Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво знаем за кармата?

Това е повече от необходимо. Когато се говори за трансмутация на карма, трябва да се знае, че става въпрос за много дълбоки, същностни промени в съзнанието. Така се стига до много дълбока, съществена промяна и на следващите периоди от човешкия живот, промяната настъпва и за цялата останала част от живота на отделната личност.

Всяка карма се създава в резултат на определени действия, предизвикани или предопределени от нивото на съответното съзнание. Съзнанието определя културата, определя отношенията и диктува или подсказва мислите и действията. Тоест, каквото му е разбирането на човека за нещата от живота, такива ще бъдат и действията му. В този смисъл е необходимо да се изясни и отношението ни към молитвата. Съдържанието на молитвата не върши работа, ако текста се използва като художествено произведение. Моментното вълнение и моментната искреност са само едно преходно емоционално състояние. Молитвата ще помогне само на този, който вникне дълбоко в нейното съдържание и възприеме мъдростта на словото за свой начин на живот.

Когато човек извърши дадено тежко престъпление спрямо себе си, спрямо други хора или Природата, това означава, че той е влязъл в противоречие с установените правила и норми за живот към конкретния период; той е нарушил установените закони за морално-етично поведение, за природосъобразен живот, законите чрез които се установява баланса на енергийно равновесие в Природата, което ще рече, че той е пристъпил нравствения закон. Нравствения закон е в основата на всяко позволено или непозволено нещо, защото чрез него се изявява Божията воля.

Когато човек направи престъпление, той предизвиква всичко, което в някаква степен е било засегнато от действието му да реагира неадекватно. То затова е престъпление, защото противоречи на установените закони в Природата и организацията на обществото. Засегнатото нещо “страда” по някакъв начин. Неговата нарушена цялост, нарушеното му енергийно равновесие, нарушеното му качество реагират. Тази реакция хората приемат като отмъщение, като кармата, която живо ги засяга. Те са допуснали съответното нарушение или престъпление защото така са разбирали живота, толкова са били познанията им например по отношение на психиката на другия, или съответните физични или химични закони, т.е. такава е била представата им за себе си и всичко останало. Така стигаме до извода, че ако човек е достатъчно просветен, за да знае, че мисълта му работи в духовното пространство, така както ръцете във физическото, ако знае, че съзнанието му подрежда конкретната последователност на причини и следствия, ще е наясно, че сам създава кармата си. В този смисъл съществува и голямата илюзия по отношение на родовата карма като неизменното нещастие, което ни преследва до девето коляно. Този въпрос има две страни, които трябва много вниматгелно да се разгледат. Едната е свързана с мисълта на наследниците за греха на техните деди и прадеди. Наследникът живее с мисълта за вината, по-точно със страха от възмездието. Силното внушение, насажда в съзнанието чувството за предопределеност и създава мястото на съответното заболяаване или пък блокира мисълта за конкретни решителни действия. И когато поради тази причина допуснем грешка, веднага я преписваме на кармичната обремененост. Всъщност тук най-важната препоръка е да оценяваме трезво собствените си действия и да отчитаме ясно с каква нагласа възприемаме нещата от живота.

Другата страна свързана с родовата карма се отнася до всеки от нас, до всеки преди нас и до тези след нас, заради умението, с което общуваме, заради отговорността, с която живеем. Ако моят баща или дядо са били злобни, не сговорчиви и отмъстителни, за моето семейство, за моят род, ще се говори като за хора, които носят беди, които създават неприятности. Към тях ще бъде отправено чувството на ненавист и ще съществува стремежа на останалите да странят от тях. Лошата слава на едно семейство, предимно на родителите, много лесно се пренася и върху техните деца. В този смисъл казваме, че кармата на рода застрашава наследниците, защото там където бащата е крадил или убивал, там където майката е клеветила, синът или дъщерята няма да бъдат приети, или и към тях ще се посегне по същия начин, заради силата на отмъстителността. Всъщност много точно става въпрос за отговорността, с която живеем, за да не вредим на близките си. Затова сега ще си позволим да определим като изключително голяма крайност поддържането на идеята, че кармата тегне като воденичен камък на шията и няма избавление от нея.

Когато човек постигне истинска, качествена промяна на своето съзнание, ще може да постигне и други, нови условия, в които и чрез които да живее и се развива. Но за да промени съзнанието си, той трябва да приеме нещата от живота с разбиране. Много са условията, които определят това отношение към живота. Да имаш разбиране за него, означава да можеш да си обясниш за какво става въпрос, да можеш да проумееш същността на проблема и да си наясно ти къде стоиш в случая. Това пък изисква да си наясно с разположението на силите и фактите около себе си, т.е. да познаваш обективната действителност. Защото там в обективната действителност стоят закони и правила, които принадлежат на Природата най-общо казано, а по-конкретно означава на Твореца-Създател на Природата и всичко в нея. Това са законите, които изискват, те не поставят половинчати условия, защото в противния случай не биха могли да определят правилата, според които може да съществува Цялото, Вселената и всичко в нея. В тази поредица от мисли можем да стигнем до извода, че за да “ликвидира” човек кармата си, за да я “изчисти”, той трябва да промени своето отношение към себе си, към другите и към живота изобщо, което ще рече, трябва да престане да повтаря грешките си или грешките на своите родители. Основното средство за постигане на този резултат е облагородяване на съзнанието. Индивидуалната промяна на всеки поотделно, ще предизвика колективната промяна. Качественото изменение на съзнанието на всеки човек, ще създаде качествената промяна и в колективното съзнание. Така се ликвидират семейните, родовите, националните карми. Ето защо на човечеството му е необходима нова етика. Етика, която да го запознава с истинската стойност на добродетелното слово.

Добродетелната основа на човешкото общуване е гаранция за промяна!
    Последно редактирано от Staki : 28-01-2010 на 15:17

2. БЛАГОДАРЯ martini, Silviq S., BukuTy thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво знаем за кармата?

........................................
    Последно редактирано от steve : 24-02-2009 на 12:59 Причина: взимам си думите назад

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Стиви, ти сигурно се шегуваш..
    Хората се заблуждават ( с уважение), ако си мислят, че сме създадени по образ и подобие на Великата сила и дух, който ти наричаш Господ/Бог. Ти и аз сме създадени по образ и подобие на онези братя и сестри от други, за нас така далечни и непознати светове,други планети, галактики и измерения на съществуване. Ти и аз носим само една частица, от силата и същността на Сътворението, която частица бихме могли да разгънем и разпрострем до вечността.. Или докато напълно се слеем с Него. На този етап от моето и твоето развитие е невъзможно за съзнанието да добие абсолютна и пълна представа за естеството на тази велика сила. Сила, която ако имаше възможността да видиш или изпиташ напълно, щеше да направиш: 'Пуф!' и нищо нямаше да остане от теб. Поне в този си вид на гъста енергия.
    И не забравяй светът не е еднакъв за всички ни, той е такъв какъвто го виждаш. Освен това вибрацията на молекулите в твоето тяло се свързват с онези молекули от видимата и невидимата ти околна среда, които отговарят на твоите енергийни вибрации, свързват се и образуват съединение, което се нарича твоя реалност и манифестация на материя..
    Материя, от която както виждам си недоволен, но наградите и наказанията идват от теб, не от 'Бога'.
    Работи се отвътре навън, не отвън навътре.
    Излекувай цветето в теб, напий го с вода, отупай цветчетата от прахта, и когато то се съживи, ще му благодариш за начина по който то знае да целува Светлината..

5. БЛАГОДАРЯ georgi2, Silviq S., steve, BukuTy thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Maria Виж мнението
    Излекувай цветето в теб, напий го с вода, отупай цветчетата от прахта, и когато то се съживи, ще му благодариш за начина по който то знае да целува Светлината..
    Той Стийв май редовно изтупва прахта от цветето

7. БЛАГОДАРЯ ppepyno thanked for this post
    Нов потребител Аватара на abhaya
    Post Thanks / Like

Езотериката е прекрасно нещо, но кой го знае какво е? Както всеки друг и аз си правя своите изводи породени от натрупаното знание, разкритото познание и глано от проявеното в живота. Все повече разбирам себе си, другите и причино-слественните връзки в живота ни. Това ме изпълва с радост, хармония и любов. И всичко това на фона на сериозни проблеми с близки, живота в София и предсоящото ми заминаване за Англия.
    И всичко това да бъде така, както Бог е решил.
    Това, което съм правила вчера ме следва днес. А това, което правя днес е основа за моето утре. Слава на Бога, имам прекрасната възможност да не работя за социума, да не съм притисната финансово да го правя и да се занимавам със себе си. Това е моят начин и опит. И всеки има своят личен, уникален път да се върне към езвора, от който е излязал. Грешен път няма. Има индивидуапен път, от който всеки научава, разбира и осъзнава себе си. Но програмата на всички ни е ралична и имаме различни уроци за научаване. Някои хора имат по-лесни задачи, други- доста сериозни.
    Живота е доста интересно занимание! Не мислите ли?

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

За кармата аз знам само едно-има карма.На всеки се случват точно определени неща,които е "писано " да се случат и каквото и да прави човек,не може да избяга от това.Имаше един случай наскоро с мъж,претърпял катастрофа.Всички загинали,Той останал жив.На път към болницата ,линейката,в която бил катастрофирала и той загинал.В София.Какво повече от този пример.Този човек е трябвало да умре при катастрофа.Не разбирам как,кой и по какъв начин определя "кармата" на всеки човек,но знам,че такава има.
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какво знаем за кармата?

Вервате ли си?

Вервайте си.
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от TONIO Виж мнението
    За кармата аз знам само едно-има карма.На всеки се случват точно определени неща,които е "писано " да се случат и каквото и да прави човек,не може да избяга от това.Имаше един случай наскоро с мъж,претърпял катастрофа.Всички загинали,Той останал жив.На път към болницата ,линейката,в която бил катастрофирала и той загинал.В София.Какво повече от този пример.Този човек е трябвало да умре при катастрофа.Не разбирам как,кой и по какъв начин определя "кармата" на всеки човек,но знам,че такава има.
    Това не е карма. Българина, поради склонността си към фатализъм, често бърка орис с карма.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Това не е карма. Българина, поради склонността си към фатализъм, често бърка орис с карма.
    А каква е разликата между двете?

Post Thanks / Like

А каква е разликата между двете?
    Голяма.
    Едното е това, което според нас ни е написано някъде в голямата книга и каквото и да правим, не можем да променим. Точно това, което си описала в примера си. Другото е съдбата, която сами творим за себе си чрез постъпките и решенията си.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

14. БЛАГОДАРЯ Mystic, Мила, elicka, dianaiv83, des and 1 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

Голяма.
    Едното е това, което според нас ни е написано някъде в голямата книга и каквото и да правим, не можем да променим. Точно това, което си описала в примера си. Другото е съдбата, която сами творим за себе си чрез постъпките и решенията си.
    Кое можем да променим сами чрез постъпките и решенията си-орисията,или кармата?
    Интересно ми е ,защото мисля,че можем да променим съдбата си,а орисията или кармата не са ли онова,което ни е отредено .Или съдбата е равнозначна с едно от двете?Кармата е равнозначна със съдбата?

Post Thanks / Like

Кое можем да променим сами чрез постъпките и решенията си-орисията,или кармата?
    Интересно ми е ,защото мисля,че можем да променим съдбата си,а орисията или кармата не са ли онова,което ни е отредено .Или съдбата е равнозначна с едно от двете?Кармата е равнозначна със съдбата?
    Значи си писала по тема без изобщо да прочетеш първия пост Не, кармата не е онова, което ни е отредено. Както писах, явно ги бъркаш.

Карма на санкритски означава действие, постъпка. Концепцията за кармата е, че всеки е има свободната воля да избира как да постъпва, дали да прави добро или зло и тн. Тези постъпки обаче определят настоящето и бъдещето ни и то не защото някой го е предопределил така, а защото ние сме направили определни избори, които са ни повели по определни пътища, по които сме стигнали до сегашното положение. Или ако искаш друга аналогия - всяка постъпка е семе, което засаждаме и след време от него изниква плод, който ние берем. Дали ще е горчив или сладък зависи от това какви семена сме засели.

Орисията и фатализма са противоположни. Според тях нямаме контрол над съдбата си и каквото и да правим резултата е един и същ и неизбежен.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

17. БЛАГОДАРЯ Mystic, Мила, elicka, няма, BukuTy and 1 others thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Карма е това да имаш билет за БГ и да кацнеш в Малта.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Това,според това,което Стаки обясни би трябвало да е орис.Така е трябвало да се стане,ти не можеш да повлияеш да не се случи.

Post Thanks / Like

Значи си писала по тема без изобщо да прочетеш първия пост Не, кармата не е онова, което ни е отредено. Както писах, явно ги бъркаш.

Карма на санкритски означава действие, постъпка. Концепцията за кармата е, че всеки е има свободната воля да избира как да постъпва, дали да прави добро или зло и тн. Тези постъпки обаче определят настоящето и бъдещето ни и то не защото някой го е предопределил така, а защото ние сме направили определни избори, които са ни повели по определни пътища, по които сме стигнали до сегашното положение. Или ако искаш друга аналогия - всяка постъпка е семе, което засаждаме и след време от него изниква плод, който ние берем. Дали ще е горчив или сладък зависи от това какви семена сме засели.

Орисията и фатализма са противоположни. Според тях нямаме контрол над съдбата си и каквото и да правим резултата е един и същ и неизбежен.
    Абе аз го прочетох,но явно съм тъпа и не можах да го схвана или пък е написан на "висок стил" и не го разбрах..Ти си го обяснил като за малоумни /за каквато ме смяташ/ и сега направих разликата.Много далеч съм от тези неща и за много от тях нищо не знам,не ги разбирам и не ме е срам да питам.Човек се учи докато е......прост.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Абе аз го прочетох,но явно съм тъпа и не можах да го схвана или пък е написан на "висок стил" и не го разбрах..
    Не е написано на висок стил, а много ясно още в началото.
    Всяка карма се създава в резултат на определени действия, предизвикани или предопределени от нивото на съответното съзнание. Съзнанието определя културата, определя отношенията и диктува или подсказва мислите и действията. Тоест, каквото му е разбирането на човека за нещата от живота, такива ще бъдат и действията му.
    С няколко думи: "Каквото посееш, това ще пожънеш." И с мисли и с действия.

Ти си го обяснил като за малоумни /за каквато ме смяташ/ и сега направих разликата.
    Не тонио, Стаки ти го е написал так, че да разбереш!

Много далеч съм от тези неща и за много от тях нищо не знам,не ги разбирам и не ме е срам да питам.Човек се учи докато е......прост.
    Не, човек се учи цял живот, докато има желание. Когато няма, живота го учи по доста суров начин.
    Бъди така добра, ако смяташ да взимаш участие в темата, да е по начин различен от този, в подчертаните в червено и синьо цитати.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

22. БЛАГОДАРЯ iliyan65, няма thanked for this post
    Напреднал Аватара на Happy Nick
    Град
    Richmond
    Post Thanks / Like

Една от най-интересните книги,които съм чела е " Диагностика на кармата" от C.H.Лазарев.
    Препоръчвам тази книга. Можете да получите пълна информация за това как нашите мисли и емоции дават отражение на нашата карма и как бихме намалили болестите на нас и нашите деца само чрез промяна на нашето поведение и отношение към света и хората.

What shall it profit a man if he gains the whole world but loses his soul ? - Jesus Christ

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mystic Виж мнението
    Не е написано на висок стил, а много ясно още в началото.
    С няколко думи: "Каквото посееш, това ще пожънеш." И с мисли и с действия.

Не тонио, Стаки ти го е написал так, че да разбереш!

Не, човек се учи цял живот, докато има желание. Когато няма, живота го учи по доста суров начин.
    Бъди така добра, ако смяташ да взимаш участие в темата, да е по начин различен от този, в подчертаните в червено и синьо цитати.
    Написала съм всичко в първо лице ,единствено число.Не обиждам никого,освен себе си.

Post Thanks / Like

Това,според това,което Стаки обясни би трябвало да е орис.Така е трябвало да се стане,ти не можеш да повлияеш да не се случи.
    Бе то можеше, ама де акъл! И де таз орисница да й изтръгна ....устните

Post Thanks / Like

Че какво й е на Малта?Орисницата трябва да я почерпиш ......сякаш....

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Орисница има... ако вярваш, че има. Ако вярваш, че има карма - жънеш каквото ТИ посееш...
    Последно редактирано от Мила : 11-07-2010 на 17:41

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

28. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Не поглеждай с гняв назад.

30. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Happy Nick Виж мнението
    Една от най-интересните книги,които съм чела е " Диагностика на кармата" от C.H.Лазарев.
    Препоръчвам тази книга. Можете да получите пълна информация за това как нашите мисли и емоции дават отражение на нашата карма и как бихме намалили болестите на нас и нашите деца само чрез промяна на нашето поведение и отношение към света и хората.
    нали знаеш,че лазарев е отлъчен от православната църква,което съответно го прави слуга на дявола!ако искате да слуьите на дявола,поне не повличайте невинни души със себе си...знам че така не е куул,но мамка му...поне частица човещина нема ли останала...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

караш ме да се чуствам както преди началото на българското първенство,когато вече знаех,че литекс ще земат титлата...твойто не е карма,твойто е съдба малко излиза като вица за дефакто и деюре,ама си е така душа!
    нема се пуашиш,копеуе!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Post Thanks / Like

Че какво й е на Малта?Орисницата трябва да я почерпиш ......сякаш....
    Ами нищо не й е. Даже имат много добри препарати против въшки, сигурно и тука ги налазват. Че са и на прилични цени. Ако не друго, поне от въшките се отървахме. Ама комшиите ми са петима българи (от цял залив баш на мен ще се случи) . Металика от 6 сутрин до около 2 през нощта. Тогава окапвам и заспивам. За тях не знам. Май само едното момиче работи. Другите мятат бутилки от балкона. Иначе е красиво, особено преди 8 сутринта и след 8 вечерта и не можеш да се разминеш от туристи с тениски "Ай лъв Малта".
    През останалото време се седи на сянка и течение.
    Малтийци бачкат като каторжници. И обичат да бачкат. Ходят прилично и скромно облечени (бабите и лелите), силно вярващи са и всичко се кава Сейнт Намкойси. Видях доста лади и малко ми напомня на Родината. Ама то как и да я забравя с тез викове от балкона " Къде си бе копелееееее, аре след 3 минути на плажа". А то плажове няма де, има камъни дето всички чужденци лежат и си кривят гръбначните стълбове и се лобсърайзват от 11 до 5.
    Малтийци мразят румънци и българи. Що така бе джанъм?
    Негрите обаче са на почит , както и огромния процент писхедс с британско потекло. Иначе палмите са си палми и слънцето залязва за около 2 минути. Ако имаш работа може да си хапи.

34. БЛАГОДАРЯ Мила, ppepyno thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво не знаем за Бай Тошо...
    От batko_vi_piranha във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 52
    Последно мнение: 01-02-2012, 08:30
  2. Розенкройцери и какво знаем за тях
    От NIBIRU76 във форум Езотерика
    Отговори: 14
    Последно мнение: 02-05-2010, 16:42
  3. Пенсия от Англия- Какво знаем?
    От Zara във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-09-2009, 23:09
  4. Какво не знаем за посолството ни?
    От edin balgarin във форум ТОП НОВИНИ