Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Коли под наем в UK с БГ шофьорска книжка и без кредитна карта?

някой от вас взимал ли е кола под наем в UK.Какви са условията, искат ли да имате английска щофьорска книжка?
    Коя комппания бихте предпочели.коя сте използвали.
    Питам ви тези въпроси във връзка с директорията автомобили под наем която правим в dir сайта ни.Поместили сме 5 такива компании, допълнете кои други да добавим ако имате мнение за някоя от изброените тук http://bghelp.co.uk/dir/?a=subcat&id=12&sub=32 моля споделете го като оставите коментар.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

trakon
    Guest

По подразбиране За: Коли под наем

Някой има ли вече отговорите на тази тема? Брат ми иска да наеме кола под наем от летището и да се разходи за една седмица с нея до различни места в УК. Въпросите които ни възникват е дали ще му дадат срещу българска шоф. книжка и българска адресна регистрация на паспорта му. Единствената информация която докопахме е че искат някакъв депозит на
    всеки който наема в размер 250-1000 паунда или кредитна карта. Няма кредитна карта, само дебитна. Естествено че няма и
    кредит хистори в УК. Т.е. - има ли някакъв разумен начин да си наеме кола в УК, "без да си гърмя патроните" да се обаждам
    за препоръка от Кралицата?

trakon
    Guest

Никой ли не е вземал кола под наем с българска книжка бе хора?

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    Никой ли не е вземал кола под наем с българска книжка бе хора?
    Скоро наемах, да. В Европа никакви проблеми. Служебно когато ми наемаха, също. Обаче лично като опитах и ми се разказа играта...
    Сега видях въпроса ти, нека проверя в пощата си детайли и ще ти дам информация - фирма, детайли.

5. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Всъщност, можех веднага да ти отговоря, но ми се искаше да бъда по-конкретна.

Тук ползвах - лично наемах, не служебно - месец декември, от тази фирма: Enterprise Rent-A-Car - Rental Cars at Low Rates

Това беше най-приемливата цена, другите компании просто режеха глави. Освен това имат страшно много клонове, което е наистина удобно. Държа да отбележа, че колата е автоматик, аз тук не мога да карам нормална, ще се пребия... Цената, съответно, е по-висока за автоматик.

Car and Rate Information:
    Class B/Economy
    Chevy Aveo or similar
    28.87 GBP (1 Day @ 28.87)

28.87 GBP (Subtotal)

5.77 GBP (VAT)

Total charges 34.64 GBP

Давам ти условията за наемане - извън цитираните блокирани суми. Аз бях отнесена от вихъра и изобщо не видях, че иска два документа proof of address - реших, че като имам дебитна местна карта, нещата са решени. Да, ама не... Така че се наложи да ползвам по спешност кредитната си карта иначе не можех да наема колата.

Давам ти условията на фирмата, да си наясно. моят съвет е да проверите в Hertz. Аз ги пренебрегнах, защото цената им ми беше много висока за автоматик, иначе съм ги ползвала в Италия и Франция точно от аерогари. Безупречни. И никакви кредитни карти не ми искаха. Но тук в Англия може да са се изкилифенчили...

Поздрави, дано съм помогнала.

N.B. Главните букви не са мои, а копи-пейст от мейла.

ALL DRIVERS (INCLUDING ADDITIONAL DRIVERS) MUST PRODUCE AT THE TIME OF RENTAL A VALID DRIVING LICENCE AND TWO PROOFS OF ADDRESS INCLUDING PHOTOGRAPHIC IDENTIFICATION (PASSPORT OR DRIVERS LICENCE) AND A MAJOR DEBIT OR CREDIT CARD IN THEIR OWN NAME. MULTIPLE PART LICENCE HOLDERS MUST PRODUCE ALL PARTS. INTERNATIONAL DRIVING PERMIT REQUIRED WITH ALL NON EUROPEAN LICENCES IF THE DRIVING LICENCE IS WRITTEN IN A LANGUAGE AND / OR IN CHARACTERS DIFFERENT TO THOSE OF THE RENTING COUNTRY. PROOFS OF ADDRESS E.G. UTILITY BILL, CREDIT CARD OR BANK STATEMENT, MUST BE NO MORE THAN THREE MONTHS OLD. PLEASE NOTE, WE RESERVE THE RIGHT TO REQUEST ADDITIONAL ID OR CONDUCT FURTHER IDENTIFICATION CHECKS IF NEEDED. THIS MAY INCLUDE AN IDENTITY CHECK WITH EQUIFAX WHO MAY CHECK DETAILS SUPPLIED AGAINST DATABASES TO WHICH THEY HAVE ACCESS.

7. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    trakon
    Guest

Значи - от това което проучих теоретично и това което казваш от практиката - излиза че българска шоф. книжка
    не е никакъв проблем, обаче липса на кредитна карта е огромен проблем и много рядко се приема плащане с дебитна
    карта и кеш за наемане на кола. За non uk residents вместо utility bills за адреса може да представи паспорта и самолетните билети за пристигане и заминаване.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Коли под наем в UK с БГ шофьорска книжка и без кредитна карта?

тези цени които са цитирани са за застраховка само за third parry.когато стане comprehensive цената на ден доста нараства. Аз смятам че ако човек не кара редовно в ук е хубаво да има comprehensive. Иначее да не му се извие свят ако недай си боже стане нещо. Казвайки това смятам че в конкретният случай е по добре просто да вземе кола от теб или твой пазнат и да си направи застраховка за няколко дни. Така не му трябва кредитна карта. Peace of mind при други обстоятелства
    Последно редактирано от madlena : 27-03-2013 на 14:59
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Коли под наем в UK с БГ шофьорска книжка и без кредитна карта?

Не съм се изразила правилно. Да това са цените за наемане които вкл third party. Когато наемаш и искаш comprehensive цената е съвсем различна
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

11. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    Значи - от това което проучих теоретично и това което казваш от практиката - излиза че българска шоф. книжка
    не е никакъв проблем, обаче липса на кредитна карта е огромен проблем и много рядко се приема плащане с дебитна
    карта и кеш за наемане на кола. За non uk residents вместо utility bills за адреса може да представи паспорта и самолетните билети за пристигане и заминаване.
    ами липсата на кредитна карта е голям проблем.спасява те ако се съгласят евентуално голям депозит кеш
    кредитната карта служи ,ако причиниш щети по автомобила които застраховкат не покрива като например скъсани гуми,потрошени джанти,повреди по интериора на автомобила и др компанията да си дръпне от картата парите на момента,а не после да ходи да те съди за да си вземе парите,ако в момента на връщането му им откажеш да заплатиш щетите.
    заради това е и варианта кеш.даваш 1000 п депозит и като върнеш автомобила без щети ти връщат парите.обаче предполагам с кеш депозити работят само малки компанийки като моята ,големите искат кр карта
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

13. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    тези цени които са цитирани са за застраховка само за third parry.когато стане comprehensive цената на ден доста нараства. Аз смятам че ако човек не кара редовно в ук е хубаво да има comprehensive. Иначее да не му се извие свят ако недай си боже стане нещо. Казвайки това смятам че в конкретният случай е по добре просто да вземе кола от теб или твой пазнат и да си направи застраховка за няколко дни. Така не му трябва кредитна карта. Peace of mind при други обстоятелства
    Напълно съгласна. Задължително допълнителна застраховка. Идеята беше само да дам ориентир за цифри. Признавам, че много се притеснявах да не стане съклетлък по време на пътуването. И признавам, че не избрах най-правилния план, защото парите не плащат нервите, но то човек като се цигани за цифри...

Пак предлагам - проверете в Hertz. В Европа не искат никакви кредитни карти, плюс че бях изключително доволна от услугите им. За UK не знам. Понякога уж скъпите компании - точно както самолетите - излизат по-евтино. Признавам, че там директно доплатих за пълна застраховка, но беше служебен разход и признавам, не се замислих. Но сега ако пак наемам лично, ще я платя веднага.

P.S. Съветът за кола от приятел или роднина е повече от разумен. В UK цените са неприлично високи. Аз просто нямах тази възможност, а и за един ден не си струваше...
    Последно редактирано от madlena : 27-03-2013 на 15:01

trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ....заради това е и варианта кеш.даваш 1000 п депозит и като върнеш автомобила без щети ти връщат парите.обаче предполагам с кеш депозити работят само малки компанийки като моята ,големите искат кр карта
    Точно така излиза, сигурно има значение и факта че големите компании работят с много служители и им нямат доверие да размахват големи клиентски депозити в кеш, друго си е да блокират сума на кр. карта.

trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    ...смятам че в конкретният случай е по добре просто да вземе кола от теб или твой пазнат и да си направи застраховка за няколко дни. Така не му трябва кредитна карта. Peace of mind при други обстоятелства
    В тоя случай пък изникна нов параграф 22 - проверих 2-3 компании за шорт търм иншурънс в УК - като пиша, че е с БГ-книжка и БГ- разидент, направо уеб сайта казва - сори - не предлагаме такава услуга. Излиза, че или българи идващи за кратко в УК не могат да карат УК-ски коли, или аз не съм догледал, хубу че събитието ще се състои след няколко месеца, та има време да се поразсъждава.

GalyaR
    Guest

Стана ми интересен казуса и се наврях в Hertz да проверя условията им. Признавам, не бях го правила. Там има една точка, която гласи - ако си чел, прощавай за повторението:

The use of a debit card is accepted for online prepayment only, as we do not accept debit cards as a guarantee upon pickup of the car. Should the renter wish to use a debit card for the online booking, he/she will have to present, upon collection of the vehicle, both the debit card used at the time of booking and a personal credit card.

Да де, обаче във Франция и Италия аз съм ползвала само с английска дебитна карта - и българска шофьорска книжка - без никой да ми иска кредитна. Вярно, плащах онлайн, но и доплащах на място, а и то няма значение, както е видно по-горе в текста. И тъй като се закучих , пратих им запитване по въпроса. Заявих, че съм техен клиент - което е вярно, и че нищо от този сорт по-горе не е било спазено. Обясних го с учтива фразеология, де. Зададох въпрос - мой приятел пристига на Хитроу, смята да плати онлайн, какви са опциите, при положение че на мен кредитна карта не ми е искана? Да видим. Просто ми е интересно какво ще отговорят

18. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    trakon
    Guest

Да видим какво ще отговорят. По принцип и аз съм срещал че при особени случаи може да
    приемат дебитна карта, но като знам как служителите в УК са "склонни" да разчупят процедурата... може да се наложи
    да се наема колело.

GalyaR
    Guest

В общи линии написаха това, което си мислех. Много мразя да отправям питания към help-desk-ове или call-centres. Такава роботизация... Все пак виж отговора, но се съмнявам, че ти помогнах много. Въпросът е, че явно не си спазват стриктно процедурите - поне при мен два пъти са били нарушавани - но явно няма и да си признаят. Успех, съжалявам че не ти помогнах особено.

Response Via Email(Teresa) - 05/04/2013 07.15 AM
    Dear Galya

Thank you for your e-mail.

We would like to inform you that, as per Hertz policy, the booking must be
    made under the name of the lead driver, using the lead driver’s credit
    card. The same credit card must also be presented upon collection of the
    vehicle, as a guarantee.

The use of a debit card is only accepted for the on line pre-payment, as
    we do not accept debit cards as a guarantee. Should the renter wish to use
    a debit card for the online booking, he/she will have to present, upon
    collection of the vehicle, both the debit card used at the time of booking
    and a personal credit card.

Nevertheless, a few exceptions can be made to above stated policy.

Some Hertz branches might accept the use of a
    relative’s/spouse’s/friend’s/colleague’s credit/debit card for the
    online pre-payment only, subject to the following conditions:
    - The booking must be made under the leading driver’s name (not the
    credit/debit card holder’s) and the card holder must be present upon
    pickup, as well as must show the card used for the online payment;

- Upon pickup, the leading driver must still present, as a guarantee,
    his/her own personal credit card. If the lead driver does not have a
    personal credit card, it will not be possible to collect the vehicle
    booked;

- As this exception is at the discretion of each Hertz location, we would
    kindly invite you to contact your pickup branch in order to verify whether
    they can accept it. You can find their contact number by following the
    below link:

https://www.hertz.co.uk/rentacar/loc...ionTabView.jsp

We remain at your service and thank you for contacting Hertz.

Yours sincerely

Hertz Internet Helpdesk

Post Thanks / Like

малко обеснение и от мен.отнасч се за уса и канада,но предполагам,че в ук не е по различно
    както писах и преди и там за да наемеш кола ти искат кр карта за гаранцията.може да платиш както искаш рентата ,кеш,дебитна или с кр карта,но гаранцията я плащаш единственно с кредитна карта и обеснявам защо
    когато отидеш в офиса да си вземеш колата независимо дали си платил онлайн или плащаш на момента рентата им предоставяш кредитната си карта от която те автоматично издърпват на тяхна сметка депозита от примерно 200-300 кинта,след като им върнеш колата без щети те от тяхната сметка прехвърлят депозита обратно в кр картата.в случая могат да удържат депозита и от дебитната ти карта като го вкарат по тяхна сметка ,но после няма как да стане връщането му в дебитната карто докато тази операция е възможна само с кр карта.
    по тая причина искат кр карта за гаранция ,което всъщност е теглене на депозит.ако например им дадеш кр карта в която няма наличност няма да ти дадат колата независимо ,че си им представил такава след като няма да могат да изтеглят депозита
    депозита им е нужен,защото колата по принцип е застрахована ту уей,пълно каско както му викаме ,обаче застраховката покрива всички щети взависимост от полицата всички но над определена сума,например покрива щетите над 200 или 300 кинта,тия 200 или 300 кинта наелият колата ги плаща и поради тази причина се удържа тоя депозит от кр карта.
    също има щети които застраховката не покрива,например нанесени по интериора по вина на водача и тук кр карта отново влиза в роля,теглят си парите без да те питат защото имат твоята оторизация след като веднъж се си сложил подписа под договора

trakon
    Guest

Напротив - помогна ми. Ще се изкарва кредитна карта, за да няма проблем. В противен случай щеше да е много неприятно да се отиде до летището и да не може да се вземе буукнатата кола.
    Другия вариант- да успеем да направим краткотрайна застраховка на БГ-резидент, който да кара временно УК-кола. Интересно ми стана що е толкова тегаво това последното- изглежда съм открил бъг в УК- процедурника.

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    малко обеснение и от мен.отнасч се за уса и канада,но предполагам,че в ук не е по различно...
    CanBoy, тези неща, които обясняваш, са ясни на всеки, който е ползвал банкови карти и се е разплащал с тях. С изключение, че както виждаш в различни страни правилата са различни за наемане на кола, а в UK е не на терсене, а наопаки.

Рзбирам, че се чувстваш професионално ангажиран, но човекът пита за опит ТУК, от хора, които са минавали тази процедура. Не на теория, и не от САЩ и Канада. Затова хората се ядосват от говорилнята. Както виждаш, в рамките на една и съща компания като Hertz пишат едно, а в различни страни различно се спазва. Затова изрично ги питах как така тези правила не са били валидни в Италия и Франция - или поне на аерогарите в Бари и Лион, те се направиха на ударени и цитираха пак правилата. Ти наемал ли си кола в UK? Ама карай, приказки да има...

Trakon, същото щях и аз да ти го предложа. Независимо че е играчка, извадете кредитна карта. Не е излишнаа никога. Успех.

P.S. Ако си извади кредитна карта, може да погледнете тази компания Enterprise Rent-A-Car - Rental Cars at Low Rates . Първо, цените са много прилични - в Англия е финансов стрес наемането на кола, и второ, аз си я наех с българска шофьорска книжка и българска кредитна карта (като ми отказаха английската дебитна). Приятно изкарване на твоите хора тук и внимателно с обратното шофиране, ако не са свикнали...

Post Thanks / Like

понеже темата е наемане отдаване на коли под наем и това е един от моите дребни бизнеси с които си изкарвам хляба та и аз да се похваля днес с откриването на сезона.
    днес ми кацна първата winter bird ,един британец който ми е клиент от 3 год и има лятна къща в едно село наблизо,иначе човека си е от whitehaven england

няма кредитна карта,няма дебитна ,само кеш.бързо и лесно 100 п кеш депозит и 170 п рент за 10 дни.човека вика тука най много ми харесва защото всичко е евтино,почти за без пари

trakon
    Guest

Само да обобщя - излиза че НЕ-резидент на УК не може да кара законно УК кола, ако колата не е под наем. Не -УК резидента не може да си направи застраховка в УК и може да кара колата на УК - роднини и приятели само незаконно. Тъжно!!!
    За справки: http://aviva.shortterminsurance.co.uk/yourdetails.aspx

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Коли под наем в България ;)
    От VEGER Rent a Car във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 40
    Последно мнение: 17-04-2018, 17:59
  2. Изгубени лична карта и шофьорска книжка
    От tincheto във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 10-08-2015, 21:24
  3. Загубена лична карта при подмяна на шофьорска книжка
    От Adrian1982 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 26-05-2014, 06:32
  4. Български документи - Паспорт, лична карта, шофьорска книжка и др.
    От Dick Hurts във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-01-2007, 08:40

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker