Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 85 от общо 85
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Жена ми е с английски паспорт мога ли да подам за синя карта?

искам да попитам дали мога да подам за синя карта тай като жена ми е с английски паспорт?
    Аз от скоро се регистрирах като self employed builder. Разглеждам формата BR1 но не мога да разбера дали да кандидаствам като селф емплойд (да попълня секция 3) или като такъв който има брак с англичанка (секция 6) или и двете.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жена ми е с английски паспорт мога ли да подам за синя карта?

Цитирай Първоначално написано от jonkata Виж мнението
    искам да попитам дали мога да подам за синя карта тай като жена ми е с английски паспорт?
    Аз от скоро се регистрирах като self employed builder. Разглеждам формата BR1 но не мога да разбера дали да кандидаствам като селф емплойд (да попълня секция 3) или като такъв който има брак с англичанка (секция 6) или и двете.
    След като жена ти има английски паспорт, направо подавай за синя карта. Тя ти дава право да работиш всичко - кеф ти и билдър, ако това ти харесва.
    Не поглеждай с гняв назад.

3. БЛАГОДАРЯ jonkata thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жена ми е с английски паспорт мога ли да подам за синя карта?

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    След като жена ти има английски паспорт, направо подавай за синя карта. Тя ти дава право да работиш всичко - кеф ти и билдър, ако това ти харесва.
    Да и аз така разбирам, но не ми е ясно като попълвам формата БР1 да се занимавам ли да попълвам графата за селф емплойд и да прилагам фактури, договори и така нататък или просото да попълня само графата за брак с британски гражданин и да пратя моят и на жената паспорта?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брак с англичанин

няма причина да попълваш графата за селф емплойд, защото ти не кандидатстваш като селф емплойд а като съпруг на брит гражданин

освен паспортите да не забравиш да пратиш и акта за брак
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

6. БЛАГОДАРЯ jonkata thanked for this post
    Нов потребител Аватара на titin4eto
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    освен паспортите да не забравиш да пратиш и акта за брак
    Прочетох в BR1, че искат да се представи оригиналния паспорт, но се чудя дали някой е пратил фотокопие на паспорта си и какъв е бил отговорът. Приятелката ми не е склонна да си прати истинския паспорт (и според мен с право), за това се чудя дали мога да пратя копие на нейните документи и оригиналните мои. Аз кандидаствам за BR1 на базата брак с англичанин, като тя е с английско поданство, и си мисля, че след като аз съм главния ищец, няма много значение дали нейният паспорт е оригинал или не, стига моят да е?
    Просто не ми се ходи много-много до Кройдън (нали там трябва да отида?), особено с трудното записване на часове.

Благодаря предварително, прегледах форума, но не попаднах на такава информация.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от titin4eto Виж мнението
    Прочетох в BR1, че искат да се представи оригиналния паспорт, но се чудя дали някой е пратил фотокопие на паспорта си и какъв е бил отговорът. Приятелката ми не е склонна да си прати истинския паспорт (и според мен с право), за това се чудя дали мога да пратя копие на нейните документи и оригиналните мои. Аз кандидаствам за BR1 на базата брак с англичанин, като тя е с английско поданство, и си мисля, че след като аз съм главния ищец, няма много значение дали нейният паспорт е оригинал или не, стига моят да е?
    Просто не ми се ходи много-много до Кройдън (нали там трябва да отида?), особено с трудното записване на часове.

Благодаря предварително, прегледах форума, но не попаднах на такава информация.
    За теб може и да няма значение, но за Хоум Офис има. Те работят с оригинални документи и не работят с копия. Може да си пращате копията, но докато не изпратите оригиналните документи, аз поне не вярвам да ви разгледат молбата. Много голямо значение има дали паспортът й е оригинален, защото така се проверява дали е истински, а не е някакво измислено копие, направено с фотошоп, а истинската притежателка на паспорта дори и да не знае, че някой праща такива копия...

Това ти го пиша по-скоро като обяснение на нещата, иначе отговорът е - ХО не работят с копия, работят само с оригинали. Може да се изпратят личните документи с recorded delivery или special delivery.

П.С. Хем казваш, че ти е приятелка, хем кандидатствате на база брак...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ titin4eto thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question За: Брак с англичанин

Здравейте!
    Извинявам се, в случай, че вече някъде нагоре, някой е написал нещо подобно, моля Ви ако е така само ми кажете и ще изчета всичко.

При мен нещата са следните:
    Той шотландец, аз българка.
    6 години живяхме на семейни начела в БГ, от 2 сгодени и живеем извън Европа, подробности...но знам ли? (т.е. нищо официално до сега) с намерения да живеем в Ук.
    НО сватба ще се прави другото лято и така започват многото въпроси, породени от факта, че съм и тази година живот и здраве ще се роди бебчо..., та какво ще ме посъветвате, т.к. неискам да съм бременна булка, мислим само заради бебо да подпишем, а веселбата догодина..., та:
    - има ли значение къде ще го родя бебето, за да има гражданство и в БГ, и в УК? И после, какво се случва с мен, не си знам правата и задълженията...
    - Знам, че ако брака е извън границите на БГ, трябва да го регистрирам до 6 месеца, но ако си подпишем в БГ, трябва ли да се регистрираме в УК, в какъв срок....голяма обърквация се получава, но тепърва започвам и аз да се интересувам за УК...съдба!
    Благодаря предварително на всички!

Нов потребител Аватара на titin4eto
    Post Thanks / Like

Благодаря ти Мила! Аз все пак да проверя. Явно ще се ходи до Кройдън.

Казвам приятелка, за да не урочасаме нещата

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравеите имам нужда от насока ,ситуацията е следната преди няколко дни се оженихме с моята сапруга тя е англичанка ,а аз живях последните 5 години в Кипър,насрочих си интервю за нин за другата седмица ,но разлегах темата и видях че пише 4е можеш да се регистрираш парво на jobcentre,? какво друго ще ми трябва след това за напред? живеем с тяхните в момента искаме да се изнесем мислим за Housing Benefit дали имаме шанс благодаря

Нов потребител Аватара на simibimi
    Град
    Romford
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Имам следният проблем: преди 4 месеца сключих брак с англичанин в БГ.Тъй като имам дъщеря на 7години от друга връзка, въпростният кандидат жених-англичанин поиска да осинови детето ми, като за целта биологичният баща подписа декларация че се съгласява детето ни да бъде осиновено от съпруга ми-англичанин, т.е пълно осиновяване.След сключване на брака заминахне за Англия всички , но съпругът ми след кратък период от време реши че е допуснал грешка с този брак и поиска да се разведем,защото не можел да се грижи за нас и не съм била "послушна" като английските жени.След няколко скандала и заплахи от негова страна ни изпрати за България с еднопосочен билет, без дори да е успея да рагистрирам брака ни официално там и без да осъществи процедурата по осиновяване, не ми разреши да си пусна документите за узаконяване там дори,така че на практика съм се водила като на гости там за около 3 месеца

Въпросът ми е: има ли начин да се разведа с него УК, при положение ,че той не иска да дойде в България за целта и имам ли право да поискам някакъв вид издръжка за мен или детето ми в процеса на развода.В момента съм безработна,без право на детски и други помощи поради факта, че не мога да декларирам негови доходи, той отказва всякакво съдействие по какъвто и да е въпрос.Към кого да се обърна за съдействие

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 05-02-2013, 09:36
  2. Приятелят ми е англичанин,как най-лесно мога да отида при него(без брак)
    От llvidaloca във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-11-2012, 16:05
  3. BR1 или EEA1 при брак с англичанин
    От Irina_psg във форум Registration Certificates
    Отговори: 25
    Последно мнение: 15-05-2012, 21:47
  4. При брак с англичанин - възможност за family member
    От Shev4o във форум Registration Certificates
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-10-2009, 11:23

Отметки

Правила за публикуване