Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 43
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Малко светлина върху образованието в Uk

Искам ми се да хвърлим малко повече светлина върху образованието тук, защото неминуемо и аз рано или късно ще се наложи да почна училище.

Днеска отделих малко време и се порових из нета да разбера нещо, но всичко е тъмна индия. Звъннах и на два College-а да питам аз аджаба какъв съм - Home или Internetional Student - и на двете места ми казаха, че сум Internetional.

За 2 годишно Full Time обучение искат по минимум 3000 паунда на един term (1 година), а fee стигат и до 6500 паунда.

Единственото решение за по-ниски цени е да сме EU member, но това ще стане чак 2007.

В по-предната тема не получих много ясен отоговор, та затова питам отново.

Какво е решението бре хора. Знам, че има запознати - отделете 15 минути и напишете нещо. Дайте да се опитаме да сглобим пъзела заедно.

Искам да си продължа образованието, като това не струва много - мога да дам максимум 1500-2000 паунда за 1 term при 2-годишно образование в College, а после вече ще съм EU member, но то май таксите в университета са си прилично високи и без това.

Как е най-добре да се постъпи - какво да се почвам?
    Има и part-time курсове в колежите с по-ниски fees, но не знам като ги мина мога ли да отида след това в университет?

Всеки спам по тази тема ще трия - искам да се получи тема, която може да помогне и на други хора, защото влезем ли в ЕС ще дойдат и други българи тук и ще търсят информация от нас.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране :)

Никой не му пука май?
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране На мен ми пука

Аз вече обясних в предната тема която беше пуснал.

Щом няма как да те приемат като хоум студент(без английски паспорт няма да стане),по-лесния вариант е да изчакаш докато ни приемат в ЕС.
    За университет ти трябват 6.5 писане 6.0 точки на IELTS exam,изпита струва към 60 паунда.Всеки университет си има различни критерии за приемане на студенти.Затова ти е тъмна Индия.Отвсякъде ти казват различно.И аз бях така.
    Набележи си един университет и влез в саита им.Намери си курса който искаш и там пише какво се изисква за да те приемат точно там.И разбира има информация и за интернационални студенти.Ако нещо не ти е ясно,пиши ми на лични по детайлно и аз ще ти намеря информацията която ти трябва.Или с нещо друго ако мога да ти помогна.Айде успех.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Хоум студент може да си също ако имаш резидент виза,но зависи пак от колежа или университета в който искаш да учиш.

Post Thanks / Like

По подразбиране

или постоянно пребиваване.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Да не прибягваме до лични съобщения - все пак написаното тук ще е полезно и за други хора в бъдеще.

Аз го казах, но пак да обобщя:

Искам по някакъв начин легално да си завърша средното образование тук и след това да премина към University - а так какви са таксите не ми се мисли.
    Реших и искам да уча Фотография или там както се води - после да мога да си намеря работа като фотограф или някакъв тип журналист - влече ме пък и с апарата, който си купих още повече ме подтиква.

Нещо евтино да е максимум 1500 паунда на година.

Има някакви курсове в колежите под 15 часа на седмица, които се водят part-time и са по-евтини, но не ми е ясно тяхната цел каква е - след заършването на такъв курс може ли да се ходи в университет.

Пратиха ми Prospectus на 2 колежа - Westminster Kingsway College и College Of North West London - та цените вътре са солени - на втория са 3700 паунда на година.

Идеи?
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цените са солени ако нямаш изброените по-горе видове статус.Няма заобиколен начин от таксите.
    Между другото ми дойде една идея как да си вземеш средното тука.В момента тече една кампания за ограмотяване на англичаните които не са си завършили средното.Нарича се National test.За Фотография няма да ти искат 1000 нива на английски,обаче за журналистика сигурно ще ти трябва високо ниво.Кажи ми в коя част на Лондон си и ще потарся колежи и университети с фотография и журналистика.
    На нашанал тест могат да се вземат каквито нива ти трябват.Аз на 4ти взех GCSE по английски(което е равно на завършено средно образование по предмета английски)На Нашанал тест се води Левел 1.Левел 2 е равно на А левелс,което е по-високо ниво и ти трябва за университет,но ако си хоум студент.Ако си интернационален студент със завършено средно ти трябва IELTS 6.5 point което е равно на най-високото ниво на английски.

Post Thanks / Like

По подразбиране

За да кажеш че имаш средно ти трябват Gsce-та.За аксес до университет ти трябват към 3 (зависи от специалността) А-левелс.
    Сега отивам да проверя какво се иска за фотография и журналистика.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Курсовете в колежите ти дават сертификат,най-много диплома,а университета ти дава degree.Което е по-висока квалификация от сертификат и естествено печелиш повече пари.Има курсове които се казват Access to higher education който те подготвя за следването в университет.Ако не работиш,но си с постоянен статус нищо не плащаш,иначе има разни такси с които ти вече си запознат.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Живея в западен Лондон W5, но ще се местим скоро.

Търся колежи в: Wood Green, Harrow, Barnet, Watford - абе колежи в северен Лондон.

Просто искам да уча фотография - то после каква професия ще бъде не знам - най-вероятно журналистика.

Благодаря ти, че помагаш - ако ми намериш нещо ще имаш едно черпене от мен + букет цветя
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране няма нужда от черпене

Виж какво намерих.Не е в северен Лондон ама цената е добра.

www.csm.arts.ac.uk

Central Saint Martins

За този курс искат IELTS както вече ти казах че това се иска.Това е за интернационални студенти т.е не-ЕС и не-ЮК.Обаче искат 7.0 егати наглите.На мене за право ми искат само 6.5,както и да е.
    30 седмици парт-тайм
    старт октомври
    цена за ЕС/ЮК студенти 1.005 паунда
    за интернационални да се свържеш с:
    International Office,Central Saint Martins,Southhampton Row,London WC1B 4AP
    tel.020 7514 7027

I drugo koeto namerih:
    http://www.camberwell.arts.ac.uk/cou...hotography.htm

Има и много други.Просто трябва да ги разгледаш всичките и да си намериш най-доброто за тебе.Изглежда че ти се водиш non-EU/UK student.Но както каза щом ни приемат в ЕС ще отговаряш вече на горните условия.А пък през това време вземи няколко А-левелс.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Това последното е по-високо ниво,нещо като специализация.Казва се postgraduate.За вече завършили някакъв курс по фотография.
    Иди на google.co.uk napishi london n,colleges university arts i ste ti izljazat kade sto kolegi i universiteti ima po tezi raboti.Posle kato si izberesh njakoj idi na courses i si nameri infoto kakvoto ti trjabva.Vsi4ko e kazano v saitowete.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Сори, но още един въпрос - тези A Levels къде, как и за колко пари се вземат?

И те са ми малко тъмна индия - то цялото им образование е такова.
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране

Значи в моя колеж където ходя(не е в Лондон)са без пари.Но незнам дали са без пари само за англичаните или за всички.Аз съм с постоянно пребиваване и ми е безплатно.
    Мога да проверя сега пак в нета къде се водят тези тестове и дали не са само за англичани и ЕС членове.

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране

В случай, че някои се интересува от MBA, то знайте, че не е задължително да имате покрита бакалавърска степен за да учите. Необходимо е да имате обаче няколко години опит в manager-ска позиция (може и собствен бизнес) и да бъде доказуемо, въпреки, че добрите университети не признават трудов стаж извън UK или EU. В City University напр. за overseas students е Ј23.000, но "students who have been living in a member state of the European Union throughout the three-year period before starting their course normally qualify to pay the lower ‘home’ tuition fees".

Post Thanks / Like

По подразбиране

не можах да намеря за Нашанал тестс.Обаче намерих обяснено за обучението в ЮК.Ей,сега поне ще ти светне тъмната Индия.Иди на

www.britishcouncil.org

cool as ice-cream Аватара на SladUletka
    Град
    Wimbledon
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от musholina
    не можах да намеря за Нашанал тестс.Обаче намерих обяснено за обучението в ЮК.Ей,сега поне ще ти светне тъмната Индия.Иди на

www.britishcouncil.org
    Аз мога да се ровя в бритиш кансъла с дни, т.е ве4е го правих безуспешно, нищо не ми се изясни за англииското им образование, това което мен ме интересува е каква е разликата м/у А левълс и GCSE и дали те са equivalent
    Ако не са, кое е за по-напреднали.
    Тези А левълс не са безплатни, по-скоро са доста платени, струват около 1 700 /това са най-евтините/ в South Thames College
    Цената е за 1 accademic year но е фул таим, което предполагам няма да е много удобно.
    При вси4ки положения Сайпер преди да кандидатства за Юнивърсити трябва да изкара някои от изброените А левълс, GCSE or IELTS, което ще му признае средно образование в ЮК.
    А дотогава ще сме в Еврото и цените за университети ще са паднали.
    Мисля 4е най-лесно се взима IELTS защото пълен курс струва 500 / London College Wimbledon/ паунда и продължава 12 седмици по 15 4аса седми4но, което може да си го позволи всеки селф емплоид, решил да се сдобие със сертификат.
    Изпитът след това струва към 60 паунда и ако не го вземеш 4акаш само 3 месеца преди да се явиш пак / за другите се 4ака пове4е/
    Това е от мен,
    аз пък имам нужда да си преравня някак си дипломата за висше образование от БГ към ЮК
    Не ми е много ясно как става това след като съм заваршила по бакалаварската програма, която задължително влезе за випуските след 98 г.
    Имам познати които са с магистърси степени и след като изпратиха документите си тук да се преравнят към ЮК стандарта ги направиха на бакалаври
    Аз по тая логика трябва маи да у4а за средно образование??

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Dokolkoto sam naisano sas sistemata,kato zavarshvash high school imash izpiti,koito sa GCSE,koeto az go priravniavam na nashenskite maturi v BG. za da zapishesh sled tova opredelen kurs v college ti iskat minimum niakolko GCSE. Sled tova se uchi za A-levels,koeto e po visoka stepen ot GCSE. No kak,kolko godini,zena etc ne sam se interesuvala.

Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от SladUletka
    Аз мога да се ровя в бритиш кансъла с дни, т.е ве4е го правих безуспешно, нищо не ми се изясни за англииското им образование, това което мен ме интересува е каква е разликата м/у А левълс и GCSE и дали те са equivalent
    Ако не са, кое е за по-напреднали.
    Тези А левълс не са безплатни, по-скоро са доста платени, струват около 1 700 /това са най-евтините/ в South Thames College
    Цената е за 1 accademic year но е фул таим, което предполагам няма да е много удобно.
    При вси4ки положения Сайпер преди да кандидатства за Юнивърсити трябва да изкара някои от изброените А левълс, GCSE or IELTS, което ще му признае средно образование в ЮК.
    А дотогава ще сме в Еврото и цените за университети ще са паднали.
    Мисля 4е най-лесно се взима IELTS защото пълен курс струва 500 / London College Wimbledon/ паунда и продължава 12 седмици по 15 4аса седми4но, което може да си го позволи всеки селф емплоид, решил да се сдобие със сертификат.
    Изпитът след това струва към 60 паунда и ако не го вземеш 4акаш само 3 месеца преди да се явиш пак / за другите се 4ака пове4е/
    Това е от мен,
    аз пък имам нужда да си преравня някак си дипломата за висше образование от БГ към ЮК
    Не ми е много ясно как става това след като съм заваршила по бакалаварската програма, която задължително влезе за випуските след 98 г.
    Имам познати които са с магистърси степени и след като изпратиха документите си тук да се преравнят към ЮК стандарта ги направиха на бакалаври
    Аз по тая логика трябва маи да у4а за средно образование??
    Не не са еквивалентни.А левел е по-високо.GCSE-тата са след завършване на средно(възраст 16г).Те се делят на степени А е най-високото.Някои колежи признават и В и С степени които са по-долни.Първите вид GCSE-та са по-горните А,В и С степен.По-долните са D,E i F.Университетите само горните степени.GCSE-тата са сорт матура.Предметите сам си ги избираш според това за което се готвиш да кандидатстваш,зависи от университета кои от тях иска.Най-честите са английски,математика и наука.
    За А левел не съм много наясно за какво служи,не ми се е налагало.Но предполагам зависи от това какво искаш да следваш.
    Имам някакво смътно съмнение че А левел е преди да влезеш в университета.Защото твоят постинг ми подсказва нещо,но не мога да бъда 100% сигурна.На мен от моя колеж ми казаха че след като си взема GCSE-тата,мога да запиша 1 годишен курс за подготовка за университет.И беше също така фул тайм.Така че може и това да се води А левел,но не съм сигурна,не искам да те заблуждавам.
    Не ,не трябва да учиш за средно.Дипломата дали ще ти я признаят тука зависи кой университет си завършила.Университети от ранга на Софийския се признават,стига да имаш напреднало ниво английски със сертификат.Кеймбридж сега в момента правят изпити на 3 нива.И е международно признато.За българи които са били в ЮК или друга ЕЮ държава повече от 1 година е безплатно.Така е поне в моя колеж.Но той не е в Лондон.
    Ако разбера нещо повече за А левелс ще пиша.
    Можеш да питаш например в Jobcentre plus,(career advisors),с диплома от български университет какво можеш да работиш и какво друго ти трябва(примерно английски кое ниво,нещо друго специфично).Те имат информация за тези неща.Ако я нямат на момента,могат да ти я намерят или поне да те упътят.
    Айде успех на всички с науките!

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

И дефакто нищо не разбрах.

Ще се намери ли някой, който да каже - Ти сега трябва това да завършиш и после това да направиш.
    BGHelp Търсачка

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Ей сега говорих с Internationl Officer-а на Westminster Kingsway College и паааааааааааааааак съм International Student - а там курсовете са по 4000 паунда Full Time.

Каза ми, че само с виза, в която не пише точна дата, до която мога да стоя в UK аз съм Home Student - тоест ILR.

Това е - иначе си цакаш като поп.

Има и друга алтернатива, но пак съм в мъгла - с тея парт тайм курсове какво точно става.

Аве подяволите там има една камара (сигурно 1000) курса и си нямам просто на идея кое на къде е и защо е така и после как се влиза в University - абсолютна обърквация е това тяхното образование.
    BGHelp Търсачка

cool as ice-cream Аватара на SladUletka
    Град
    Wimbledon
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от CYPER
    Ей сега говорих с Internationl Officer-а на Westminster Kingsway College и паааааааааааааааак съм International Student - а там курсовете са по 4000 паунда Full Time.

Каза ми, че само с виза, в която не пише точна дата, до която мога да стоя в UK аз съм Home Student - тоест ILR.

Това е - иначе си цакаш като поп.

Има и друга алтернатива, но пак съм в мъгла - с тея парт тайм курсове какво точно става.

Аве подяволите там има една камара (сигурно 1000) курса и си нямам просто на идея кое на къде е и защо е така и после как се влиза в University - абсолютна обърквация е това тяхното образование.

Гледаи сега, на мен малко ми се поизясни.
    Трябва да се запишеш за GCSE ако искаш да имаш еквивалентно на българското средно образование, само 4е англииско.
    Това оба4е не ти е достатъ4но за да влезеш в университет.
    За университет ти трябват А левълс, IELTS or Cambridge Advanced. А-левълс е най-дългия курс, както ве4е казах е фул-тайм и струва около 2хил паунда годишно, ако те приемат в някой колеж да у4иш А-левълс можеш да кандидатстваш за студентска виза от БГ, така аз направих.
    Като завършиш А левъл-а можеш ве4е да звъниш по университетите и да си търсиш курс по фотография.
    IELTS i Cmbridge Advanced струват 500 паунда за 12 седмици всеки ден от 9 до 12 наобед, това е парт-таим в Лондон Колидж Уимбълдън както в4ера написах, тъи като аз живея там, имам инфо само за там, ти ще трябва да потърсиш, кадето ти живееш
    Оценката която изкараш на IELTS ili Cambridge Advanced ти дава право да у4иш в университет.
    Това е, ако нещо не разбираш, питаи пак, но
    по-добре иди и провери в наи близкия до теб колеж, кога по4ват IELTS ili Cambridge Advanced и се записвай.
    За вси4ки останали, в Лондон или не, не сум 4увала да има нещо безплатно освен ако не си с постоянна виза или ЮК паспорт, не е безплатно дори ако си в ЕС, само е по-евтино тогава.
    Айде дано хвърлената светлина е достатъ4но и всеки ве4е се е ориентирал на някаде )

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от SladUletka
    Гледаи сега, на мен малко ми се поизясни.
    Трябва да се запишеш за GCSE ако искаш да имаш еквивалентно на българското средно образование, само 4е англииско.
    Това оба4е не ти е достатъ4но за да влезеш в университет.
    За университет ти трябват А левълс, IELTS or Cambridge Advanced. А-левълс е най-дългия курс, както ве4е казах е фул-тайм и струва около 2хил паунда годишно, ако те приемат в някой колеж да у4иш А-левълс можеш да кандидатстваш за студентска виза от БГ, така аз направих.
    Като завършиш А левъл-а можеш ве4е да звъниш по университетите и да си търсиш курс по фотография.
    IELTS i Cmbridge Advanced струват 500 паунда за 12 седмици всеки ден от 9 до 12 наобед, това е парт-таим в Лондон Колидж Уимбълдън както в4ера написах, тъи като аз живея там, имам инфо само за там, ти ще трябва да потърсиш, кадето ти живееш
    Оценката която изкараш на IELTS ili Cambridge Advanced ти дава право да у4иш в университет.
    Това е, ако нещо не разбираш, питаи пак, но
    по-добре иди и провери в наи близкия до теб колеж, кога по4ват IELTS ili Cambridge Advanced и се записвай.
    За вси4ки останали, в Лондон или не, не сум 4увала да има нещо безплатно освен ако не си с постоянна виза или ЮК паспорт, не е безплатно дори ако си в ЕС, само е по-евтино тогава.
    Айде дано хвърлената светлина е достатъ4но и всеки ве4е се е ориентирал на някаде )
    Значи сега аз трябва да уча A Level - къде го тоя A Level за 2000 годишно?
    Значи да речем, че сега ще уча това - GCSE
    То на курсове ли е? Колко струва?
    BGHelp Търсачка

~ Аватара на Maria
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Това са няколко колежа в Лондон, отиди на courses and fees. Всички предлагат както full-time така и part-time courses.

www.kingsinstitute.co.uk
    www.londoncity-uk.com
    www.Itdc.co.uk
    www.clct.co.uk
    www.greatchapelcollege.co.uk
    www.scottscollegelondon.co.uk
    www.williamscollege.co.uk
    www.victoriacollege.co.uk
    www.edenhouse.co.uk
    www.meridiancollege.co.uk
    www.alphaanglocollege.com
    www.Itccollege.com

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Maria
    Това са няколко колежа в Лондон, отиди на courses and fees. Всички предлагат както full-time така и part-time courses.

www.kingsinstitute.co.uk
    www.londoncity-uk.com
    www.Itdc.co.uk
    www.clct.co.uk
    www.greatchapelcollege.co.uk
    www.scottscollegelondon.co.uk
    www.williamscollege.co.uk
    www.victoriacollege.co.uk
    www.edenhouse.co.uk
    www.meridiancollege.co.uk
    www.alphaanglocollege.com
    www.Itccollege.com
    2 простички въпроса:

Въпрос 1 - Сега както се без никаква диплома или документ за завършено, какво и да е било образование мога ли да се запиша на някой от тези курсове?

Въпрос 2 - След като изкарам един такъв курс мога ли да отида в университет веднага и без проблем?
    BGHelp Търсачка

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 2
    Последно мнение: 21-09-2014, 20:50
  2. Лекарства от светлина
    От vanko57 във форум Езотерика
    Отговори: 30
    Последно мнение: 15-06-2011, 17:46
  3. Какво значеше тази светлина???
    От todoryt във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 07-08-2008, 18:48
  4. Светлина в тунела?!
    От 3dimensional_ME във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 10-04-2005, 01:44

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker