Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

Thumbs up с бебе в самолет

извинявам се ако има подобна тема,но не открих нищо...предполагам има такива които са пътували с малки бебета в самолет,на мен ще ми е за пръв път и съм доста притеснена защото с малчо ще сме само двамата,интересува ме количката(кар сита може ли да се даде заедно с количката или трябва да платя отделно и за него) се пуска заедно с багажа или е с вас до самолета,в самия самолет бебето на ръце ли трябва да го държа през целия полет или.има и друг вариант?кенгуру ще ми свърши ли работа?сина ми е на 2 месеца има ли нещо специално което трябва да знам за пътуване в самолет с толкова малко бебе?благодаря ви
    Последно редактирано от elitsa_beykova : 29-06-2009 на 14:07

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: с бебе в самолет

количката ще бъде с теб до преди влизане в самолета. при излизане я пускат с багажа, но можеш да поискаш да ти я дадат пак на вратата на самолета. носи си кенгуру за всеки случай, защото не се знае дали при кацане ще тидадат количката или няма. става въпрос за от бг насам, защото ходенето и чакането е повечко.
    зависи с коя авиолиия пътуваш, пнеже бебебто в много малко може да ти разрешат да носиш и кошче (като car seat) вътре в самолета. аз съм пътувала с дъщеря ми на 3 месеца и ми разрешиха това ''столче'' ежедневното дето си лежеше в него през деня. това беше british airways.
    когат излиташ и кацаш давай на бебо да пие вода, за да може да преглъща, защото иначе няма как да му обясниш да преглъща, ако му заглъхват ушите заради проняманат в налягането.
    пази го да няма дори и най-малката настинка, защото ще го болят ушенцата заради промяната вналягането.

3. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

благодаря,ще пътувам с уиз еър...

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

миналата година и аз бях с уиз сама с бебо и трябваше да платя за едно от двете, няма значение за кое, едното се таксува. Препоръчвам с бебе да се лети с изиджет. Там всичко за бебето е безплатно и сървиса е по- добър. от тук за Бг си платих за приоритетен бординг и не съжалявам.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Напреднал Аватара на ysmivkata
    Post Thanks / Like

Миналата година летях сама с дъщеря ми до БГ с Easy Jet.Тогава тя беше на 6 месеца и дори не съм предполагала,че полета ще мине толкова добре.Количката и кошчето ги пуснах на линията,въпреки че няколко пъти ми напомниха,че мога да отида с тях до самолета.Не ме караха да плащам за абсолютно нищо,освен 35 паунда за багажа,понеже беше по-тежък,но това е друга тема Бях си взела кенгуру и през цялото време я носих.И на отиване и на връщане ме извикаха за Speedy bording без да съм плащала за това нещо.В самолета не съм и давала да пие нищо,понеже още се кърмехме и тя не пиеше вода...несъм забелязала да и има нещо.
    Общо взето май всички по-малки бебчета проспиват всичко,така че не се притеснявай.Вземи за всеки случай няколко играчки,любимата играчка и една нова,която малчо не е виждал досега за да му е интересно.
    Дано да се намерят добри хора,които да ти помогнат с багажа,защото за мен това беше най-трудното...
    Успех и приятен полет от нас

7. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

благодаря!!!gomorrah колко те таксуваха за количката или кар сита???...при закупуването на билета на мен ми взеха 21 паунда,че ще пътувам с бебе...аз исках да пътувам до варна,а изи джет са до софия

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз на връщане пътувах с тях и беше около 30 лева, но не знам от тук как е.

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

И на мен ми предстои същото, самоче мойто бебче е малко по-голямо. От WizzAir скоро направиха промени в ограничението на багажа - от 20 кг на 15 кг... предполагам са вкарали и промяна и за детската количка, защото откривам различна информация от тази на gomorrah. Вижте какво пише на официалния сайт на компанията:

бебета

Бебета на възраст до 2 години могат да летят с фиксирана такса за бебета, в скута на възрастния придружител. Не е позволено едно лице да придружава повече от 1 бебе. Таксата за бебе може да се плати онлайн по време на резервация или чрез нашия Телефонен център. Към таксата за бебе не се начисляват никакви такси, включително такса за обработване на плащането. Бебетата нямат право на багаж, освен спортна бебешка количка, която не се таксува. На борда не се допускат бебешки седалки за автомобили.
    http://book.wizzair.com/useful_infor...king_children/

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Кое е различното? Плащаш за седалката. Тогава ми казаха, че едното трябва да се плати, българска работа нямала е време да поясни, че всъщност плащам за стола, ама всичко допълнително от количка се заплаща, макар и е да е задължително бебето и детето да трябва да пътуват със седалка когато са в кола. А може би в бг още не е задължително.

Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Останах впечатление че пита дали се плаща за детската количка. А да ви питам как пътувате в рейсовете /coach/, трябва ли бебето да е в този кар сит?

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

попитах дали трябва да платя едно от двете,или е безплатно..а ако сам с багаж примерно 15кг (аз сам заплатила за 20кг)и този кар сит ми е като мои багаж няма ли да стане номера..защото кар сита ми е част от количката,но явно ще трябва да заплатя за него,освен ако не ме пуснат просто ей така...

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ами може и да стане, ама то не се ли плаща на чанта, абе въобще Wizz са обирджии отвсякъде откъдето могат да докопа нещо допълнително. То и моята седалка беше част от количката, ама като сгънеш количката и седалката остава отделно.
    Последно редактирано от gomorrah : 30-06-2009 на 13:32

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм летяла 4 пъти с бебе с различни компании. Общо взето са много толерантни към майките, пътуващи сами с бебета. Количките се заплащат ако са по-големи, ако са тип летни сгъваеми леки колички, не се плащат. Кенгуро си взимате задължително, бебето стои постоянно у вас, прикрепено с специален колан. Обикновено като чекирате искате да ви сложат на места, където няма никoй до вас(ако е възможно) или някой път самите пътници, които седят до вас, се местят на други празни седалки. Всичко е ок ! Не се притеснявайте. Давайте нещо на бебето да пие при излитане и кацане и спокойно ! Има много родители пътувщи с самолет. Лек път !
    Последно редактирано от Suzanne : 30-06-2009 на 15:05

16. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

мерси,еми моята количка е голяма не е лятна,а е модел на такко и се води,че е ролс ройс при количките,а и е с големи гуми.,,както и да е .,,,ще видим какво ще стане на 7-ми

Напреднал Аватара на gala333
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Кое е различното? Плащаш за седалката. Тогава ми казаха, че едното трябва да се плати, българска работа нямала е време да поясни, че всъщност плащам за стола, ама всичко допълнително от количка се заплаща, макар и е да е задължително бебето и детето да трябва да пътуват със седалка когато са в кола. А може би в бг още не е задължително.
    и в България е задължително, но познай колко се спазва.Ето нещо по темата- http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/0...i-deteto.73477

Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Защо ми подминавате въпроса или трябва да отварям нова тема..моля кажете как се пътува с бебе в рейс.

For tonight GOD IS A DJ

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Боки, само веднъж сме пътували с бебето в автобус, беше на почти годинка и се вози в нас. Никой не ми е искал седалка, макар и да беше с нас, връщахме се от летището и не знам защо взехме автобус.

Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

днес говорих с една служителка на уиз аир от бг,тя ми каза,че колкото и да е голяма количката дали е зимна или лятна ...няма значение и не се таксува а е безплатна,също така ми каза,че и кар сита няма да ми го таксуват,ако е част от количката..така практикували в бг..незнам защо ама не и вярвам ще видим на летището какви ще ми ги сервират...

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз от България насам пътувах с Wizz и си платих за седалката. Дано да са си променили условията, защото е глупаво. Уж по закон трябва да имаш седалка, а те таксуват.

23. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пътуване със самолет и варицела
    От Gigi-Galli във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 03-06-2011, 14:05
  2. Пътуване с лаптоп в самолет
    От ninka81 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 15
    Последно мнение: 23-06-2010, 14:44
  3. Деца в самолет
    От ves във форум Общ форум
    Отговори: 0