Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    Нов потребител Аватара на syn4o-slyn4o
    Град
    Watford
    Post Thanks / Like

По подразбиране БГ диплома vs NVQ?

Здравейте, кандидатствах за работа като социален работник, където ми обясниха че трябва да мина NVQ обучение. А аз имам 5 годишно образувание по психология във Варненският Свободен университет, който уж се признава в Европа. Въпросът ми е има ли някакъв легален начин да узаконя за границите на Англия тази диплома? Сега четох една статия от форума на "Будилник" http://budilnik.com/forum/viewtopic.php?t=1444 и започвам да се питам доколко това е възможно и дали не е измама?
    Ако някой би могъл да ми отговори, или поне да ми посочи къде бих могла да намеря отговорите ще съм много благодаряна.

trakon
    Guest

По подразбиране Относно: БГ диплома vs NVQ?

Ами там е работата ,че професията социален работник тук е свързана най-вече с познаването на местното законодателство, политики, процедури и т.н. , защото ти може да си добър психолог, но като социален работник най-вече ще се занимаваш с разпределение на клиенти нуждаещи се от социални грижи по домове- care home , или ги подпомагаш за кандидатстване по различни програми за социални грижи ,контролираш парични потоци към тях, правиш им първоначална оценка на нуждите, оценка на дома или съпортед ливинг в което ги настаняваш и т.н.. Социалните работници на територията на Англия се назначават от General Social Care Council , законодателството което дава разяснения е Care Standards Act 2000, Minimum Standards for Care Homes, всякаквите там законодателни разпоредби за реда на получаване на Хаузинг Бенефити ,Инком съпорти, добър източник на информация е сайта www.directgov.co.uk и сайта на испекцията по социални грижи CSCI. След като почнеш като социален работник, тогава караш NVQ-то.
    Като дойде другата седмица някой социален работник в нашия дом за визита на клиент ,може по-подробно да го разпитам как точно става при тях.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Диплома
    От Kriso12333 във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 06-04-2012, 22:36
  2. BG Диплома от ВУЗ
    От [email protected] във форум Професии и работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-09-2010, 15:25
  3. UCL БГ диплома
    От darkstar във форум Образование в UK
    Отговори: 14