Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Препорьчители за натурализация

Здравейте,

Имам един вьпрос относно препорьчителите при кандидатстване за натурализация. Тьй като изискването е единият от тях да е с професия от приложеният от ХО лист, вьпросният човек трябва ли да е с пьлна английска квалификация и необходимо ли е да го доказва?
    Питам защото в Англия сьществува понятието - квалифициран с опит. Аз имам препорьчител, който учи и работи в момента, остава му 1.5 година да завьрши, но работи по специалността. Дали мога да го ползвам като препорьчител в случая?

Благодаря...

inexcusably decent Аватара на borisovamilena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Препорьчители за натурализация

Цитирай Първоначално написано от Rumi69 Виж мнението
    Здравейте,

Имам един вьпрос относно препорьчителите при кандидатстване за натурализация. Тьй като изискването е единият от тях да е с професия от приложеният от ХО лист, вьпросният човек трябва ли да е с пьлна английска квалификация и необходимо ли е да го доказва?
    Питам защото в Англия сьществува понятието - квалифициран с опит. Аз имам препорьчител, който учи и работи в момента, остава му 1.5 година да завьрши, но работи по специалността. Дали мога да го ползвам като препорьчител в случая?

Благодаря...
    Здравей. Приятелят ми получи британски паспорт, като ползва за препоръчители шефа на агенцията на която плащаме наем за къщата, и една съседка, англичанка, дори не знам какво работи. Получи паспорта си в максимално бързия срок - след 1 месец. Най-общо казано, хубаво е препоръчителите ти да са англичани по рождение.
    Успех!
    Който има желание, търси начин. Който няма - търси причина.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Да така е, но ако не разполагаш с такива, има опция един от тях да е от друга националност. Мен по-скоро ме интересува необходима ли е да се доказва професионалната квалификация по някакьв начин?

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Кандидатстването за брит гражданство (натурализация) и получаването на брит паспорт са две (2) различни неща. Първо се случва първото, после второто. Борисовамилена нещо се пообъркала, но винаги има време да се научим...
    Ако питаш за гражданство то тогава по-добре недей да ползваш услугите на споменатия човек - ако решат да проверят може да се задълбаят нещата.
    Ако питаш за паспорт (съмнявам се) първо трябва да получиш гражданството, да си минеш официалната церемония и тогава да искаш паспорт. По принцип за първи брит паспорт трябва да имаш референти и трябва да се явиш на инервю.

Аре късмет там.

5. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

В случай, че имаш висше образование Счетоводство и контрол от Бьлгария, но тук не си приравнявал, а работиш в Счетоводен отдел в момента, можеш ли да станеш референт? Дали ще го признаят?

penelopa
    Guest

Не мисля че ще го признаят, защото точно е упоменато, какво признават.
    Защо не се насочиш към зъболекаря или доктора ти?

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Rumi69 Виж мнението
    В случай, че имаш висше образование Счетоводство и контрол от Бьлгария, но тук не си приравнявал, а работиш в Счетоводен отдел в момента, можеш ли да станеш референт? Дали ще го признаят?
    По принцип когато казват да е от profesional body имат предвид да е квалифициран, в случая счетоводител. Да,ама никакво счетоводно образование от БГ не се признава...искат да си qualified CIMA, ACCA, IFA, ICAEW.......ти можеш да си работиш , но по тукашните стандарти не си квалифициран.

не знам също,но мисля,че за гражданство искаха някои да те е познавал 2 г ,а няма лист какъв да е.

10. БЛАГОДАРЯ няма, Rumi69 thanked for this post
    penelopa
    Guest

Има, има изискване, едният да е Човек -счети, доктор, ............., а другият може и да е най-обикновен гражданин.

12. БЛАГОДАРЯ Zara, Rumi69 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Не мисля че ще го признаят, защото точно е упоменато, какво признават.
    Защо не се насочиш към зъболекаря или доктора ти?
    Там е работата, че нямам доктор...имам но не ми е виждал очите от 4 години...просто защото не сьм имала нижда от него. Ще трябва да се позамисля...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. работа за учители
    От bina007 във форум Професии и работа
    Отговори: 1
    Последно мнение: 20-03-2015, 21:15
  2. Бг учители в УК
    От aflame66 във форум Професии и работа
    Отговори: 247
    Последно мнение: 24-11-2014, 00:12
  3. БГ учители в УК - 2
    От elena_z във форум Професии и работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-08-2011, 18:06
  4. Бисери на ученици/учители
    От Spånga във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 16
    Последно мнение: 30-08-2010, 09:48
  5. Някой може ли да препорьча телевизионен техник?
    От Rumi69 във форум Всичко за дома
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-10-2007, 10:33

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker