Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 25 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 603
    ~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Да. и аз стигнах до извода, че повече от Ј 18 се губят.Въобще не е изгоден този начин.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ако прочетеш първите постинги,ще разбереш кои е наи-изгодния начин.

Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Мадлена
    carmen, ти като си в ук от толкова много време що не вземеш ти да ни светнеш нещо ами все питаш. този форум е за ВЗАИМОпомощ.
    мерси
    Можеше да си по-любезна. Ще ти кажа защо.
    Защото от 10 години използвам Райфайзен и ми писна парите ми да минават през Ню Йорк. И защото имах идея да отворя сметка в Nationwide както някой писа тук. Но нищо не стана. Ще напиша нова тема какво се случи.

Имам кредит, дебит и спестовни карти към две банки тук. Имам и различни форми на инвестиции чрез една от банките. Но досега за превод на пари съм използвала само Lloyds чрез Ню Йорк към Райфайзен Банк в България. Засега оставам на този вариант докато не намеря друг. Предложеният без-charge-ов вариант тук не проработи за мен. Но наистина искам това да обсъдим в отделна тема.

Благодаря.

ПС. За по-горното ми питане ставаше дума за еднократен превод. Както и да е.
    Последно редактирано от Carmen : 09-08-2005 на 13:04

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Zara,

Виждам че опитващ да отвориш очите на незрящите на няколко пъти в този пост ама никой не обръща внимание(-:

Moneybookers.com е един чудесен начин да се пращат пари много евтино в БГ. Лично аз го ползвам отдавна и съм много доволен. Изпращал съм и малки и по-големи суми, всичко е напълно автоматизирано, от моето РС превеждам пари направо в сметката на майка ми. Удобно е за планирано превеждане на пари, защото отнема 3 до 6 работни дни, и парите се обръщат в левове, но пък е по централен курс и е по-добър спрямо чейндж бюро. Ако някой се интересува с удоволствие ще обясня как действа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Опитайте с Halifax,ако имате сметка там,до Ј4000 превод се плаща
    само Ј14.Трябва да имаш валутна сметка в БГ банка,наи- добре в Ј,да знаеш номера на сметката и имената на получателя , SWIFT code i Bank code на бг банката и неиния адрес.За 3 работни дни парите са в БГ,някои банки даже не удържат комисионна,наи много се плаща от 3 до 5$.на място.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

zdraveite a slu4aino da znaete kakvi sa posledstvi9ta ako vzemete loan ot banka v uk i ne go varnete mogat li da te otkri9t v bg

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Moneybookers.com е един чудесен начин да се пращат пари много евтино в БГ. Лично аз го ползвам отдавна и съм много доволен. Изпращал съм и малки и по-големи суми, всичко е напълно автоматизирано, от моето РС превеждам пари направо в сметката на майка ми. Удобно е за планирано превеждане на пари, защото отнема 3 до 6 работни дни, и парите се обръщат в левове, но пък е по централен курс и е по-добър спрямо чейндж бюро. Ако някой се интересува с удоволствие ще обясня как действа.
    Хвърлих едно око на сайта.Мен лично ме интересува кави са чаржовете за изпращача и получателя, а ще съм ти благодарен ако дадеш малко повече инфо за регистрацията и...с една дума...разказвай.

Напреднал Аватара на Carmen
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Да, кажете тогава повече за Moneybookers.com

Косач на души Аватара на Косата
    Post Thanks / Like

По подразбиране xxx

Цитирай Първоначално написано от tonika
    zdraveite a slu4aino da znaete kakvi sa posledstvi9ta ako vzemete loan ot banka v uk i ne go varnete mogat li da te otkri9t v bg
    zatvor sa posledstvijata...mnogo tarikati si misljat, 4e kato "zapaljat" bankite i sa milioneri i stavat neotkrivaemi. Blajeni sa veruiyu6tite)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Moneybookers, както и много други подобни услуги предполагам, работят по следният начин. Откриваш си акаунт (виртуална сметка) на сайта, която можеш (по-скоро трябва) да свържеш с реална банкова сметка и/или кредитна карта. Естествено има верификация - изпращат пари на тази сметка и собственикът трябва да вземе реф номера на транзакцията и да го впише във виртуалният си акаунт да потвърди че сметката е негова. Какво направих аз. Открих два акаунта за мен и майка ми, свързах ги с реални сметки (на майка ми е в лева защото е в БГ). Моята верификация стана лесно - чрез он-лайн банкинг видях тяхната транзакция и си написах реф номера в акаунта. За майка ми - накарах я да поиска извлечение за транзакциите на сметката и видях номера от там. Не стана на сайта, но се свързах с Moneybookers customer support, обясних им че реф номера не става, изпратих им и сканирано копие на извлечението и те направиха верификацията веднага. И вече имах два акаунта свързани с две сметки - едната моята, едната на майка ми в БГ.
    Процедурата е лесна
    1. Правя upload от моята сметка в моя акаунт - безплатно! Все едно се погасява кредит - дават ти sort code, account number и твоят реф номер (и трите са много важни инак ще преведете пари на някой друг). Отнема около 3 дни.
    2. Прехвърлям парите от единият акаунт в другия - аз плащам 1%, мах 0.50 евро!, майка ми нищо не плаща. Става моментално.
    3. Теглене на парите от виртуалния акаунт в реалната сметка - 1.80 евро твърда такса. Отнема отново около 3 дни.

Така максималната такса за превод на пари за БГ е 0.50 + 1.80 = 2.30 евро. Пак казвам че парите се обръщат в левове, но за мен курса е доста изгоден. Аз първо пробвах с Ј50 (Тома неверни (-, стана и после преведох по-голяма сума. Когато правиш upload мисля над Ј1000 те карат да потвърдиш че си съгласен че те не носят отговорност ако по някаква причина парите изчезнат, но проблем нямаше, не вярвам и да има.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

лично аз изпращам пари чрез банката си - Ј20 струва, независимо от сумата, пращам в понеделник, в петък ходят да ги теглят. единственото, което губя е почивката си, докато ида до най-близкия офис.
    всеки може да опикае пода - бъди герой, осери тавана!!!

...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от M_P_C
    лично аз изпращам пари чрез банката си - Ј20 струва, независимо от сумата, пращам в понеделник, в петък ходят да ги теглят. единственото, което губя е почивката си, докато ида до най-близкия офис.
    koq banka,i ot tam kato gi darpat bg bankata 4ardji li gi?

Post Thanks / Like

По подразбиране

Po princi kogato prashtash pari napravo ot bankata si trqbva da kajesh 4e poemash vsi4ki taxi taka 4e polu4atelq v Bg da ne plashta nishto!!

...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от NAT
    Po princi kogato prashtash pari napravo ot bankata si trqbva da kajesh 4e poemash vsi4ki taxi taka 4e polu4atelq v Bg da ne plashta nishto!!
    iska6 da kaje6 koq da e tuka6na banka taka li?

Post Thanks / Like

По подразбиране

Da!prosto kaji 4e iskash da poemesh vsi4ki taxi i taka v BG nqma da plashtat nishto!Az sam prashtala s Natwest i Barclays.

...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от NAT
    Da!prosto kaji 4e iskash da poemesh vsi4ki taxi i taka v BG nqma da plashtat nishto!Az sam prashtala s Natwest i Barclays.
    a kolko sa gore dolu tiq taxi znae6 li,6toto az pratih naskoro do bg 4rez Halifax i ot tuka 4ardjiha 14pounda a ottam za sq 27 i 6te hodat da se opravqt 6tot im se struva mnogo,a otna4alo im kazali 4e nqma da e pove4e ot nqkolko evro,taq lajliva darjava

Post Thanks / Like

По подразбиране

ami dokolkoto si spomnqm taxata beshe mejdu 25 i 27 Ј za suma do 10 000Ј!!

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Geronimo
    a kolko sa gore dolu tiq taxi znae6 li,6toto az pratih naskoro do bg 4rez Halifax i ot tuka 4ardjiha 14pounda a ottam za sq 27 i 6te hodat da se opravqt 6tot im se struva mnogo,a otna4alo im kazali 4e nqma da e pove4e ot nqkolko evro,taq lajliva darjava

Последния път пратих пари до сметка в Пощенска банка. Тукашната банка беше Nationwide. Те ме чарджваха 20 паунда (а може и да беше 21 - не мога да си спомня). Пощенска банка в България пък чарджва получателя само 5 - 6 долара.

Моя приятелка пък прати подобна сума до роднините си от Halifax. Получател: пак със сметка в Пощенска банка. Оттук плати само 14 паунда на Halifax. Но какво беше учудването ми, като разбрах, че Пощенска банка са чарджвали получателя около 25 ПАУНДА (не долара). Казах и как е при мене, и че аз пращам също до Пощенска банка, и че сигурно има някаква грешка. И нейният човек да иде да пита защо така и да каже, че има инфо, че и други хора са превеждали от Англия и Пощ.банка е задържала само няколко долара.
    Какво са му обяснили от Пощенска банка: че понеже парите идват от Halifax, трябва непременно да минат през Булбанк и че повече от 20 лири са за Булбанк, а за тях - само няколко долара. Защото било задължително парите да минат първо през Булбанк, която била посредническа банка на Halifax.

Така че в случая не е виновна лъжливата държава, а Halifax (и Булбанк, с която въртят тази далавера).

След като знам за този случай, не бих ползвала Halifax за превод на пари до БГ. Не знам дали е добра опция да се прати от Halifax директно до сметка в Булбанк. Не ме и интересува. Но който е заинтересован, може да каже на роднините си да идат да питат в Булбанк колко ще ги таксуват, ако получат еди каква си сума от сметка в Halifax.
    Последно редактирано от milena : 29-09-2005 на 19:04

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

пак ще повторя 4е пощенска банка има споразъмение с лоидс.оттук се плаща 20 лири такса до 10 000 лири а от там около 3 лири

Post Thanks / Like

По подразбиране

Predi da pratish kakvito i da bilo pari trqbva da popitash bankata si s koq bg banka raboti!!Normalno e sled kato ne raboti s opredelena banka , parite da minavat prez treta takava!Za da ne vi chardjat izlishno v BG plashtayte si taxite v UK!

...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ami az pratih 4rez Halifax 6toto mi kazaha 4e e 14 pounda a to v bg imalo druga dalavera i 4rez nqkva banka minavat parite - pak dalavera,6to ne kazvate 4e taka bilo,az imam i barclays 4rez tqh kak e ne 4e obvinqvam nqkogo no qvno imalo i vratki

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Geronimo
    Ami az pratih 4rez Halifax 6toto mi kazaha 4e e 14 pounda a to v bg imalo druga dalavera i 4rez nqkva banka minavat parite - pak dalavera,6to ne kazvate 4e taka bilo,az imam i barclays 4rez tqh kak e ne 4e obvinqvam nqkogo no qvno imalo i vratki

Geronimo ti mai ne me 4etesh!!Vsi4ki banka rabotqt na tozi princip!!I ako ne kajesh 4e poemash vsi4ki taxi to shte te chardjat i pri polu4avaneto na sumata v BG!

Scouser boy Аватара на tentcho
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз също пращам пари към Пощенска банка в Бг- 3 поунда е чарга им. Но искам да поясня че когато пращате пари от тук питайте за банката посредник - третата банка.Ако знаете с коя банка работи тази която е в БГ искайте от тук парите да минат през точно тази банка иначе ще минат и през Сейшелските острови, и тогава БГ банката ще ви дръпне много комисионна щото парите са минали през банка с която тя няма споразумение.Това става лесно-просто попълвате 1 поленце в applicationa с името на банката през която искате да минат парите и това е.
    ThE Only thiNg Ne©essa®y foR thE tRiumPh Of eVil iS foR Good mAn tO dO nOthiNg™

...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

alright lads,rabotata e 4e tq nqma smetka v po6tenska banka ami v nqkva druga,bulbank ili biohim ili ne6to ot sorta be6e.abe mai4e kakto kaza onq aver po nagore nai dalavera e sas taq tokuda bank,a bre mate kato gi isprati6 ot tuka parite 4rez tva biuro,tam kato gi vzima6 4ardjat li te?

Post Thanks / Like

По подразбиране

Abe geronimo tup li si kvo li si???Ne razbra li 4e ako ti ne platish ot tuk vsi4kite taxi shtesh neshtesh shte te 4ardjat v BG!!Plati si tuk taxite i stiga si sa razpravql za gluposti!Taxata do 10000 Ј izprateni do bulbank e 25Ј ot Natwest ili ot Barclays i nema zna4enie prez kolko banki shti prekarat parite!!Sedni malko pro4eti kvo sme ti pisali i stiga si mrankal ve4e kolko shteli da ti zemat!

Страница 2 от 25 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Превеждане на пари до Китай?
    От deijei във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 30
    Последно мнение: 12-10-2015, 17:56
  2. Превеждане и легализация на документи???
    От b60_460 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-11-2011, 14:28
  3. Превеждане на пари от БГ към УК
    От Irena_T във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 24
    Последно мнение: 19-10-2011, 10:13
  4. Превеждане на пари до Англия.
    От Nikk_ във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 26
    Последно мнение: 03-11-2010, 07:02
  5. Превеждане на пари от щатите до Бг, моля съвет
    От kumana във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки