Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа като емплой

здр имам един vапрос,работя като селф емплои от 2.6 год,сега ми се налага да работя v хотел като емплои,какvо да напраvя?благодаря

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: zdr

хехе веселяк.
    ще изчакаш още 2.6 години и ще кандидатстваш за индефинет

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работа като емплой

ок,6те 4акам,но как мога да запо4на като селф емплои

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Работа като емплой

Цитирай Първоначално написано от vesko77 Виж мнението
    ок,6те 4акам,но как мога да запо4на като селф емплои
    Ти в момента работиш като self employed, или забрави?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

да като селф емплои работя да обарках се

На почивка
    Post Thanks / Like

Май трябва да попиташ европейския съюз кога ще даде право на работа на българските граждани!Иначе въпроса ти виси във въздуха!Има няколко начина,обяснени милиони пъти из форумите.

7. БЛАГОДАРЯ CYPER thanked for this post
    electrician Аватара на Mahoni
    Град
    Бургас
    Post Thanks / Like

За престой карти никой не дава. Камо ли за една година като селф емплой.

Напреднал Аватара на veronimo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от olive Виж мнението
    Вярвам, че искаше да кажеш, че за престой карти никой не дава, а за закона работа 1год. като селф емплойд всеки дава- най вече ХО.
    И за това никои не дава. Незнам от каде тръгна тоя слух ама го срещнах на още няколко места из форума. Ако има такива случаи да се похвалят ама аз не мисля така
    Дайде линк да видим кои и как ги тава тея карти за СЕ след 1 година работа.

Град
    Бургас
    Post Thanks / Like

Никой няма да ти даде линк щото с една година законна работа като СЕ не се дава право за синя карта. Объркването явно идва от това че с жълта студенска карта за една година работа можеш да вземеш синя, а с жълта карта на СЕ не можеш.

Напреднал Аватара на veronimo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mahoni Виж мнението
    Никой няма да ти даде линк щото с една година законна работа като СЕ не се дава право за синя карта. Объркването явно идва от това че с жълта студенска карта за една година работа можеш да вземеш синя, а с жълта карта на СЕ не можеш.
    Аз това много добре го знам, но исках горното мнение да се подкрепи с линк защото девойката много убедително го каза/написа а и не само тя. И съответно като няма линк хората ще спрат най-накрая да го повтарят.
    Може би модераторите трябва да сложат голямо заглавие в форума: С 1 ГОДИНА РАБОТА КАТО СЕ НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ СИНЯ КАРТА!!!

А това мнение вече е изтрито

Град
    Бургас
    Post Thanks / Like

Крайно време беше да го изтрие някой. Аз макар и да съм в БГ що годе взех да усещам как стават нещата, но не знам хора които вече са в УК са все още не са ориентирани.

Напреднал
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veronimo Виж мнението
    Аз това много добре го знам, но исках горното мнение да се подкрепи с линк защото девойката много убедително го каза/написа а и не само тя. И съответно като няма линк хората ще спрат най-накрая да го повтарят.
    Може би модераторите трябва да сложат голямо заглавие в форума: С 1 ГОДИНА РАБОТА КАТО СЕ НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ СИНЯ КАРТА!!!

А това мнение вече е изтрито
    Е последно имаме ли право да работим като емплои след една година СЕ или не? Ако някой има точна информация подкрепена със съответния линк нека да сподели.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

първо, последно нямате право.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

прочете страницата на ХО - Нямате Право!
    аз също бях жертва на объркването с жълтите карти
    има три вида жълти карти - на всеки вид пише съответно селф еплойд, селф съфишънт или СТУДЕНТ(ученик) само студентската ти дава право на 20 часа работа и след една година и още условия ти дава синя карта
    Жълтите карти се сертификат че имаш право да си тук с цел пребиваване
    От друга страна българите имат право да пребивават повече от три месеца Само ако изпълняват договорно отношение в качеството си на посочените по-горе категории селф имплойд, селф съфишънт или студент
    затова и жълтите карти са три вида
    но прочетете внимателно - това за 1ната година притежание на жълта карта се отнася само за студентския подвид

Най лесния начин за синя карта е чрез фемили мембър, например ако мъжа е селф емплойд, жена му автоматично без уговорки и условия има веднага право на синя карта, за това какви са изключенията от правилото да си само селф имплойд четете пак там
    четете и питайте глупави въпроси
    и аз като вас бях заблуден въпреки че бях чел
    четете ХО линковете за българи и румънци - Мързи ме да ги пействам тука, всеки ги знае така или иначе
    http://homeoffice.gov.uk - това е сайта на ХО ако случайно не знаете почнете оттук да четете.

16. БЛАГОДАРЯ Mahoni, ivan1eli thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

нямкои може ли да ме посъветва за Жълта студентска карта как да попълня Формата БР1 защото аз съм сам на 20 години съм и съм селф-емплоъед и взимам курсове по Английски език и незнам какво да пиша защото ме питат дали студент кандидатствам или като селф-емплоъед ако пиша студент имам само инвойце да докажа помогнете ми моля ви!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

имам писмо от училището за доказателство че уча.но незнам какво точно да попълна нямам спонсор.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

6to ne vzeme da q iztrieta taq tema

Нов потребител Аватара на yanco68
    Post Thanks / Like

здравейте,наистина по тази тема се говори много,но защо хора ,които се занимават с тези докъм все още не им е ясно или пък им е по лесно да пускат всичко на конвейр.Гена ми и децата дойдоха,но понеже сам много ангажиран платих за да и се оправят док.След седмица звъня и питам господина какво става,а той ми обяснява че не можело гена ми да е емплойт,трябвало да е селф.Моля ви кажете ми възможно ли е да спра процеса или да изчакам и след това да кандидатства за емплойт,защото той казва че докъм са пуснати и не можело да се направи нищо.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от yanco68 Виж мнението
    здравейте,наистина по тази тема се говори много,но защо хора ,които се занимават с тези докъм все още не им е ясно или пък им е по лесно да пускат всичко на конвейр.Гена ми и децата дойдоха,но понеже сам много ангажиран платих за да и се оправят док.След седмица звъня и питам господина какво става,а той ми обяснява че не можело гена ми да е емплойт,трябвало да е селф.Моля ви кажете ми възможно ли е да спра процеса или да изчакам и след това да кандидатства за емплойт,защото той казва че докъм са пуснати и не можело да се направи нищо.
    Трудно е да се отговори, като не знаем какви точно документи и къде е пуснал този господин, дето си му платил... То има няколко етапа, ние как да знаем за кой точно етап говориш? Пък като плащаш, той трябва да ти обясни всичко подробно и да прави това, за което му плащаш - а не каквото му дойде наум, си мисля... На какво основание смяташ, че жена ти има право да бъде employee, т.е. наета по договор?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. БЛАГОДАРЯ yanco68 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мисля че след 5 години Селф Емплойд, може да се кандидатсва за Синя Карта.Или след 1 година Employed.

МОД. Употребата на кирилица е задължителна в този форум. Моля, при липса на други възможности, ползвайте линка кирилица/латиница горе вдясно на всяка страница.
    Последно редактирано от Мила : 13-10-2009 на 07:34 Причина: кирилизиране

Нов потребител Аватара на yanco68
    Post Thanks / Like

Аз съм две god селф без прекъсване на работа и след като е така не следва ли жена ми да е със синя карта.Може пък и аз да не съм разбрал,но нали единият от двамата има право да е емплойт

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от yanco68 Виж мнението
    Аз съм две god селф без прекъсване на работа и след като е така не следва ли жена ми да е със синя карта.Може пък и аз да не съм разбрал,но нали единият от двамата има право да е емплойт
    Жена ти може да подаде документи за синя карта на основание това, че ти си селф-имплойд. Ако не го направи, обаче, нищо автоматично "не следва". Не подаваш документи - не получаваш нищо.

Тя може да получи и да ползва синя карта за периода, докато ти си селф-имплойд.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ yanco68 thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 01-05-2013, 09:30
  2. Работа като екскурзовод - някой работи ли като такъв?
    От e-man във форум Професии и работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-06-2012, 23:10
  3. Ако живеете в Newham и имате право на работа като емплои
    От mamamia във форум Професии и работа
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-02-2011, 23:46
  4. Отговори: 8
    Последно мнение: 11-12-2009, 16:38
  5. нелегален емплой
    От jirofle във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 30
    Последно мнение: 19-06-2009, 06:20

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker