Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    ~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Question Начален учител в Uk

Знае ли някои какъв сертификaт е нужен за преподаване на деца в началното училище. Дали ще ми трябва някакъв специален курс за учител? Възможно ли е това само със CPE?
    Благодаря.

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Zdravej,

v spravo4nika na moja koleg pishe taka:

Early Years Care and Education NVQ 2(tova e zaglavieto na kursa,no ne pishe kakav e sertifikata)
    This course covers the underpinning knowledge and understanding which can be used to help you work with children aged 0-8 years.You will build a portfolio of evidence and you will be assessed in your workspace(workspaces can be found for the students if necessary).This course can take up to two years to complete.

Drugijat e:

Early Years Care and Education NVQ 3 (predpolagam 4e tova NVQ moge da e njakakav vid nivo,no ne sam sigurna)

I opisanieto e sastoto

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране

NVQ ozna4ava:

The National Vocational Qualification is studied at college in conjunction with relevant work experience.NVQs are valued by employers because they are actually based on standarts developed by industry.NVQs are made up of a number of separate units.Each unit sets out what skills candidates must possess and to what standard.You can take NVQs at your own pace and build up your level of qualification over time.Candidates are competence-assessed in the workspace to one of five levels within the NVQ Framework.Level 1 recognises the most basic skills while Level 5 covers the highest levels of professional skills.

Scouser boy Аватара на tentcho
    Post Thanks / Like

По подразбиране

zdravei Maria
    za da rabotish kato uchitel tuk v UK ti triabva QTS samo-tova e qualified teacher status.bez nego ne stava.az rabotia kato nachalen uchitel v momenta s takav sertifikat.nikoi ne se interesuvashe ot angliiskata mi filologia,no sled kato vzeh QTS vsichko si doide na miasto.obuchenieto e 1 godina no e strashno intenzivno i e skapvashto na momenti.
    NVQ 3 primerno shte ti pomogne da rabotish kato teaching assistant samo, no ne i kato uchitel.
    vlez na www.tta.gov.uk (ako ne se laja taka beshe) stranicata na Teacher Training Agency i razgledai varianti kak se stava uchitel.Tarsi Graduate Teacher Programme (GTP) ili PGCE (Post Graduate Certificate in Education).
    V nikakv sluchai ne se hvashtai na OTT (overseas trained teacher)
    ako ima neshto drugo pishi she se opitam da ti otgovoria i uspeh

5. БЛАГОДАРЯ irp, joey, vstoyanovabg thanked for this post
    ~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Много благодаря и на двама ви! Ще потърся нужната информация сега и ще видим какво ще направя.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

a nqkoi da znae ne6ti4ko za u4iteli po fizkultura ili treniori

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Начален учител в Uk

Здравейте! Знае ли някой за NVQ и нивата, които се изискват при работа за мед.сестри от БГ в UK ?

BG/EN
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Когато имаш признат QTS от българските образования става ли? Аз имам такъв от март 2008 г, на базата на университенската ми диплома от България. Имам и приравняването от НАРИК. Обяснете ми при такива обстоятелства как мога да ис наемря работа по социални науки тук.

10. БЛАГОДАРЯ joey, vstoyanovabg thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, аз също имам диплома от България, но още не съм я пуснала през НАРИК. Задължително ли е да имам курс тук за да работя, като учител или мога да работя с дипломата си от България.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, от изчетеното във форума разбрах, че за да работиш , като учител в УК ти е необходим QT status, които се придобива от GTC of England.Българите обаче, все още имаме ограничения до пазара на труда в УК.Въпроса ми е ако имаш гореспоменатия статут на квалифициран учител, трябва ли ти разрешетелно за работа, или си кандидатсваш свободно и след това, ако ти предложат работа се регистрираш в Border agency for acsession worker card?В списъка с недостиг на професии някои учители са влючени.Минава ли номера за всички?Въобще каква е точно процедурата?Изкарването на въпростния статус е ясно, но той дава ли ти на практика свободен достъп до пазара на труда?
    Извинявам се за дългия пост и моля тези от вас, които имат опит по въпроса да споделят!

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

Waterdragon, Бих ти препоръчала да изчетеш мненията в БГ учители. Това, което мога да ти отговоря е, че това е парадокса на QTS - пише, че имаш право да работиш в държавните училища в UK, но нямаш свободен достъп до трудовият пазар. Решението ти е селф-емплоъед и задължително НИН. Кандидатстваш си тогава свободно към агенции и училища в UK. Ако те одобри училище и си търсеният учител ще ти издадат разрешително за работа те. Ако ли не с агенциите си работиш като селф-емплоъед supply учител ден за ден или за по-дълъг период от време. За acssesion worker card не съм запозната. Знам, че се търсят учители по English, Science, Maths за secondary училища в UK и ако това е твоят предмет то може и по-лесно да си намериш работа както към агенция така и към училище. QTS не ти дава право на работа. Освен него се искат много други неща само да се регистрираш дори към агенция.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Deny73, благодаря ти за бързия отговор!Въпросните теми съм ги изчел, но те не хвърлят светлина точно върху тези аспекти, които са част от моето питане, а иначе за accession worker card ъплайваш, когато си изключение от изискването за работна карта.

15. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

Ако има някаква одобрена правителствена програма между България и Англия за учители то може би е начин за придобиване на тази accession worker card. Ot opit ti kazvam, 4e vzimaneto na QTS 4rez GTC for England ne ti garantira rabota nikak. И аз си мислех, че ще бъде лесно, но действителността е друга. Да си българин и да се бориш с българска диплома и английски QTS е много трудно, но не и невъзможно. Очаква се скоро и GTC for England да бъде разпуснат и да бъде заменен с друга агенция. Реалният шанс е да си заместващ учител в началото с агенция. Никое училище в сегашната криза и съкратен бюджет на училищата няма да тръгне да издава разрешително на българи при наличието на много съкратени и пенсионаирани английски учители на трудовия пазар. Ако си ме разбрал правилно не искам да те отказвам, а да буда реална.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

аз днес получих приравнителен документ от NARIC в който пише, че дипломата ми от България за начален учител цитирам : Assessment: Is considered comparable to British Bachelor Degree standard, но тази квалификация ми позволява да преподавам в България. После отдолу са споменали, че ако искам да кандидатствам за teacher training трябва да имам GCSE или еквивалентно като ме съветват, че оценките от дипломата ми за средно образование може да послужи като заместител на тяхното GCSE.

Та въпросът ми е: А сега от тук накъде?
    Ако ми признават дипломата от БГ а не мога да работя като начален учител тук без да имам някакъв teacher training какъв е тогава смисала от приравняването на дипломата в NARIC. И ако искарам такъв курс тук без да имам диплома от България мога ли да взема учителски номер с който да работя на договор. И ако имам само дипломата си от БГ мога ли да взема същия номер без курс. Разбрах също , че има и такива училища, които поемат разноските по този курс и така е по лесният начин да взема този номер. Какво трябва да направя за да продължа по-натаък. Имам CRB check и в момента работя part time в една детска градина. Благодаря Ви предварително.
    Последно редактирано от Модератор : 14-04-2012 на 14:08

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tentcho Виж мнението
    zdravei Maria
    za da rabotish kato uchitel tuk v UK ti triabva QTS samo-tova e qualified teacher status.bez nego ne stava.az rabotia kato nachalen uchitel v momenta s takav sertifikat.nikoi ne se interesuvashe ot angliiskata mi filologia,no sled kato vzeh QTS vsichko si doide na miasto.obuchenieto e 1 godina no e strashno intenzivno i e skapvashto na momenti.
    NVQ 3 primerno shte ti pomogne da rabotish kato teaching assistant samo, no ne i kato uchitel.
    vlez na Get into teaching - Teaching Agency (ako ne se laja taka beshe) stranicata na Teacher Training Agency i razgledai varianti kak se stava uchitel.Tarsi Graduate Teacher Programme (GTP) ili PGCE (Post Graduate Certificate in Education).
    V nikakv sluchai ne se hvashtai na OTT (overseas trained teacher)
    ako ima neshto drugo pishi she se opitam da ti otgovoria i uspeh
    Здравей,
    попаднах на темата, тъй като търсих въпроси на някой отговори.
    Аз съм художничка,завършила съм педагогика и бих искала да знам какво трябва да направя за да преподавам тук в UK?
    В момента съм дала да ми се превежда дипломата,а вторта диплома е от национална художествена академия тя е призната (акредитирана)
    Моля за съвет.Искам да се занимавам с деца и смятам, че ние сме достатъчно образовани ,дори повече от някой учители тук,но разбира се това е мое мнение.
    Надявам се да ми отговориш.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Интересно! АЛЕН ДЕЛОН!
    От Qgelo във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-11-2013, 20:29
  2. Филми с Ален Делон
    От Geronimo във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 4
    Последно мнение: 04-03-2009, 18:39
  3. учител - преводач
    От tencho във форум Професии и работа
    Отговори: 13