Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Виж резултатите на анкетата: Знаете ли за коректен български работодател в Англия

Гласували
108. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да познавам такъв, всичко е точно при него

21 19,44%
  • Не не съм срещал такъв

54 50,00%
  • Не познавам българи работодатели в Англия.

33 30,56%
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Коректен български работодател в Англия, има ли такова чудо?!

Моето убеждения че е почти невъзможно да се открие български работодател в Англия който да не гледа да те прецака някак, или няма да те направи емплои, ще те води селф или никакъв или с работно време или с почивки или с нещо друго винаги ще се чувстваш леко изигран.
    Повод за тази тема са честите оплаквания тук в форума, та ми се иска да разбера има ли и работодатели българи които да са като англичаните.
    Вие знаете ли за такива.
    Аз лично никога не съм работил за българи в Англия, надявам се да не ми се налага да го правя.
    Последно редактирано от lordm : 21-04-2009 на 19:44

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ ANGLIA85 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Коректен български работодател в Англия, има ли такова чудо?!

Пример е обява от този род http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=31023

Office Assistant with good English
    Weare looking for a office assistant/administrator with very good English communication skills. The candidate should be able to use a computer - Word, Excel and Outlook Express.

We are looking for a Self-Employed individual and must have the following documents:
    • Tax Registration
    • National Insurance number
    The candidate must also have:
    • Good communications sklills over the phone
    • Be able to work in a team
    • Be well organised
    The job details are:

Working hours 09:00 until 18:00 Monday to Friday in NW London
    Immediate availability to start work
    Starting Salary is Ј850 per month

Please send CV to [email protected]

For further information 07951527377
    Заплатата е убиец за изискванията

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Коректен български работодател в Англия, има ли такова чудо?!

В България впечатленията ми от работодателите отпреди 4 години не бяха положителни.
    Не виждам как и защо, даден работодател ще се промени като дойде тук.
    Ако е бил чешит там, такъв ще си е и тук - може би само факта че законите са други биха го накарали да се замисля над действията си.
    Не отричам, че има и свестни хора, просто не мисля че в UK би се променил манталитета на тези които не са.

5. БЛАГОДАРЯ lordm, няма thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Моля тезо които познават коректни нека ги похвалят като кажат имената им, за некоректните няма смисъл да се споменават.
    Похвала заслужават тези които ги харесват.

скитник Аватара на karton4e
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Е то каквото и да се напише може да излезе като авто реклама.Аз работя за българин и единственото което от изброените е, че съм си селф емплоед.Иначе пича си ми плаща по 72 кинта чисто и се старае да имам заетост.Март беше тегав,но всичко си беше открито.Просто си нямаше работа.Човека се казва Димитър .......Няма да оставям връзка, защото и без друго доста хора познати чакат евентоално за .

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Пример е обява от този род http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=31023

Заплатата е убиец за изискванията
    Некой пишман работодател сигурно още си мисли, че е в България и като сметне Ј850 в левове (около 1700)на месец- и какво ли си вика-"Ехее, глей къв съм велик и к'ви заплати давам! Да ам тука стандарта не е България. Тия всичките изисквания за Английски и прочее, а сигурно "работодателя" не може да свърже две прости изречения и звучи на английски като някой мангасар говорещ български!

9. БЛАГОДАРЯ lordm, readerx thanked for this post
    Препатил , но по-силен Аватара на BlackSun
    Град
    England - London
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Коректен български работодател в Англия, има ли такова чудо?!

Цитирай Първоначално написано от Tranquility Виж мнението
    Некой пишман работодател сигурно още си мисли, че е в България и като сметне Ј850 в левове (около 1700)на месец- и какво ли си вика-"Ехее, глей къв съм велик и к'ви заплати давам! Да ам тука стандарта не е България. Тия всичките изисквания за Английски и прочее, а сигурно "работодателя" не може да свърже две прости изречения и звучи на английски като някой мангасар говорещ български!
    Ами , днес говорих с горепосочения работодател и то на Английски език с него. Каза ми да пратя е-майл. Но заплатата наистина е ниска за изискванията. Английския му език , не беше като на "мангасар" , но се усещаше акцента и приличаше повече на някой Pakie или индиец, не мисля , че фирмата ще е наела индийци , така че мисля , че е Българин. За коректност , не мога да кажа към БГ работодатели , както и латвийски и полски такива. За това работя само с Английски компании и работодатели.
    Благодаря за отделеното време.

"Който победи другите е велик , който победи себе си е всемогъщ".

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от karton4e Виж мнението
    Е то каквото и да се напише може да излезе като авто реклама.Аз работя за българин и единственото което от изброените е, че съм си селф емплоед.Иначе пича си ми плаща по 72 кинта чисто и се старае да имам заетост.Март беше тегав,но всичко си беше открито.Просто си нямаше работа.Човека се казва Димитър .......Няма да оставям връзка, защото и без друго доста хора познати чакат евентоално за .
    А като се работи извънредно. вечер до по късно, събота, неделя, плаща ли ти повече.
    Последно редактирано от lordm : 21-04-2009 на 22:34

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Познавам няколко бг работодатели и всички са коректни защото работят с по група от 5-6 човека,хората ги познават от преди и знаят какво може да се очаква от тях.Имена без тяхно съгласие не мога да публикувам.

Неразбирам защо трябва да се коментира горната обява.Толкова може,толкова плаща.Ако са навреме платени и в офиса няма стрес аз бих работила за тези пари.
    Който не е работил под стрес незнае какво е като излезеш от офиса да се чувстваш колкото физически толкова и психически скапан.В такива случеи резултатите не закъсняват и част от добрите пари заминават в джоба на докторите и аптеките.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

13. БЛАГОДАРЯ karton4e, zmei4o_pk thanked for this post
    sparky Аватара на mkmukok
    Post Thanks / Like

Като чуя за български работодател и ми се повръща.
    Няма значение в България или тук.
    Да не навлизам в подробности щото трябва да споменавам и имена...

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

А като се работи извънредно. вечер до по лъсно, събота, неделя, плаща ли ти повече.
    От пет месеца работя със него.имам три съботи и никакъв друг овъртайм.Попитах го и каза, че той самият не взима за овъртайма нищо.Това е принципа за да може да измъква обекти под носа на другите.Ако законно трябва да му ги плащат, вероятно играе със часовете във отчетите за да ги приспада на главния изпълнител.Не искам да се съмнявам даже.Не е от значение толкова.Знам, че от това което ми плаща и това което взима не е голяма разликата.Няма идеални.Ще навлезем във друга тема която писах преди малко.Но във случая аз си правя избора.И не ми харесва гадаенето, какво има във чуждата паница.Паричките са добри.Имам много неща да постигам тук, те първа.Тук съм без образование реално сега.Без стаж по тяхните разбирания.Със минимално количество документи. Всичко със времето си.Когато човек си тежи на мястото,тогава иска това което заслужава.
    Та няма нужда от догатки, ако ме разбирате.Доста се наслушах тук на подобни работи.Тук не става въпрос за права.

16. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, stoyankolev, readerx, Goldengirl thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Edna Виж мнението
    Познавам няколко бг работодатели и всички са коректни защото работят с по група от 5-6 човека,хората ги познават от преди и знаят какво може да се очаква от тях.Имена без тяхно съгласие не мога да публикувам.

Неразбирам защо трябва да се коментира горната обява.Толкова може,толкова плаща.Ако са навреме платени и в офиса няма стрес аз бих работила за тези пари.
    Който не е работил под стрес незнае какво е като излезеш от офиса да се чувстваш колкото физически толкова и психически скапан.В такива случеи резултатите не закъсняват и част от добрите пари заминават в джоба на докторите и аптеките.
    Стана ми смешна обявата с толкова много искане и такава малка заплата, една чистачка има по малко стрес и взима повече пари.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от karton4e Виж мнението
    Тук съм без образование реално сега.Без стаж по тяхните разбирания.Със минимално количество документи. Всичко със времето си.Когато човек си тежи на мястото,тогава иска това което заслужава.
    Та няма нужда от догатки, ако ме разбирате.Доста се наслушах тук на подобни работи.Тук не става въпрос за права.
    Браво за това, малко хора оценяват това, идват гледат другите и казват аз защо толкова а те толкова. И аз познавам един работодател той ми е много добър приятел супер е, даже той е назагуба но има за работниците, даже му се карам... но както и да е радкост са такива.
    Повечето приемат това да си работодател като да имаш власт над някого и начин да се докажеш че си някой.
    Моя шеф който е англичанин е много земен никога не мие се правил, вършил ми е услуги аз също, ако ме потърси по късно ми се извинява и така, ако е нещо за извънредно ми казва, ако не можеш кажи не се притеснявай, отказвал съм му и съм нямал проблем.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Edna Виж мнението
    За стреса си съвсем права, обаче има и друга сметка:

От 9 до 18 часа са 9 работни чАса. 9 часа по 22 работни дни - това са 198 часа. Като разделим Ј850 на 198 часа, се получава Ј4.28 на час... Дори и да предположим, че има 1 час обедна почивка (което не е споменато...) , това са 8 х 22 - 176 часа месечно, т.е. Ј4.83 на час - т.е. с около паунд по-малко от минималната работна заплата на час в момента - което не е законно. Като сложим, че работодателят иска да не плаща данъци, т.е. човекът да е селф-имплойд и да си ги плаща сам от това, което изкарва... Ми няма много какво да се харесва...

Съвсем отделна работа е доколко е законно да се работи от 9 до 18 часА в офис при един работодател с месечна заплата и на това да му се вика селф-имплойд... Какъв е начина да се уреди това законно, между другото? Една, въпросът ми не е към теб.

ДОбавка: Зара - точно това имах предвид. В обявата се предлага незаконно ниско заплатена работа с незаконни условия за наемане...
    Последно редактирано от Мила : 22-04-2009 на 00:16
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

20. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Milla Виж мнението
    За стреса си съвсем права, обаче има и друга сметка:

От 9 до 18 часа са 9 работни чАса. 9 часа по 22 работни дни - това са 198 часа. Като разделим Ј850 на 198 часа, се получава Ј4.28 на час... Дори и да предположим, че има 1 час обедна почивка (което не е споменато...) , това са 8 х 22 - 176 часа месечно, т.е. Ј4.83 на час - т.е. с около паунд по-малко от минималната работна заплата на час в момента - което не е законно. Като сложим, че работодателят иска да не плаща данъци, т.е. човекът да е селф-имплойд и да си ги плаща сам от това, което изкарва... Ми няма много какво да се харесва...

Съвсем отделна работа е доколко е законно да се работи от 9 до 18 часА в офис при един работодател с месечна заплата и на това да му се вика селф-имплойд... Какъв е начина да се уреди това законно, между другото? Една, въпросът ми не е към теб.
    Work Permit
    Синя карта в някоя категория
    Студенти

но в никакъв случаи работата не се класифицира за селф-емплоид...

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

едва ли има много истински работодатели българи. тук споменатите са по скоро субконтрактори или суб-суб контрактори.

от тая гледна точка въпроса трябва да е друг - те не са фирми и не трябва да се слагат под тоя знаменател.
    просто бидейки субконтрактор, не е типичния работодател и плащат когато на тях им платят и има работа, нали? - другото е, че за всеки час изработен от вас те взимат процент от вашите пари. не, че за вас трябва да е проблем това. което си е, че вие плащате на някой си за да работите - не много професионално, нали?

работодател в общия случай е някой за когото си работник (до голяма степен изключва СЕ, а дори да си СЕ да си на заплата).

колко от вас работят за фирма, основана/оправлявана от българи тук, рабтници са, и са доволни? е това е коректния въпрос

другото горе е "абе ортака, плаща ли или се прай на руси-гугутката"

П.С. лично мнение - нама коректни истински БГ работодатели в УК.

П.С2. виждам, че кашона си крие мненията от мен. страх ли те е? нали имаш бутонка "редактирай мнението на петвас"
    Последно редактирано от petvas : 22-04-2009 на 00:42

24. БЛАГОДАРЯ Zara, karton4e thanked for this post
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petvas Виж мнението
    едва ли има много истински работодатели българи. тук споменатите са по скоро субконтрактори или суб-суб контрактори.

от тая гледна точка въпроса трябва да е друг - те не са фирми и не трябва да се слагат под тоя знаменател.
    просто бидейки субконтрактор, не е типичния работодател и плащат когато на тях им платят и има работа, нали? - другото е, че за всеки час изработен от вас те взимат процент от вашите пари. не, че за вас трябва да е проблем това. което си е, че вие плащате на някой си за да работите - не много професионално, нали?

работодател в общия случай е някой за когото си работник (до голяма степен изключва СЕ, а дори да си СЕ да си на заплата).

колко от вас работят за фирма, основана/оправлявана от българи тук, рабтници са, и са доволни? е това е коректния въпрос

другото горе е "абе ортака, плаща ли или се прай на руси-гугутката"

П.С. лично мнение - нама коректни истински БГ работодатели в УК.

П.С2. виждам, че кашона си крие мненията от мен. страх ли те е? нали имаш бутонка "редактирай мнението на петвас"
    Их на бати сладура.Нали знаеш, че тези неща се пишат на лична.
    Работодател е този който ти усигурява работата.Под усигуряване се има във предвид да те усигори матриално,организационно и финансово.Не просто да те прати при някой и да ти взима процент.Същият този работодател взима процент от заплащането точно на база организацията която прави.Защото тя отнема време и средства.Този процен е малък и регламентиран.А идеята за определянето на този процент идва точно от описаната логика.Та какво точно не е ясно със субконтракторите.И какво има да го мислим толкова.
    Мисля, че бях достатъчно ясен по въпроса за чуждата паничка.

п.п. А крият ли се мнения!!!!Не се бях замислял за такава опция.Няма много логика ако има даже.
    Последно редактирано от karton4e : 22-04-2009 на 02:05

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз смятам, че докато има българи, които приемат продложения от този сорт, ще има и тарикати, които ги предлагат.
    факт е, че много бг работя за жълти стотинки, просто за да работят нещо. затова и прдложенията са такива.
    ако всеки си знаеше цената и не откликваше на такива обяви, то нямаше и да има такива предложения.
    за всеки влак си има пътници. някой като е сигурен е ще си нямери рабптник за 4.50 на час, си вика ми защо да давам повече като ще дойде някой за 4.50.
    проблема е в психиката на новодошлият от бг работник, а не в бг работодател.
    аз примерно като си търся чистачка за вкъщи от време на време и като питам някоя девойка колко ще ме чарджи на час, тя ми казва - 6 лири. аз по принцип съм готова да платя 8-10 (защото толкова върви), но тя като иска 6 , аз да не съм луда да и давам 10. тоест промяната трябва да дойде от работника, който да си знае цената, а не от работодателя.

27. БЛАГОДАРЯ Kamen, karton4e, prolet, няма, paradox thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мисля, че се получава една естествена бизнес верига между българи тук. В зависимост от опита , езика и състоянието заемаш и съответното място.
    На най- ниското стъпало са новодошлите неориентирани българи , които под финансова принуда или недостиг на опит , език и информация са готови да работят за по- малко пари. Отвъд границата на тази естествена верига са тези българи , които биват докарвани (съжалявам за израза) направо от България , чрез обяви и какви ли не посредници

Нов потребител Аватара на kfcbm
    Post Thanks / Like

Ха,Коректни Българи-Работодатели!Та то ако има такива ,този форум ще е празен просто!Глупости на търкалета-Системата е ясна на всеки,който е в Англия поне от година!
    ПС-Същото се отнася за държавата България като работодател,НЕ ЗА СТРАНАТА ни-тя е невероятна!Но понеже на всеки рано или късно му писва-хората я напускат и то Качествено!
    FC BAYERN FUER IMMER UND EWIG !
    JEANETTE FOREVER !

НЯКОЙ НЕЩА СА ВЕЧНИ!

Born to be alive Аватара на Constantine
    Град
    Room at the top
    Post Thanks / Like

Какво означава това "коректен български работодател в Англия''?Той може да е коректен,и да плаща по 4.5 на час...Задайте си въпроса колко чужденци,а не българи работят за български работодател...Числото клони към абсолютната нула...
    The Dark Side clouds everything.Impossible to see the future is.

just user Аватара на CHEKIST
    Post Thanks / Like

Аз познавам двама българи като работодатели,единия в сферата на IT,другия в строителство. Мнението ми е ,че това си е до самият човек като човек,не само като работодател.Тези двамата имат служители и работници от наи-различни националности,включително и българи.Текучеството било почти нулево както казват,за условията които предлагат.Така че има коректни БГ работодатели.Просто е въпрос на късмет да ги намерите.
    ХЛАДЕН УМ,ЧИСТИ РЬЦЕ,ГОРЕЩО СЬРСЕ!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моето убеждения че е почти невъзможно да се открие български работодател в Англия който да не гледа да те прецака някак, или няма да те направи емплои, ще те води селф или никакъв или с работно време или с почивки или с нещо друго винаги ще се чувстваш леко изигран.
    Повод за тази тема са честите оплаквания тук в форума, та ми се иска да разбера има ли и работодатели българи които да са като англичаните.
    Вие знаете ли за такива.
    Аз лично никога не съм работил за българи в Англия, надявам се да не ми се налага да го правя.
    Да има такав името му е Тодор Димитров , страшно коректен и си плаща като англи4анин , абе супер коректен...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Некоректен работодател в Англия(BLAGOVEST ISKREV)
    От yordan kirimov във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-01-2014, 20:49
  2. Коректен български работодател в Англия, има ли такова чудо?!
    От lordm във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 17
    Последно мнение: 22-04-2009, 06:25
  3. Български лекари в Англия ?
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 14
    Последно мнение: 07-02-2009, 16:11
  4. Български лекари в Англия ?
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-12-2004, 21:18
  5. Български автомонтьори в Англия