Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител Аватара на rvelcheva
    Post Thanks / Like

По подразбиране Видове училища в ОК

Здравейте,

Доколкото знам, видовете училище тук са: Preschool (4-7 години), Primary school (7-11 години), Secondary school (над 11 години).

Доколкото разбирам, най-важното училище е Primary school, така ли е? Мисля си така, защото от избора на Primary school зависи дали детето ще бъде какво прието в хубаво Secondary school. Какви са другите критерии за влизане в Secondary school - изпити, близост до жилището на детето?

А какви са критериите за прием в хубаво Primary school? Предполагам, най-важно е близостдо жилището на детето? А за прием в хубаво Primary school, доколко е важно детето да е било в хубаво Preschool?

Благодаря ви!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Видове училища в ОК

Аз също мисля, че Primary school са най-важното училище, но не съм 100% сигурен.
    НЯМАМ НУЖДА ОТ ИЗВИНЕНИЕ, ЗА ДА БЪДА ПРАГМАТИК.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ето малко копи анд пеист относно праймъри скула.

Децата започват праймъри скул на 5 год.,като годината се дели от септември (не от януари,както в Бг).
    Key stage 1 e от 6 до 8 год.
    Key stage 2 e oт 8 до 11 год

Ако детето не е записано на училище на 5 год може да започне по късно в случей,че има свободни места в училището.Същите се обявявяват в общината по местоживеене и тя прави разпределението.Ако попитате в училището също ще ви кажат дали имат място за дадената възраст.
    Относно училището можете да прочетете в www.ofstead.co.uk. Също там можете да видите на какво разстояние от дома ви е училището.

Децата в праимъри скул се водят/прибират на/от училище от възрастен или брат/сестра,който е в секъндари скул (това незнам дали е по закон,но го практикуват хората).

Няма такса за обучение.

Униформите са около 100 паунда за година

Храна: * училищна (Нареждат се на опашка в училищния стол и си слагат в табла с виличка,лъжичка и ножче това,което им харесва.Избора е между 3-4 вида)
    * пакетирана от къщи (Ядат в същата зала,но това което си носят от къщи.
    В праимъри скула не е позволено децата да пият газирани напитки и ядат шоколади и бонбони в училище.

Домашни се дават от "дъжд на вятър",обикновенно копиран лист,който трябва да се попълни и 10 думи за спелинг.

Родителска среща озн. индивидуална среща с учителя за около 10 минути.Не е прието да се казват лоши неща свързани с развитието на детето.Като знаете кой е най високия левъл за възраста и кой левъл е той/тя сами трябва да прицените колко знае.

Организират се посещение на музеи,църкви и други като 2-3 седмици преди това пращат (по децата)писма за да ви информират и често питат за свободни родители,който могат да помогнат по време на пътуването.
    Това,според мен е много добър шанс да се запознаете с други майки и учители както и децата от класа.

В края на 6-ти клас винаги има екскурзия,която може да бъде и в друга държава дори или лагер на няколко часа от училището.Това е прието да бъде първото самостоятелно почиване на детето.

Отсъстие по болест: В деня в който детето не може да отиде на училище задължително сутринта трябва да се обадите в офиса и да информирате училището.

Почивка на семейството през учебно време не е позволена.Ако се наложи освобождаване по рано (поради липса на самолетни билети например) трябва да информирате училището 3 месеца по рано.

За зъболекар или лекар може да го освободите като при забиране се подписвате в колко часа сте го забрал/а и върнал/а в училището.
    Ако това се случва прекалено често или училището се усъмни,че ги лъжете може да информират общината и те да ви държат сметка за отсъствието на детето.
    Всяко дете трябва да има посещаемост най малко 95%.

Ако друго дете тормози вашето поради някаква причина говорете с учителката и офиса,най често не дават да се саморазправяте с родителите в района на училището.

Ако детето загуби часовник или друга ценна вещ-информирате офиса.

Много училища предлагат допълнителна помощ за деца не говорещи езика.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Edna Виж мнението
    Ето малко копи анд пеист относно праймъри скула.

Децата започват праймъри скул на 5 год.,като годината се дели от септември (не от януари,както в Бг).
    Key stage 1 e от 6 до 8 год.
    Key stage 2 e oт 8 до 11 год
    Аз бях останала с впечатление, че primary school е от 4 до 11 години. От 4 до 6 години е Key stage 1 ( reception, year 1 и year 2), от 7 до 10 години Key stage 2 (year 3 дo year 6).

Според мен, началното училище не е толкова важно да е най-доброто, въпреки, че ако имаш възможност, не е лошо да е такова. Обикновено дисциплината там е по-добра, децата са малки и имат повече респект към учителите.
    Secondary school е от 11 до 16 години, там яко започват да ги тресат хормоните и съответно е по-трудно да се поддържа дисциплина. В кое училище ще учиш зависи от района, в който живееш. Има и селектив държавни училища, приемат децата след положен изпит. Моето мнение е, че най-добрите са католическите и селектив училища. Дори и да живееш в готин квартал и училището да е с добра репутация, пак не е на нивото на тези, които подбират децата учещи в тях.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм завършил едно от най-гангстерските и посредствени училища в Лондон. Сега уча в топ 4 университет в Англия. Много си зависи от детето дали е умно и се труди. Дори и от нормално държавно училище пак може да се успее.

Реално погледнато, ако може да се говори за някакво значение, най-важното училище е това за А-levels. GCSEs са много лесни и всеки може да се справи с тях дори и да не му помагат много в даскалото.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Видове барбекюта
    От lordm във форум Кулинарен кът
    Отговори: 18
    Последно мнение: 17-01-2017, 18:20
  2. Видове застраховки в UK
    От renault16v във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-02-2013, 17:40
  3. Видове училища
    От skolev70 във форум Образование в UK
    Отговори: 0