, ама определно този казус не ми е много ясен. Днес, рано сутринта я е преместила ( тя дефакто, колата, от както е дошла е седяла на едно и също място).

Та казусът е " Колата е с италианска регистрация, седи на улицата, няма валидни застраховки и преглед, не се ползва. Какво е възможно да се случи занапред. Тази бележка залепена на прозореца, значи ли, че колата е влязла в някакъв регистър и ако ДА, значи ли ще ако съответната служба/служител я види пак ( обаче на съседната улица), ще я преместят без допълнителни обяснения? Собственичката, по нейни си съображения, засега не предприема нищо ( дето се вика, не ми е работа, казах й каквото знам, ама все пак имам чуството че може да го отнесе много лошо. Та............ няма да й копаме на нивата, ама някой съвет на място няма да е излишен.
    Със сигурност в края на бележката е написано какво трябва да се направи или е даден телефонен номер за повече инфо.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Със сигурност в края на бележката е написано какво трябва да се направи или е даден телефонен номер за повече инфо.
    ТЦ.........няма такова нещо
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 23022418_1954881131426441_1852977477_n.jpg  

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Не само че ще я преместят, ами ще я вдигнат и ще отиде на скрап - това значи "disposed of" в случая. Ако съм на нейно място и искам да си запазя колата, ще я пререгистрирам. Колко българи изгоряха с коли от България, вдигнати така - бедна ти е фантазията. Ако собственикът е ясен (полицията го хване, докато кара колата), му се казва на кой паркинг откарват колата, плаща се немалка такса на ден, глоба, за да си я прибереш и може да си я вземеш само след като я пререгистрираш и платиш глобата - иначе или отива на скрап в рамките на 2 седмици, или ако е нова, я продават на търг. В случая, като е на улицата и не знаят кой е собственика, дори няма да й дадат указания къде е колата, та като я вдигнат, няма да я види повече. Кола, която не плаща пътен данък, няма право да бъде на никоя улица, алея и изобщо на обществен път. Тя след като живее тук, няма право да има непререгистрирана кола.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ vladigbg, zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила!
    Четох, поразглеждах тук таме, ама нека го повторим за N-ти път повторението е майка на знанието ( и баща на затъпяването)....... Преристрацията, освен документална, има и техническа част. Тази техническа част в какво се сътои? Дали се сменят само фаровете или трябва да се премести и дирекцията на волана? Доколкото съм засичал, документалната част и таксата за прегистрация не са нещо особено ( доколкото знам е нещо около 50 паунда), техническата част ако включва и смяна на дирекция на волана, според мен, прегистрацията чисто финансово, става напълно безмислена ( особено за 10-11 год кола).

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Настройка на фаровете ако е възможно, ако не е, нови....
    Смяна на километража да има и мили освен километри и минаване на МОТ .....това е

29. БЛАГОДАРЯ vladigbg thanked for this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Докога важат българските автомобилни застраховки във Великобритания?
    От legend474 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 26
    Последно мнение: 13-12-2014, 13:34
  2. автомобилни застраховки
    От tonyem във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 12-11-2012, 16:31
  3. Отговори: 56
    Последно мнение: 13-10-2012, 21:27
  4. Автомобилни застраховки
    От Jerome във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 47