Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Oбжалване срещу решение на джоб центар за спиране на IS и CTC

в UK сам от 5 години.имам дащтеря на 2 години/ба6та британец/от 2 години сам на income support и child tax credit,които ми бяха спряни миналата седмица поради факта 4е сам балгарка.с ба6тата сме разделени но поддаржаме вразка.не ми позволяват да работя т.к по uk изисквания се предполага да работя само в рибни,месни,габни фабрики,а там кадето живея такива няма.6те пи6а appeal сре6то трибунала 4е не сам сагласна с ре6ението да ми спрат помо6тите след като веднаж са ми ги давали,а са6то 4е са6тевременно не ми се предоставя работа да работя.Вапроса ми е има ли някакав на4ин по който да кандидатсвам за ИРЛ на база на това 4е аз се грижа и издаржам да6теря ми,живее при мен от 2 години и осножно 4е е британец по паспорт и сертификат?извинявам се предварително за правописни гре6ки.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: обжалване срещу решение на джоб центар за спиране на инкам супорт и 4аилд та

От бащата не получаваш ли издръжка? За съжаление доколкото ми каза една приятелка работеща в САВ дори и детето да е английски гражданин, ако решат да те гонят това няма да те спаси. така, че не знам дали имаш шанс за индефинит. Ако си била със един и същ статут за тези 5 години, може, но иначе малко вероятно. Надявам се някой знаещ да се включи.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: обжалване срещу решение на джоб центар за спиране на инкам супорт и 4аилд та

Цитирай Първоначално написано от lidiya Виж мнението
    в UK сам от 5 години.имам дащтеря на 2 години/ба6та британец/от 2 години сам на income support и child tax credit,които ми бяха спряни миналата седмица поради факта 4е сам балгарка.с ба6тата сме разделени но поддаржаме вразка.не ми позволяват да работя т.к по uk изисквания се предполага да работя само в рибни,месни,габни фабрики,а там кадето живея такива няма.6те пи6а appeal сре6то трибунала 4е не сам сагласна с ре6ението да ми спрат помо6тите след като веднаж са ми ги давали,а са6то 4е са6тевременно не ми се предоставя работа да работя.Вапроса ми е има ли някакав на4ин по който да кандидатсвам за ИРЛ на база на това 4е аз се грижа и издаржам да6теря ми,живее при мен от 2 години и осножно 4е е британец по паспорт и сертификат?извинявам се предварително за правописни гре6ки.
    Първо - със сигурност не са ти спряни защото си българка. Има нещо което или ти самата не знаеш или просто го спестяваш тук.
    Би било полезно да обясниш с какъв статут си била през тези 5 г, с каква виза си дошла, какви удължения си имала и тн....
    Иначе на база,че се грижиш за дъщеря ти и че тя е бритиш нямаш шанс за ИЛР....

И как вземаш income support след като не работиш и нямаш income???

4. БЛАГОДАРЯ lidiya thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Oбжалване срещу решение на джоб центар за спиране на IS и CTC

Ако е самотен родител на дете под 12 взима IS и CTC. Ако няма индефинит и е със рестрикции по отношение на работа, да незаконно ги е взимала, защото това е public fund.
    Последно редактирано от gomorrah : 21-06-2009 на 23:40

6. БЛАГОДАРЯ Zara, HoOki®™ thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

парвите 3 години работих в рибни фабрики по работно разре6ително и виза.имам и worker accession card но не можах да работя пални 12 месеца т.к 07.2007 година родих и се разделих с ба6тата.бях в women's aid refuge за 8 месеца кадето о6те при постапването трябва6е да кандидатсвам за income support/за да полу4авам housing benefits/,chilg tax credit.от тогава ги полу4авах помо6тите и миналата седмица ги спряха с обеснението 4е failed the residantionaly test.от job centre ми казаха 4е някои е в системата е направил ОГРОМНА гре6ка за да ми се дава income support.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

от 2004 до 2007 работих в рибни фабрики по раб.разрешително и жиза.след 2007 полу4их розова карта но нямах вазможността да работя 12 месеца т.к фабриката фалира а аз родих.декември 2007 се разделих с бащата/насилие/и бях пратена с детето в women's aid refuge,кадето трябваше да кандидатсвам за IS за да полу4авам housing benefits/refuge-highland councle/.и т.к полу4авах IS кандидаствах за Child tax credit.това ми бяха единствените доходи на които йивеех с детето си в рамките на 1 и 1/2.а сега са ми спрени.при4ина,цитирам-failed the residentionaly test.искаха ми вси4ките документи с които сам работила както и на детето паспорт,сертификат и benefit agency не беше доволна от това 4е сам се вазползжала от социалната им система.

Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Oбжалване срещу решение на джоб центар за спиране на IS и CTC

Не знам как точно стои въпроса със картите ти и дали ще ти признаят майчинството за индефинит, но дефакто нямаш индефинит = неправомерно взимане на бенефити. Единственото, което можеш да обжалваш е да не ги връщаш, тъй като те са допуснали грешката да ги отпуснат, ако евентуално решат да си ги вземат обратно. Няма ли как да искаш издръжка от бащата знам, че не е лесно и има да чакаш от агенцията да го издирят и т.н, но това е което можеш да направиш за момента, както и да си потърсиш някаква работа.

Post Thanks / Like

За издръжка от бащата само Child Support Agency може да помогне. Само трябва да им се обадиш и кажеш къде работи и всичко каквото знаеш за него. Директно ще му ги спрат от заплатата. Лошото е,че ако е селд-емплоид или не работи , няма да вземеш нищо....

11. БЛАГОДАРЯ gomorrah thanked for this post
    Post Thanks / Like

от 2004 до 2007 работих в рибни фабрики по раб.разрешително и жиза.след 2007 полу4их розова карта но нямах вазможността да работя 12 месеца т.к фабриката фалира а аз родих.декември 2007 се разделих с бащата/насилие/и бях пратена с детето в women's aid refuge,кадето трябваше да кандидатсвам за IS за да полу4авам housing benefits/refuge-highland councle/.и т.к полу4авах IS кандидаствах за Child tax credit.това ми бяха единствените доходи на които йивеех с детето си в рамките на 1 и 1/2.а сега са ми спрени.при4ина,цитирам-failed the residentionaly test.искаха ми вси4ките документи с които сам работила както и на детето паспорт,сертификат и benefit agency не беше доволна от това 4е сам се вазползжала от социалната им система.
    Все пак какво ги е накарало така изведнъж да разгледат случая ти?????Има нещо необичаино...

Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

моя приятелка се опитваше да плу4ава housing benefits,child tax credit.давала ме е за пример с дъщеря ми/пълни имена,каде живеем и пр./в job centre.Тя самата ми каза.От там мисля 4е са ме проследили.
    Аз самата имам желание да работя и то голямо.Но както же4е споменах тук няма фабрики,а аз не искам да изоставя детето си в BG както пове4ето балгари правят за да отида по други градове кадето вероятно има фабрики.
    Т.к полу4авах IS,то Child Support Agency определя само 20 паунда издражка седми4но.Мсля за работа нелегално.Единствен шанс за мен и дащеря ми.Ина4е губя и апартамента,които ми дадоха след като напуснах refuge.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

за съжаление факт е че нямаш и не си имала право на помощи, просто се моли да не те карат да ги връщаш.
    щом имаш желания да работиш, защо трябва точно във фабрика да работиш? търси каквато и да е работа и си дай детето на градина, докато си на работа. такс кредитс ще ти плащат по-голямата част

16. БЛАГОДАРЯ Edna thanked for this post
    Post Thanks / Like

моя приятелка се опитваше да плу4ава housing benefits,child tax credit.давала ме е за пример с дъщеря ми/пълни имена,каде живеем и пр./в job centre.Тя самата ми каза.От там мисля 4е са ме проследили.
    Аз самата имам желание да работя и то голямо.Но както же4е споменах тук няма фабрики,а аз не искам да изоставя детето си в BG както пове4ето балгари правят за да отида по други градове кадето вероятно има фабрики.
    Т.к полу4авах IS,то Child Support Agency определя само 20 паунда издражка седми4но.Мсля за работа нелегално.Единствен шанс за мен и дащеря ми.Ина4е губя и апартамента,които ми дадоха след като напуснах refuge.
    CSA opredelia izdrajkata i sled tova e top up s IS i drugite. Fakt e,che na nego mogat da mu vzemat samo 20 pounds. Ako mojeha da mu vzemat napr.40 , togava steshe da vsemash po malko IS etc......

Ubedena sam ,che imash goliamo jelanie da rabotish, te vsiqki koito sa tuk ili idvat tuk imat takova jelanie...no vaprosa e - imash li pravo da rabotish,za]oto pone ostavam s vpechatlenie,qe niamash pravo i na tova.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    за съжаление факт е че нямаш и не си имала право на помощи, просто се моли да не те карат да ги връщаш.
    щом имаш желания да работиш, защо трябва точно във фабрика да работиш? търси каквато и да е работа и си дай детето на градина, докато си на работа. такс кредитс ще ти плащат по-голямата част
    нямам право да работя кадето и да е.липса на необходимите документи както и невазможност за за полу4аване на такива поради май4инство.както споменах ве4е полу4их розова карта,но т.к родих,фабриката фалира,а аз се озовах в refuge,не можах да работя пални 12 месеца.
    работодател ми беше свекъра ми,собственик на фабриката,която фалира.мога ли да кандидаствам за синя карта от 04.2006-04.2007?имам pay slips за тези месеца,но 11.2006 бях в балгария поради изтекла виза,която бе подновена за следващата година.независимо 4е бях в BG,все още се водех на работа от фабриката и ми беше платено.свекара ми ще напише сащо писмо за потварждение.имам и договор за работа.

Post Thanks / Like

нямам право да работя кадето и да е.липса на необходимите документи както и невазможност за за полу4аване на такива поради май4инство.както споменах ве4е полу4их розова карта,но т.к родих,фабриката фалира,а аз се озовах в refuge,не можах да работя пални 12 месеца.
    работодател ми беше свекъра ми,собственик на фабриката,която фалира.мога ли да кандидаствам за синя карта от 04.2006-04.2007?имам pay slips за тези месеца,но 11.2006 бях в балгария поради изтекла виза,която бе подновена за следващата година.независимо 4е бях в BG,все още се водех на работа от фабриката и ми беше платено.свекара ми ще напише сащо писмо за потварждение.имам и договор за работа.
    Ако нямаш валидна виза в паспорта си с право на работа към 31.12.2006 няма да стане.....ако нямаш виза,а както казваш си се водела на работа - всъщност е било нелегално.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ако нямаш валидна виза в паспорта си с право на работа към 31.12.2006 няма да стане.....ако нямаш виза,а както казваш си се водела на работа - всъщност е било нелегално.
    имам валидни визи за 2004,2005,2006 както и работно разрешително за 2004,2005,2006,розова карта за 2007.както казах ве4е работех легално по саотвените документи докато не излязох в май4инство.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

освен негативизъм и подозрение относно това което споделям,ще оценя някакъв положителен съвет и пове4е доверие.Имах силното 4увство,4е няма6е никакъв смисал да се вклу4вам в този сайт и тарся помощ.И бях права.Балгарите сме навсякъде едни и същи злобни сащества,независимо къде живее.Затова и държавата ни е в това положение.Моя проблем е разрешен.Само сажалявам 4е си споделих положението с непознати бай ганьовци.

penelopa
    Guest

Честито Лидия, че проблемът ти е бил разрешен в твоя полза.
    Хората разбиращи от тази материя, ти отговориха, според знанията и опита , които имат, но най-важното отделиха от свободното си време, за да се опитат да намерят разрешение на проблема ти.
    За такива сериозни въпроси, обаче, си има платени компетентни фирми, които така си вадят прехраната.
    В темата, освен твоят последен постинг , никой не е бил груб към никого и използвал някой имена от българската класическа литература.
    А ако утре ти се наложи, да попиташ отново някой въпрос, касаещ твоето житие-битие,би ли имала очи да го излогиш и би ли очаквала, изобщо някакъ отговоr?

23. БЛАГОДАРЯ madlena, Staki, Zara, rumi_066, gomorrah and 3 others thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз пък ще кажа, каквото повикало такова се обадило.
    и ще ти кажа моето искрено бай ганьовско мнение: дошала си и заработила във фабрика, по някое време тие е писнало да бъхташ и си решила да забременееш от сина на шефа, та белким станеш шефка на фабриката, а не работничка, а и да осигуриш живота, все пак ще имаш дете англичанче. но уви, не с еполучило и някой ти е разкрил намеренията и започнал да те ползва за боксова круша (за което съжалявам за детенцето ти, да ти е живо и здраво, но не и за теб). отишла си в aid refuge, за цели 8 месеца, ако беше малко по-оправна, нямаше да изкараш там цели 8 месеца, и сега видиш ли, си решила да се караш и сърдиш на майката Великобритания, че не ти дава постоянно жителство, че иска и помощите да ти спре, че иска и да работиш. как се осмеляват? аз имам дете от АНГЛИЧАНИН и трябва да ми се помогне и да ми се даде гражданство и ИЛР и всичко, и помощи и къща и дрехи и мебели и.тн

господи ббоже, слез си прибери вересиите.

айде да си жива и здрава и слез на земята.

25. БЛАГОДАРЯ няма, Dixie Dot, Zara, rumi_066, gomorrah and 1 others thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

освен негативизъм и подозрение относно това което споделям,ще оценя някакъв положителен съвет и пове4е доверие.Имах силното 4увство,4е няма6е никакъв смисал да се вклу4вам в този сайт и тарся помощ.И бях права.Балгарите сме навсякъде едни и същи злобни сащества,независимо къде живее.Затова и държавата ни е в това положение.Моя проблем е разрешен.Само сажалявам 4е си споделих положението с непознати бай ганьовци.
    Лидия, прочетох темата ти и видях хора, които искрено са искали да ти помогнат и са търсили заедно с тебе разрешение на въпроса ти, така както разбират нещата. Ако някои от отговорите не са ти харесали, това не значи, че хората са били злобни и не са искали да ти помогнат... Не е редно заради това да наричаш хората бай ганьовци, не мисля че си справедлива в този случай.

Все пак, честито за разрешаването на проблема ти, чудесно е, че ще имаш възможност да издържаш дъщеричката си по нормален законен начин.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

27. БЛАГОДАРЯ няма, Staki, Zara, mamamia, gomorrah and 1 others thanked for this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Такъв тип поведение като че ли е вече матрица на бгхелп-а.
    Дойде някой и зададе нормално въпроса си. обръща му/й се внимание с разбиране - обаче не им харесва реалността като разберат как са се оплели като пиле в калчища - та се върнат да си излеят помията в собствената им тема, в която питат за съвет.
    Sub Footage

29. БЛАГОДАРЯ gomorrah, Мила, madlena thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз само не разбрах какво не й хареса в отговорите та си изплю жлъчката във форума. Подозирам, че скоро ще се яви с друг проблем, но под друг ник...
    Не поглеждай с гняв назад.

31. БЛАГОДАРЯ няма, Zara, madlena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Темата е започната на 21 Юни с голям проблем,а на 25 Юни вече нямаме проблем..всичко е разрешено....вярва ли някои на това?Като знам колко време отнема да иде от един департмент до друг...аз лично не вярвам...
    Девоиката наи-добре да се ориентира и си иде в БГ. там поне може поне да разчита на фамилията си.

33. БЛАГОДАРЯ няма, gomorrah, madlena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Аз само не разбрах какво не й хареса в отговорите та си изплю жлъчката във форума. Подозирам, че скоро ще се яви с друг проблем, но под друг ник...
    прочети постовете на Мадлена и Пенелопа....там се крие отговора на загадката ти...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Няма да коментирам защото не съм много навътре в нещата, но ми се струва, че можеше поне един от нас да я посъветва да се регистрира като Self Employed и да почне като чистачка по домове и офиси. Между другото никой не е безгрешен, всеки има право на една две грешки в живото, предполагам и вие сте допускали грешки, но наистина жената си изпусна нервите, но аз я оправдавам предвид стреса. Също така можехме да и подскажем да стане студент и да има право на 20 часа седмично, винаги може да се намери курс за една година или NVQ некво. На мнение съм, че можеше да получи съвет, а не просто констатация на тежкото положение в което е изпаднала жената, та тя самата си го знае положението просто търси възможност за оцеляване.
    Със здраве.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Джоб Консулт ООД
    От mlazeva във форум Посреднически фирми
    Отговори: 44
    Последно мнение: 08-08-2015, 11:33
  2. Някой знае ли нещо за тази обява? "ДЖОБ ЗА БЪЛГАРИ 100% КЕШ"
    От malkia100 във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 10
    Последно мнение: 08-10-2012, 18:32
  3. Джоб на венеца
    От user във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2