Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 104 от общо 104
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Накъде отива светът?

И пак по темата,факт е че демократичния свят не тъжи толкова много за няколко руснака(вероятно служители на КГБ)или пък самия Путин е сложил бомбата.Факт е че по всички новинарски емисии,много тънко,под сурдинка,мина един такъв слух.Другият факт е в предишния ми пост!

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Щеше да е убедително, ако беше вярно - ама не е...
    Второто видео показва Тереза Мей и изразените от нея съболезнования на Путин.
    http://www.telegraph.co.uk/news/2017...n-metro-train/
    Не говорим за мълчание от страна на Великобритания конкретно, а за по-широкия отзвук.

В статията са споменати Айфеловата кула и Брандербургската порта.

След експлозията в Санкт Петербург, при която загинаха 14 души и десетки бяха ранени, германската столица взе противоречивото решение да не осветява Бранденбургската врата в цветовете на Русия, както е правила в миналото в памет на жертвите на атентати в Европа, пише The Local. В понеделник вечерта руските цветове не бяха прожектирани върху архитектурния паметник, както много очакваха. Това предизвика гнева на много германци в социалните мрежи и критика от страна на водещите медии в страната.
    Говорителят на берлинския Сенат обясни, че градът е решил да осветява Бранденбургската врата само за жертвите от тероризъм в "градовете партньори" на Берлин, или при изключителни случаи.

http://www.segabg.com/article.php?id=849319

Това за мен е скандално изявление и върховен цинизъм.

3. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Не говорим за мълчание от страна на Великобритания конкретно, а за по-широкия отзвук.
    Да, така е - но заглавието подсказва друго, аз за него писах. Иначе защо по-широкия отзвук от Великобритания не е по-голям - ами вероятно защото преди дни британците си имаха терористично нападение на собствена почва и то вероятно заема умовете им - все пак едно е да ти е в собствената столица, друго - в страна, в която дори относително малко хора от ЮК ходят...

Потърсих данни за терористичните нападения по държави - ами оказва се, че всеки ден стават по няколко нападения. В Русия дават 15 убити и 64 ранени, а в Дамаск - 75 убити и 120+ ранени, в Кабул - 49-100+ убити и 63+ ранени, в Парачинар, Пакистан - 24 убити и 70+ ранени - и това са само тези, които имат повече убити или ранени от тези в Санкт Петербург - иначе са много повече... Ето списък само за март тази година, а ето го и за април.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Пак не ме разбра.

Става въпрос, че международната общност реагира по един начин на атентатите в Лондон/Париж и по коренно различен начин към тези в Русия.

В статията, ако си я прочела внимателно, именно това се твърди. А не, че едва ли не руснаците показали състрадание към атентатът в Лондон, но англичаните не показали такъв към този в Питер. Макар да съм съгласен с теб, че заглавието е малко неясно на пръв прочит.

Говорим за цялостния отзвук от двата атентата. Първият беше заклеймен - лошо посегателство срещу Европа, свободата и мирните хора, а втория - по-малко лошо, въпреки повечето на брой жертви.

И съм много съгласен с твърдението в статията от Moscow Times (англоезична, опозиционна на Кремъл медия, междудругото), че по този начин западняците само помагат на Путин. Защото дори руснаците, които не го харесват, биха си казали "и все пак по-добре той, отколкото тези европейски изверги, които дори след атентат не ни показват състрадание".

Нелепото обяснение, че сменяли цветовете само за "партньорски градове" ме връща малко в годините от Студената война, когато хората можеха да са солидарни само със страни от Социалистическия интернационал. Явно факторите в ЕС вървят по тези стъпки.

Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Накъде отива UK ?
    От dunava във форум Общ форум
    Отговори: 22
    Последно мнение: 05-03-2011, 04:48
  2. А сега накъде?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-03-2010, 18:54
  3. Бербатов си отива
    От Wolf във форум Спорт
    Отговори: 58