Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35

Тема: УТР номер

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation УТР номер

Здравейте,
    Бих искала да попитам колко време се чака за издаването на УТР номер. До колкото разбрах след като се сдобиеш с него ти се насрочва среща за издаване на осигурителен номер. Приблизително колко време се чака?

Благосаря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: УТР номер

В моя случай писмото пристигна около месец след регистрацията ми като SE.
    В писмото , под адреса и датата има един ред Our Ref с номер - това е UTR-a
    След като получиш това писмо , следващата стъпка е да се обадиш по телефона да си насрочиш интервю за НИН
    Успех!

3. БЛАГОДАРЯ alex_nw thanked for this post
    Нов потребител Аватара на cvete_39
    Град
    Basingstoke
    Post Thanks / Like

Аз се явих на интервю за NIN без UTR номера. Имах писмо от счетоводител, че имам подадени документи с цитиран входящ номер. На интервюто за NIN не са ми правили проблем за това. А иначе UTR номера ми дойде чак 3 месеца след подаване на документите.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

имам 1 въпрос искам УТР и имам LTd но мисля да го затворя та при онлайн рег пише за какво го искам за селф или лтд ако посоча лтд ислед това зкрия лтд-то ще ми важи ли утр и като селф после защото нали има разлика в броя на цифрите. дайте съвет кое ще е по добре и ако може някой да каже дали онлан става наистинаи в кой сайт. благодаря ви

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

щом имаш лтд, то ти вече имаш утр номер на лтд-то, няма как да го искаш сега.
    и кажи какъв утр номер искаш? за какво ти е? извършваш дейност като слеф емплойд ли или какво?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами работата е така че се набутах да си направя лтд за да взема по лесно нин така ми казаха счетоводителите ми. както и да е на ен лтд не ми трябва аз искам да работя в строителството на някой обект и това е. какво да направя ако затворя лтд-то щесе нулира ли този утр аз даже незнам и дали го имам и къде го пише п точно в докумнтите на фирмата ли? посъветвайте ме какво да правя? защото на всякаде ми искат нин и утр нин имам вече сега утр остана ако попълня онлайн формата за утр и не отбележа че съм директор ще ми пратят ли утр?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

първо трябва да разграничиш двете неща лтд и селф емплойкд и УТР като селф емплойд.

ако искаш да рабоптип в строителството можеш да работиш и чрез лтд, свържи се със счетоводител да ти каже стъпките.
    по-лесно е да работиш бидейки селф емплойд, за целта просто трябва да се регострираш като селф емплойд и след 4-5 седмици ще получиш УТР като селф самото ти лтд вече има утр

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами искам утр като селф защото това лтд ще го махам не виждам полза от него като пусна док. за селф с тях автомаично ли идва и утр ако ДА то как да ги пусна тия док. каква форма се попълва или онлайн е възможно нещо ако искаш пиши на лични мерси

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

формата се казва CWF1.
    http://www.hmrc.gov.uk/forms/cwf1.pdf

попълваш и пускаш. номера ще ти дойде след около 4 седмици. дата на започване на бизенса трябва да напишеш в миналото, а не в бъдещето.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

madlena !
    Koя форма се попълва за UTR и къде да я намеря ? Бях на интервю за NIN и сега искам да подам за UTR онлайн . Благодаря ти предварително !

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от andreevin Виж мнението
    madlena !
    Koя форма се попълва за UTR и къде да я намеря ? Бях на интервю за NIN и сега искам да подам за UTR онлайн . Благодаря ти предварително !
    Вж. пост номер 9 на мадлена (точно преди твоя)!
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!

Имам нужда от помощ по един въпрос. Бях в Англия-Лондон 2008г , но февруари 2009 се прибрах в БГ.Тогава си изкарах НИН и СЕЛФ-ЕМПЛОЙМЕНТ. Сега искам да се върна пак , та се чудя ще мога ли да почна работа с тези регистрации или ще трябва да правя нови.

not so new user Аватара на nikey_vv
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ще можеш.
    "Баннете всички! Администраторът ще разпознае своите."
    Симон дьо Модерор, 1209 г.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    формата се казва CWF1.
    http://www.hmrc.gov.uk/forms/cwf1.pdf

попълваш и пускаш. номера ще ти дойде след около 4 седмици. дата на започване на бизенса трябва да напишеш в миналото, а не в бъдещето.
    Здравейте! Реших да сам да се регистрирам онлайн за селф и използвах този формуляр CWF1. Обаче ми изникнаха няколко въпроса:1. Тъй като е онлайн регистриране очаквах,че ,когато си попълня формуляра, ще има и как да го изпратя онлайн , но никъде не видях как(няма бутон send или нещо от този род). Значи трябва по пощата 2. От форума четох, че не е препорачително да пиша в графата за вид дейност на селф, че работя за агенция(работя в хотел). Проблем ли е да напиша cleaning или housekeeping? 3. Понеже счетоводната година се приключва на 6 април, а аз започнах работа на 25 март(от тогава ми е първия чек), мога ли да в графата за започване на работа да посоча след 6ти април, за да не се налага да прилючвам годината(въобще ако се налага). Благодаря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте искам да попитам мога ли от България да получа УТР номер и ако не как става получаването му

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Talking Относно: УТР номер

Цитирай Първоначално написано от ankos2 Виж мнението
    здравейте искам да попитам мога ли от България да получа УТР номер и ако не как става получаването му
    ами... съмявам се да ти го пратят на адреса в Бг

А nin имаш ли , че да чакаш утр ? или ще првиш ltd ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

нищо нямам искам да ходя в англия и ми казаха че трябва да си направя утр номер моля някой да ми обясни какво мога да направя става въпрос за работа в строителството

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alexsander Виж мнението
    ами... съмявам се да ти го пратят на адреса в Бг

А nin имаш ли , че да чакаш утр ? или ще првиш ltd ?
    отговори ако знаеш какво мога да направя

Старо куче Аватара на kekata
    Град
    London
    Post Thanks / Like

ankos2 - не можеш да вземеш УТР от БГ. реда е такъв:
    За да можеш да се регистрираш като самонает или self-employed person, трябва да направиш няколко неща:
    1.Да вземеш НИН – National Insurance Number – явяваш се на интервю (звъниш им( JobCentre+) по телефона и ти го насрочват за след около седмица-две) и представяш изискваните документи -
    - Лична карта/Паспорт – документ за самоличност
    - Документ, който удостоверява къде живееш – постоянен адрес. Това може да бъде – договор за наем; сметка за газ/ток/вода на твое име; банков стейтмънт с адреса ти; шофьорска книжка – английска – английската шофьорската книжка е много добра идея, както за документ за самоличност, така и за доказателство за адрес.
    - Банково извлечение, показващо транзакциите, които трябва да съвпадат с издадените фактури (invoices). По този начин показваш, че работиш – това е МНОГО важно, освен това показваш, че вече имаш банкова сметка.Това също означава, че трябва предварително да си извадиш банкова сметка.
    - Писмо от счетоводител, че ти води сметките – много важно е да има телефон на него, не мобилен, а стационарен!
    - Фактури за извършена дейност – трябва да съвпадат с датите в банковата ти сметка.
    - Препоръки от клиенти – поне две. Отново важи правилото за телефона- задължително стационарен телефон! И имай впредвид, че препоръките се проверяват!
    - Рекламни брошури – това показва че наистина имаш бизнес и търсиш клиенти.
    - Визитни картички – същото като по-горе
    - Регистрация при GP - помага.

2.Да се обадиш по телефона на данъчната служба (Inland Revenue) и да кажеш че си започнал дейност като самонает (Self-Employed) и вече имаш НИН – National Insurance Number.

На база на това те регистрират като самонает (self-employed) и ти изпращат UTR number-а – това е Unique Tax Reference number или данъчния ти номер, който ще ти трябва при започване на работа.

Тъй като някои компании изискват и жълта карта (Yellow card) – това е карта, която доказва че ти имаш право да работиш на територията на Англия като самонает (self-employed) може да подадеш заявление и за такава. Попълва се формуляр BR1, можеш да го изтеглиш оттук:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...ia/formbr1.pdf

22. БЛАГОДАРЯ Alexsander, ankos2, dimowa thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kekata Виж мнението
    ankos2 - не можеш да вземеш УТР от БГ. реда е такъв:
    За да можеш да се регистрираш като самонает или self-employed person, трябва да направиш няколко неща:
    1.Да вземеш НИН – National Insurance Number – явяваш се на интервю (звъниш им( JobCentre+) по телефона и ти го насрочват за след около седмица-две) и представяш изискваните документи -
    - Лична карта/Паспорт – документ за самоличност
    - Документ, който удостоверява къде живееш – постоянен адрес. Това може да бъде – договор за наем; сметка за газ/ток/вода на твое име; банков стейтмънт с адреса ти; шофьорска книжка – английска – английската шофьорската книжка е много добра идея, както за документ за самоличност, така и за доказателство за адрес.
    - Банково извлечение, показващо транзакциите, които трябва да съвпадат с издадените фактури (invoices). По този начин показваш, че работиш – това е МНОГО важно, освен това показваш, че вече имаш банкова сметка.Това също означава, че трябва предварително да си извадиш банкова сметка.
    - Писмо от счетоводител, че ти води сметките – много важно е да има телефон на него, не мобилен, а стационарен!
    - Фактури за извършена дейност – трябва да съвпадат с датите в банковата ти сметка.
    - Препоръки от клиенти – поне две. Отново важи правилото за телефона- задължително стационарен телефон! И имай впредвид, че препоръките се проверяват!
    - Рекламни брошури – това показва че наистина имаш бизнес и търсиш клиенти.
    - Визитни картички – същото като по-горе
    - Регистрация при GP - помага.

2.Да се обадиш по телефона на данъчната служба (Inland Revenue) и да кажеш че си започнал дейност като самонает (Self-Employed) и вече имаш НИН – National Insurance Number.

На база на това те регистрират като самонает (self-employed) и ти изпращат UTR number-а – това е Unique Tax Reference number или данъчния ти номер, който ще ти трябва при започване на работа.

Тъй като някои компании изискват и жълта карта (Yellow card) – това е карта, която доказва че ти имаш право да работиш на територията на Англия като самонает (self-employed) може да подадеш заявление и за такава. Попълва се формуляр BR1, можеш да го изтеглиш оттук:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...ia/formbr1.pdf

не съм бил никога в англия има ли по лесен вариант от тоя за получаване на разрешително за да мога да работя в строителството

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: УТР номер

Цитирай Първоначално написано от ankos2 Виж мнението
    не съм бил никога в англия има ли по лесен вариант от тоя за получаване на разрешително за да мога да работя в строителството
    1-во те съветвам да изчетеш внимателно целия форум

2-ро , без език и документи просто забрави.... на мен лично ми отне 3-и месеца (при това с доста късмет) за всичко.... (за пари няма да говорим че ме боли сърцето)

3-то най лесно е бригада , или някаква програма за младежи...

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

има и друг вариант ЛТД, всичко става много по.бързо и по-лесно. регистрацията може да се направи още от Бг и да се получи и УТР - с малката подробност, че трябва да намериш Юк адрес за регистрацията, но повечето фирми които регистрират ЛТД предлагат и услугата "офис адрес" срещу заплащане.
    недостатък - плаща се повечко за счетоводител.

26. БЛАГОДАРЯ ankos2 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам да попитам нещо.
    HM Revenue & Customs: Error page could not be found
    Имам НИН от 2005 .Попълних този формуляр,за да се регистирам се за self-emloyed.Сега чакам UTR-то.Пратихa ми email със следното съдържание "HMRC taxes application with reference 15-ен номер received".Докато попълвах,посочих адреса си в BG.В случай че не получа писмо,има ли друг начин да науча UTR-to?Мога ли ,също така,да изпратя нов формуляр с английски адрес?Искам да работя в строителството.Докато чакам да излезне,ще мога ли да работя легално?

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: УТР номер

Здравеите! След като 4овек си полу4и УТР номера каква е следващата стапка? Трябва ли да се активара този УТР по някакав на4ин...с оба*дане или online ?!

kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: УТР номер

Цитирай Първоначално написано от ROSSKATA1980 Виж мнението
    Здравеите! След като 4овек си полу4и УТР номера каква е следващата стапка? Трябва ли да се активара този УТР по някакав на4ин...с оба*дане или online ?!
    по принцип трева да се активира ма май беше само за работа по cis ти маи немаа да работиш в строителството, нека некой да се включи ,за потвъждение.............аз си спомням че званехме на някаф телефон за активиране ма тва бе отдавна са не знам не помна и номера.спомням си че ми отдържаха по 30% а не по 20%,понеже не ми бил активиран utr-a квото и да означава туй,........
    Последно редактирано от radipopa : 09-08-2013 на 20:08
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. УТР номер
    От teodora_kirova във форум Registration Certificates
    Отговори: 31
    Последно мнение: 01-12-2013, 11:52
  2. БГ Номер
    От DarkFallout във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-12-2009, 23:17
  3. БГ номер
    От Nakupenda Malaika във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 18
    Последно мнение: 24-03-2008, 07:43
  4. бг номер-виртуален телефонен номер в 39 бг града?
    От danisa във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-08-2007, 18:49
  5. Номер за ДЖИ-ес-ем?
    От GOTOVSKI във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 4
    Последно мнение: 23-01-2007, 19:58

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове