Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал Аватара на stella111
    Post Thanks / Like

По подразбиране Свидетелство за съдимост

Здравейте, интересува ме как стои въпросът с издаване на свидетелство за съдимост, необходимо за започване на работа в Англия. При пристигането си тук, извадих и легализирах свидетелството, но, както знаете, то е валидно 6 месеца, а на мен точно сега ми трябва Може ли да ми го извади от България упълномощено лице. Чух, че чрез посолството ни тук, се чакало дълго Някой имал ли е подобен проблем? Благодаря предварително.

2. БЛАГОДАРЯ hero thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Свидетелство за съдимост

Къде ти искат точно този документ? Тук правят CRB проверка.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Свидетелство за съдимост

ами тук работодателя ти го прави,или организацията към която учиш свързани пряко с ЦРБ ,документите са два един от тук които става бързо,и вторият от българия които става бавно,и всичко струва 50 поунда

5. БЛАГОДАРЯ stella111 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

1. Letter from PCO: For a country not on the above list, you will have to contact the relevant embassy or legation for a 'Certificate of Good Conduct' and translation will be reqired if it is not providet in English. Дееба почва се!

2. Влизам в сайта на посолството и виждам, че всичко е наред предлагат тази услуга ( http://www.bulgarianembassy-london.o...353&Itemid=289 ) . Дотук добре!

3. Паля мотора кам БГ посолството, те пичовете затворили били. (сега е 15.45 а те работят до 16.00). Почвам да се помпам на званеца и се появи е дин симпатяга и вика: Ше стане ама догодина. Аз си мисля, че има предвид след една седмица(щото е 30.12) а тои вика може и 3 месеца.
    Водиме при втори и аз ги питам какво според тях трябва да направя: Амиии.... , емииииии, амитооо, ми ниееее ще ти направиме пълномощно на някой твой близък да ти го направи в БГ и да ти го прати по пощата.
    Почвам аз да си попълвам документчето пича ме чака с цигарка в ръка, след това ми пише на няква сервитьорска бележка (МФ- МВнр Серия А -2007 ) и ми вика 23 паунда. Тръгвам да плащам с карта : Сори вика тука само Кеш . Аре тичам да му търся кеш по улиците Цирк Цирк Цирк

4. Изпращам пълномощното в БГ. Майками отива в съдът, естествено ще стане за другия ден. Тя подава заявление за Чужбина, за което те я питат, обаче щели да и го дадат на Български
    За апостил да не говориме, те такова нещо на са чували.

5. Та до тук в момента съм на тая фаза. Някой ако има инфо с което може да помогне нека сподели pls.

6. Не искам да бъда черноглед, ама мисля че пак е дошло време да палнат парламента, дано покрай него заберат и съдебната палата и да върнат пишещите им машини за скраб най после!

7. БЛАГОДАРЯ stella111 thanked for this post
    Напреднал Аватара на hero
    Post Thanks / Like

ами те догато ти донесат ЦРБто,то май сте си загубиш работата,и нервите,и аз съм в един ctадии,подобен на твоя,ебаси,хиляда и триста документа изкат сякаш ще кандидатствам за президент.пак нашето посолство него е еня за никого,те си имат работа така че не им пука.

Напреднал Аватара на stella111
    Post Thanks / Like

Изобщо не ми се говори за посолства, еле пък за служителите там - ако трябва да контактувам с тях, ще ми излезе много солено, защото ще трябва да взимам доста скъпи транквиланти. Това са измислени герои от Страната на чудесата. Не, мерси.
    Та, нека майка ти да отиде в първото попаднало й Бюро преводи и там ще й легализират свидетелството - апостил и всякакъв там стил (иначе в съда наистина не могат да го дадат легализирано-ония от Бюрата как да си пълнят гушите?) На мен миналата година за легализация ми взеха около 30 лева. За 3 реда, ама няма как. И не забравяй, че е валидно за 6 месеца(ако на четвъртия месец си убил човек, няма значение, но ако си чист, след шестия, трябва да го докажеш-майтап, та значи, като го получиш, бързай да почнеш работа. Успех!

10. БЛАГОДАРЯ George_d thanked for this post
    inexcusably decent Аватара на borisovamilena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Maverick Виж мнението
    1. Letter from PCO: For a country not on the above list, you will have to contact the relevant embassy or legation for a 'Certificate of Good Conduct' and translation will be reqired if it is not providet in English. Дееба почва се!

2. Влизам в сайта на посолството и виждам, че всичко е наред предлагат тази услуга ( http://www.bulgarianembassy-london.o...353&Itemid=289 ) . Дотук добре!

3. Паля мотора кам БГ посолството, те пичовете затворили били. (сега е 15.45 а те работят до 16.00). Почвам да се помпам на званеца и се появи е дин симпатяга и вика: Ше стане ама догодина. Аз си мисля, че има предвид след една седмица(щото е 30.12) а тои вика може и 3 месеца.
    Водиме при втори и аз ги питам какво според тях трябва да направя: Амиии.... , емииииии, амитооо, ми ниееее ще ти направиме пълномощно на някой твой близък да ти го направи в БГ и да ти го прати по пощата.
    Почвам аз да си попълвам документчето пича ме чака с цигарка в ръка, след това ми пише на няква сервитьорска бележка (МФ- МВнр Серия А -2007 ) и ми вика 23 паунда. Тръгвам да плащам с карта : Сори вика тука само Кеш . Аре тичам да му търся кеш по улиците Цирк Цирк Цирк

4. Изпращам пълномощното в БГ. Майками отива в съдът, естествено ще стане за другия ден. Тя подава заявление за Чужбина, за което те я питат, обаче щели да и го дадат на Български
    За апостил да не говориме, те такова нещо на са чували.

5. Та до тук в момента съм на тая фаза. Някой ако има инфо с което може да помогне нека сподели pls.

6. Не искам да бъда черноглед, ама мисля че пак е дошло време да палнат парламента, дано покрай него заберат и съдебната палата и да върнат пишещите им машини за скраб най после!
    Разбирам те напълно. Именно за да избегна това ходене по мъките, подадох молба направо в полицията, и те ми издадоха сертификат, който после само преведох. На сертификата пише долу-горе: "... in proof of the fact that there have been no any civil proceedings going under way against the above mentioned person according to the District Department "Police" Register" ... "This present Certificate to hold valid before the English authorities"
    Досега са ми го приемали навсякъде.
    Успех!
    Който има желание, търси начин. Който няма - търси причина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Свидетелство за съдимост

Здравейте,
    живея в БГ в момента и скоро ще ми се наложи да си вадя свидетелство за съдимост от Англия защото съм живял там повече от 1 година. Въпросът ми как може да се извади без да ходя там. Възможно ли е по интернет. Моля, който е запознат да ми отговори! Благодаря предварително.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bobbo81 Виж мнението
    Здравейте,
    живея в БГ в момента и скоро ще ми се наложи да си вадя свидетелство за съдимост от Англия защото съм живял там повече от 1 година. Въпросът ми как може да се извади без да ходя там. Възможно ли е по интернет. Моля, който е запознат да ми отговори! Благодаря предварително.
    Нещо не мога да ти схвана обяснението - ти си роден в България, в момента си в България и ти трябва свидетелство за нещо си в България. Защо изобщо намесваш, че си живял в Англия?
    Отиваш в най-близкият съд (най-добре там където си роден), плащаш си таксата (може би ще се наложи да я платиш предварително - на много места в съдилищата няма банкови клонове) и си искаш свидетелството. Трябва да си носиш документ за самоличност, акт за раждане и бележката за таксата. В службата за съдимост правят проверка дали има данни за теб - дали си осъждан и нереабилитиран.
    Ако ходиш да плащаш в някой банка - първа питай колко е таксата за превода. В някой банки направо ти режат главата. Най-тънко ще минеш, ако е безкасово.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Нещо не мога да ти схвана обяснението - ти си роден в България, в момента си в България и ти трябва свидетелство за нещо си в България. Защо изобщо намесваш, че си живял в Англия?
    Отиваш в най-близкият съд (най-добре там където си роден), плащаш си таксата (може би ще се наложи да я платиш предварително - на много места в съдилищата няма банкови клонове) и си искаш свидетелството. Трябва да си носиш документ за самоличност, акт за раждане и бележката за таксата. В службата за съдимост правят проверка дали има данни за теб - дали си осъждан и нереабилитиран.
    Ако ходиш да плащаш в някой банка - първа питай колко е таксата за превода. В някой банки направо ти режат главата. Най-тънко ще минеш, ако е безкасово.
    Трябва ми и английско, защото спечелих зелена карта и го искат в американското консулство за интервюто. Няма как да се скрие, че съм живял в UK.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Е-е-е-е-е, това е нещо съвсем различно.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Не поглеждай с гняв назад.

17. БЛАГОДАРЯ bobbo81 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Някой скоро да му се е налагало да си вади certificate of good conduct и да знае как и къде най-бързо да се извади(искат ми го във връзка с ДБС чека)???!!!
    "Бъди щастлив с това,което имaш, докато се бориш за това, желаеш!"

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. свидетелство за съдимост
    От zmei4o_pk във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 43
    Последно мнение: 11-10-2013, 21:52
  2. свидетелство за съдимост
    От mamaslon във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2013, 16:01
  3. Свидетелствата за съдимост на нов адрес
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 28-11-2009, 10:30
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 21-12-2008, 23:04