Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 24 от 24 ПървиПърви ... 14222324
Резултати от 576 до 597 от общо 597
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Превеждане на пари до Бг

Вижте и revolut - апп за смартфон е, но дава банкова сметка в ЮК. От там можете да си обръщате лири в евро и да ги пращате към други евро сметки. Проверете таксите за получаване на евро в приемащата банка.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Я да видим сега. Живея в Англия, имам банкови сметки в GBP, CHF, USD. Имам и paypal account. Трябва да преведа малка сума пари на човек в България, който има само кредитна карта в евро в БГ банка (ПИБ) и там няква в лева предполагам и нищо друго. Че ще намеря начин да ги изпратя ще намеря, въпроса е кой е най-безболезнения, разбирай с възможно най-малко прецакване в курса при конвертирането и такси към финансови институции. А той ако трябва да ми преведе по обратния ред какъв е начина?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

PayPal го забрави. Той става да ти влизат пари тук от продажби примерно и да ги дърпаш в сметката. За това, което питаш това ти е най-евтиния начин. По обратния ред е същото.
    Последно редактирано от lordm : 25-08-2017 на 16:43
    Keep calm and make jam

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аха, мерси. И аз си мислех за трансферуайз, но се чудих това, че му е кредитна картата дали не е проблем?

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Аха, мерси. И аз си мислех за трансферуайз, но се чудих това, че му е кредитна картата дали не е проблем?
    Не бях чувал за TransferWise, защото не ми се е налагало да пращам пари скоро, затова не съм се и интересувал.

Имам няколко въпроса:
    Кой е картоиздателят (коя банка)?
    Каква сума точно?
    Еднократно ли?
    Защо получателят не си открие разплащателна сметка?
    Парите за погасяване на задължение по картата ли ще се пращат или за да се теглят?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

... който има само кредитна карта в евро в БГ банка (ПИБ) и там няква в лева предполагам и нищо друго...
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Защо получателят не си открие разплащателна сметка?
    Ако картата е издадено от българска банка - няма как да има кредитна карта без сметка - разплащателна или просто сметка.
    Парите за погасяване на задължение по картата ли ще се пращат или за да се теглят?
    А каква е разликата, дали ще изтегли изпратените пари, или - получената сума ще възстанови баланса по кредитната карта, а човека ще си ползва пари до кредитния лимит?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

,,Ако картата е издадено от българска банка - няма как да има кредитна карта без сметка - разплащателна или просто сметка.''-цитат от Жоро

Невероятно, но факт- през 2007 ми трябваха 3000 лв, за да дойда в UK. Отидох в Раифаисен bank и казвам, че искам кредитна карта с 3000 лева. Отговор- не можем да ти дадем повече от 500. Ами добре, викам аз, и си я взех- карта с 500 лева. Не съм ги пипнала тези пари изобщо, намерих си колкото ми трябваше от друго място. След около година отидох да им върна картата. Викат ама защо? Не ми трябва. И платих 75 лева някаква годишна такса, без да съм похарчила един лев. После им върнах картата и казах да я унищожат. Та мисълта ми беше, че имах карта без да имам сметка. Сметката ми беше в Прокредит.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

8. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    ,,Ако картата е издадено от българска банка - няма как да има кредитна карта без сметка - разплащателна или просто сметка.''-цитат от Жоро

Невероятно, но факт- през 2007 ми трябваха 3000 лв, за да дойда в UK. Отидох в Раифаисен bank и казвам, че искам кредитна карта с 3000 лева. Отговор- не можем да ти дадем повече от 500. Ами добре, викам аз, и си я взех- карта с 500 лева. Не съм ги пипнала тези пари изобщо, намерих си колкото ми трябваше от друго място. След около година отидох да им върна картата. Викат ама защо? Не ми трябва. И платих 75 лева някаква годишна такса, без да съм похарчила един лев. После им върнах картата и казах да я унищожат. Та мисълта ми беше, че имах карта без да имам сметка. Сметката ми беше в Прокредит.
    А на бас, че си имала сметка!!! Туй, че ти не знаеш... е отделен въпрос.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    А на бас, че си имала сметка!!! Туй, че ти не знаеш... е отделен въпрос.
    Добре, съгласявам се, ти със сигурност знаеш по- добре. Не се заяждам, може наистина да съм имала, без да знам
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

11. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Добре, съгласявам се, ти със сигурност знаеш по- добре. Не се заяждам, може наистина да съм имала, без да знам
    Не аз, ами банката (конкретно - точно Райфайзен).
    За един глупав кредит + кредитна карта + дебитна карта ми направиха 3 (три) сметки)!!!!
    Кредитната карта (даже) беше като бонус и заради нея ми намалиха лихвата по кредина с 0,5%.

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране

може наистина да съм имала, без да знам
    Щом не си знаела, че имаш, или не си имала достъп до сметката, все едно не си имала. Не виждам Жорката какво се напъва като глист на буца.

А каква е разликата, дали ще изтегли изпратените пари, или - получената сума ще възстанови баланса по кредитната карта, а човека ще си ползва пари до кредитния лимит?
    Правех нещо, преди да отговоря, и съм забравил, че пишеше откъде е картата, затова питах.
    Щом е от ПИБ, тогава би следвало да може да се прати сума за погасяне на задължение по някаква сметка в банката, след като е възможно да се направи директен дебит за целта - все някъде трябва да отиват парите по него в крайна сметка. Най-добре питащият да се обади в банката и да попита на каква сметка трябва да се пратят парите, какво да се пише като основание и така. Ако случайно не може да се захранва картата по този начин и получателят по някаква причина не може да си открие сметка, мога да помогна. Затова питах.

Иначе за теглене vs. погасяване - не всички карти позволяват да си "на плюс," затова и ако целта е да се пратят пари, за да се изтеглят част от тях и ползват в брой, може и да не е възможно през кредитна карта.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Щом не си знаела, че имаш, или не си имала достъп до сметката, все едно не си имала. Не виждам Жорката какво се напъва като глист на буца.
    Тва... не разбрах - да се засмея ли или да се обидя, затова няма да правя нищо!
    Иначе за теглене vs. погасяване - не всички карти позволяват да си "на плюс," затова и ако целта е да се пратят пари, за да се изтеглят част от тях и ползват в брой, може и да не е възможно през кредитна карта.
    Досега не бях попадал в подобна ситуация (да съм на плюс по кредитна карта - даже и хипотетично) и затова не съм я предвиждал.
    Този проблем... изобщо не е проблем. Получателя ще „усвои“ или изтегли нужната сума, и след превода - акаунта пак ще е на нула!!! Няма да излиза „на плюс“!

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Тва... не разбрах - да се засмея ли или да се обидя, затова няма да правя нищо!
    "Т'ва" беше шега.
    След като Змейка не е знаела, значи или не е имала нежелана сметка, или не са ѝ дали достъп до нея, затова не са ѝ казали. Кел файда, че имаш сметка, ако не знаеш за нея или не можеш да я ползваш?

Досега не бях попадал в подобна ситуация (да съм на плюс по кредитна карта - даже и хипотетично) и затова не съм я предвиждал.
    Напълно е възможно, когато правиш погасяване ръчно.
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Halifax CC balance 27-08-2017 16-09-33.png
Разглеждания:	38
Размер:	22,0 КБ
ID:	8377

Този проблем... изобщо не е проблем. Получателя ще „усвои“ или изтегли нужната сума, и след превода - акаунта пак ще е на нула!!! Няма да излиза „на плюс“!
    Ако лимитът му е 500 лв и той вече е ползвал примерно 450 лв, как по-точно ще може да "усвои" още 300 лв?
    Тегленето е съпроводено с лихва и такса. Лихва може почти да няма, ако парите се внесат веднага или предварително.
    Няма смисъл да гадаем повече - нека обясни какво и защо, пък после ще го мислим.

17. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Виждам, че сте коментирали Transferwise. Това е начин да изпратите пари от България и до България безопасно и евтино. Вече 3 години изпращам пари в английската сметка на дъщеря ми с помощта на Transferwise. Евтино е защото най-просто казано - ако вие изпращате пари от Англия, те влизат в английска сметка, аз пращам пари от България те влизат в бг сметка, тогава вшите пари отиват при моята дъщеря, а моите отиват при вашите близки в България. Така парите не напускат пределите на държвата, няма международни банкови преводи, които са скъпи.
    Aко приемете поканата от линка по-долу и преведете 200 паунда, ще получите 15 паунда отстъпка от таксите за изпращане:
    https://transferwise.com/u/nikolinap

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

А защо не си отвориш депозитна сметка в някоя банка в България, в паундове и да превеждаш от твоята банкова сметка. Аз имам сметка в lloyds и до 100000 паунда плащам само 10 паунда такса. В България питах, банката не ме чарджи, като постъпват пари по моята сметка. Аз немога да разбера, защо се набутване с разни фирми

https://www.lloydsbank.com/online-ba...-1438975317839
    Последно редактирано от dimi_m : 22-01-2018 на 22:04

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    А защо не си отвориш депозитна сметка в някоя банка в България, в паундове и да превеждаш от твоята банкова сметка. Аз имам сметка в lloyds и до 100000 паунда плащам само 10 паунда такса. В България питах, банката не ме чарджи, като постъпват пари по моята сметка. Аз немога да разбера, защо се набутване с разни фирми

https://www.lloydsbank.com/online-ba...-1438975317839
    Даже и сметката в Бг банката да е в паунди - в един момент ще се наложи превалутиране. Щото - плащанията в Бг стават в левове (ако си забравил)

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...няма голямо значение дали е в паунди , евро или лева ... чарджа вече не толкова осезаем ...гаранция !
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Post Thanks / Like

Даже и сметката в Бг банката да е в паунди - в един момент ще се наложи превалутиране. Щото - плащанията в Бг стават в левове (ако си забравил)
    Това абсолютно не е вярно. Аз имам депозитна( или спедтовна) сметка в цкб вече 8г в GBP ., мога да си трансверирам пари по нея без значение от коя банка или държава, както и да си внасям, както в момента го правя, важното е да са в GBP Като реша да си ги изтегля, банката ми ги дава в паундове, след това си е моя работа къде ще си ги обменям, мога в същата банката, може и в чейндж бюро. Едно време като бях в САЩ така си трансверирах парите, дори и ми преведоха една заплата след като се прибрах в долари, отидох в банката и ми ги дадоха в долари, никакви превалутирания и глупости. Добре че майка ми е банков служител и е наясно с тия неща.
    Последно редактирано от dimi_m : 23-01-2018 на 00:46

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Това абсолютно не е вярно. Аз имам депозитна( или спедтовна) сметка в цкб вече 8г в GBP ., мога да си трансверирам пари по нея без значение от коя банка или държава, както и да си внасям, както в момента го правя, важното е да са в GBP Като реша да си ги изтегля, банката ми ги дава в паундове, след това си е моя работа къде ще си ги обменям, мога в същата банката, може и в чейндж бюро.
    Не разбрах само - кое не е вярно?

Post Thanks / Like

Ако имаш депозитна сметка в GBP можеш да си превеждаш пари по нея от друга банка, в случая lloyds за 10 паунда до 100000, като се прибереш в България можеш да си ги изтеглиш тия пари, без банката да ти ги превалутира и това става само на касата с лична карта. Аз като си ходя в България не си обменяме всички пари, една част си ги държа в тая сметка в GBP, като си ходя си ги изтегля в GBP, никой не ми ги превалутира. За какво да плащам луди пари на фирми да ми преведат парите, като за 10 паунда си превеждам всичките пари и като си отида в България си ги тегля. Ако си тегля с английската карта, тогава банката ми ги превалутира
    Последно редактирано от dimi_m : 23-01-2018 на 01:10

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Само да не остане някой с впечатление, че всички банки в БГ нямат такси за приемане на преводи от чужбина - ще е в голяма грешка. Точно по тая причина закрих сметки в ОББ, защото имаше 3-4 вида такси , докато парите стигнат от ЮК до моята сметка. Дими ако желае, да сподели коя е неговата банка, дето няма такси.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Само да не остане някой с впечатление, че всички банки в БГ нямат такси за приемане на преводи от чужбина - ще е в голяма грешка. Точно по тая причина закрих сметки в ОББ, защото имаше 3-4 вида такси , докато парите стигнат от ЮК до моята сметка. Дими ако желае, да сподели коя е неговата банка, дето няма такси.
    Мила банката ми е цкб. Такса се плаща на банката извършва превода ( в случая Lloyd с 10 паунда) в тази банка където се получават парите не се плаща нищо.От 2007 имам депозитна сметка в цкб, в различни валути, всичко което съм изкарал в САЩ съм си го превеждал в депозитната сметка и само съм плащал в щатската банка от където съм прехвърлял парите към моята сметка в България и таксата беше към 30/ 40 долара, в България съм си дърпал парите, без да са ме чарджили или превалутирали доларите. Майка ми е бивш банков служител и мислиш и за всички финансови въпроси се съветвам с нея.
    Последно редактирано от BGHelp : 23-01-2018 на 18:00 Причина: Нарушения на правилата: оф топик и лични нападки

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

... в България съм си дърпал парите, без да са ме чарджили или превалутирали доларите.
    Много интересно, когато с тези долари или паундове отидеш да пазаруваш - на колко места ще ти ги вземат??? И на какъв курс?
    При положение, че цените са в левове!!!

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Превеждане на пари до Бг

Много интересно, когато с тези долари или паундове отидеш да пазаруваш - на колко места ще ти ги вземат??? И на какъв курс?
    При положение, че цените са в левове!!!
    Братчед тая тема е за трансвер на пари,а не, къде в България дават най добър курс

Страница 24 от 24 ПървиПърви ... 14222324

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Превеждане на пари до Китай?
    От deijei във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 30
    Последно мнение: 12-10-2015, 17:56
  2. Превеждане и легализация на документи???
    От b60_460 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-11-2011, 15:28
  3. Превеждане на пари от БГ към УК
    От Irena_T във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 19-10-2011, 10:13
  4. Превеждане на пари до Англия.
    От Nikk_ във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 26
    Последно мнение: 03-11-2010, 08:02
  5. Превеждане на пари от щатите до Бг, моля съвет
    От kumana във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки