Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 66
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво работим след взета карта HSMP - Tier1.

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението
    до колкото ми е известно, ти трябва работодател който да ти извади реферал летър който да гарантира 4е имаш доходи. Пове4е агенции искат и референсес от предишни ландлордс. Nai dobre da otsednesh pri priqtel dokato si namerish rabota i kvartira.
    Мерси, ще я видим тая работа значи....
    Почвам активно да да пускам и applications пък да видим какво ще стане
    Много мерси за споделения опит!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boki Виж мнението
    Направо с работодателя...ходя и питам на място!
    мерси, ще се пробва

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

мерси за съвета. пуснах една обява в гъмтрий. По-горе спомена, 4е си питал за работа на място, в агенции или направо в работодатели? Проработи ли тази стратегия ?
    хе, как ще си търсиш работа в гъмтрий??
    се едно в бг да си търсиш работа в подлеза на цум.
    това става, но не при твоите обсточтелства.
    нито пък става при тоите обстоятества да ходиш да питаш работодателя директно.

4. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

мерси, ще се пробва
    Това е абсолютно безсмислено. Начина е още докато си в УСА/БГ да кандидатсваш за работа тук. Да имаш обаждания, да минеш телефонно интервю, евентуално да те поканят на интервю. Тогава долиташ и ги шашваш, след като си ги шашнал по телефона. Ако вече си тук същото, само дето отнема време. Работа се търси най-лесно като не ти трябва.
    А това дето боко го разправя, еми той търси работа за чистач, при него работи да минеш по рибните магазини и ресторанти и да кажеш че искаш да си КП. Но поне не го слушай за всичко - изобщо боко ми напомня за форест гъмп, само че без успехите му, ако ме разбираш ........

6. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petvas Виж мнението
    ...
    А това дето боко го разправя, еми той търси работа за чистач, при него работи да минеш по рибните магазини и ресторанти и да кажеш че искаш да си КП. Но поне не го слушай за всичко - изобщо боко ми напомня за форест гъмп, само че без успехите му, ако ме разбираш ........
    Айде по полека с фантазиите...да не разпусна моята и да не ми заприличаш ти на някой..!!!!

Не съм казал да ме слуша! Споделих просто личен опит, много ясно е че доста по добре да си е в страната за да се явява на интервюта и да види каква ще е работата. За какво да не си търси работа в гъмтри - там е пълно с обяви.

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

8. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    хе, как ще си търсиш работа в гъмтрий??
    се едно в бг да си търсиш работа в подлеза на цум.
    това става, но не при твоите обсточтелства.
    нито пък става при тоите обстоятества да ходиш да питаш работодателя директно.
    не те разбирам ако беше на мое место , как би процедирала , мерси за отгоровора предварително

все пак отскоро съм тук и нямам толкова опит в търсене на работа в УК. Може би бъркам някъде, благодарен съм на всеки съвет

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petvas Виж мнението
    Това е абсолютно безсмислено. Начина е още докато си в УСА/БГ да кандидатсваш за работа тук. Да имаш обаждания, да минеш телефонно интервю, евентуално да те поканят на интервю. Тогава долиташ и ги шашваш, след като си ги шашнал по телефона. Ако вече си тук същото, само дето отнема време. Работа се търси най-лесно като не ти трябва......
    пробвах но нямах много успех с кандидатсване от БГ. Но за сега 3-4 обаждания имам от агенции, няма още интервю , но се надявам скоро да имам късмет. мерси за съвета

Старо куче
    Post Thanks / Like

пробвах но нямах много успех с кандидатсване от БГ. Но за сега 3-4 обаждания имам от агенции, няма още интервю , но се надявам скоро да имам късмет. мерси за съвета
    пич 3-4 обаждания за 2 семици е супер добре. Особенно в тоята област, особенно в банкова криза.
    Замисли се как се представяш на телефона. Ето ти един трик. Когато ти се обаждат ако телефона ти го поддържа запиши разговора с агента. Новите телефони могат да записват разговори, но някои само до 1 мин. За Нокиа има софт ultiame voice recorder. Ако си със симбиан, намери си го.
    Ще се учудиш колко много и кви тъпотии говориш на агента, когато ти се обажда за работа. След анализ за 1-2 записани разговора ще си топ. Аз поне така направих и сега съм перфектен по телефона. А това винаги е едно добро начало - слагаш крак във вратата....

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

с твоите квалифакации и опит и сферата в която си търсиш работа не отговарят на профайла на гъмтрий.
    няма серизен работодател от твоят калибър който дори да е чувал за гъмтрий.
    регистрирай се в агенции които специализират само в accounting recruitment. подготви се да поемаш и временни договори за по-малко пари, но които ще ти дадат УК опит. временна работа в тези агенции има бол.
    агенцията се предполага че ще те извика на интервю с тях до няколко дни, ако не те извикат, значи имаш проблем със CV.
    в сегашната икономическа обстановка ще е по трудно да си намериш постоянна позиция, но временна ти гарантирам че ще имаш ако се представиш добре на интервюто с агенцията.

13. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

с твоите квалифакации и опит и сферата в която си търсиш работа не отговарят на профайла на гъмтрий.
    регистрирай се в агенции които специализират само в accounting recruitment. подготви се да поемаш и временни договори за по-малко пари, но които ще ти дадат УК опит. временна работа в тези агенции има бол.
    агенцията се предполага че ще те извика на интервю с тях до няколко дни, ако не те извикат, значи имаш проблем със CV.
    в сегашната икономическа обстановка ще е по трудно да си намериш постоянна позиция, но временна ти гарантирам че ще имаш ако се представиш добре на интервюто с агенцията.
    благодаря за съвета. при4ината по която пуснах в гъмтрее е заради темп обявите, на мен ми е ясно 4е топ 10 фирми няма да си правят труда да гледат там, но в4ера ми званнаха за темп работа и ми видяли ад-а на гъмтрее.

съгласен съм с теб за аccounting agenciite. регистиран съм в пове4ето, но сигурно има нещо със СВто ми , знам ли .... давах го на агенции и на познати за proof reading i review, не мисля 4е е толкова зле, времето ще покаже.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Отнема време търсенето на работа но според мен този месец има доста повече обяви, отколкото предишните 6 месеца. Аз 2 месеца търсих точно определена и станаха нещата, да не споменавам че съм пуснал СВ-то си на 500 обяви през това време. Някой попита как гледат работодателите, на това че си от България. Според мен няма значение от къде си за тях, защото в Лондон всеки е от някъде, по важното е колко време опит имаш в УК. Което им дава реална представа как си се интегрирал в обществото. Ти може и въобще да не си се интегрирал, но има става ясно че знаеш как се работи с УК клиенти. След това обръщат внимание на СВ-то. Тъй като и аз тъкмо бях пристигнал имах 15 телефонни интервюта и 3 интервюта директно с работодател. След като започнах работа мисля, че звъннаха поне още 10 пъти. Търси здраво и да не става, просто продължавай да търсиш. Специално за ИТ сферата агентите, които се грижат за набирането на персонал си нямат и идея от ИТ и реално съпоставят информация от СВ-то с това работодателят какво търси. Тоест ако нищо не се случва за голям период от време, просто отговори на агента че си работил с нещата, които се изискват от работодателя и така поне ще имаш някакво интервю директно с работодател. Има и голяма доза късмет в намирането на работа, ако нямаш УК опит според мен, но за всеки е различно. Успех.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Отдавна не съм пост-вал, мисля 4е е време за ъпдейт от моя страна в добрия дух на темата:

Пристигнах в Лондон с Тиер 1 (ХСМП по-правилно като за нас) в през месец Юли. След близо 2 месеца масивен СВ спам и регистриране с хиляди агенции, реших да сложа една обява на Гъмтрий за voluntary work за experience както се казва.

то4но след 2 дни (може би късмет, знам ли) ми се обади един пи4 от една малка с4етоводна фирма в Уест Енд-а и ме викна на интервю. Това беше в края на Август

Запо4нах да работя в на4алото на Септември отна4ало unpaid (само с allowance for travel expenses ~ 50 a week)... И така до края на миналата седмица. Собствника на фирмата ме хареса как работя и сега ба4кам от няколко дни фул тайм - и то платено заплащането не е нищо особено, но е голяма победа след 2 месеца блъскане по всякакви обяви... I got my foot in the door ... както се казва.

Успех на вси4ки които все още търсят, времената са тежки, кризата още не е отминала, но нещата трагват на някаде... смело само напред!

Ако някой има въпроси да пост-ва тук в темата.

Good luck to all

Напреднал
    Post Thanks / Like

да права си, имах проблем със СВ-то си, оправих го пуснах една обява и нещата станаха. Мерси за полезните съвети.

И мисля 4е най-добре се полу4и без агенции направо директно през работодател.

Нов потребител
    Град
    Honiton, UK
    Post Thanks / Like

Как може да се кандидатства от България за син сертификат и за колко време пристига одобрението.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivka Виж мнението
    Как може да се кандидатства от България за син сертификат и за колко време пристига одобрението.
    Трябва да си тук в УК за да подадеш за синя карта.

Напреднал
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivka Виж мнението
    Ивка, темата за HSMP e тази:

http://www.bghelp.co.uk/forums/tier-...%E0%EC%E5.html

По груби сметки за около месец след пристигането на молбата ти в HomeOffice излиза синята карта.

Успех,

Ники

21. БЛАГОДАРЯ Ivka thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    аз пуснах за синия сертификат от БГ, не бях в УК когато го полу4их. Отне им 1 месец и половина да го удобрят и да го пратят на адреса ми в БГ. След като го полу4их тръгнах към УК.

Напреднал
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Братя, взех синята карта. Тъй като в момента съм без работа в София, мисля да се ориентирам максимално бързо към ЮК.

Ако някой има някакви контакти и може да ми помогне - търся си работа като програмист С++ или дот НЕТ - да пусне едно лично съобщение :-)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо в тази тема никой не пише?
    (аз съм от чакаштите синя карта)

Нов потребител Аватара на Angel_m
    Град
    London
    Post Thanks / Like

защото е скучна

homemover Аватара на bunkov
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Какво работим след взета карта HSMP - Tier1.

Цитирай Първоначално написано от @[email protected] Виж мнението
    Защо в тази тема никой не пише?
    (аз съм от чакаштите синя карта)
    Ми аз сега я видях тази тема и е интересна но гледам че няма скорошни постове.Аз мислех да пускам даже подобна но ето че имало.Та аз май съм по Тиер 2 понеже тук изкарах МSc и преди две седмици взех синя карта.Subjecta ми е International Hospitality Management а и имам около 8 години стаж,но хубава работа трудно се намира.Аз кандиддатствам поголовно по всякакви Graduate programs и друди management/аст.management позиции но засега само няколко интервюта и това е.Ходих и на две групови интервюта където бях единствен чужденец,а това оказва влияние колкото и да не ми се иска.
    Желанието ми е повече хора да споделят опит в намирането на квалифицирана и добре платена работа.
    кАжи честно!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тези разговори за работния опит в УК ми напомниха как първият ми УК работодател беше метнал една американка - тя горката цял месец му бачкаше без пари като business analyst за да може да има UK work experience

Напреднал Аватара на Caka1ueB
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nbi71 Виж мнението
    Ивка, темата за HSMP e тази:

http://www.bghelp.co.uk/forums/tier-...%E0%EC%E5.html

По груби сметки за около месец след пристигането на молбата ти в HomeOffice излиза синята карта.

Успех,

Ники
    Този срок валиден ли е към момента?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Zara, може да се кандидатсва и от БГ, аз и няколко мои колеги вече си извадихме кандидатствайки от БГ пращайки документите по пощата како доста хора в съседната тема със 500те коментара.

Нека хората си взимат синия сертифиат предварително тъкмо ще си спестят 1 месец чакане в ЮК.
    Иначе по темата ще работя същата професия която работих и в БГ. ИТ.

Напреднал Аватара на pavlov
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Аз като гледам в началото, ще ми е много трудно да си намеря работа по специалноста. Радвам че има такива които са успели.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Къде и какво да работим след 01. 01. 2014.
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 135
    Последно мнение: 01-01-2014, 17:15
  2. Какво се случва с HSMP?
    От Liubopitko във форум HSMP
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-02-2013, 17:46
  3. Синя карта, развод, какво става след това
    От Dari_ във форум Registration Certificates
    Отговори: 8
    Последно мнение: 14-10-2010, 14:35
  4. Какво да работим през weekenda в Лондон