Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 21 от 25 ПървиПърви ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 525 от общо 603
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Превеждане на пари до Бг

Цитирай Първоначално написано от photographer Виж мнението
    musi каза, че реално не са точно 4...
    3 пъти превод и 3-те пъти по 20 лири такса.Страната ни я няма в списъка на страните към,които HSBC превежда с 4 лири такса.И трите пъти бяха сигурни,че е 4 лири,но след подробно търсене ставаше 20
    Имам ново превеждане другият месец и ще пиша пак.
    Последно редактирано от musi : 14-07-2014 на 06:44

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    3 пъти превод и 3-те пъти по 20 лири такса.Страната ни я няма в списъка на страните към,които HSBC превежда с 4 лири такса.И трите пъти бяха сигурни,че е 4 лири,но след подробно търсене ставаше 20
    Имам ново превеждане другият месец и ще пиша пак.
    Муси, парите който превеждаш към банка ли са или
    Към частно лице? Ако е към частно лице аз ги превеждам
    През pay-pal зависи и от сумата но до 300 паунда
    Беше 3,4 паунда трябва да погледна
    Скоро не съм превеждала....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Freelance Photographer Аватара на photographer
    Post Thanks / Like

През PayPal не е ли по осложнена процедурата. В смисъл човекът отсреща трябва да има и той PayPal account и в същото време сигурно трябва да пожелае да прехвърли сумата от PayPal-а си към банковата си сметка/карта? - Ако е така - то процедурата ще е малко по-сложна за възрастните хора и неактивните интернет потребители. А и доколкото си спомням PayPal първоначално ще искат да се потвърди акаунта, като се използва код, който човека може да види в месечното си извлечение или ако има онлайн банкиране... Абе изобщо мисия невъзможна за неборавещите особено с компютър.

4. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    Post Thanks / Like

На банкова сметка на частно лице.Не смея да го правя сама(опитах ,но не бях съвсем сигурна с SWIFT-a)и още - сумите са големички- 2000/3000 лири-просто за по-сигурно отивам при тях.
    Най смешното е,че в клона на HSBC на 2 пъти не можеха да открият банката в София-адрес,номера,SWIFT/ BIC /IBAN го дадох-е зор голям беше.А третият път пък беше сгрешила служителката и след 20 мин мъки се оказа,че написала О(буква),вместо 0(цифра)
    И още нещо-страната ни я има-България за превод по SEPA Payments е 4 лири,амапри въвежсането на банката в Бг изма отказ за 4 и става 20 .
    Последно редактирано от musi : 14-07-2014 на 12:19

6. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Защо не опитате да смените българската банка с някоя която
    HSBC ти препоръчат ...
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

На банкова сметка на частно лице.Не смея да го правя сама(опитах ,но не бях съвсем сигурна с SWIFT-a)и още - сумите са големички- 2000/3000 лири-просто за по-сигурно отивам при тях.
    Най смешното е, че в клона на HSBC на 2 пъти не можеха да открият банката в София - адрес, номера, SWIFT/ BIC /IBAN го дадох-е зор голям беше.А третият път пък беше сгрешила служителката и след 20 мин мъки се оказа,че написала О(буква),вместо 0(цифра)
    И още нещо-страната ни я има-България за превод по SEPA Payments е 4 лири, ама при въвеждането на банката в Бг има отказ за 4 и става 20 .
    Тая ще е била ... пълен аматьор.
    Между другото - пише се SWIFT BIC - това е един код, има го "всяка банка, член на глобалната комуникационна междубанкова мрежа S.W.I.F.T." и не би трябвало да е трудно да се намери.
    S.W.I.F.T. = Society for Worldwide Inter-bank Financial Telecommunications
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Защо не опитате да смените българската банка с някоя която
    HSBC ти препоръчат ...
    Смени се точно преди финансовият скандал-няма да цитирам името на банката,но сметката беше в една от тези банки.Просто съвета беше даден много навреме.
    Само да отбележа-аз нямам сметка там и парите ги изпращам защото има нужда ,не за да са на влог,лихви и т.н.
    Сега сметката е в друга банка-ще видим следващият месец дали HSBC ще я припознаят

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Тая ще е била ... пълен аматьор.
    Между другото - пише се SWIFT BIC - това е един код, има го "всяка банка, член на глобалната комуникационна междубанкова мрежа S.W.I.F.T." и не би трябвало да е трудно да се намери.
    S.W.I.F.T. = Society for Worldwide Inter-bank Financial Telecommunications
    Бате, на всяка манджа си меродия.

Междубанковите преводи ЧРЕЗ S.W.I.F.T. са една от най-надеждните и бързи форми на международни разплащания.

Схвана ли разликата?
    Последно редактирано от Pusher : 14-07-2014 на 16:58 Причина: Чичо да си сложи очилата
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pusher Виж мнението
    Бате, на всяка манджа си меродия.

Междубанковите преводи ЧРЕЗ S.W.I.F.T. са една от най-надеждните и бързи форми на международни разплащания.

Схвана ли разликата?
    К'о речи Не разбрах за каква разлика ми говориш.
    По-горе съм написал, че кодът е един - "SWIFT BIC", а не два SWIFT код и BIC код. Изобщо не съм коментирал преводите - надеждни или не.
    Май ти си търсиш повод да се обадиш, сакън да не те забравим. Или просто искаш да си отстояваш ник-а - "pusher = амбициозен нахакан човек" (според Google Translate)
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Post Thanks / Like

И понеже отдавна не сме опреснявали темата, ще си позволя да обобщя според моите наблюдения най-изгодния вариант към момента за превод на не големи суми и добър курс на конвертиране (паунд->лв/евро) по сметка в БГ се явява transferwise:
    За превод на суми до 459 GBP - таксата е 1 GBP
    за превод на по-големи суми, таксата варира в зависимост от сумата. Например за 800GBP, таксата е 3.98 GBP; за 1000 GBP - 4.98 и т.н.
    Не забравяйте, че има и значение в коя банка в БГ превеждате парите си, тъй като голяма част от банките (почти всички) имат такса за входящ превод от чужбина, в това число и страни от ЕС
    Направих бърза проверка със запитване конкретно в банките, които мен ме интересува и резултатите са следните:

Първа Инвестиционна Банка - такса за входящ превод нямат! (за суми до 10 000 евро - без такса; за суми над 10 000 евро - 10 евро)
    Централна Кооперативна Банка - за суми до ЕUR 100, включително - без такса; за суми от 100 ЕUR до 500 ЕUR - EUR 4; за суми над ЕUR 500 - 0.1%, но минимално е EUR 5, макс. EUR 200
    Райфайзен Банк - таксата е 0.07% от стойността на превода, но минимално е 5 евро, макс. 100 евро
    Пощенска Банка - имат обновени такси и комисонни. До скоро имаха такса от минимални 10 евро за международен превод, а сега гледам, че при междубанков входящ трансфер в лева, уж нямат такса. Не знам дали не греша, но ми се струва, че в случай на използване на услугите на transferwise, ако човек зададе парите да бъдат преведени в лева, то банката ще ги получи точно в лева и при използване на Пощенска Банка за приемаща сумата банка, то не би трябвало да има такса в случая, но може и да греша.

Ако някой има други наблюдения за останалите банки или начини на преводи, нека сподели актуално инфо. Това е от мен

13. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    Post Thanks / Like

И аз да вдигна темата.
    Днес отидох в HSBC и ги попитах защо не мога да преведа online пари до Bg
    Прегледаха ми трансферите и ми казаха,че самата банка на която искам да превеждам не излизала в системата.
    Дадох им IBAN номера на друга сметка ,но към ДСК -излезна.Казаха ми,че ще мога да го направя и online.
    Прибрах се и го направих -само 4 паунда (не знам колко и ще има ли чардж от ДСК)
    Опитах с другата сметка-дава ми грешка,не може да я намери,иска ми адреси на банката,телефони и се отказах.
    При превода освен имената на лицето на което превеждатe ,банковата сметка и IBAN номера трябва да напишете и адреса на получателя+пощенски код

15. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Днес отидох в HSBC и ги попитах защо не мога да преведа online пари до Bg. Прегледаха ми трансферите и ми казаха,че самата банка на която искам да превеждам не излизала в системата.
    Дадох им IBAN номера на друга сметка ,но към ДСК - излезна. Казаха ми,че ще мога да го направя и online.
    Прибрах се и го направих -само 4 паунда (не знам колко и ще има ли чардж от ДСК)
    Опитах с другата сметка-дава ми грешка,не може да я намери,иска ми адреси на банката,телефони и се отказах.
    При превода освен имената на лицето на което превеждатe ,банковата сметка и IBAN номера трябва да напишете и адреса на получателя+пощенски код
    Здраней @musi. Интересно каква е тази банка - повечето "български" банки не са точно и са или собственост на чужди, или поне са в лазни грухи с чуждестранни кореспонденти.
    По същество - превод 200 паунда от Лойдс, минал е през HSBS, после през Уникредит Виена и накрая до Райфайзен БГ. Сега те мога да видя какво са чарджили другите банки, но в Райфайзен да ди удържали 19,56 лв.
    Погледнах тарифата на ДСК
    и конкретно
    Междубанкови входящи преводи:
    - по сметка в Банката (прилага се и при входящи преводи в лева по посочена валутна сметка):
    - до EUR 100.00 вкл. - без комисиона
    - над EUR 100.00 (с изключение на получени преводи в HUF) - 0.1% мин. EUR 6.00, макс. EUR 200.00
    - над EUR 100.00, за получени преводи в HUF - 0.08%, мин. EUR 4.00, макс. EUR 100.00
    - за OTP express payments в чуждестранна валута в рамките на банките принадлежащи към групата на ОТП - EUR 5.00
    - с изплащане на каса - лева 0.5%, мин. 4.00 лв., валута 0.5% мин. EUR 8.00

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Превеждане на пари до Бг

photographer като ползваш трансферуайз банката в страната получател не начислява допълнителена такса за приемане, защото трансфера е от сметка в същата държава.
    Схемата е такава:
    Сметка на изплащача в Англия > сметка на трайнсферуайз в Англия > сметка на трансферуайз в България > сметка на получателя в България.

Самите трансферуайз според мен правят само преводи на големи суми и имат някакъв паричен буфер във всяка страна в която оперират.

Тази седмица имах трансфер Норвегия - Шотландия парите бяха в моята сметка на следващият работен ден сутринта. Та продължавайте да се занимавате с директни банкови трансфери.

18. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Превеждане на пари до Бг

Цитирай Първоначално написано от autosvet Виж мнението
    photographer като ползваш трансферуайз банката в страната получател не начислява допълнителена такса за приемане, защото трансфера е от сметка в същата държава.
    Извинявай, ти прочетели предишния пост? Приемащата БГ банка е удържала 20 лв. за 200 паунда превод. А, да - няма "допълнителна", само регулярната.

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Превеждане на пари до Бг

Не е така. Твоята банка в България "вижда" превода от трансферуайз като български идващ от Уникредит Булбанк. То това е цялата идея на услуга като тази.

21. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Добре, я ми обясни какво виждаш
    Rajfajzen 1.png
    Rajfajzen 2.png
    Къде пише "Уникредит Булбанк" и нали виждаш сумата с "+" и другата с "-"

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

георги , аре кажи сега трябва да се преведат 25 000 паунда в рамките на 6 месеца до България , тъи като никога няма да си идвате в УК , кои е наи безопасния и евтин на4ин

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Превеждане на пари до Бг

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Добре, я ми обясни какво виждаш
    Rajfajzen 1.png
    Rajfajzen 2.png
    Къде пише "Уникредит Булбанк" и нали виждаш сумата с "+" и другата с "-"
    Не видях да си ползвал Transferwise при тази транзакция. Аз за него обяснявам и съм го написал няколко пъти (на кирилица, че да не им е много рекламата).

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Внимание! Преди да прехвърляте средства, проверете таксите на вашата банка за „Входящ валутен превод” или за „Постъпления по карта”. Засега ми са известни:

- ОББ и Пощенска, които имат такса за входящ валутен превод от 10 евро,

- ДСК 6 евро + 0.1 % за над 200 е.

- Unicredit - 0.10% от сумата (7 eвро минимум)

- Райфайзен - 0.07 % от сумата (мин. 5е)

Post Thanks / Like

Това вече го коментирахме, даже по-горе съм дал таксите на някой банки в БГ за входящ превод. НО, още веднъж искам да потвърдя думите на @autosvet, без да правя някаква реклама на Transferwise: - Ако правите превод на британски лири до сметква в БГ в лева, то такса за входящ превод от страна на банката в България НЯМА! Която и да е банка в БГ разпознава превода като местен, в местна валута (лв.) и парите реално не се превеждат от чужда страна за тях, а от сметка на TransferWise в България! Изпитано и проверено вече за няколко превода в различни банки в БГ (Пощенкса - които имат такава такса, за справка ОУ и Такси и комисионни на банката, Първа Инвестиционна, Райфайзен). Такси няма, TransferWise е с реален и съпоставим курс с този на БНБ + минимална такса за превод, за мен е най-изгодната на пазара! Парите пристигат за до два-три работни дни в БГ.
    Който каквото иска да ползва, аз само исках да потвърдя вече споменатото!

27. БЛАГОДАРЯ ElenaM thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Нов потребител
    Град
    London, Walthamstow
    Post Thanks / Like

photographer, хората ти казаха, опал трансфер, ползват ги от 3-4 г. и нямат проблеми и аз в това число. Доколкото знам всичко друго излиза по-скъпо, за малки регулярни суми е супер. Курса им е доста приемлив, както и таксата и срока. Transferwise ползвал ли си ги лично? Защото аз не ги бях и чувал, затова влязох на сайта им и кво видях. Курса супер, обаче таксите и сроковете не ме изкефиха много. Ако си ги полвал, моля сподели колко паунда си пратил и колко лева са получени в бг да видим дали имаш основание да ги хвалиш като най-изгодните.

seeker Аватара на ElenaM
    Град
    West London
    Post Thanks / Like

Thumbs up За: Превеждане на пари до Бг

Искам да благодаря на photographer и autosvet за препоръката на Transferwise. Аз имах спешно нужда да изпратя пари на майка ми за операция за смяна на ставата, която всъщност е утре. Бях на почивка в Испания когато разбрах и веднага потърсих тема за превод на пари тук. След като изчетох всички мнения реших да пробвам 100 паунда чрез Transferwise до ОББ банка. Парите пристигаха за 2 дни на най-добрият курс и такаса 1 паунд. Майка ми е получила точната сума без да са и удържали дори една стотинка. След 4 дни се прибрах в Лондон и миналят Петък сутринта изпратих 750 паунда пак с Transferwise. Обмяната този ден беше 2,50 лв за паунд. Аз заплатих 3.75 паунда за превода от тези 750, майка ми получи в Понеделник 1866.50 лв, като това е сумата която трябваше да получи и не са и спряли нито един лев от ОББ. Ако някой тук се съмнява в тази фирма нека се успокои, аз съм пращала години наред пари по различни начини. Най -изгодно ми беше с PayPal но се губи доста. Чрез банките просто не си заслужава, курса е смешен и удръжките са напълно излишен харчлък. От сега нататък ше използвам само тази фирма. Благодаря отново на двамата потребители за ценната информация , която ми помогна в тази спешна ситуация.
    Който пее,зло не мисли

30. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ortega Виж мнението
    photographer, хората ти казаха, опал трансфер, ползват ги от 3-4 г. и нямат проблеми и аз в това число. Доколкото знам всичко друго излиза по-скъпо, за малки регулярни суми е супер. Курса им е доста приемлив, както и таксата и срока. Transferwise ползвал ли си ги лично? Защото аз не ги бях и чувал, затова влязох на сайта им и кво видях. Курса супер, обаче таксите и сроковете не ме изкефиха много. Ако си ги полвал, моля сподели колко паунда си пратил и колко лева са получени в бг да видим дали имаш основание да ги хвалиш като най-изгодните.
    Ortega, не ми се сърди, ама четеш през редовете! Нямам намерение да правя повторения в темата, просто още веднъж прочети последния ми пост и всичко ще си дойде на мястото, а ти ще получиш отговори на всички зададени към мен въпроси!
    Иначе хората може да са ми казали ОПАЛ, но ако искат изгодно да превеждат пари до БГ, то по-добре да опитат с TransferWise
    Не знам за какви такси говориш и мислех да ти прикача документите от последните ми няколко трансфера, но съдържат много лична информация, която не намирам за удачно да я споделям с един форум непознати, само за да ги убеждавам кое е изгодно за тях Всеки има глава на раменете си - да си ползва каквото му кеф.
    Последната ми транзакция:

изпратено от сметка в UK:
    AMOUNT 800.00 GBP

Counterparty | Rate | Amount
    TransferWise | 2.5033 | 796.02 GBP

Получени в сметка в БГ:
    AMOUNT 1,992.66 BGN

Такса за превода: 3.98 GBP

За превод на суми до 202 паунда таксата е точно 1 паунд, а курса в момента по, който изчисляват е точно 2,50лв за паунд. За сравнение този на БНБ в момента е 2.49978лв за паунд. Сам си направи извода дали са с добър курс
    Другото, което е - ако някой не знае - нека провери в Гугъл кой световен магнат стои зад фирмата за валутни преводи в целия свят TransferWise, ама да не се чуди - не е Гошо от почивка Само не ме питайте как се търси в Гугъл

Айде със здраве!

ПП: Желая лека процедура и бързо възстановяване на жената след операцията. Радвам се, че сме били от полза!
    Последно редактирано от photographer : 03-10-2014 на 01:22

32. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London, Walthamstow
    Post Thanks / Like

Мда, благодаря на фотографа, обаче само за средната част на мнението, другите глуости можеше спокойно да си ги запазиш за себе си. Понеже виждам, че за краткото си време в ОК си усвоил доста добре сакрастичния и ироничен дух на форума, ще пиша в същия стил да видиш как изглежда отстрани.

В предпоследния ти пост не видях друго освен общи приказки без цифри. Пишеш мининимална такса за превод, колко е това 0.01 паунда? След като прочетох това, влязох в сайта им и там имаше пример 1000 паунда изпратени 2485 и нещо ще се получат, но на 12.10, такса превод повече от 6 лири. За превод на парите на следващия ден таксата беще към 16. Та затова те и попитах.

За опал писах, че са сигурни, дали са още актуални не зная, иначе нямаше да си губя времето да поствам въпроси.

Аз може и да чета през редовете, обаче ти имаш магическата способност да четеш ненаписаното. Къде прочете, че искам да вида документи, а? Къде видя, че се нуждая от убеждаване? Личната ти информация за никакъв цървул не ми трябва.

Таксата която споменавам е таксата за превод на парите.

Всеки праща различни суми, има различни изисквания за бързината на превода, също честотата на трансакциѝте е различна, така че което е изгодно за едни, не винаги е изгодно за други, не става въпрос въобще дали някой има глава или няма.

На мене лично не ми дреме на шпагата кой е собственика на фирмата, Гошо или Пешо нищо не дава гаранция срещу грешка на служител или срив на системата. Нали така?

И за завършек един приятелски съвет. Избягвай да правиш коментари от рода на тоя за Гугъл, имам комп от 15г, както и много други, тъй че съмнението ти в способностите на потребителите да работят с тъсещи машини е излишно, жалко и неуместно.

Ще ги тествам и ще пиша за резултата, нали това е целта, да се помогне на хората да избират оптималния вариант.

Post Thanks / Like

Taка е, аз за това се постарах да обясня подробно нещата. В добрия тон на форума искам да потретя, че всеки има право да използва за трансфер на суми до България каквото си поиска и всъщност да прави каквото си поиска. Аз казах, в моя случай (в по-предни теми бях питал за превод на малки, но ежемесечни суми) и се радвам, че намерих най-доброто решение за лична употреба в лицето на тази фирма. Това, за гугъл не беше конкретно отправено до теб, а до всички, но конкретно ти каза, че не си я чувал никога тези като фирма за парични преводи, а тя не е никак малка и незначима, а сега се чувстваш обиден от отговора ми. Това, че ти или някой друг не ги е чувал не означава, че не съществуват и не работят добре (по мое мнение) и за това написах мнението си с цел да информирам повече хора. И пак казвам всеки има право на избор и нека да не се чувства задължен въобще да се вслушва в съветите и мнението ми. Един може да е доволен от едно, друг от друго и т.н. Аз съм доволен и цифрите по-горе са повече от красноречиви и отново казвам - това се отнася за мен и не задължавам с мнението си останалите.

Сипвам си едно голямо в името на форумната дружба

35. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
Страница 21 от 25 ПървиПърви ... 111920212223 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Превеждане на пари до Китай?
    От deijei във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 30
    Последно мнение: 12-10-2015, 17:56
  2. Превеждане и легализация на документи???
    От b60_460 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-11-2011, 15:28
  3. Превеждане на пари от БГ към УК
    От Irena_T във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 19-10-2011, 10:13
  4. Превеждане на пари до Англия.
    От Nikk_ във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 26
    Последно мнение: 03-11-2010, 08:02
  5. Превеждане на пари от щатите до Бг, моля съвет
    От kumana във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки