Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 49
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране възможност за живот в UK

Искам да разбера дали можем аз и моя съпруг, свободно без работна карта или виза да влезем в UK за три месеца при близки, и през това време ако си намерим работа да подадем документи за сертификати за работа и да останем законно за 1 год. а след това и за постоянно.и може ли след като имаме сертификатите да си вземем и детето при нас да живее и учи законно.моля за съвет.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: възможност за живот в UK

Не знам какво разбираш под работа,но имаш право само да си селф-емплоид - т.е. да се самонаемеш. за 3 м никои нищо няма да ти каже,но след това трябва да се чудиш как да оцеляваш. Може вероятно да се работи и нелегално,но едва ли някои работодател ще рискува да те наеме, при положение,че има хиляди,които не се нуждаят от работно разрешение..

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от чинчила Виж мнението
    Искам да разбера дали можем аз и моя съпруг, свободно без работна карта или виза да влезем в UK за три месеца при близки, и през това време ако си намерим работа да подадем документи за сертификати за работа и да останем законно за 1 год. а след това и за постоянно.и може ли след като имаме сертификатите да си вземем и детето при нас да живее и учи законно.моля за съвет.

аз бих ви взел в къщата ми със съпруга ти...и бих го пратил съпруга ти после да работи...а с тебе бихме пили по чай...

по време на чая бихме говорили за визи

ако ни доскучее с визите може да поговорим за музика...

в скоби - бих те даже поканил на танц...

после бихме се върнали на разговора за визите...за малко

после бихме проверили дали съпруга еполучил номера и права за работа...(детето е при баба си в момента)

ако нещо не ни е ясно имаме форума...зара, мадлен, мистичния, крачната болница...все ше помогнат...
    Последно редактирано от Bassman : 06-08-2008 на 23:24

4. БЛАГОДАРЯ Zara, Petko, shopska salata thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Всичко което си казала по-горе не е невъзможно, но е много слабо вероятно да се случи. Поради причините на зара. Нещо не си дочела как са нещата в УК.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Това което питаш, е напълно възможно да се случи, но има някои тънкостти. Ок, идвате в Англия, за престоя не трябва да се притеснявате, може да седите колкото си искате, никой не го интересува дали е повече от 3 месеца.

За работата, бих казал че според мен най лесният начин би бил, примерно ти започваш да чистиш къщи като селф емплойд през агенции, и тогава ти подаваш за жълт формуляр и включваш съпруга си, който ще получи син сертификат с неограничено право на работа. Значи ако знаете някакъв английски, и има къде да отседнете при приятели докато се устроите, или си носите достатъчно пари, мисля че може да успеете.

7. БЛАГОДАРЯ richdad thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Jiji_
    Post Thanks / Like

Здравейте искам да попитам ако си търся работа през агенция предварително ли трябва да съм селф емплойд, или агенцията помага за вадене на документи? благодаря

Captain Chaos
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Jiji_ Виж мнението
    Здравейте искам да попитам ако си търся работа през агенция предварително ли трябва да съм селф емплойд, или агенцията помага за вадене на документи? благодаря
    Здравей!
    За съжаление агенцията няма да ти уреди документите-
    трябва да си си направил/а или поне да си в процес на правене на тия дукименти за СЕ.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Преди малко (01.09.2010, 16.30 p.m., BG) прочетох ето това:
    Великобритания изпитва недостиг в някои професии - има нужда от балетисти за прочутата сцена на кралската опера "Ковънт гардън" и от стригачи на овце за ветровитите склонове на шотландските ферми.
    Но следващата година правителството ще въведе нова постоянна имиграционна квота с обещание драстично да намали нивото на имиграцията. Бизнесмени предупреждават, че таванът ще доведе до недостиг в жизнено важни отрасли.
    Аз тежа близо 100 кг и не ставам за балерина, затова мисля да стрижа овце

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Форумът остава последната ми надежда за излизане от невороятно сложната ситуация в която се намирам.
    Въпрсът е следният.
    По неволя заминавам за Англия , понеже приятелката ми ще учи там и аз съм и като спътник в живота.Обаче животът в Англия е малко несправедлив към българите,което те вкарва в сериозни буркотии.
    Приятелката ми е испанка, и като такава има право да пребивава и работи в UK , но дали и аз БъЛГАРИНъТ ще мога да се закача към нея под формата на partner ?
    Не мисля че си струва да се жениш само заради някакви документи .
    Общо казано : Как мога да се възползвам от статута на моята приятелка ,с която btw сме повече от 2 години и изобщо какво и да работя що годе легално ?
    Благодатя ви най сърдечно!
    (ако някои отговори де

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от potresenio Виж мнението
    Здравейте,
    Форумът остава последната ми надежда за излизане от невороятно сложната ситуация в която се намирам.
    Въпрсът е следният.
    По неволя заминавам за Англия , понеже приятелката ми ще учи там и аз съм и като спътник в живота.Обаче животът в Англия е малко несправедлив към българите,което те вкарва в сериозни буркотии.
    Приятелката ми е испанка, и като такава има право да пребивава и работи в UK , но дали и аз БъЛГАРИНъТ ще мога да се закача към нея под формата на partner ?
    Не мисля че си струва да се жениш само заради някакви документи .
    Общо казано : Как мога да се възползвам от статута на моята приятелка ,с която btw сме повече от 2 години и изобщо какво и да работя що годе легално ?
    Благодатя ви най сърдечно!
    (ако някои отговори де
    Първо' спътник в живота',после 'не си заслужавало да се жениш'трето 'по неволя,мноооого объркано бе колега!Май е по-добре да си изясните ситуацията между вас и после да решиш къв път ще поемаш ти!!!
    .....да не станеш и ти като мене -пре*баното камилче.....!
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

13. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Можете да кандидатствате и за сини сертификати / чрез HSMP / даващи ви пълни права на пазара на труда, но са ви необходими пари и образование. Прочетете внимателно на сайта на Хоум Офис.
    Успех !
    UK Border Agency | Bulgarian and Romanian nationals

Нов потребител Аватара на Mercy
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Искам и аз да попитам нещо. Със съпругът ми искаме да дойдем В Англия. Имаме капитал да поживеем около 6 месеца, без да се притесняваме, докато търсим работа. Наличието на средства като гаранция може ли да ни помогне по някакъв начин за по-бързото изваждане на документи за работа. Също така се говори за ограничаване на квотата за прииждащи българи. Ако тръгнем през септември, може ли нещата да се наредят благополучно за нас?

Благодаря на всички, които помагат с инфо в този форум на питащите. Понякога това е наистина голяма услуга.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mercy Виж мнението
    ... Наличието на средства като гаранция може ли да ни помогне по някакъв начин за по-бързото изваждане на документи за работа. ..

Не !

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Искам и аз да попитам нещо. Със съпругът ми искаме да дойдем В Англия. Имаме капитал да поживеем около 6 месеца, без да се притесняваме, докато търсим работа. Наличието на средства като гаранция може ли да ни помогне по някакъв начин за по-бързото изваждане на документи за работа. Също така се говори за ограничаване на квотата за прииждащи българи. Ако тръгнем през септември, може ли нещата да се наредят благополучно за нас?

Благодаря на всички, които помагат с инфо в този форум на питащите. Понякога това е наистина голяма услуга.
    документите за работа не зависят от наличието на средства, а от законовите разпоредби, които гласят че българските граждани нямат право на работа, а имат право да развиват свой собственбизнес.

не става ясно какво точно възнамерявате или искате да работите. щом имате средства - идвате и започвате бизнес, никой не може да ви спре да правите това. освен ако не сте тесни висококвалифицирани специалисти дадена област, единственият ви шанс е да ивършвате сой бизнес
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Благодаря за бързия отговор и търпението към всеки, който понякога не знае дори как да си зададе въпроса, защото е едно да си в БГ и да четеш за нещата, а съвсем друго да се на местна почва от месец и вече да си наясно с това-онова.

Аз знам, че съм в точка А и искам да стигна до точка В, но всичко помежду им е пъзел, който се опитвам да наместя с четене от форума и все още ми е хаотично. Съпругът ми има действаща фирма за ВиК услуги ( точка А). Искаме да се преместим със децата и да живеем в Англия (точка В). Но как е най-умно и подредено да го направим?

The glass is half full. Аватара на Tegmentum
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързия отговор и търпението към всеки, който понякога не знае дори как да си зададе въпроса, защото е едно да си в БГ и да четеш за нещата, а съвсем друго да се на местна почва от месец и вече да си наясно с това-онова.

Аз знам, че съм в точка А и искам да стигна до точка В, но всичко помежду им е пъзел, който се опитвам да наместя с четене от форума и все още ми е хаотично. Съпругът ми има действаща фирма за ВиК услуги ( точка А). Искаме да се преместим със децата и да живеем в Англия (точка В). Но как е най-умно и подредено да го направим?
    Най-умно и най-евтино ще е първо мъжа ти да дойде и да стартира бизнеса тук, да види как ще потръгне. После ако всичко е наред идваш и ти. Децата са последни-особено ако са малки и няма кой да ви ги гледа тук- деца сами по закон не могат да стоят във вкъщи до определена възраст.
    "It is not who you are that holds you back, it is who you think you're not."
    Unknown

"It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not!"
    Andre Gide

20. БЛАГОДАРЯ Mercy, ElinaT thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

kolko са големи децата? как сте с английският? и ще ти дам своето мнение

Post Thanks / Like

Децата са на 10, 9, 8 и 3 години. Аз владея Английски толкова, че спокойно водя разговор с приятелка, или мога да се оправя в магазин и т.н. Съпругът ми го учи два месеца и е доста схватлив, така че ще се оправи бързо според мен .

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ти ме уби! ;-) мислиш на тъмно да дойдеш с четири деца тук?

в никакъв случай не те съветвам да идвате заедно всички. нека да дойде мъжа ти пръв, да опипа почвата. ако знае английски може да се справи със създаването на собствен бизнес. катъо си стъпи на краката сле 6м-1 год елате и вие.
    за сравнение - ако е сам разходите ще му бъдат около 700 на месец, ако сте всички - поне 3000 на месец

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Само един въпрос, защо точно в Англия????

25. БЛАГОДАРЯ Alexsander thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Е що пък не. В Испания ли да ходи? Там да не би да е по-добре в момента.
    П.С.Знам предимствата на испанския пазар на труд.

27. БЛАГОДАРЯ plamenos, Alexsander, Mercy thanked for this post
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Talking Относно: възможност за живот в UK

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    В Германия определено не е зле ситуацитята , имам приятели там и си говорим.... аз лично висях известно време там преди година - две... и бях много впечатлен от Берлин
    ....оставаше и да знам малко немски и може би нямаше да съм тук сега

29. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    Post Thanks / Like

Зара, насочих се към Англлия заради езика. Мисля, че има значение дали ще мога да комуникирам с учители, хазяй и др. в държавата, където отивам, от първия ден, или тепърва ще уча език, с който да помагам и на децата ми.
    Според мен никъде няма да е лесно. Промяната носи в себе си плюсове и минуси. Но имам отговорност към децата си, а бъдещето тук за тях не ми изглежда най-добрия родителски избор, колкото и да съм родолюбива.

Post Thanks / Like

Мисля, че точно така си го представям.
    Любовта е екстремен спорт. Тя опитва възможностите на сърцето: да плува в добротата, да се изкачва по прошката, да излита в смелостта.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Децата са на 10, 9, 8 и 3 години. Аз владея Английски толкова, че спокойно водя разговор с приятелка, или мога да се оправя в магазин и т.н. Съпругът ми го учи два месеца и е доста схватлив, така че ще се оправи бързо според мен .
    бах, абе вие май нямате телевизор, а.... та вечер в леглото...... 4 деца... да са живи и здрави...
    иначе както ти казаха, първо идва схватливия, развива бизнеса, после и вие. Дори да имате пари, не идвайте всички заедно. Или ако идвате задължително с двупосочни билети за всички.
    Освен това тукашното ВиК е ДОСТА различно от това в БГ, та може да се окаже, че ще поработи като общак на минимална известно време. Тука има и общаци и ВиК, те да кажат.
    Дръж ни в течение - явно в БГ вече найстина не се издържа, щом сте тръгнали насам...

33. БЛАГОДАРЯ mirgad thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Има ли някъде в Интернет-а възможност...
    От kr_kop във форум Интернет и компютри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 25-12-2009, 14:48
  2. Google вече с възможност за сваляне на книги
    От Suzanne във форум Интернет и компютри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 15-09-2006, 06:59

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове