Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 15 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 365
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: За умрелите или добро, или нищо

оххх сега като видях темата...ами артур ме кара да се сещам за дядо ми,който е все още жив де, ама вече вече на село и той ,като тебе следи кой умрял и на края на годиата казва цялата бройка : за тази година 8 човека...
    ама то е така... никой няма да литне
    "Не ми казвай какво да правя и аз няма да ти кажа къде да идеш."

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Почина Щирлиц...
    Почина руският актьор Вячеслав Тихонов

На 82-годишна възраст в Русия почина един от най-големите актьори на съветското и руското кино Вячеслав Тихонов.Тихонов е починал след усложняване на здравословното му състояние и претърпяна операция. Въпреки лечението състоянието му е останало тежко.
    Руските медии си противоречат при посочване на точната причина за кончината на актьора.
    На българската публика Вячеслав Тихонов е най-известен с ролите си във филмите „Седемнадесет мига от пролетта", където играе агента Исаев-Щирлиц , във филма „Белият Бим черното ухо" и с ролята си Андрей Болконски от великата епопея на Сергей Бондарчук "Война и мир".
    Вячеслав Тихонов е роден на 8 февруари 1928 г. в град Павловский Посад,
    Актьорският му дебют е като студент с ролята на Владимир Осмухин във филма „Млада гвардия" на режисьора Сергей Аполинариевич Герасимов). От 1950 г. е актьор в Театъра на киноактьора, а от 1957 г. играе в киностудио „Максим Горки".
    Сред другите известни филми, в които се снима, са „Ще доживеем до понеделник,
    Извънредно произшествие", "Жажда", „Оптимистична трагедия".
    Най-значимите образи на Тихонов са на герои от Великата отечествена война - във филмите "Фронт зад линията на фронта", "Фронт в тила на врага" (1981) и особено "Те се сражаваха за Родината", пак с режисьор Бондарчук.
    В средата на 90-те години поради преклонната си възраст вече и разклатеното си здраве Вячеслав Тихонов постепенно намалява изявите си в киното.
    Не поглеждай с гняв назад.

3. БЛАГОДАРЯ wickedness, llyudo58, niknolt62, Мила, KOMITA and 1 others thanked for this post
    Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от wickedness : 04-12-2009 на 20:29
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

И аз тези дни прочетох, че е починал любимият ми автор Милорад Павич.
    Също, че е починала съпругата на Кристо, Жан-Клод. Били се разбрали че ще се осъществяват всички проекти до край, независимо от кончината на който и да е от двамата. Първият проект май ще е over the river в колорадо.
    Sub Footage

6. БЛАГОДАРЯ niknolt62, Мила, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Като видя тази тема вдигната на първа страница,веднага ми минава мисълта:„Кой ли е сега?"Жалко е наистина,когато си отиват тези,с които сме свикнали.За младите тук Вячеслав Трифонов е един непознат,но за мен и мнозина от моето поколение той не е само Щирлиц.Помня почти всички изброени филми и особено "Белият Бим-черното ухо" , "Война и мир" и "Те се сражаваха за родината"
    "Седемнайсет мига от пролетта"-текста на песента е чудесен:
    YouTube - 17 мгновений весны / 17 moments of spring

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Почина режисьорът Крикор Азарян

Големият български театрален режисьор и педагог проф. Крикор (Коко) Азарян е починал тази нощ на 75-годишна възраст след продължително тежко боледуване.

До последния си дъх, макар страдащ от болестта, той успя да довърши последния си забележителен проект.

Премиерата на "Вишнева градина" от любимия на режисьора Антон Павлович Чехов беше в Народния театър "Иван Вазов" на 31 октомври. Другите части от тази трилогия на Азарян по Чехов - "Чайка" в Театър "Българска армия" и "Три сестри" в Младежкия театър "Н. Бинев" продължават да се играят - съответно вече трети и втори сезон.

Поклонението ще бъде на 17 декември от 11 ч. във фоайето на театър "Българска армия".

Крикор Азарян е роден в Пловдив на 14 март 1934 г. Завършва театрална режисура във ВИТИЗ (днес НАТФИЗ) през 1966 г., специализира в Москва и Ленинград. Работил е най-дълго във Военния театър, а също - в Пловдивския театър, Народния, Сатиричния, Театър "София", в театри в Москва, Битоля и др. Незабравими в историята на българския театър освен работите му по Чехов, остават спектаклите по Йордан Радичков, Шекспир, Н.В. Гогол, Иван Радоев, Боян Папазов, Т. Уилямс, Николай Хайтов.

30 години преподава актьорско майсторство и режисура в НАТФИЗ. През 2005 г. напуска театралната академия, след което става преподавател по актьорско майсторство в Нов български университет.

Режисирал е постановки в Русия, Полша, Македония, Югославия и други страни.

Носител е на награди за спектаклите "Януари" на Йордан Радичков, "От земята до небето" на Николай Русев, "Опит за летене" на Йордан Радичков, "Празникът" на Николай Хайтов. Носител е на наградата за режисура на Съюза на артистите в България за "Буре барут" - Деян Дуковски и от Фестивала в Благоевград за "Бая си на бълхите" - Боян Папазов. През 2004 г. получава почетен "Аскеер" и орден за вярна служба на театъра.

9. БЛАГОДАРЯ Мила, llyudo58, Didkus, elitsa_beykova, jhoro thanked for this post
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Oтиде си още един от великите българи-нищо че е арменец по произход.Жалко,че след такива личности не идват дори и жалки техни подобия...Или поне никой не се е доказал още.

11. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Напреднал Аватара на Tango
    Град
    Gillingham, UK
    Post Thanks / Like

В памет на Едуард Генов (1946 - 2009 г.)

News.bg - В памет на Едуард Генов (1946 - 2009 г.)

13. БЛАГОДАРЯ llyudo58, rex thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Почина режисьорът Никола Рударов

26 март 2010 / News.dir.bg

На 82 години почина известният кинаджия, любимец на публиката Никола Рударов. В режисьорската си колекция той е записал 6 игрални филма, сред които “От нищо нещо”, “Вик за помощ” и “Комбина” с Ваня Цветкова и Иван Иванов, който се превърна в истински хит през 80-те.В актьорския му актив са над 30 роли. Изпълненията му в “Шведски крале”, “Адио, Рио”, “Вчера”, “Лагерът”, “Един снимачен ден”, “Сезонът на канарчетата”, “След края на света”, “Асистентът”, “Дунав мост” и други, го превръщат в един от най-ярките характерни актьори в киното, посочват от Съюза на филмовите дейци. Много зрители ще го запомнят като математика Баръмов от родната кинокласика “Вчера”. Там героят на Рударов изрече култовата реплика: “Кон боб яде ли?”
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 01-04-2010 на 12:58

15. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: За умрелите или добро, или нищо

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Почина режисьорът Никола Рударов

26 март 2010 / News.dir.bg

На 82 години почина известният кинаджия, любимец на публиката Никола Рударов. В режисьорската си колекция той е записал 6 игрални филма, сред които “От нищо нещо”, “Вик за помощ” и “Комбина” с Ваня Цветкова и Иван Иванов, който се превърна в истински хит през 80-те.В актьорския му актив са над 30 роли. Изпълненията му в “Шведски крале”, “Адио, Рио”, “Вчера”, “Лагерът”, “Един снимачен ден”, “Сезонът на канарчетата”, “След края на света”, “Асистентът”, “Дунав мост” и други, го превръщат в един от най-ярките характерни актьори в киното, посочват от Съюза на филмовите дейци. Много зрители ще го запомнят като математика Баръмов от родната кинокласика “Вчера”. Там героят на Рударов изрече култовата реплика: “Кон боб яде ли?”
    Беше ми съсед от квартала.Страхотен артист,човек и дядо.Наблюдавала съм го с каква любов се отнасяше към внучето си в градинката.Лека му пръст.

Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: За умрелите или добро, или нищо

Отиде си още един от любимците на българската публика-актьорът Иван Балсамаджиев.Той е малко известен с ролите си в киното,но ще остане незабравим с изявите си на сцената.Поклон пред паметта му!

http://news.ibox.bg/news/id_1071203838

18. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, jhoro thanked for this post
    Нов потребител Аватара на yanco68
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: За умрелите или добро, или нищо

Цитирай Първоначално написано от llyudo58 Виж мнението
    Отиде си още един от любимците на българската публика-актьорът Иван Балсамаджиев.Той е малко известен с ролите си в киното,но ще остане незабравим с изявите си на сцената.Поклон пред паметта му!

http://news.ibox.bg/news/id_1071203838
    Поклон пред паметта му!
    Актьор,от които лъхаше толкова живот,толкова истина от играта му ,за мен беше велик. ПОКЛОН

20. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, jhoro thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

!!! Ох колко жалко! Само на 57 години...

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

''На 27 март - 3 дни след като навърши 89, гениалният шахматист Василий Смислов почина от сърдечни проблеми''.

Чак днес научих . Наистина беше велик .

Смислов бе смисълът на шаха - Нетинфо Спорт

23. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Почина Стефка Съботинова

15:28 / 30 юли 2010 /

На 80 година почина голямата българска народна певица Стефка Съботинова.
    Певицата е починала тази сутрин във Военна болница в София, съобщи БТА, като се позова на фолклорния ансамбъл "Филип Кутев".

Стефка Съботинова, която е изпълнителка на песни от Тракийската фолклорна област, е родена на 2 април 1930 г. в с. Розов кладенец, Старозагорско.

Започва да пее на пет години, талантът й е открит през 1947 г., когато е ученичка в Пловдив и е поканена да работи в БНР. Дълги години е хористка и солистка в Държавния ансамбъл "Филип Кутев" (1951-1965).
    С ансамбъла гастролира в най-големите концертни зали по света. През 1973-1985 г. работи в БНР.
    Шест години е солистка към редакция "Народна музика" и шест години - във фолклорния ансамбъл на БНР.

Съботинова е единствената певица със солови песни в първия албум на Марсел Селие "Мистерията на българските гласове". В него са включени песните "Притури се планината" и "Мар, Станке ле".
    Още тогава "Притури се планината" е използвана като част от филмовата музика в "Исус от Монреал" и "Лионците". Стефка Съботинова в дует с Тинка Пешева записва и много хумористични народни песни, сред които особено популярни са "Цонке ле, чушко червена", "Заплакал е стар, бял дядо" и "Овдовяла лисичката".

Световна известност й носи през 1994 г. песента "Притури се планината" с новия, модерен аранжимент на Жаки Анона. Тази песен и "Мар, Станке ле" са включени в грамофонна плоча, спечелила "Грами" през 1979 г. Певицата има два самостоятелни диска и един дуетен албум с Тинка Пешева.

Гастролира в Англия, Франция, Белгия, Холандия, Сърбия (бивша Югославия), Германия, Китай, Монголия, Русия (бившия СССР), Унгария, Чехия и други страни.

На 18 юни 2010 г. е удостоена с орден "Стара планина" - първа степен, за изключително големите й заслуги в областта на културата и изкуството.

25. БЛАГОДАРЯ iliyan65, veny74, Didkus, Мила, няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Тази новина е "достоен финал" на тридневния ми престой в ада.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Нов потребител Аватара на yanco68
    Post Thanks / Like

ПОКЛОН ДЪЛБОК ПРЕД ПАМЕТТА И!

28. БЛАГОДАРЯ Didkus, jhoro thanked for this post
    морско конче Аватара на potehin
    Post Thanks / Like

Светла и памет! Отиде си една личност, прославила България по целия свят. Почивай в мир...
    Ако сам не си помогнеш,никой няма да го направи!

30. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Да почива в мир. Поклон.

И да не забравяме:

Не се страхувай от умрелите, те вече са ангели.
    Страхувай се от живите- те винаги са готови да те ухапят.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

32. БЛАГОДАРЯ Didkus, няма, jhoro thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Angry Относно: За умрелите или добро, или нищо

Баси деградиралата тема!!!

Преди малко се сетих, че ми бяха казали миналата седмица, че Стефка Съботинова е починала. Мир на праха ѝ! Като малък се чудех защо на тази хубава песен такъв гаден клип са направили - някаква кола блъска млада жена... Толкова си спомням всъщност от клипа, де. Както и да е!

Та, мисля си аз: ”Що ли не се сещам да съм прочел за кончината ѝ във форума? Чак бях забравил, че Ники (или Тишо) го спомена ей така, между другото, като бяхме веднъж в почивка, докато работехме заедно. Пък може и да съм пропуснал новината, знам ли. Ще пусна тема, но преди това ще проверя дали вече не е пускана.”
    Речено - сторено! Според Google новината е отразена в bghelp.net форума.

„Странно,” си викам, „там я има, пък тук - не. Не е поредната блудкава новина за акция на МВР, та да не са ѝ обърнали внимание новинарите на форума. Ще потърся отново, но този път с търсачката на сайта.”
    Речено - сторено! „Стефка Съботинова” в кутийката в ляво, Enter и резултатите не закъсняха - 3-тата тема беше с дата на последния коментар 30 юли 2010.

„Ясно, значи, защо не съм разбрал - те пуснали само някакъв мижав коментар в темата със забранителното заглавие „За умрелите или добро, или нищо” - една от тези теми, които бих отворил едва когато съм изчел всички други теми, превъртял съм всичките си игри на компютъра, чатил съм с всичките си приятели, ял съм поне 5 пъти през деня, спал съм поне 12 часа, гледал съм отново 10-те сезона на Stargate: SG-1, дори съм работил, изговорил съм по телефона последните си 200 минути от месеца, за да не изгорят, и каквото още друго е можело.”

Преувеличавам малко, но в действителност не бях отварял темата нито веднъж, въпреки че я бях виждал няколко пъти. Просто има теми като тази, чиито заглавия карат курсора ми да бяга от тях. Сега просто ми се наложи да я отворя, за да проверя дали това, което търся, е там. И какво да видя?! В уж само информативната тема за починалите (не за кои да е, а за „починалите” по принцип) се занареждали коментари за отишли си емблематични личности на съвремието ни, предимно българи.

Викам да спомена информативно, че дядо Марин (вуйчо на баща ми) почина преди 2 седмици. Лека му пръст! Винаги ни разпитваше за всичко - па кой, какво, кога, къде, с кого. Не си спомням да съм го виждал някога начумерен. Все гледаше да се засмее и за най-малкото...
    Но да не се окаже само, че не е достоен за тази тема за „починалите”?! Човек едва ли не остава с впечатлението, че ако не съобщи за кончината на национално известна личност, то по-добре да не казва нищо. Еми, ще ме извинявате, ама да не би да има някакви критерии тук за слава, които да са ми убегнали, понеже всеки ден умират хора, пък за последните 2 седмици и кьорав коментар не е пускан?!

За мен е неуважително да се пускат селективни новини под формата на коментари за починали хора, пък били те кумири на не едно поколение. С какво някой е по-важен от другиго? Ако някой иска да съобщи за кончината на някого, нека го прави с отделна тема, която няма с времето да стане от неколкостотин коментара. И нека я пусне в съответния подфорум - "В памет на...". А, пардон - то пък няма такъв!!!

34. БЛАГОДАРЯ HoOki®™, essence, няма, elicka thanked for this post
    Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

неиндентифицирани жертви на метрото и влаковете в Лондон........1975 - 2010....дано никoй не познае някой близък......

Last bid to identify Tube and rail victims | News
    МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Почина актьорът Тони Къртис

Американският актьор Тони Къртис, станал световно известен с филми като "Сладкият аромат на успеха" и "Някои го предпочитат горещо", почина на 85 години от сърдечна недостатъчност в дома си в Лас Вегас, Невада.
    Той стана звезда в Холивуд още преди тези два филма, най-вече заради това, че беше много красив мъж, както и един от най-активните плейбои за времето си.
    Началото на кариерата му е трудно, но машината за звезди "Юнивърсъл пикчърс" използва списанията за тийнейджъри, за да превърне Къртис в популярна личност, а критиката да започне да го нарича изключителен талант.
    Най-запомнящото се участие все пак си остава партньорството с Джак Лемън в "Някои го предпочитат горещо". Къртис играе в над 140 филма - комедии и драми с различен успех.
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 30-09-2010 на 12:52

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Току що разбрах, че вчера е починал един от любимите ми актьори от детските години:
    Незабравимият Мистър Питкин!
    Norman Wisdom dead at 95

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

sir norman wisdom
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Нов потребител Аватара на shopska salata
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Днес е Архангелова задушница

Днес е църковният празник Архангелова задушница.

Той се отбелязва винаги в съботата преди Архангеловден.

На този ден се отдава почит към паметта на мъртвите, вечна признателност на офицерите и войниците, загинали за България, и на всички, паднали в редовете на Българската армия.

Амин

http://news.ibox.bg/news/id_1364985925
    МОЖИ ДЪ СМИ СЪ УСРАЛИ......ВАЖНУТУ И ЧИ НИ СМИ СЪ ИЗЛОЖИЛИ....
    .................................................. .................
    ПО ДОБРЕ ЗДРАВ И БОГАТ.....ОТКОЛКОТО БЕДЕН И БОЛЕН !!!
    .................................................. ......................
    БЪЛГАРСКАТА МЕЧТА Е ЧАЛГА ТАИМ....ОНОВА БЕЗВРЕМИЕ , В КОЕТО ЗАДНИКЪТ СТОИ ПО ВИСОКО ОТ ГЛАВАТА....

Страница 2 от 15 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Нищо не е случайно!- Всяко зло за добро!
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 02-02-2014, 11:03
  2. За умрелите или добро, или нищо
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 128
    Последно мнение: 10-06-2012, 12:20
  3. Калфин: Нищо не сме опрощавали на Либия
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-09-2011, 19:47
  4. Childcare - Нищо не ме учудва в УК
    От Zara във форум Childcare
    Отговори: 5
    Последно мнение: 29-12-2009, 22:27
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-02-2006, 14:37