Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 32
    Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

По подразбиране Коментари по Последният лов

Ето тук можете да ме засипвате с унищожителна критика и да ми задавате въпроси. Благодаря.

Последният лов
    Последно редактирано от Wolf : 18-02-2009 на 19:36
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

2. БЛАГОДАРЯ emodonkov, Mystic, alexalx, Jolly Roger thanked for this post
    инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Коментари по Последният лов

Супер !
    bla bla

4. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    безпристрастна Аватара на misticriver
    Град
    На близо...
    Post Thanks / Like

Ето моята любителска критика......
    Ще се опитам да бъда обективна в оценката си, надявам се да я приемеш добре.
    Като за начало, започвам с положителните коментари за творбата ти.
    Като редовен читател, мисля, че произведението ти има дълбок замисъл, тоест, първата част предполага към обширно развитие. Има последователност, която не си нарушил никъде. Мисълтта ти тече синхронно с описанията на страничните фактори, като по този начин успяваш да нарисуваш една цялостна, пълноценна и подробна (може би прекалено подробна) картина, благодарение на която читателят добива доста ясна представа, за това, за което говориш.
    Имаш стил, силно подчертан.... опитваш се да съчетаеш (мисля, че доста умело) потаиното и приключенското, да вденеш мистерия в реалността.....

Сега е моментът да вдена някоя и друга забележка (по скоро мнение)...
    Според мен леко прекаляваш с “изисканите думи“.... някък си натоварват творбата. От една страна са много на брои и от друга, звучът някък си пресилено... Но това , разбира се, е моето мнение. Аз съм почитател на Стивън Кинг и може би подсъзнателно сравнявам стила ти с неговия. В неговите творби деиствията се развиват в поток от семпло, но много на място написани думи.
    Ти използваш много епитети, които определено си вплел много уместно, но на някои места като че ли са в повече...
    „.......в безкрайно-големите планини, есента не беше дълга и бързаше да наводни и без това богатия на влага, огромен район........
    „............Имаше нещо плашещо в тази изпитателност, струяща от тъмните като въглен, леко дръпнати в краищата си, индиански очи.........
    (Между другото, страхотни сложни изречения....)
    ........„ Луната бе застинала гордо над югоизточния хребет и осветяваше необятната мастиленозелена шир в студените сребърни тонове на пълнолунието.........)
    „....... изглеждаше странно нереална в зелено-черните цветове на инфрачервения прибор.........“

Като цяло творбата ти звучи доста поетично, дори романтично бих казала... именно заради богатите на епитети, чудесно съчетани сложни изречения...

Ами общо взето, това да е от мен... продължаваи нататък, ще чакам продължение.
    Успех...
    P.S... Шестица за този израз....
    .....слънцето вече се спускаше към вечно заснежените куполи на скалистите върхове и редицата им заплашваше скоро да осече със замах, последните проблясъци светлина.......
    Последно редактирано от misticriver : 18-02-2009 на 23:05

6. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от misticriver Виж мнението
    ..... Аз съм почитател на Стивън Кинг и може би подсъзнателно сравнявам стила ти с неговия. В неговите творби деиствията се развиват в поток от семпло, но много на място написани думи.
    Ти използваш много епитети, които определено си вплел много уместно, но на някои места като че ли са в повече...
    ....
    Ха, това ми хареса. Много точна критика. Е, аз не мога да се сравнявам с Кинг, просто защото той е най-добрият автор в жанра. От него, а и от всички други мога само да се уча. Би било редно да ги изброя, но не бих желал да навлизам в подробности. Все пак имам и мъничко оправдание. Нямам никаква идея защо редакторът под който пиша бъгва и при откопирането на текста паства целидуми и изречения, които в последен вариант на съществуват. Надявам се с помощта на Шарли да го оправим. Днес по някое време ще пусна и останалите странички от първата част и се надявам да излязат по начина по който са написани. Целия проект е доста голям - около 80 стараници на word, и все още обмислям как ще е най-добре да бъде публикуван. Отново ти благодаря за добрите думи...
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Град
    На близо...
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Wolf Виж мнението
    Целия проект е доста голям - около 80 стараници на word, и все още обмислям как ще е най-добре да бъде публикуван.
    Поздравления за упоритостта!!! Определено проектът е голям и си го довел до краи... постоянство.....
    И аз едно време пишех по нещо, но точно това ми липсваше.... постоянство.... Та в краина сметка реших, че от мен сериозен „писател“ не става, но запален читател, да.... та тая „професия“ избрах....
    Ами пак да ти пожелая успех, предполагам, че имаш и други бъдещи проекти

9. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Ами за сега няма други проекти защото имам още доста работа по този и по няколко от предишните си. Наистина отнема ужасно много време. Събирането на информация е дълъг, понякога отегчителен процес, без който обаче, не може. За редакцията - просто не ми се говори. Там времето е необходимо дори и като сито. И ако прибавим и факта че трябва да се работи през по-голямата част от деня, остават само вечерите за писане. Не се оплаквам - правя го за удоволствие и намирам смисъл в това. продуктът е за читателите...

Град
    На близо...
    Post Thanks / Like

Определено трябва много търпение, за да се доведе до краи, при това качествено, подобно мероприятие. По всичко личи, че си го взел на сериозно, както казваш, правиш го с удоволствие, макър и понякога да бъде отекчително (редакцията, събирането на информация...).
    Но като цяло, мисля че усилията си струват... заради компенсацията, която получаваш... удволетворението.

Град
    Post Thanks / Like

Току що добавих още десетина странички с което завършва и първата част, както и линкче към коментари. Приятно четене .

13. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Коментари по Последният лов

Поздравления, Wolf!
    Увлекателен стил имаш, и на мен също ми допадна начина ти на описание и подбора на думи и словосъчетания, които използваш. Толкова добре си представих цялата картина и сцени, че направо е готово за екранизация. Браво и за кулминационният момент на сблъсъка човек - вълк. Това ми е любимият откъс. Продължавай в същия дух и успех!
    Wild is the wind

15. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    На близо...
    Post Thanks / Like

Определено вторият откъс на първа част е „по-изчистен“ откъм епитети и прилагателни. Прочетох го на един дъх

17. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

E, това е нормално. Все пак, за да се поусети нещо такова на вкус, някак си десетина странички не са достатъчни, нали? Затова и си мисля, че ще е редно да постна още мъничко довечера. Просто с чувството за мащаб, нещата повече си идват на мястото и мнението на читателя излиза от рамката "на парче". Изобщо, придобиването на ясна представа за такива по обем работи, трудно се отдава от прочита само на малък откъс от тях...

19. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Току що постнах още някоя и друга страничка. Мисля с това да приключа до официалната публикация на проекта. Ако има бъгове, предварително ви се извинявам. Ще ги оправя при първа възможност. Е, приятно четене.
    Последно редактирано от Wolf : 20-02-2009 на 19:41

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ето тук можете да ме засипвате с унищожителна критика и да ми задавате въпроси. Благодаря.
    Критика? Аз лично нямам никаква относно стила на писане! Беше удоволствие да чета '' черновата''! С нетърпение обаче чакам продължението, към което ще изразя мнение и критика, ако има място за такава. С твоя талант обаче се съмнявам да ми се отдаде възможност.
    Някакъв шанс за някоя и друга най-нова страничка?
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Трябва да ти призная нещо с огромно съжаление, приятелю. Книгата ти няма да бъде филмира.
    Ще ти кажа защо - твърде, твърде, твърде описателно. Много пари ще хвръкнат за декори, ако се опита някой да се придържа към оригинала. Това е малко в кръга на шегата, но честно казано, твърде натруфено ми се стори и да си призная отказах се някъде към средата на първата част.
    Не взимай мнението ми много присърце, тъй като съм по принцип киноман и чета доста по-рядко.
    Успех.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Трябва да ти призная нещо с огромно съжаление, приятелю. Книгата ти няма да бъде филмирана.
    .....
    Не взимай мнението ми много присърце, тъй като съм по принцип киноман и чета доста по-рядко.
    Успех.

Изобщо не се притеснявай да критикуваш! На мен точно това ми трябва. Никой не се е родил научен и всяко начало е трудно. Много се радвам че казваш какво мислиш, защото такива мнения са ми най-полезни. Аз далеч не се приемам сериозно, но пък приемам насериозно какво ми се казва. Благодаря ти още веднъж за вниманието.

Напреднал Аватара на Jolly Roger
    Град
    In the night garden
    Post Thanks / Like

Благодаря ти! Хареса ми. Допаднаха ми и стилът и жанрът.
    endlich gluecklich

25. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Gone
    Град
    Not here
    Post Thanks / Like

Изобщо не се притеснявай да критикуваш! На мен точно това ми трябва. Никой не се е родил научен и всяко начало е трудно. Много се радвам че казваш какво мислиш, защото такива мнения са ми най-полезни. Аз далеч не се приемам сериозно, но пък приемам насериозно какво ми се казва. Благодаря ти още веднъж за вниманието.
    Няма проблеми. Вече съм ти казвал, че имаш голям талант. Продължавай да се развиваш!

27. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kev Виж мнението
    Няма проблеми. Вече съм ти казвал, че имаш голям талант. Продължавай да се развиваш!
    Айде па ся фалби. Не, не критиката по си ми харесва. Само там е истината, а и непрекъснато редактирам и крайния вид ще е далеч по-лесен за четене. Да не говорим кво го чака материала, като го почнат редакторите. Но преди това все до някакво положение трябва да се докара. Така че, поощренията ги забравяш, вадиш голямата калъчка и намираш кусури до спукване. Тва е начина...

penelopa
    Guest

Wolf, браво за търпението, труда и усилията , които си вложил!
    И идеята много ми допадна.
    Знам колко е трудно да се постигне изчистено писане или от друга страна, хем да бъде някак си претрупано, но да не дразни читателя.
    За мен, като го четох, точно това не ми допадна-според мен е много натруфено и имам усещането, че много го премисляш преди да го напишеш.
    Просто се остави чувството да те води, пиши, а после редактирай и изглаждай, това което има нужда.
    Успех и чакаме още!

30. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    .....
    За мен, като го четох, точно това не ми допадна-според мен е много натруфено и имам усещането, че много го премисляш преди да го напишеш.
    Просто се остави чувството да те води, пиши, а после редактирай и изглаждай, това което има нужда.
    Успех и чакаме още!

И аз ви благодаря на всички, които си направихте труда да го прочетете дотук и да напишете каквото мислите. Всъщност това е най-важното и аз с огромно внимание се отнасям към всичко, което мислите по въпроса. Постнах още малко за четене, защото това е единствения ми начин да ви се отблагодаря

Град
    На близо...
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    ....... много го премисляш преди да го напишеш.
    Именно, добре казано! Присъединявам се към този съвет
    Успех.....

33. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами аз не знам как съм ти помогнала, но се радвам ако е било така
    моят коментар по медицинските детайли /не вси4ки, като имам пове4е време ще прегледам и остатъка/:

Вдясно от леглото му стоеше високата стойка с физиологични разтвори.
    аз бих казала - високата стойка със системата за инфузия
    обикновено физиологичен разтвор се ползва за бърза инфузия на антибиотик или да кажем друг медикамент - като разтворител.
    за пациенти с наранявания или за заместване на изгубени течности и електролити - Рингер лактат + понеже пича е бил в безсъзнание и не е можел да се храни - 5% Глюкоза + евентуално Magensonde с Fresubin

че от там стърчи маркуча на система
    маркуч като прочета си представям градински маркуч
    how about тръбичката на системата?

Опита се да смъкне покривалото с лявата
    покривало или чаршаф?

Гърлото ви бе напълно разкъсано, трахеята строшена, сънната ви артерия прекъсната, раната бе така дълбока, че видях...ние можехме да видим прешлените на врата Ви – поспря се за миг, после добави – Вие господин Брадфорд, бяхте физиологично мъртъв.
    трахеята наистина има много хрущялни пръстени, ама си мисля че е по-добре ако е "разкъсана" отколкото строшена.
    сънната артерия носи кръз към мозъка, проблем си е да бъде разкъсана, щото мозъка няма толкова добро колатерално кръвоснабдяване, обаче по правило артериите се разполагат под вените /анатомично, като слоеве в посока кожа-вътрешности/ и при наранявания в областта на шията - докато се стигне до артерията, той ще е умрял от друго... разкъсването на големите кухи вени / vena cava superior i vena cava inferior/ е много по-голям проблем защото налягането в тях е отрицателно и моментално се всмуква голямо количество въздух към дясно предсърдие => въздушна емболия и човека е моментално в отвъдното.

за прешлените дето можели да видят.... ами то тва не е рана...
    зад трахеята има гълтач и хранопровод, камара съдове, нерви + ако има такива разкъсвания, не мисля че ще могат да видят прешлените от всичката кръв... може би ако кажеш че нараняванията са били толкова тежки /разкъсана трахея, видяли са че големите шийни съдове са били разкъсани/ и никой не е вярвал че е още жив?

за типа смърт прочети това
    аз мисля че те са смятали че той е по-скоро в мозъчна смърт, при тези сериозни наранявания на шията и мозъчното кръвоснабдяване...
    Clinical Death. No breathing, no circulation, and no brain activity characterize clinical death. But that's only half. The other side, the most integral part which separates clinical death from somatic death, is that clinical death begins at the very onset of the symptoms of death, say right after cardiac arrest has cause the heart to stop. It lasts for about four minutes, and it is the interval in which life can be brought back through CPR. After a short few minutes, death is permanent, because the state of the body has gone from clinical death to...

Brain Death
    . A brain deprived of oxygen survives for 3 to 7 minutes, making it the first organ to die when circulation or respiration ceases or is impeded, whatever the cause of trouble may be. After a few minutes, the brain can't be brought back to life by any means available today. This is brain death, and it's the reason why clinical death, the period in which a person can be resuscitated, is so short. Once the brain goes, the heart doesn't know how to pump and the lungs don't know how to breath.

Somatic death. Eventually an organism ceases to be in the process of dying and proceeds to be dead. Somatic death is the death-- the permanent, irreversible death-- of an organism as a whole. In humans it is usually after brain death, as the other vital organs are unable to function without the brain. With modern technology, though, one can be brain dead but still have circulation and respiration artificially. In such a case one isn't somatically dead because other organs are still alive. Once artificial support is removed somatic death occurs, because the person is then entirely and completely inactive with regard to brain, circulation, and respiration.
    айде друг път повече, че ми се доспа...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

35. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Да, съгласен съм с коментара. Надявам се, че не съм се отклонил много от действителната фактология на такъв вид наранявания. Благодаря за анализа.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

по другия въпрос
    мисля че МРИ би било най-правдоподобно

http://en.wikipedia.org/wiki/MRI

и тук малко повече коментари от хора, които работят с подобни апарати и са споменали за някои детаили, които може би можеш да ползваш в описанието
    http://answers.yahoo.com/question/in...=1006052405268

like this one
    They're noisy, and y'have to lay there inside this big, confining tunnel, but you'll have a "panic button" to hold in your hand so if you find you can't deal with the situation, you can signal the technicians and they'll get ya outa there immediately! Yo, we're there to help, not torture ya

and more

http://answers.yahoo.com/question/in...9070210AALObtI

MRA
    Последно редактирано от RNOH : 22-02-2009 на 00:00
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

38. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Супер! Ужасно съм ти благодарен. Ето това ми беше нужно!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Последният Бойковизъм
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 46
    Последно мнение: 19-05-2013, 01:03
  2. Заем и IELTS в последният момент
    От Paint във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-05-2012, 18:33
  3. Последният Лов
    От Wolf във форум Собствени творби
    Отговори: 0