Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал Аватара на Nakupenda Malaika
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да изтегля съпруга си?

Здравейте,

Много ме е страх да не повторя тема и да ме смъмрите, но не можах да намеря подобен на моя случай...та ето го моят проблем, много ще съм благодарна на всякаква информация по случая.

Моят дългогодишен партньор в ЮК беше overstayer. Преди година ни се роди дете и решихме, че е тъпо таткото да е нелегален затова отидохме в неговата държава и там сключихме брак. Аз и бебето имаме британски паспорти, та в документацията за брака там фигурирам като британка. Обаче му отказаха виза за ЮК и аз се прибрах в БГ (Невъзможно ми е да живея в неговата държава, от друга страна ми е ужасно трудно сама в Лондон, той вземаше активно участие в грижите за детето, та сега съм при мама, за да не се мъча сама...)

Сега проучвам вариянта да го поканя в Бг и оттук да действаме за преместването в ЮК, но не ми е съвсем ясно какво точно да направя и ме притеснява факта, че там съм се омъжила в качеството си на британка. Знае ли някой дали в този случай ще мога да регистрирам брака в България в отсъствието на съпруга ми, тоест без да се налага да сключваме отново брак в БГ, когато той евентуално дойде тук.? И въобще ако имате каквито и да е съвети по този случай ще се радвам да ги чуя.

Благодаря.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да изтегля съпруга си?

значи можеш да го доведеш в англия с ееа фамили пермит и там е доста по лесно отколкото чрез иммигрейшън рулс. Това е при положение че имаш българско гражданство в допълнение на британско. виж:

http://www.ukvisas.gov.uk/en/ecg/cha...20four%20seven

Аз бих направил следното:
    Отиване в бг и изкарване на лична карта на чужденец. След това с ееа фамили пермит за англия. по принцип може и да се мине без ходене в бг. Прочети инструкциите в линка който ти написах по горе и по принцип прочети цялата глава.

3. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как да изтегля съпруга си?

Не става ясно от къде е супругът ти. Предполагам ще му трябва виза за да влезе в страната. Един път влезе ли трябва да живеете 2 години и след това той може да попаде за постоянно пребиваване. Дай повече информация.

Също така погледни ТОЗИ сайт.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

5. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Как да изтегля съпруга си?

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Не става ясно от къде е супругът ти. Предполагам ще му трябва виза за да влезе в страната. Един път влезе ли трябва да живеете 2 години и след това той може да попаде за постоянно пребиваване. Дай повече информация.

Също така погледни ТОЗИ сайт.

От една страна от петия свят е и му трябва виза абсолютно за навсякъде.

Благодаря за бързите отговори

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nakupenda Malaika Виж мнението
    Здравейте,

Моят дългогодишен партньор в ЮК беше overstayer....
    Ето ти го проблема. Нема значение по каква линия ще се опиташ да го теглиш тука. Винаги на края ще иде до УК посолство и като видят, че е престоял и има отказ шанса да му откажат пак е 99%. Или да му дадат 1%. Както искаш го смятай.
    За съжаление май няма начин за него освен ако има период на давдност за отказите. Това че сте женени тях ги интересува точно съвсем слабо.
    Ти виж дали за БГ виза ще може да му вземеш. Ако не не виждам друг начин да заминеш при него. Кажи от къде е или е тайна/срамно.
    Успех
    Последно редактирано от petvas : 02-10-2008 на 10:33

8. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

не съм съгласен с последното мнение. ако той дойде по ееа правила чрез ееа фамили пермит, това че е нарушил имигрейшън рулс няма да го спре. Ако тя го спонсорира чрез българският си паспорт като еу ситизен, минава по друг закон а не имигрейшън рулс.

10. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika thanked for this post
    Post Thanks / Like

Пропуснах да кажа, че отказът няма нищо общо с факта, че е бил overstayer, а по-скоро с някои слабости в документацията на спонсора (мен).Сега чакаме да ни насрочат дата за обжалване, мисля че при обжалването съдиите не ги интересува какви имиграционни нарушения е правил, те разглеждат само причините за отказа.

Това ме подсеща за друг въпрос. Може ли да се действа паралелно по двата закона, тоест да си чакаме датата за обжалването по immigration rules, а междувременно да подготвяме документи и по EEA family member...та което стане по-бързо...?
    Последно редактирано от Nakupenda Malaika : 02-10-2008 на 11:37

Нов потребител Аватара на Cooling_magic_team
    Post Thanks / Like

Пропуснах да кажа, че отказът няма нищо общо с факта, че е бил overstayer, а по-скоро с някои слабости в документацията на спонсора (мен).Сега чакаме да ни насрочат дата за обжалване, мисля че при обжалването съдиите не ги интересува какви имиграционни нарушения е правил, те разглеждат само причините за отказа.

Това ме подсеща за друг въпрос. Може ли да се действа паралелно по двата закона, тоест да си чакаме датата за обжалването по immigration rules, а междувременно да подготвяме документи и по EEA family member...та което стане по-бързо...?
    абе една правна консултацийка ша ти струва от 60 до 80 кинта иди при адвокат да получиш достоверна информацийка ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Пропуснах да кажа, че отказът няма нищо общо с факта, че е бил overstayer, а по-скоро с някои слабости в документацията на спонсора (мен)
    Дано си права, че няма. Аз лично съм 99% сигурен, че ИМА.
    Но пробвайте и вижте. Тука определено има нещо друго, което ви ебава и ти не го казваш. Иначе при УК гражданин женен за ....(нали криеш какъв) гражданин да не му дадат виза си е просто странно.
    Твоя си работа. Пробвайте.

Post Thanks / Like

Удивително е колко бързо се започва със съмненията, подозренията и след малко сигурно и с обидите, дори и при най-сериозния и сдържан въпрос...и с useless мненията също...Страшно благодаря на този, който ме прати при адвокат, ми що съществуват раздели за визи и т.н, що въобще съществува тоя сайт за взаимопомощ, нали има адвокати?

Колкото до любопитството на Петвас, няма нищо, което 'ни ебава, ама не го казвам'...казала съм всичко по случая. И ако ти е толкова странно, че не дават веднага виза явно не си запознат с полисито на Бритиш господата...има хиляди разделени семейства с по няколко деца даже, с единия родител бритиш, които получават визи едва на обжалване, или дори по-нагоре. Просто такава им е политиката, но ако ти харесва да се съмняваш, че крием някаква ужасяваща тайна живей си със съмненията, но не ни занимавай с тях.

Аз попитах тези, които знаят нещо по въпроса да ме насочат, а и ще ми е интересно някой да сподели подобен опит, и не, не си спестявам от адвокати, защото така или иначе едва ли мога да се доверя сто процента на мнения от форум за нещо, което касае семейния ми живот и детето ми... по-скоро инфото, което ще получа от тук е само насочващо, и благодаря на тези, които се отнесоха сериозно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

бля-бля тъпотии
    Точно защото имам опит с господата (2 визи преди 2007) много добре знам за какво става дума. Затова ти ги и казах. Аз дори нямах УК половинка и пак си взех визите. За това в твоя случай...... ами дерзай.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petvas Виж мнението
    Точно защото имам опит с господата (2 визи преди 2007) много добре знам за какво става дума. Затова ти ги и казах. Аз дори нямах УК половинка и пак си взех визите. За това в твоя случай...... ами дерзай.
    Whatever...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

когато обжалването е за отказ който е издаден в посолство в някоя си държава се гледат само и единствено обстоятелствата в момента на кандидатстването и отказа.
    ако еотказа е тук в УК се гледат обстоятелствата в момента на отказа, както и обстоятелствата в момента на обжалването.
    в този смисъл вие не сте с предимство, защото ако отказа е поради това че ти като спонсор не си имала изрядни документи, дори да ги имаш в момента на обжалването, това не се взема предвид.
    факта, че е бил overstayer може да влияе на апликация дори по европейските закони. другата причина по която могат да откажат виза по ЕЕА е deception.

както и да е по европейските закони имате много повече шансове, отколкото по имиграционните правила.
    но по европейските закони, ти трябва да докажеш че дефакто живееш в ук в момента на кандидатстването и exersisvash treaty right. и единствено могт да ти откажат ако е заплаха за националната сигурност, deception i marriage of convinience. негативен фактор е че е бил overstayer но това не може да бъде причина за отказ по ЕЕА законите.

успех

18. БЛАГОДАРЯ Nakupenda Malaika thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 22-05-2011, 19:10
  2. ”Макдоналдс” изтегля опасни чаши с Шрек
    От niknolt62 във форум Пазаруване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 05-06-2010, 08:22
  3. .От къде да изтегля AC/DC
    От niki59 във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-07-2008, 20:05
  4. Kак да изтегля кредит