Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител Аватара на Magimon
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно болничен лист.

Бременна съм в 13 седмица, преди два дена направих кръвоизлив и преспах в болницата, слава Богу бебето все още е в мен, но все още кървя и рискът да изгубя бебето е голям.Точно в момента трябва да си почивам най-много а аз се занимавам с глупости.По принцип работя и от работата ми изискват болничен лист, ок аз взех такъв но той е от 14.07 до 21.07, какво се случва с предните седем дена?Информацията, която получих от Гп-то е тази:

Patient information-Sick Note

The law says that employees may self-certifi theyr illness for seven days before there is any need for an official DoH sick note.

Employees should provide a self-certificate (SC2) so that employees can declare their illness (strictly they do not need to do this for the first three days of illness)

If the illness continues for more than seven days then the employee`s GP can issue an official DoH statement(called the MeD3)as a statement of the illness.

If an employee requires,,sick note,, for an illness of less than seven days duration, then a private doctor,s statement may be requested. The fee for this is 14.50, to be met either by the patient or the employer.

Не ми е много ясно, какво точно пише, ако може някой да ми го преведе ще съм благодарна.
    И без тези седем дена не е фатално, както и да е, не ми е толкоз до болничния, колкото до това че ако се върна на работа за мен риска е голям.Не желая да се връщам на работа,но не знам какви са ми възможностите за болничен лист, и какво точно трябва да се случи за да те оставят да си починеш и да износиш бебето нормално?Ако не се върна на работа ще взема ли майчинство после?Какво всъщност се случва при подобни ситуации?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Относно болничен лист.

Пише, че можеш и сама да си декларираш заболяването в първите 7 дена, преди да вземеш болничен от личния си лекар. Ето тук си свали формата и я дай на шефа си. Пише, обаче, че той не е длъжен да я приеме. http://hmrc.gov.uk/forms/sc2.pdf

Относно майчинството, колко време си работила тук и най - вече преди да забременееш?
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Вече бях бременна, когато направих една година.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Дори и работодателя да откаже да ти плаща майчинство ще може да взимаш Maternity allowance, тъй като имаш 26 седмици от 66 седмичния тестов период. Не знам как са нещата с емплоита, но предполагам, че ще можеш да взимаш болнични за по-продължително време. Виж си в договора дали има някаква клауза за майчинство и болнични. Евентуално, ако не ти плащат болничния докато дойде време за майчинството с бележки от личния доктор може да клеймваш Employment and support allowance или досегашния incapacity benefit.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Post Thanks / Like

Благодаря много за бързите отговори.Ще се поразровя за повече информация.

Нов потребител Аватара на Gigi-Galli
    Post Thanks / Like

Здравей,
    имах подобен проблем, и понеже тук никой няма да те посаветва да си почиваш трябва ти да си поискаш. Аз се обадих на ГП-то и му казах за проблема и че искам да почивам и той каза ОК. Даде ми 2 седмици, после поисках още 2 , даде ми без никакъв проблем.
    УСПЕХ

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Gigi-Galli Виж мнението
    Здравей,
    имах подобен проблем, и понеже тук никой няма да те посаветва да си почиваш трябва ти да си поискаш. Аз се обадих на ГП-то и му казах за проблема и че искам да почивам и той каза ОК. Даде ми 2 седмици, после поисках още 2 , даде ми без никакъв проблем.
    УСПЕХ
    Благодаря, ама не знам как ще стане, ГП-то ми е ужасна, днес буквално ми каза че ще изгубя бебето, защото това било признак.Абе идиоти.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Magimon Виж мнението
    Благодаря, ама не знам как ще стане, ГП-то ми е ужасна, днес буквално ми каза че ще изгубя бебето, защото това било признак.Абе идиоти.
    Виж сега, ти се опитай да го спасиш, като си спокойна, а то си е божа работа, не е на ГП-то. ГП-то ти трябва, за да ти издаде болничен лист. Аз ли да те уча - страшно те боли корема, не можеш да ходиш от болки, страхотни контракции и не можеш да си поемеш дъх...

Тук отношението към бременната жена е различно - не гледат на нея като на болна. И тя по принцип не е... Макар че винаги си оставят вратичка - ако искате... еди-какво си. Ако настояваш, няма да ти откажат, защото знаят, че ако нещо се случи, можеш да ги осъдиш за лекарска немарливост.

Сега мисли за бебето, за майчинството няма какво да мислиш, няма страшно. Хайде, късмет и стискаме палци!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ gomorrah thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Относно болничен лист.

Цитирай Първоначално написано от Magimon Виж мнението
    Защо не си смениш ГП-то?
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    Виж сега, ти се опитай да го спасиш, като си спокойна, а то си е божа работа, не е на ГП-то. ГП-то ти трябва, за да ти издаде болничен лист. Аз ли да те уча - страшно те боли корема, не можеш да ходиш от болки, страхотни контракции и не можеш да си поемеш дъх...

Тук отношението към бременната жена е различно - не гледат на нея като на болна. И тя по принцип не е... Макар че винаги си оставят вратичка - ако искате... еди-какво си. Ако настояваш, няма да ти откажат, защото знаят, че ако нещо се случи, можеш да ги осъдиш за лекарска немарливост.

Сега мисли за бебето, за майчинството няма какво да мислиш, няма страшно. Хайде, късмет и стискаме палци!
    Благодаря ти, знам че трябва да се преиграва повече тук, ама мен хич не ме бива.Знам, че трябва да съм спокойна, но отношението и супер много ме издразни.Едвам ми ги даде и тези седем дена болнични, ако и следващивт път е така не мисля изобщо да се занимавам с тези болнични.

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Относно болничен лист.

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Защо не си смениш ГП-то?
    Не ми се занимава с тези неща в момента, защото наистина трябва да си почивам, но когато всичко свърши ще я сменя на всяка цена.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. болничен лист
    От vinetu_24 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-06-2012, 17:21
  2. Болнични?
    От irmelinda във форум Self-Employed
    Отговори: 8
    Последно мнение: 04-11-2011, 21:55

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми