Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Здравейте на всички искам да ви попитам след като всички документи по кандидатстването са направени и всичко е уредено идва въпроса за финансите. Понеже ще уча в Англия евентуално от Септември каква сметка трябва да си извадя за да може родителите ми да ми пращат пари на нея за living cost в Англия тоест сметката която трябва да си отворя трябва да мога да я използвам в Англия. И още нещо понеже става въпрос за не малко пари има ли сметки които да предлагат някаква изгода?!! 10x

2. БЛАГОДАРЯ ESHI thanked for this post
    абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Имам важен въпрос!

Цитирай Първоначално написано от SiNNeR Виж мнението
    Здравейте на всички искам да ви попитам след като всички документи по кандидатстването са направени и всичко е уредено идва въпроса за финансите. Понеже ще уча в Англия евентуално от Септември каква сметка трябва да си извадя за да може родителите ми да ми пращат пари на нея за living cost в Англия тоест сметката която трябва да си отворя трябва да мога да я използвам в Англия. И още нещо понеже става въпрос за не малко пари има ли сметки които да предлагат някаква изгода?!! 10x
    когато аз доидох да уча в УК 97-ма директно си отворих студентска сметка и deposit account. В първата си слагах парички за месечната издръжка, а във втората бяха основните финанси. Това заради лихвата, която избрах да ми изплащат в първата сметка на всеки 3 месеца, както ми беше падежа. Ако искаш да ползваш/прехвърлиш пари от депозитната сметка трябва да го заявиш поне три работни дни преди датата на падежа, но това ще ти го обяснят и във банката. Определено е по-изгодно да имаш студентска сметка, а не обикновена - облекчения всякакви, но можеш да четеш по-подробно на саита на всяка банка. Аз бях и все още съм с Natwest - не съм недоволна, малко е борба понякога да направят навреме каквото им поискам, но като цяло нямам проблеми. Когато приключиш със студенстването след около година автоматично те прехвърлят към обикновена разплащателна сметка (това не за депозитната, тя си остава докато искаш такава).

Писмо от Уни, че си записан студент, от accomodation office-a (ако деистваш чрез такъв за квартира) за да удостовериш адрес и би следвало да ти отворят сметка без проблем.
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

4. БЛАГОДАРЯ ESHI thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А всичко това за което говориш мога ли да го направя от България преди да съм отишал в Англия (имай предвид че вече съм приет в унивеситет) ?

Post Thanks / Like

не знам, ако съм честна. Банкова сметка се отваря на място по принцип - нали искат да ти видят паспорта и теб самия. Не знам какви са ти съображенията, но защо от БГ? Вземи си парички за първия месец в наличност, ела тук и ще си отвориш в рамките на един ден, после вашите могат да ти прехвърлят пари...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами да това което предлагаш също е вариант просто има някой детайли и заради тях питам дали мога от БГ да направя всичко спомената. Благодаря ти за отговора беше много полезна

Все пак ако има хора които имат какво да добавят моля да пишат

Напреднал
    Post Thanks / Like

А някой може ли да каже какви документи ще трябват при записването в университета, какви удостоверения, служебни бележки, свидетелства за съдимост и т.н , да ги извадя през юли, тъй като мисля да отида в Англия два месеца преди започване на учебната година, малко да се адаптирам.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Mona, разглеждах сайта на NatWest и искам да те попитам ти каква студентска карта си извади - International students или тази коята е на Student account (струва ми се че тя е само за UK студенти) ?

http://www.natwest.com/personal/day-...graduates.ashx
    Последно редактирано от SiNNeR : 08-06-2008 на 09:52 Причина: add

Post Thanks / Like

не, не е само за УК студенти. Моята сметка беше student account, т.е отговаряща на условията, които са упоменали в саита си като предимства. Другата ми се струва, че би имала смисъл ако си от азиатска или индийска страна...

Струва си, разбира се да ги попиташ и на място какво дава едната повече от другата, но аз бих избрала студент акоунт

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо изглежда че International account-a има много повече предимства? Проучих и ДА не може да се отвори сметка от дистанция трябва да се отиде на място което всъщност е логично

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от SiNNeR Виж мнението
    Защо изглежда че International account-a има много повече предимства? Проучих и ДА не може да се отвори сметка от дистанция трябва да се отиде на място което всъщност е логично
    Ами защото си плащаш за това - 6 паундс на месец.

прочети тези малки детаили за тези сметки, нали:

You must hold a Step account, without which the remainder of the Advantage Blue-International student option-International student option benefits are unavailable. Advantage Blue-International student option runs for an initial period of six months and is renewable monthly thereafter. You have the right to cancel Advantage Blue-International student option during the first 14 days of taking out the service. We will refund you with any monthly fees you have already paid and no future fees for Advantage Blue-International student option will be charged. If you wish to cancel after the cooling-off period, but before the end of your initial six months, you will be required to pay the remaining monthly premiums up to the end of the initial six-month period. Full details of all benefits and how to access them will be available in your Advantage Blue-International student option Welcome Pack. For further details on our insurance products please refer to your insurance policy summaries.

Ако питаш за моето мнение, обикновена студент акоунт е наи-доброто - виж и какъв овердрафт има....Разбира се, и депозитната сметка, не я забравяи!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Здравейте! И аз сега се замислих за тези студент accounts и доколкото разбрах този на халифах е най-добър.. не можах да разбера обаче - това е вид кредитна карта нали?
    http://www.halifax.co.uk/bankaccount...entaccount.asp
    може да ми звучи глупаво въпроса, но не съм запознат добре със заемите и кредитните карти.. и какво представлява този "OVERdraft"? това е лимита на теглене? или това е позволеното над лимита?
    ще съм благодарен ako някои пообясни

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Цитирай Първоначално написано от Unforgettable Виж мнението
    Здравейте! И аз сега се замислих за тези студент accounts и доколкото разбрах този на халифах е най-добър.. не можах да разбера обаче - това е вид кредитна карта нали?
    http://www.halifax.co.uk/bankaccount...entaccount.asp
    може да ми звучи глупаво въпроса, но не съм запознат добре със заемите и кредитните карти.. и какво представлява този "OVERdraft"? това е лимита на теглене? или това е позволеното над лимита?
    ще съм благодарен ako някои пообясни
    Първо това е банкова сметка с дебитна карта. Ти слагаш пари вътре, а не банката, тоест не е кредитна карта. В даден момент ако се окаже, че парите ти са свършили имаш възможност да теглиш от тези на банката - на това му се вика Overdraft и когато сумата е предварително уговорена не плащаш глоби. Отделно пък лихвата върху overdraft-а е нула процента за дълъг период от време, тоест теглиш парите и може да ги върнеш след години, но това хич не е препоръчително. Гледай да не стигаш до overdraft.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

15. БЛАГОДАРЯ Unforgettable thanked for this post
    Напреднал Аватара на fredy
    Град
    Middlesbrough
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mona Виж мнението
    не, не е само за УК студенти. Моята сметка беше student account, т.е отговаряща на условията, които са упоменали в саита си като предимства. Другата ми се струва, че би имала смисъл ако си от азиатска или индийска страна...

Струва си, разбира се да ги попиташ и на място какво дава едната повече от другата, но аз бих избрала студент акоунт

Students account-a на Natwest е само за УК студенти или поне така беше до скоро. Трябва да провериш допълнително в самата банка. Принципно с този студентски акаунт ти дава и овърдраф и кредитна карта, обаче не и за българи. Поне аз като си отварях акаунт, с триста зора едвам ги накарах да ми изкарат кредитна карта. Защото като дойдеш от БГ нямаш никаква крадитна история и не може да ползваш никакви финансови средства или специфични облаги. Това което можете да си отворите е обикновенна first reserve i step account , и гледаите да си изберете reserve account-a да е с по-голяма лихва. Към Natwest може да си плащате за Advantage blue за 6 паунда на месец. Аз ползвам Natwest ама не съм много доволен.

P.S. Сметката може да си я отворите само като пристигнете в УК и като имате вече доказателство за адрес.

Нов потребител Аватара на asias
    Post Thanks / Like

може ли да споделите, в сучай че си отворя обикновена сметка в Netwest, има ли вариант да е без месечна такса? Също така, какви са комислионнитеза теглене на пари от банкомат и от клон на банката. При мен откриването на сметка трябва да стане много бързо и се чудя дали няма как да си направя апойнтмънт по мейл няколко дни преди да замина.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Всички нормални current accounts са безплатни без никакви месечни такси. Теглене на пари от банкомат също е безплатно с много малки изключения.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Напреднал Аватара на swetla99
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

За student account задължително ли трябва да учиш в университет?Ако учиш в колеж можеш ли да кандидатстваш за такъв?На мене в NetWest ми предлагаха да ми извадят safe account,защото от 2 години имам step account.Каква сметка е най-добре да си отворя?Може ли да кандидатствам за student account въпреки че ще уча в колеж?

Град
    Middlesbrough
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от swetla99 Виж мнението
    За student account задължително ли трябва да учиш в университет?Ако учиш в колеж можеш ли да кандидатстваш за такъв?На мене в NetWest ми предлагаха да ми извадят safe account,защото от 2 години имам step account.Каква сметка е най-добре да си отворя?Може ли да кандидатствам за student account въпреки че ще уча в колеж?
    Скоро разговарях с един от branch manager-ите на Natwest, и по негова информация, всички international students в това число и студентите от държави в ЕУ могат да си отворя само обикновенно акаунт който няма никакви екстри освен Solo Debit Card и Reserve Account - при който имаш по-голяма лихва. Искам да кажа, че условията им не са се променили от миналата година когато аз си отварях акаунта при тях. Единственото ново е, че вече няма да издават кредитни карти на International students, понеже аз като си отварях с тях сметка издадоха директно кредитна карта но с много малък лимит.

Това е като общо иначе, продполагам че на повечето ви е ясно, че банките мога да упражняват политиката си към всеки клиент персонално, зависимост от персоналните обстоятелсва. Както беше в моя случай, където ми позволиха да си отворя Graduate Student Account с доста добри условия, но това благодарение на договора ми за бъдещата работа.

Така че, заслужава си да се разпита персонално в банката, макар че ако нямате силни доказателства за доход, едва ли ще може да разчитате на нещо повече от обикновен акаунт.

Град
    Middlesbrough
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Всички нормални current accounts са безплатни без никакви месечни такси. Теглене на пари от банкомат също е безплатно с много малки изключения.
    Да това е така, но има банки (много малко на бр.) които имат и такси за поддържане на сметка, както Barclays които ми искаха миналата година 5 кинта на месец ако не държа над 2000 GBP. Ако не са си променили нещо условията мисля, че те са най-лошия избор за банка в началото*.

* Лично мое мнение което произлиза от проучванието което съм направил 09.2007. Не ангажирам никой с него

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Първо това е банкова сметка с дебитна карта. Ти слагаш пари вътре, а не банката, тоест не е кредитна карта. В даден момент ако се окаже, че парите ти са свършили имаш възможност да теглиш от тези на банката - на това му се вика Overdraft и когато сумата е предварително уговорена не плащаш глоби. Отделно пък лихвата върху overdraft-а е нула процента за дълъг период от време, тоест теглиш парите и може да ги върнеш след години, но това хич не е препоръчително. Гледай да не стигаш до overdraft.

Саипо, само малко да те поправя..лихвата по овердрафта хем я има,хем те чарджат всеки месец, хем и не е малка..поне в РБС е около 29% .

Тъи като имам премиер акаунт с тях и плащам 15 лири на месец,един от бенефитите ми е,че 500 лири са ми без лихва .....

Град
    Middlesbrough
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Каква сметка да си отворя за ежедневните ми разходи

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Саипо, само малко да те поправя..лихвата по овердрафта хем я има,хем те чарджат всеки месец, хем и не е малка..поне в РБС е около 29% .

Тъи като имам премиер акаунт с тях и плащам 15 лири на месец,един от бенефитите ми е,че 500 лири са ми без лихва .....
    Това което CYPER коментира е лихвата за овердрафта към студентския акаунт. Много банки предлагат без лихвени овердрафтс към студентските акаунт, които за съжеление са недостъпни за БГ студенти, който са били в УК по малко от 3 години.

Има и частни случаи за които писах по горе. В момента ползвам овърдраф от Natwest на 0% interest free за 1 година.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 25
    Последно мнение: 12-06-2013, 02:24
  2. Къде най-лесно с договор за наем мога да си отворя банкова сметка?
    От ani_mation във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 14-11-2009, 18:09
  3. В каква сметка в UK е изгодно да се получават US долари?
    От Мила във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-10-2009, 11:44
  4. как мога да отворя сметка за Онлайн Магазин?
    От BlackSun във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 17-06-2007, 12:52

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker