Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Health and pregnancy Grant, как, кога и кой може да го взима

Ще ви запозная с една сравнително нова инициатива на правителствто:

От Април 2009 година, може да получите еднократна помощ, ако очаквате дете. Плащнето се нарича Health and pregnancy grant. Movete da kandidatstwate sled 01.01.2009 ако очаквате дете след 06 Април 2009. Оснвните изисквания са
    -да сте на 25 седмици + беремнна
    - терминът ви е след 06 Април 2009
    -има изисквания относно това дали сте resident,ordinary resident и дали имате right to reside in the UK (по-надолу ще обясня тези термини и също така като какви се считат бг граждани в различни ситуации)

За всяка бременност сумата е #190 (ако сте бременна с близнаци или тризнаци ит.н, помощта пак е #190). Сумата не зависи от доходите ви, нито от каквито и да било други помощи, които вземате.

следва............

Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Health and pregnancy Grant, как, кога и кой може да го взима

а има ли и продължение темата..........

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Health and pregnancy Grant, как, кога и кой може да го взима

Цитирай Първоначално написано от elica88 Виж мнението
    а има ли и продължение темата..........

Има...постнах го,ама в друга тема..ама не помня коя..

4. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    ми тя елица много добре я знае тази тема, даже ти е благодарила за поста.
    не разбирам за какво пак се пита тук дали има продължение на темата? нещо като забележка към мен че не съм я продължила или какво??

елица?

Старо куче Аватара на elitsa_beykova
    Град
    walthamstow
    Post Thanks / Like

""""по-надолу ще обясня тези термини и също така като какви се считат бг граждани в различни ситуации""""
    това имах в предвид мадлена нищо лично извинчвай,ако съм те обидила по някакъв начин.сори

Faithless Аватара на boki
    Град
    Harrogate
    Post Thanks / Like

kolobar:
    Здравейте, преди време биах мернала информация, че прегнанси гранта се е увеличил на 500 паунда. Сега обаче немога да открия темата, навсякъде намирам информация само за 190 паунда. Някой има ли повече инфо или съм сънувала нещо благодаря предварително
    Благодарил
    Тука искам да отговора на kolobar, защото иначе онази тема й е заключиха:

Не си сънувала! И двете ги има...едното е pragnancy grant - 190 паунда..съответно се дава преди да родиш, а другото - след това и се казва maternity grant и е 500 паунда. И за двете може да кандидатстваш. Ако те одобрат за тях те одобряват и за програма за безплатни плодове, зеленчуци и мляко под формата на ваучери от по 5 паунда на седмица в период от една година.
    Последно редактирано от boki : 11-07-2009 на 18:17

This is my church. This is where I heal my hurts. It's a natural grace. Of watching young
    life shape. It's in minor keys. Solutions and remedies. Enemies becoming friends.
    When bitterness ends. It's in the world I become. Contained in the hum.Between voice and
    drum. It's in the change. The poetic justice of cause and effect. Respect, love, compassion.
    For tonight GOD IS A DJ

9. БЛАГОДАРЯ elitsa_beykova, kolobar, ALIAHIM thanked for this post
    Нов потребител Аватара на bubblemaster
    Град
    Kettering
    Post Thanks / Like

Post Относно: Health and pregnancy Grant, как, кога и кой може да го взима

Само искам да уточня, че Maternity Grant получават само хора с ниски доходи и детето не е по-голямо от 3 месеца.

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTax...en/DG_10018854

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Health and pregnancy Grant, как, кога и кой може да го взима

Здравейте на всички във форума,имам следното запитване ако някой може да ми помогне,в 22 седмица съм и до преди няколко месеца разбрах че още в началото когато съм пристигнала счетоводителката ми е спряла иншъранса да плащам под претекст че имам нисък годишен доход,и аз изпратих писмо с което искам да ми се изчисли за целия ми престой осигуровките но вероятно това ще стане 10.10 ако някои знае някаква друга опция да забързам малко нещата,тъй като има вероятност да загубя майчинството,също така бих искала да попитам в моето положение мога ли да взема еднократна помощ в 32 седмица която е 500 паунда за първа бременност и мога ли да кандидатствам за помощи за жилище.Благодаря ви много то май въпросите станаха повече от един

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Maternity grant - ако може някой да помогне
    От mihaellaivanova във форум Childcare
    Отговори: 0
    Последно мнение: 06-02-2013, 14:39
  2. Maternity Allowance & Health in Pregnancy Grant
    От elitsa_beykova във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 13
    Последно мнение: 09-08-2012, 21:00
  3. Pregnancy Grant
    От kolobar във форум Бъдещи майки
    Отговори: 1