Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 597
    Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране Превеждане на пари до Бг

Знам, че имаше тук инфо за UK банки, работещи с БГ банки и как най-лесно може да се превеждат пари до БГ, но не мога да намеря информацията... Моля ви, кажете ми как мога най-бързо да преведа пари до България - банките тук, от които мога да го направя, са LloydsTSB и HSBC - която и да е от тези двете. Само не знам каква сметка, в каква валута и в коя банка трябва да си отвори човекът в БГ, че да получи превода без проблеми и сравнително бързо.
    Или ми дайте линк към някоя тема, в която има описани тези неща.
    Благодаря.
    Последно редактирано от Мила : 13-03-2011 на 00:41 Причина: реклама

Cognizant User Аватара на BGet
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Е как пък не ги намери... Едната тема е 10 теми по-надолу от твойта в този форум:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=2357
    А другата в края на страницата:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=635
    Може да има и други, не съм проверявала по-назад.

3. Recommend nikolaj recommended this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от BGet
    Е как пък не ги намери... Едната тема е 10 теми по-надолу от твойта в този форум:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=2357
    А другата в края на страницата:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=635
    Може да има и други, не съм проверявала по-назад.
    Бързала не е имала време заета е била,:blob6:

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране

Ъм?... Пише на екрана ми Showing threads 1 to 8 of 8. В никоя от тези нямаше това инфо, и нямам по-стари страници, на които да кликна. .............. или съм изкукала и не ги виждам :confused:
    Извинявам се. Много благодаря за линковете!

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

A, това трябва да е от настройките в профила ти. Виж в User CP/Edit Options/ Thread Display Options , там можеш да избираш колко стари теми да се виждат. При тебе явно е настроено на кратък период от време.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

po6tenska banka imat sklu4eo sporazymenie s Lloyds i 4arga v bg e po-malak ot standartniq.za symi do 10 000(mislq) 4arga za teb e 20 pounds a za poly4ava6tata strana okolo 3 pounda

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

zabravi6 da pi6a 4e za otvarqne na smetka v po6tenska banka v pounds ne iskat da vkarva6 nikakva na4alna syma.prevoda ot gb do bg otnema 2 rabotni dni

Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз се каня тия дни да отварям акаунт тук:
    http://www.moneybookers.co.uk/app/
    Тоя линк предполагам, че съм го давала вече. Това е евтин начин да се изпращат пари в чужбина. Когато изпращаш често или не много големи суми 20 паунда е твърде скъпо. Иначе за толкова пари не мисля, че има проблем да пратиш от която и да е местна банка, към която и да е българска.

10. БЛАГОДАРЯ WindTalker thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Az sam go pisala veche mislia niakolko pati i sega [ak go kazvam. Nai-evtinia i barz nachin za izprastane na pari v Bg e izprastane na karta v BG. Tova sam napravila az. Otvorih account v Nationwide(niamat charge kato teglish ot bankomat v chujbina),pratila sam ia na sestra mi i sega kogato i kolkoto triabva slagam gi v smetkata i tia si gi tegli - chista i barza rabota,dori ne se nalaga i do bankata da hodish. Pravia go i po internet,no otnema vreme,zastoto moia current account e v druga banka. Ako iskash pak vednaga da tegliat parite v BG,triabva vse pak da se razhodish do bankata i da slojish cash........

12. БЛАГОДАРЯ saba, златно момиче, mirena_bg thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране

BGеt, наистина беше една опция от профила ми. Не знаех, че има толкова много опции... сигурно нещо се е променило откак идвах последния път... а то беше отдавна. Преди месец ми гръмна компютъра (чак и пушек имаше)... Но пък и не бях ги нагласяла изобщо, може и да не са се променили, а да са си били просто подразбиращите се. Сега ги нагласих и виждам всичките )) :happy8:

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от skaridka
    po6tenska banka imat sklu4eo sporazymenie s Lloyds i 4arga v bg e po-malak ot standartniq.za symi do 10 000(mislq) 4arga za teb e 20 pounds a za poly4ava6tata strana okolo 3 pounda
    И аз това щях да питам... колко струва и дали може да се отвори сметка с нулев баланс. Благодаря за информацията, хубаво е да знам, че Пощенска банка имат споразумение с Lloyds. Но 20 пунди наистина ми се струва много

Аз досега съм изпращала пари по един начин, с който съм имала проблеми и искам да го променя. Беше към Райфайзен банк, но парите минават през една Ню Йоркска банка, защото така работели в Райфайзен. Това беше причина за конфузии и се е случвало Lloyds да се издънят и да не изпратят парите, дори и да не ме уведомят, че не са ги изпратили, и после да ме успокояват, че всъщност било добре, че не са се загубили, а все още са ми в банковата сметка! И ми е писнало от тях... затова търся по-удобен начин.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Az sam go pisala veche mislia niakolko pati i sega [ak go kazvam. Nai-evtinia i barz nachin za izprastane na pari v Bg e izprastane na karta v BG. Tova sam napravila az. Otvorih account v Nationwide(niamat charge kato teglish ot bankomat v chujbina) ...
    И аз смятам да направя така по принцип, но този път ще изпращам пари за нещо до една приятелка еднократно, така че няма да отварям цяла сметка. По-скоро тя ще отвори сметка там (засега не знам в коя банка е най-удобно) и аз ще изпратя парите от тук.
    Но иначе информацията ти ми е полезна, мерси

Post Thanks / Like

По подразбиране

Carmen,
    Iskam da te popitam ti napravi li si truda da prochetesh moia posting kak da si pratish parite hem eftino,hem free.........Zasto ti e da se zanimavash s banki ,chargove etc.....

Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ето го въпроса:

Цитирай Първоначално написано от Carmen
    Моля ви, кажете ми как мога най-бързо да преведа пари до България - банките тук, от които мога да го направя, са LloydsTSB и HSBC - която и да е от тези двете.
    Ето го и отговора:
    Цитирай Първоначално написано от Zara
    Az sam go pisala veche mislia niakolko pati i sega [ak go kazvam. Nai-evtinia i barz nachin za izprastane na pari v Bg e izprastane na karta v BG. Tova sam napravila az. Otvorih account v Nationwide(niamat charge kato teglish ot bankomat v chujbina),pratila sam ia na sestra mi i sega kogato i kolkoto triabva slagam gi v smetkata i tia si gi tegli - chista i barza rabota,dori ne se nalaga i do bankata da hodish. Pravia go i po internet,no otnema vreme,zastoto moia current account e v druga banka. Ako iskash pak vednaga da tegliat parite v BG,triabva vse pak da se razhodish do bankata i da slojish cash........
    Ето го и моето допълнение: Аз пук си отворих още една сметка в Барклис където са ми и другите сметки и картата я пратих в БГ и когато се наложи да пращам кинти, имам банкинг онлайн и парите могат да се изтеглят след 10 мин в БГ след като натисна копчето ентер. Е от тва по - просто, бързо и евтино на куп няма. Другия вариант е да си регистрираш някакво дружество с офшорна сметка в Панама, която да тъпчеш с пари и да точиш сметката анонимно, след като прекараш веднъж парите през офшорната сметка те им се губят до някаъде следите, след това започваш да ги теглиш на части, ама от САЩ и с пощенски гълъби ги пращаш за БГ, само гледайте да не уцелите ловия сезон, че да не отидат спестяванията ви на .........в.............
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране

carmen, ти като си в ук от толкова много време що не вземеш ти да ни светнеш нещо ами все питаш. този форум е за ВЗАИМОпомощ.
    мерси
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

И аз това щях да питам... колко струва и дали може да се отвори сметка с нулев баланс. Благодаря за информацията, хубаво е да знам, че Пощенска банка имат споразумение с Lloyds. Но 20 пунди наистина ми се струва много

Аз досега съм изпращала пари по един начин, с който съм имала проблеми и искам да го променя. Беше към Райфайзен банк, но парите минават през една Ню Йоркска банка, защото така работели в Райфайзен. Това беше причина за конфузии и се е случвало Lloyds да се издънят и да не изпратят парите, дори и да не ме уведомят, че не са ги изпратили, и после да ме успокояват, че всъщност било добре, че не са се загубили, а все още са ми в банковата сметка! И ми е писнало от тях... затова търся по-удобен начин.
    И моята сметка в БГ е в Раифайзен банк. Много съм доволна от тях, много. Нямат такси при получаване. Тук изпращаме от сметки в HSBC. Изпращала съм и от Barclays, но излиза по-скъпо. От HSBC взеха 21 лири за трансфера за голяма сума /над 30000 лири/. Дойдоха за 2-3 дни.

А иначе за директния дебит от карта-не съм ползвала, но, може би, това е по-удобно,когато постоянно се ползва и за малки суми. Зависи ти каква искаш да пратиш. А в новия брой на БГ БЕН има обява за 1% такса за преводи до БГ...

20. БЛАГОДАРЯ ivanka_vg thanked for this post
    Senior mortgage adviser Аватара на Lil Wizz
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

За най-бърз и най-евтин начин при теглене на малки и редовни суми виж постинга на Зара. Nationwide е единствената английска банка която не чаржи при теглене на суми в чужбина.

22. Dislikes dimi_m disliked this post
    Град
    Испания
    Post Thanks / Like

По подразбиране

И аз смятам да направя така по принцип, но този път ще изпращам пари за нещо до една приятелка еднократно, така че няма да отварям цяла сметка. По-скоро тя ще отвори сметка там (засега не знам в коя банка е най-удобно) и аз ще изпратя парите от тук.
    Но иначе информацията ти ми е полезна, мерси
    Ако наистина държите да е през банки, доклокото ми е известно английските банки чарджат от 18 до 25 паунда за изпращане. За българските доколкото знам, има такива, които не чарджат нищо за получаване. Не помня обаче кои, добре е да се провери в Булбанк, Първа инвестиционна например.

ivan_lon
    Guest

По подразбиране

opal transfer
    43 Grosvenor Gardens
    Victoria
    SW1W 0BP
    tel.:02079765445

1% komisiona.Parite se transferirat v u.s.dolari ili euro po mnogo dobar kurs.Poluchavat se na sledvashtiq den sled 12 chasa v ofisite na Tokuda bank v Bulgaria samo sreshtu pasport i referenten nomer daden Vi ot tuk.

Старо куче Аватара на Зъбаря
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Искам да преведа пари чрез moneygram до Бг.Става въпрос за малка сума(под 100 паунда)Някой знае ли какви точно данни на получателя от Бг са ми необходими?
    Благодаря
    Wherever you go, wherever you be, THE HOME is the best,wherever you live...

Post Thanks / Like

По подразбиране

Ще ти трябват име,адрес, ЕГН. Също и секретен въпрос,чиито отговор ще се знае от човека,които ще ги получи. За сума до Ј100 мисля ,че чарджат Ј12 ,от 100 до 200 - Ј18 т.н. Иначе някои може да ти ги занесе и free...

Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Благодаря ти много Зара.За пореден път...

28. БЛАГОДАРЯ violinivo thanked for this post
    ~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз съм изпращала пари чрез МoneyGram. Взимат 18 паунда независимо от сумата, която изпращаш.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Това е от саита на Пост Офисе.........нали предлагат услугата MoneyGram

Standard rates

To find out the standard cost of sending a MoneyGram®, see the table below.
    Transfer value (Ј) Cost (Ј)
    0-100 12.00
    100.01-200 18.00
    200.01-300 24.00
    300.01-400 30.00
    400.01-500 36.00
    500.01-750 41.00
    750.01-1000 46.00
    1000.01-1250 54.00
    1250.01-1500 58.00
    1500.01-1750 68.00
    1750.01-2000 73.00
    2000.01-2500 83.00
    2500.01-3000 100.00
    3000.01-3500 122.00
    3500.01-4000 140.00
    4000.01-5000 160.00
    5000.01-6999 180.00

За повече подробности виж линка:

http://www.postoffice.co.uk/portal/p...name=aoi_mgram

Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от skaridka
    badi vnimatelen s money gram 6oto parite otivat v bg v euro t.e.gybqt se pari ot cross exchange
    Ами да.. за съжаление разбрах, но твърде късно.За тази малка сума не си струваше изобщо, но нямах време да проучвам много варианти

Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Превеждане на пари до Китай?
    От deijei във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 30
    Последно мнение: 12-10-2015, 17:56
  2. Превеждане и легализация на документи???
    От b60_460 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-11-2011, 15:28
  3. Превеждане на пари от БГ към УК
    От Irena_T във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 19-10-2011, 10:13
  4. Превеждане на пари до Англия.
    От Nikk_ във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 26
    Последно мнение: 03-11-2010, 08:02
  5. Превеждане на пари от щатите до Бг, моля съвет
    От kumana във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки